Telegram Web Link
​​Яка черговість проїзду автомобілями даного перехрестя?

1️⃣ Синій, червоний, білий автомобіль.
2️⃣ Білий, червоний, синій автомобіль.
3️⃣ Червоний, білий, синій автомобіль.

На малюнку бачимо нерегульоване перехрестя, згідно з пунктом 16.1.

Білому автомобілю встановлений знак пріоритету з табличкою під ним, наведемо їхні опис, згідно з ПДР:
«Знак 2.3 «Головна дорога» надає право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.
Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям, а також на початку головної дороги. Знак обов’язково повторюється з табличкою 7.8 «Напрямок головної дороги» перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок, а також перед перехрестям зі складним плануванням».
«Табличка 7.8 «Напрямок головної дороги» вказує напрямок головної дороги на перехресті. Застосовується зі знаками 2.1, 2.2, 2.3.
Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Судячи із зображення на табличці 7.8, білий і червоний автомобілі перебувають на головній дорозі. Відповідно, синій автомобіль перебуває на другорядній дорозі, згідно з ПДР:
Пункт 16.11. «На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, який рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до цього перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху».

Таким чином, останнім — третім— проїде перехрестя синій автомобіль. Визначимо черговість проїзду автомобілів, які перебувають на головній дорозі, згідно з ПДР:
Пункт 16.14. «Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах».
Пункт 16.12. «На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.
На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.
Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».
Стає зрозумілим, що білий автомобіль буде для червоного так званою «перешкодою з правого боку», тому червоний зобов’язаний дати дорогу білому і проїхати після нього, другим. Синій, як згадувалося вище, проїде перехрестя останнім.
Відповідно, правильна черговість проїзду транспортними засобами цього перехрестя вказана у відповіді 2.

👈 Повернутися до питання
​​Як позначають транспортні засоби, що рухаються в колоні, якщо їх не супроводжують оперативні транспортні засоби?

1️⃣ На кожному транспортному засобі спереду і ззаду встановлюють розпізнавальний знак «Колона».
2️⃣ На кожному транспортному засобі вмикається ближнє світло фар.
3️⃣ На кожному транспортному засобі вмикаються денні ходові вогні або ближнє світло фар.
4️⃣ Відповіді 1 і 2.
5️⃣ Відповіді 1 і 3.

У пункті 1.10 знайдемо значення терміна «колона транспортних засобів», згідно з ПДР:
«Колона транспортних засобів — організована група з трьох і більше транспортних засобів, що спільно рухаються в одному напрямку безпосередньо один за одним з постійно увімкненим ближнім світлом фар».

Розглянемо пункт 25.1, згідно з ПДР:
❗️«На кожному транспортному засобі, що рухається в складі колони, встановлюється розпізнавальний знак «Колона», передбачений підпунктом «є» пункту 30.3 цих Правил, і вмикається ближнє світло фар.‼️
Розпізнавальний знак може не встановлюватися, якщо колону супроводжують оперативні транспортні засоби з увімкненими червоним, синім і червоним, зеленим або синім і зеленим проблисковими маячками та (або) спеціальними звуковими сигналами».

Як бачимо, вказане у варіантах відповіді 1 і 2 буде правильним і збігається із зазначеним у пункті вище. Однак правильною відповіддю необхідно вибрати четверту, яка об’єднує варіанти 1 і 2.

👈 Повернутися до питання
​​Де водій автомобіля повинен зупинити свій транспортний засіб для пропуску поїзда, що наближається, за відсутності на переїзді засобів організації дорожнього руху?

1️⃣ За 5 м до найближчої рейки.
2️⃣ За 10 м до найближчої рейки.
3️⃣ За 15 м до найближчої рейки.
4️⃣ За 20 м до найближчої рейки.

Чітку відповідь на це запитання знайдемо в пункті 20.3, згідно з ПДР:
«Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінією), дорожнім знаком 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні — не ближче 10 м до найближчої рейки».

Безсумнівно, правильна величина відстані вказана у відповіді 2.

👈 Повернутися до питання
​​Чи повинен водій транспортного засобу, який рухається у житловій або пішохідній зоні, поступатися дорогою пішоходам, які перебувають на проїжджій частині?

1️⃣ Повинен завжди.
2️⃣ Не повинен.

Знайдемо термін «житлова зона» в пункті 1.10 і наведемо його значення, згідно з ПДР:
«Житлова зона — дворові території, а також частини населених пунктів, позначені дорожнім знаком 5.31».

Для того щоб отримати чітку відповідь на це запитання, наведемо пункт 26.1, згідно з ПДР:
«Пішоходам дозволяється рухатися у житловій та пішохідній зонах як по тротуарах, так і по проїзній частині. Пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху».
Розберемо терміни «перевага» і «дати дорогу» з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Перевага — право на першочерговий рух стосовно інших учасників дорожнього руху».
«Дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може змусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість».

Стає зрозумілим, що правильний варіант відповіді — перший.

👈 Повернутися до питання
​​По якій траєкторії водієві синього автомобіля дозволено поворот праворуч?

1️⃣ По траєкторії А.
2️⃣ По траєкторії Б.
3️⃣ По траєкторіях А і Б.

На малюнку бачимо кілька видів горизонтальних дорожніх розміток та інформаційно-вказівний дорожній знак. Розберемо їхні описи, згідно з ПДР:
«Знак 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» застосовується для позначення смуги, яка призначена тільки для транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, якщо рух по такій смузі здійснюється попутно із загальним потоком транспортних засобів. Дія знака поширюється на смугу руху, над якою він установлений. Якщо знак установлений праворуч від дороги, його дія поширюється на праву смугу руху.
Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».
«Розмітка 1.24 «А» позначає смугу, призначену для руху лише маршрутних транспортних засобів.
Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».
«Розмітка 1.10.1 позначає місця, де заборонено стоянку. Застосовується самостійно або в поєднанні зі знаком 3.35 «Стоянку заборонено» і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру».
Тепер звернемося до пунктів 10.4 і 17.2, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:
Пункт 10.4. «Перед поворотом праворуч і ліворуч, в тому числі в напрямку головної дороги, або розворотом водій зобов’язаний завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли відбувається поворот у разі в’їзду на перехрестя, де організовано круговий рух, напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або рух можливий лише в одному напрямку, встановленому конфігурацією проїзної частини, дорожніми знаками чи розміткою.
...».

Пункт 17.2. «Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконувати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки або висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».
Нагадаємо значення терміна «крайнє положення на проїзній частині» з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Крайнє положення на проїзній частині — положення транспортного засобу на відстані від краю проїзної частини (середини проїзної частини або розділювальної смуги), яка не дає змоги рухатися попутному транспортному засобу (у тому числі двоколісному) ще ближче до краю проїзної частини (середини проїзної частини або розділювальної смуги)».
Тепер розберемо траєкторії, які позначені на малюнку:
А — в цьому випадку поворот праворуч виконуватиметься не з крайнього правого положення на проїзній частині, що суперечить вимогам пункту 10.4, а значить рух по такій траєкторії заборонено.
Б — в цьому випадку поворот праворуч виконуватиметься з крайнього правого положення на проїзній частині зі смуги, яка призначена для руху маршрутних транспортних засобів і відділена жовтою переривчастою лінією горизонтальної дорожньої розмітки. Рух по цій траєкторії дозволено.

Як випливає з описаного вище, поворот праворуч повинен виконуватися з крайньої правої смуги проїзної частини, а також дозволяється його виконання зі смуги для маршрутних транспортних засобів.Правильна відповідь — друга.

👈 Повернутися до питання
Початок навчання практичному водінню транспортного засобу повинен відбуватися:

1️⃣ На закритих майданчиках, автодромах або у місцях, де відсутні інші учасники дорожнього руху.
2️⃣ Одразу на вулицях населеного пункту, де є інші учасники дорожнього руху, а в кінці на автодромі.
3️⃣ На складних перехрестях і дорогах з одностороннім рухом.

Пункт 24.4 допоможе відповісти на це запитання, згідно з ПДР:
«Початкове навчання водінню транспортного засобу повинно проводитися на закритих майданчиках, автодромах або у місцях, де відсутні інші учасники дорожнього руху».

Як бачимо, перший варіант відповіді буквально збігається з наведеним вище пунктом і буде правильним.

📸Наш Instagram
​​Понад яку мінімальну відстань від зовнішнього краю переднього або заднього габариту транспортного засобу повинен виступати вантаж за довжиною, щоб було обов'язковим його позначення сигнальними щитками або прапорцями згідно з Правилами дорожнього руху?

1️⃣ На 0,4 м.
2️⃣ На 0,5 м.
3️⃣ На 1 м.
4️⃣ На 2 м.

Звернемося до пункту 22.4, який стосується цього запитання, згідно з ПДР:
❗️«Вантаж, що виступає за габарити транспортного засобу спереду або ззаду більш ніж на 1 м, а по ширині перевищує 0,4 м від зовнішнього краю переднього або заднього габаритного ліхтаря, повинен бути позначений відповідно до вимог підпункту «з» пункту 30.3 цих Правил».

Розберемо пункт 30.3, згідно з ПДР:
«На відповідних транспортних засобах установлюються такі розпізнавальні знаки:
«Негабаритний вантаж» — сигнальні щитки або прапорці розміром 400×400 мм з нанесеними по діагоналі червоними і білими смугами (ширина — 50 мм), що чергуються, а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості — світлоповертачами або ліхтарями: спереду білого кольору, ззаду — червоного, збоку — оранжевого. Знак розміщується на крайніх зовнішніх частинах вантажу, що виступає за габарити транспортного засобу на відстань більшу, ніж це передбачено пунктом 22.4 цих Правил».

Очевидно, що правильне значення відстані вказано в третьому варіанті відповіді, який і буде правильним.

📸Наш Instagram
​​Як повинен вчинити водій жовтого автомобіля в даній ситуації?

1️⃣ Повинен проїхати першим, оскільки має перевагу в русі, тому що перебуває на перехресті з круговим рухом.
2️⃣ Повинен дати Вам дорогу, тому що Ви для нього перешкода справа.

Наведемо опис установленого наказового знака, згідно з ПДР:
«Знак 4.10 «Круговий рух» вимагає об’їзду клумби (центрального острівця) в напрямку, показаному стрілками на перехресті з круговим рухом».

Щоб визначити черговість проїзду, звернемося до пункту 16.12, згідно з ПДР:
«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.
На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.
❗️Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».‼️

Знайдемо в пункті 1.10 термін «перевага» і наведемо його значення, згідно з ПДР:
«Перевага — право на першочерговий рух стосовно інших учасників дорожнього руху».

Стає зрозумілим, що першим повинен проїхати перехрестя жовтий автомобіль, він має перевагу в русі, оскільки вже рухається по колу. Правильною відповіддю буде перша.

📸Наш Instagram
​​Як повинна рухатися колона, яку не супроводжують оперативні транспортні засоби, щоб не створювати перешкод транспортним засобам, що обганяють?

1️⃣ Рухатися лише в один ряд якнайближче до правого краю проїзної частини.
2️⃣ Рухатися зі швидкістю не більше ніж 50 км/год.
3️⃣ Повинна бути розділена на групи до п'яти транспортних засобів у кожній, дистанція між групами повинна бути достатньою для виконання обгону.
4️⃣ Відповіді 1, 2 і 3.
5️⃣ Відповіді 1 і 3.

Наведемо значення термінів «колона транспортних засобів» і «перешкода для руху» з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Колона транспортних засобів — організована група з трьох і більше транспортних засобів, які спільно рухаються в одному напрямку безпосередньо один за одним з постійно увімкненим ближнім світлом фар».
«Перешкода для руху — нерухомий об’єкт у межах смуги руху транспортного засобу чи об’єкт, що рухається попутно в межах цієї смуги (за винятком транспортного засобу, який рухається назустріч загальному потоку транспортних засобів) і змушує водія маневрувати або зменшувати швидкість аж до зупинки транспортного засобу».

Тепер розберемо пункти 25.2 і 25.4, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:
Пункт 25.2. «Транспортні засоби повинні рухатися в колоні лише в один ряд якнайближче до правого краю проїзної частини, за винятком випадків, коли вони супроводжуються оперативними транспортними засобами».

Пункт 25.4. «Колона, що рухається без супроводу оперативними транспортними засобами, повинна бути розділена на групи (не більше п’яти транспортних засобів у кожній), дистанція між якими має забезпечувати можливість обгону групи іншими транспортними засобами».

Як бачимо, відповіді 1 і 3 збігаються з наведеними вище пунктами, доповнюють одна одну, вказане в них — правильно. Але оскільки можлива лише одна правильна відповідь, це буде п’ятий варіант, який об’єднує вказане у відповідях 1 і 3.

📸Наш Instagram
​​Чи дозволяється навчальна їзда в житловій зоні?

1️⃣ Дозволяється.
2️⃣ Дозволяється з особливою обережністю.
3️⃣ Забороняється.

Для початку наведемо значення терміна «житлова зона» з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Житлова зона — дворові території, а також частини населених пунктів, позначені дорожнім знаком 5.31 «Житлова зона».

Відповідь на це запитання знайдемо в пунктах 26.2 і 24.9, згідно з ПДР:
Пункт 26.2. «У житловій зоні забороняється:
a) транзитний рух транспортних засобів;
б) стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних або спеціальних транспортних засобів;
в) стоянка з працюючим двигуном;
г) навчальна їзда;
ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об’єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, які проживають у цій зоні)».

Пункт 24.9. «Забороняється навчання водінню транспортних засобів у житловій зоні, на дорогах для автомобілів та на автомагістралях».

Очевидно, що правильною буде третя відповідь — забороняється.

📸Наш Instagram
Яка мінімальна швидкість руху встановлена на автомагістралі?

1️⃣ 40 км/год.
2️⃣ 50 км/год.
3️⃣ 60 км/год.
4️⃣ 70 км/год.

Відповідь на саме запитання допоможе надати пункт 27.3, згідно з ПДР:
«На автомагістралях, крім спеціально обладнаних для цього місць, забороняється рух механічних транспортних засобів, швидкість яких за технічною характеристикою або їхнім станом менше 40 км/год, а також перегін та випасання тварин у смузі відведення дороги».

Таким чином, правильна відповідь — перша, саме в ній вказано правильну величину мінімальної швидкості, яка дозволена на автомагістралях.

📸Наш Instagram
За яких умов дозволено перевозити дітей на передньому сидінні легкового автомобіля?

1️⃣ Дітей заборонено перевозити на передньому сидінні автомобіля.
2️⃣ У разі використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки (тільки дітей зростом менше ніж 145 см або молодших 12 років).
3️⃣ На руках у дорослих.
4️⃣ У разі пристібання ременями безпеки, наявними в конструкції транспортного засобу.
5️⃣ Відповіді 2 і 3.

Чітку відповідь на це запитання знайдемо в пункті 21.11, згідно з ПДР:
«Забороняється перевозити:
a) пасажирів поза кабіною автомобіля (крім передбачених цими Правилами випадків перевезення пасажирів у кузові вантажного автомобіля з бортовою платформою або в кузові-фургоні, призначених для перевезення пасажирів), у кузові автомобіля-самоскида, трактора, інших самохідних машин, на вантажному причепі, напівпричепі, в причепі-дачі, в кузові вантажного мотоцикла;
б) дітей, зріст яких менше 145 см або які не досягли 12-річного віку, — в транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля — без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда;
в) дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля;
г) організовані групи дітей у темну пору доби».

Із підпункту «б» пункту 21.11 випливає, що правильна відповідь — друга.

📸Наш Instagram
Цим розпізнавальним знаком позначаються транспортні засоби, на яких:

1️⃣ Встановлено шини із шипами.
2️⃣ Встановлено зимові шини.
3️⃣ Встановлено всесезонні шини.

Пункт 30.3 допоможе відповісти на це запитання, згідно з ПДР:
«На відповідних транспортних засобах установлюються такі розпізнавальні знаки:
л) «Шипи» — рівносторонній трикутник білого кольору з вершиною догори і каймою червоного кольору, в який вписано літеру «Ш» чорного кольору (сторона трикутника — не менше 200 мм, ширина кайми — 1/10 сторони). Знак розміщується ззаду на транспортних засобах, на яких встановлено шини з шипами».

Очевидно, що правильною відповіддю слід обрати першу, яка цитує вказане в наведеному вище пункті.

📸Наш Instagram
​​Як Ви проїдете дане перехрестя?

1️⃣ Першим, нікому не даючи дорогу.
2️⃣ Останнім, давши дорогу червоному і синьому автомобілям.
3️⃣ Другим, давши дорогу тільки червоному автомобілю.

На малюнку бачимо нерегульоване перехрестя, згідно з пунктом 16.1:
«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.
У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».
Нашому автомобілю встановлено знак пріоритету, наведемо його опис, згідно з ПДР:
«Знак 2.3 «Головна дорога» надає право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.
Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям, а також на початку головної дороги. Знак обов’язково повторюється з табличкою 7.8 «Напрямок головної дороги» перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок, а також перед перехрестям зі складним плануванням».
Стає зрозумілим, що червоному автомобілю встановлено такий самий знак — він наближається до перехрестя по головній дорозі, а синій — по другорядній, згідно з ПДР:
Пункт 16.11. «На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, який рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до цього перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху».
Таким чином, останнім — третім — проїде перехрестя синій автомобіль. Визначимо черговість проїзду автомобілів, які перебувають на головній дорозі, згідно з ПДР:
Пункт 16.13. «Перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо або праворуч.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв».

Очевидно, що наш автомобіль має дати дорогу тільки червоному автомобілю і проїхати перехрестя після нього, другим. Синій, як згадувалося вище, проїде перехрестя останнім — третім, після нашого автомобіля.

Відповідно, правильна відповідь — третя.

📸Наш Instagram
На гірських дорогах і крутих спусках, де зустрічний роз'їзд утруднено, перевагу в русі має:

1️⃣ Водій транспортного засобу, що рухається на спуск.
2️⃣ Водій транспортного засобу, що рухається на підйом.
3️⃣ Водій транспортного засобу з найбільшими габаритами.

З пункту 1.10 нагадаємо значення термінів «перевага» і «дати дорогу», згідно з ПДР:
«Перевага — право на першочерговий рух стосовно інших учасників дорожнього руху».
«Дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може змусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість».

Пункт 28.1 дасть чітку відповідь на це запитання, згідно з ПДР:
❗️«На гірських дорогах і крутих спусках, де зустрічний роз’їзд утруднений, водій транспортного засобу, що рухається на спуск, повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються на підйом».‼️

Безсумнівно, правильним варіантом відповіді буде другий. На таких ділянках доріг дати дорогу повинен водій транспортного засобу, що рухається на спуск, а значить у водія транспортного засобу, який рухається на підйом, є перевага в русі.

📸Наш Instagram
Якщо під час переобладнання або ремонту транспортного засобу необхідно внести зміни в його реєстраційні документи, протягом якого часу з моменту ремонту або переобладнання це необхідно зробити?

1️⃣ 5 діб.
2️⃣ 7 діб.
3️⃣ 10 діб.
4️⃣ 14 діб.

Для відповіді на це запитання звернемося до пункту 30.1, згідно з ПДР:
«Власники механічних транспортних засобів і причепів до них повинні зареєструвати (перереєструвати) їх в уповноваженому органі МВС або провести відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов’язковість проведення такої реєстрації, незалежно від їх технічного стану впродовж 10 діб з моменту придбання (отримання), митного оформлення або переобладнання чи ремонту, якщо необхідно внести зміни до реєстраційних документів».

Як бачимо, правильним варіантом відповіді буде третій — протягом 10 діб, що збігається із зазначеним у пункті 30.1.

📸Наш Instagram
​​Як називається даний маневр?

1️⃣ Обгін.
2️⃣ Об'їзд.
3️⃣ Випередження.

На малюнку бачимо дорогу, яка має дві проїзні частини, розділені між собою розділювальною смугою. Обидва автомобілі рухаються по одній проїзній частині, на якій рух здійснюється тільки в одному напрямку по двох суміжних смугах. Рух у зустрічному напрямку здійснюється по другій проїзній частині, відокремленій розділювальною смугою від проїзної частини, по якій рухаються обидва автомобілі.
У пункті 1.10 знайдемо значення термінів «обгін» і «випередження», щоб розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:
«Обгін — випередження одного або кількох транспортних засобів, пов’язане з виїздом на смугу зустрічного руху».
❗️«Випередження — рух транспортного засобу зі швидкістю, яка перевищує швидкість попутного транспортного засобу, що рухається поряд по суміжній смузі».‼️
Також у варіантах відповіді запропоновано термін «об’їзд». Об’їзд означає маневр, пов’язаний з виїздом із займаної смуги, якщо подальший рух цією смугою неможливий внаслідок появи перешкоди.
Термін «перешкода для руху» наведемо з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Перешкода для руху — нерухомий об’єкт у межах смуги руху транспортного засобу чи об’єкт, що рухається попутно в межах цієї смуги (за винятком транспортного засобу, що рухається назустріч загальному потоку транспортних засобів) і змушує водія маневрувати або зменшувати швидкість аж до зупинки транспортного засобу».
Проте в ситуації, яка зображена на малюнку, цей маневр не можна назвати об’їздом, бо обидва автомобілі мають різну швидкість, але рухаються по смузі.

Правильним варіантом відповіді буде третій — випередження, оскільки цей маневр не пов’язаний з виїздом на смугу зустрічного руху.

📸Наш Instagram
​​Як повинно бути позначене гнучке зчеплення?

1️⃣ Через кожен метр – сигнальними щитками або прапорцями розміром 200 × 200 мм із нанесеними на них по діагоналі червоними і білими смугами.
2️⃣ З використанням покриття із світлоповертального матеріалу.
3️⃣ Одним із вищевказаних способів.

Звернемося до пункту 23.3 для відповіді на це запитання, згідно з ПДР:
«Жорстке зчеплення має забезпечувати відстань між транспортними засобами не більше 4 м, гнучке — в межах 4—6 м. Гнучке зчеплення через кожний метр позначається сигнальними щитками або прапорцями згідно з вимогами пункту 30.5 цих Правил (за винятком використання гнучкого зчеплення з покриттям із світлоповертального матеріалу)».
Наведемо також пункт 30.5, згідно з ПДР:
«Для позначення гнучкого зчеплення під час буксирування використовуються прапорці або щитки розміром 200×200 мм з нанесеними на них по діагоналі червоними і білими смугами, що чергуються, із світлоповертального матеріалу завширшки 50 мм (за винятком використання гнучкого зчеплення з покриттям із світлоповертального матеріалу)».

Стає зрозумілим, що гнучке зчеплення може позначатися одним із способів, які вказані в пункті вище і дублюються у відповідях 1 і 2, тобто правильним варіантом відповіді буде третій.

📸Наш Instagram
Водій має право:

1️⃣ Керувати транспортним засобом і перевозити пасажирів або вантажі дорогами, вулицями чи іншими місцями, де рух не заборонено.
2️⃣ Знати причину зупинки, перевірки та огляду транспортного засобу посадовою особою державного органу, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом, а також її прізвище і посаду.
3️⃣ Оскаржити дії працівника поліції в разі порушення ним законодавства.
4️⃣ Усе перелічене вище.

Звернемося до пункту 2.14, який допоможе відповісти на це запитання, згідно з ПДР:
«Водій має право:
a) керувати транспортним засобом і перевозити пасажирів або вантажі дорогами, вулицями чи іншим місцями, де їх рух не заборонено,
в установленому порядку відповідно до цих Правил;
б) (виключено на підставі постанови КМУ № 1029 від 26.09.2011);
в) знати причину зупинки, перевірки та огляду транспортного засобу посадовою особою державного органу, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом, а також її прізвище і посаду;
г) вимагати від особи, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом та зупинила транспортний засіб, пред’явлення посвідчення її особи;
ґ) отримувати необхідну допомогу від посадових осіб та організацій, які беруть участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху;
д) оскаржити дії поліцейського в разі порушення ним законодавства;
е) відступати від вимог законодавства в умовах дії непереборної сили або якщо іншими засобами неможливо запобігти власній загибелі чи каліцтву громадян».

Як бачимо, все перераховане у відповідях 1, 2, 3 збігається і з зазначеним у підпунктах «а», «в», «д» пункту 2.14, тому правильна відповідь — четверта, все перераховане вище.

📸Наш Instagram
Де на механічних транспортних засобах (за винятком трамваїв і тролейбусів) і причепах встановлюють номерні знаки?

1️⃣ З боків.
2️⃣ Спереду і ззаду.
3️⃣ У передбачених для цього місцях.

Чітку відповідь на це запитання знайдемо в пункті 30.2, згідно з ПДР:
«На механічних транспортних засобах (за винятком трамваїв і тролейбусів) та причепах у передбачених для цього місцях установлюються номерні знаки відповідного зразка, а в правій верхній частині вітрового скла (на внутрішньому боці) транспортного засобу, що підлягає обов’язковому технічному контролю, закріплюється самоклеюча мітка радіочастотної ідентифікації про проходження обов’язкового технічного контролю транспортним засобом (окрім причепів і напівпричепів).
На трамваях і тролейбусах наносяться реєстраційні номери, що надаються відповідними уповноваженими на те органами.
Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони мають бути чистими і достатньо освітленими».

Очевидно, що правильною відповіддю буде третя — в передбачених для цього місцях.

📸Наш Instagram
2025/07/08 09:30:31
Back to Top
HTML Embed Code: