Telegram Web Link
Про що попереджає даний дорожній знак?

1️⃣ Про наближення до крутого спуску.
2️⃣ Про наближення до крутого підйому.
3️⃣ Про наближення до аварійно небезпечної ділянки дороги.

Розглянемо опис представленого дорожнього знака. Зверніть увагу на підказку в запитанні — «про що попереджає знак...», тобто слід звернутися за відповіддю до попереджувальних знаків. Згідно з ПДР:
«Знак 1.6 «Крутий підйом» попереджає про наближення до підйому, на якому діють вимоги розділу 28 цих Правил, і встановлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак установлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

Однозначно можна дати відповідь, що цей знак попереджає про наближення до крутого підйому. Другий варіант відповіді буде правильним.

📸Наш Instagram
У якому напрямку Вам дозволено рух у зображеній ситуації?

1️⃣ Прямо або праворуч.
2️⃣ Тільки прямо.

Для відповіді на це запитання потрібно знати, що означає знак, який установлено на перехресті. Він належить до наказових. Згідно з ПДР:
«Знак 4.1 «Рух прямо» дозволяє рух тільки прямо. Дія знака не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знака поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким він встановлений, а також, установлений на початку дороги або за перехрестям, поширюється на ділянку дороги до найближчого перехрестя. Знак не забороняє поворот праворуч у двори та на інші прилеглі до дороги території».

Очевидно, що на зображеному перехресті знак дозволяє рухатися тільки прямо. Відповідно, правильним варіантом відповіді буде другий.

📸Наш Instagram
​​Дія зображеного дорожнього знака поширюється:

1️⃣ Тільки на праву смугу, коли знак встановлено по центру над дорогою.
2️⃣ Тільки на ту смугу, над якою його встановлено.
3️⃣ Тільки на праву смугу, коли знак встановлено праворуч від дороги.
4️⃣ Усі наведені вище відповіді.
5️⃣ Відповіді 2 і 3.

Розберемо опис зображеного дорожнього знака. Він належить до інформаційно-вказівних. Згідно з ПДР:
«Знак 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» застосовується для позначення смуги, яка призначена тільки для транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, якщо рух по такій смузі здійснюється попутно із загальним потоком транспортних засобів. Дія знака поширюється на смугу руху, над якою він встановлений. Якщо знак встановлений праворуч від дороги, його дія поширюється на праву смугу руху...

Однозначно, правильною відповіддю буде п’ята, бо об’єднує в собі відповіді 2 і 3, які буквально цитують вищеописане значення знака 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів», а значить, будуть правильними.

📸Наш Instagram
У якому випадку дозволено виїжджати на трамвайну колію попутного напрямку на перехрестях?

1️⃣ У тих самих випадках, що й поза перехрестями, якщо кількість смуг для руху і дозволені напрямки руху по смугах не визначені дорожніми знаками.
2️⃣ Виїжджати на трамвайну колію попутного напрямку на перехрестях заборонено.
3️⃣ Тільки для об'їзду, повороту ліворуч і розвороту. При цьому не повинні створюватися перешкоди для руху трамвая.

Чітку відповідь на це запитання дасть пункт 11.8, згідно з ПДР:
«По трамвайній колії попутного напрямку, розташованій на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, дозволяється рух за умови, що це не заборонено дорожніми знаками або дорожньою розміткою, а також під час випередження, об’їзду, коли ширина проїзної частини недостатня для виконання об’їзду, без виїзду на трамвайну колію.
На перехресті дозволяється виїжджати на трамвайну колію попутного напрямку в тих самих випадках, але за умови відсутності перед перехрестям дорожніх знаків 5.16 «Напрямки руху по смугах», 5.17.1 «Напрямок руху по смугах», 5.17.2 «Напрямок руху по смугах», 5.18 «Напрямок руху по смузі», 5.19 «Використання смуги руху»
.
Поворот ліворуч або розворот мають виконуватися з трамвайної колії попутного напрямку, розташованої на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, якщо інший порядок руху не передбачено дорожніми знаками 5.16 «Напрямки руху по смугах», 5.18 «Напрямок руху по смузі» або розміткою 1.18».

Логічно розмірковуючи, стає зрозумілим, що правильною відповіддю буде перший варіант.

📸Наш Instagram
Зображений дорожній знак вказує:

1️⃣ Початок ділянки дороги з двостороннім рухом після одностороннього.
2️⃣ Початок ділянки дороги з одностороннім рухом.
3️⃣ Початок ділянки дороги, де на одній або кількох смугах напрямок руху може змінюватися на протилежний.
4️⃣ Початок окремої смуги для руху маршрутних транспортних засобів.

Цей знак належить до інформаційно-вказівних. Розглянемо його опис докладніше для відповіді на це запитання. Згідно з ПДР:
«Знак 5.13 «Дорога з реверсивним рухом» застосовується для позначення початку ділянки дороги, на якій по одній або кількох смугах напрямок руху може змінюватися на протилежний».

Правильний варіант відповіді — третій, який буквально цитує опис із Правил цього дорожнього знака.

📸Наш Instagram
У якому з напрямків дозволено рух легкового автомобіля в зображеній ситуації?

1️⃣ У напрямках А і Б.
2️⃣ У напрямках А і В.
3️⃣ У напрямках Б і В.
4️⃣ У напрямках А, Б і В.

На малюнку бачимо перехрестя, на якому встановлено наказовий знак. Наведемо його опис, згідно з ПДР:
«Знак 4.6 «Рух праворуч або ліворуч» дозволяє рух тільки праворуч або ліворуч. Знак дозволяє також розворот транспортних засобів.
Тепер розглянемо можливість руху в запропонованих напрямках з урахуванням вищенаведеного опису знака 4.6:
А — праворуч, дозволено;
Б — ліворуч, дозволено;
В — розворот, дозволено.

Отже, рух у всіх зазначених на ілюстрації напрямках (А, Б, В) буде дозволено. Правильний варіант — четвертий.

📸Наш Instagram
​​Чи дозволено Вам у даній ситуації виконати обгін вантажного автомобіля з причепом, що рухається зі швидкістю менш ніж 30 км/год.?

1️⃣ Дозволено.
2️⃣ Заборонено.

На малюнку відразу звертаємо увагу на встановлений знак, який належить до заборонних. Згідно з ПДР:
Знак 3.25 «Обгін заборонено» забороняє обгін усіх транспортних засобів, крім одиночних, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год (одиночними вважаються поодинокі транспортні засоби, автопоїзди, а також транспортний засіб, що буксирує, у зчепленні з буксированим).
Також бачимо горизонтальну дорожню розмітку, згідно з ПДР:
Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в’їзд заборонено; позначає межі місць стоянки транспортних засобів, майданчиків для паркування і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей.
❗️ Лінію перетинати забороняється. Якщо цією лінією позначено місце стоянки або край проїзної частини, суміжний з узбіччям, то лінію перетинати дозволяється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати цю лінію для об’їзду нерухомої перешкоди, розміри якої не дозволяють здійснити її безпечний об’їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону одиночних транспортних засобів, які рухаються зі швидкістю менше 30 км/год.

Із запитання ми знаємо, що вантажний автомобіль з причепом, який рухається перед нашим автомобілем, має швидкість менше 30 км/год. Вантажний автомобіль з причепом вважається одиночним транспортним засобом, що дозволяє нашому автомобілю виконати обгін. Відповідно, правильним варіантом відповіді буде перший.

📸Наш Instagram
Який час дається водіям для перестановки транспортних засобів з одного боку дороги на другий у разі одночасного встановлення зображених дорожніх знаків?

1️⃣ З 17:00 до 23:00.
2️⃣ З 19:00 до 24:00.
3️⃣ З 7:00 до 24:00.

Розберемо опис цих дорожніх знаків. Обидва знаки належать до заборонних. Згідно з ПДР:
«Знак 3.36 «Стоянку заборонено по непарних числах місяця» забороняє стоянку транспортних засобів по непарних числах місяця.
Знак 3.37 «Стоянку заборонено по парних числах місяця» забороняє стоянку транспортних засобів по парних числах місяця.
...
❗️У разі одночасного застосування знаків 3.36 «Стоянку заборонено по непарних числах місяця» і 3.37 «Стоянку заборонено по парних числах місяця» час перестановки транспортних засобів з одного боку дороги на інший — з 19 до 24 год».

Однозначно, правильною відповіддю буде друга.

📸Наш Instagram
​​Чи дозволено в даному місці небезпечного повороту рух заднім ходом?

1️⃣ Дозволено за умови забезпечення безпеки дорожнього руху.
2️⃣ Заборонено.

На малюнку ми бачимо дорожній знак, який належать до попереджувальних. Наведемо його опис, згідно з ПДР:
Знак 1.1 «Небезпечний поворот праворуч» попереджає про заокруглення дороги радіусом менше 500 м поза населеними пунктами і менше 150 м — у населених пунктах або про заокруглення з обмеженою оглядовістю.

Щодо руху заднім ходом звернемося до пункту 10.10, згідно з ПДР:
«Забороняється рух транспортних засобів заднім ходом на автомагістралях, дорогах для автомобілів, залізничних переїздах, пішохідних переходах, перехрестях, мостах, шляхопроводах, естакадах, у тунелях, на в’їздах і виїздах з них, а також на ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи недостатньою видимістю.
Дозволяється рух заднім ходом на дорогах з одностороннім рухом за умови дотримання вимог пункту 10.9 цих Правил та неможливості під’їхати до об’єкта іншим способом».
Як бачимо, судячи з малюнку і встановленого знака 1.1, дорога має закруглення, через що оглядовість обмежена.

З вищевикладеного випливає, що в ситуації, яка зображена на малюнку, встановлений знак 1.1 попереджає про заокруглення дороги з обмеженою оглядовістю, а пункт 10.10 забороняє рух транспортних засобів заднім ходом на таких ділянках доріг. Правильний варіант відповіді, відповідно, другий.

📸Наш Instagram
Що означає напис на проїзній частині дороги?

1️⃣ Відстань до найближчого перехрестя.
2️⃣ Відстань до найближчого населеного пункту.
3️⃣ Номер дороги або маршруту.

На ілюстрації бачимо горизонтальну дорожню розмітку на проїзній частині. Згідно з ПДР:
«Розмітка 1.23 показує номер дороги (маршруту)».

Стає зрозумілим, що правильним варіантом відповіді, безсумнівно, буде третій.

📸Наш Instagram
​​Який із зображених дорожніх знаків надає переважне право проїзду вузької ділянки дороги водієві зустрічного транспортного засобу?

1️⃣ Знак 1.
2️⃣ Знак 2.
3️⃣ Знак 3.
4️⃣ Знак 4.
5️⃣ Знак 5.

Розберемо зображені знаки окремо згідно ПДР:

1️⃣ 2.6 «Перевага перед зустрічним рухом» відноситься до знаків пріоритету, встановлюється перед вузькою ділянкою дороги, під час руху на якому водій має перевагу стосовно зустрічних транспортних засобів. Знак встановлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги.

2️⃣ 2.3 «Головна дорога» відноситься до знаків пріоритету, надає право першочергового проїзду нерегульованих перехресть. Встановлюється безпосередньо перед перехрестям, а також на початку головної дороги.

3️⃣ 2.5 «Перевага зустрічного руху» відноситься до знаків пріоритету, забороняє в'їзд на вузьку ділянку дороги, якщо це може утруднити зустрічний рух. Водій повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, які знаходяться на вузькій ділянці. Знак встановлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги.

4️⃣ Табличка 7.8 «Напрямок головної дороги» вказує напрямок головної дороги на перехресті. Застосовується із знаками 2.1 «Дати дорогу», 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», 2.3 «Головна дорога». Розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується.

5️⃣ 2.1 «Дати дорогу» відноситься до знаків пріоритету. Водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під'їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» - транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі. Знак встановлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги.

📸Наш Instagram
Ви як власник легкового автомобіля, маєте право передати керування Вашим автомобілем особі, яка:

1️⃣ Має посвідчення водія на категорію «А» або «С» і поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.
2️⃣ Має вік 18 років, медичну довідку і і поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.
3️⃣ Має при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом категорії "В".

Однозначну відповідь на це запитання дасть пункт 2.2, згідно з ПДР:
«Власник транспортного засобу, а також особа, яка використовує цей транспортний засіб на законних підставах, можуть передавати керування транспортним засобом іншій особі, що має при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Власник транспортного засобу може передавати такий засіб у користування іншій особі, яка має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй реєстраційний документ на цей транспортний засіб».

З цього випливає, що правильний варіант відповіді — третій. Наявності в особи посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії буде досить для того, щоб власник транспортного засобу мав право передати керування своїм транспортним засобом такій особі. Будьте уважні: про наявність медичної довідки, поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності не йдеться в пункті 2.2, тому інші варіанти, де зазначена інформація про вік і певну категорію водійського посвідчення, нам не знадобиться для міркувань, бо варіанти наперед неправильні.

📸Наш Instagram
​​Чи дозволено підключати до задніх протитуманних ліхтарів сигнали гальмування?

1️⃣ Дозволено.
2️⃣ Заборонено.

Це запитання стосується розділу 19 «Користування зовнішніми світловими приладами», а саме пункту 19.7, згідно з Правилами:
❗️ «Забороняється підключати задні протитуманні ліхтарі до сигналів гальмування».
Щоб уникнути дезорієнтації водіїв транспортних засобів, що рухаються ззаду, в разі гальмування транспортного засобу, що їде попереду, забороняється підключати задні протитуманні ліхтарі до сигналів гальмування.
Задні протитуманні ліхтарі (ліхтар) мають бути червоного кольору і можуть входити в комплектацію транспортного засобу як додаткові світлові пристрої.

Однозначно, правильною відповіддю буде друга — заборонено.

📸Наш Instagram
​​На даному перехресті, повертаючи ліворуч, необхідно:

1️⃣ Дати дорогу всім автомобілям.
2️⃣ Дати дорогу тільки зустрічному автомобілю.
3️⃣ Проїхати перехрестя першим.

На малюнку ми бачимо перехрестя, на якому по стороні нашої дороги встановлено знак пріоритету. Наведемо його опис, згідно з ПДР:
Знак 2.3 «Головна дорога» надає право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.
Відповідно, наш автомобіль стоїть на головній дорозі.
Пункти 16.11 і 16.13 розглядають проїзд нерегульованих перехресть. Згідно з ПДР:
«Пункт 16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, який рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до цього перехрестя проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їхнього подальшого руху».
«Пункт 16.13. Перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо або праворуч.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв».
Як бачимо, на рівнозначній (головній) дорозі стоїть тільки зелений автомобіль, на другорядній дорозі — червоний і чорний. З пункту 16.11 випливає, що червоний і чорний автомобілі мають поступитися дорогою нашому автомобілю, а також зеленому через те, що стоять на другорядній дорозі. З пункту 16.13 випливає, що на головній дорозі наш автомобіль має дати дорогу зеленому автомобілю, бо зелений має намір рухатися прямо, а наш — повернути ліворуч.

Як підсумок, правильний варіант відповіді — другий. Зустрічний автомобіль у цій ситуації — зелений.

📸Наш Instagram
Даною лінією дорожньої розмітки позначають:

1️⃣ Ділянку дороги, де заборонено рух поблизу тротуару.
2️⃣ Місця, де заборонено будь-яку зупинку.
3️⃣ Місця зупинки маршрутних транспортних засобів і таксі.

На малюнку ми спостерігаємо горизонтальну дорожню розмітку. Це розмітка 1.17, згідно з ПДР:
«Розмітка 1.17 позначає зупинки маршрутних транспортних засобів і таксі».

Очевидно, правильний варіант відповіді — третій.


📸Наш Instagram
​​Як Ви повинні вчинити, якщо реверсивні світлофори вимкнулися?

1️⃣ Негайно перестроїтися на праву смугу.
2️⃣ Можете продовжити рух по смузі тільки до перехрестя.
3️⃣ За відсутності зустрічних транспортних засобів продовжити рух по смузі.

Для відповіді на це запитання звернемося до пункту 8.7.4, який стосується реверсивних світлофорів, згідно з ПДР:
«8.7.4. Для регулювання руху транспортних засобів на вулицях, дорогах або по смугах проїзної частини, напрямок руху на яких може змінюватися на протилежний, застосовуються реверсивні світлофори з червоним X-подібним сигналом і зеленим сигналом у вигляді стрілки, спрямованої вниз. Ці сигнали забороняють або дозволяють рух по смузі, над якою вони розташовані.
Основні сигнали реверсивного світлофора можуть бути доповнені жовтим сигналом у вигляді стрілки, нахиленої по діагоналі вниз праворуч, увімкнення якої забороняє рух по смузі, позначеній з обох боків дорожньою розміткою 1.9, та інформує про зміну сигналу реверсивного світлофора і необхідність перестроювання на смугу руху праворуч.
При вимкнених сигналах реверсивного світлофора, розташованого над смугою, позначеною з обох боків дорожньою розміткою 1.9, в’їзд на цю смугу заборонено».
Також бачимо на малюнку горизонтальну дорожню розмітку 1.9, про яку йдеться в пункті вище, її опис згідно з ПДР:
«Розмітка 1.9 позначає межі смуг руху, на яких здійснюється реверсивне регулювання; розділяє транспортні потоки протилежних напрямків (при вимкнених реверсивних світлофорах) на дорогах, де здійснюється реверсивне регулювання.
На ділянці дороги між реверсивними світлофорами лінію дозволяється перетинати, якщо вона розташована праворуч від водія. При ввімкнених сигналах зеленого кольору у реверсивних світлофорах лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку, якщо вона поділяє смуги, по яких рух дозволено в одному напрямку. При відключенні реверсивних світлофорів водій повинен негайно перестроїтися правіше цієї лінії. Лінію, що нанесена праворуч, при вимкнених реверсивних світлофорах перетинати забороняється».

Опис розмітки 1.9 чітко дає нам зрозумілу відповідь на це запитання — правильним варіантом буде перший.

📸Наш Instagram
​​Яке перехрестя вважається нерегульованим?

1️⃣ Перехрестя, де світлофор вимкнений або працює в режимі миготіння жовтого сигналу.
2️⃣ Перехрестя, де немає світлофорів і відсутній регулювальник.
3️⃣ Перехрестя, де черговість проїзду регулюється тільки дорожніми знаками пріоритету.
4️⃣ Відповіді 1 і 2.
5️⃣ Відповіді 1, 2 і 3.

Чітко відповісти на це запитання допоможе пункт 16.1, згідно з ПДР:
«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.
❗️ У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Як бачимо, зазначене у відповідях 1, 2, 3 буде правильним, бо збігається з наведеним вище пунктом. Проте оскільки варіант відповіді тут може бути лише один, це буде п’ятий варіант, який об’єднує зазначене у відповідях 1, 2, 3.

📸Наш Instagram
У яких місцях заборонено рух заднім ходом?

1️⃣ На перехрестях.
2️⃣ На ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи недостатньою видимістю.
3️⃣ Під шляхопроводами та естакадами.
4️⃣ Відповіді 1, 2 і 3.
5️⃣ Відповіді 1 і 2.

Звернемося до пункту 10.10, який стосується цього запитання. Згідно з ПДР:
«Забороняється рух транспортних засобів заднім ходом на автомагістралях, дорогах для автомобілів, залізничних переїздах, пішохідних переходах, перехрестях, мостах, шляхопроводах, естакадах, у тунелях, на в’їздах і виїздах з них, а також на ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи недостатньою видимістю.
Дозволяється рух заднім ходом на дорогах з одностороннім рухом за умови дотримання вимог пункту 10.9 цих Правил та неможливості під’їхати до об’єкта іншим способом».

Як бачимо, перераховане у відповідях 1, 2 зазначено і в пункті вище, тому всі ці варіанти будуть правильними. Проте оскільки правильною відповіддю може бути тільки одна, це буде п'ятий, який об’єднує відповіді 1 і 2.

📸Наш Instagram
У якому випадку вам дозволяється експлуатація легкового автомобіля?

1️⃣ Не працює спідометр.
2️⃣ Не працює покажчик температури охолоджуючої рідини.
3️⃣ Не працюють передбачені конструкцією замки дверей кузова або кабіни.

Питання стосується пункту 31.4 ПДР. У ньому наведено перелік технічних несправностей, при яких забороняється подальша експлуатація транспортних засобів. Щоб правильно відповісти на поставлене запитання, потрібно вказати несправність, якої немає в переліку пункту Правил. Питання стосується несправностей інших елементів конструкції, які розглядаються в пункті 31.4.7. Згідно ПДР: «г) не працюють передбачені конструкцією замки дверей кузова або кабіни, ..., спідометр, ...». Таким чином, один з трьох запропонованих варіантів технічної несправності, не забороняє експлуатацію транспортного засобу і це покажчик температури охолоджуючої рідини.

📸Наш Instagram
​​Що вмикається на транспортному засобі під час зупинки на дорозі в умовах недостатньої видимості?

1️⃣ Стоянкові вогні.
2️⃣ Протитуманні фари.
3️⃣ Габаритні або стоянкові ліхтарі, додатково дозволяється увімкнути ближнє світло або протитуманні фари й задні протитуманні ліхтарі.
4️⃣ Габаритні або стоянкові ліхтарі одночасно з аварійною сигналізацією.

Чітку дає відповідь на питання пункт 19.4 ПДР: «Під час зупинки на дорозі в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на транспортному засобі мають бути ввімкнені габаритні або стоянкові ліхтарі, а при вимушеній зупинці додатково - аварійна світлова сигналізація.
В умовах недостатньої видимості дозволяється додатково увімкнути ближнє світло або протитуманні фари та задні протитуманні ліхтарі.
Якщо габаритні ліхтарі несправні, транспортний засіб слід прибрати за межі дороги, а якщо це неможливо, його необхідно позначити відповідно до вимог пунктів 9.10 і 9.11 цих Правил».
Як і в жодному з варіантів відповіді, в пункті 19.4 ПДР вказані зовнішні світлові прилади, які обов'язково повинні бути включені і додатково дозволяється в умовах недостатньої видимості.
Розберемо терміни, згідно з пунктом 1.10 Правил дорожнього руху:
«Вимушена зупинка - припинення руху транспортного засобу через його технічну несправність або небезпеки, викликаної вантажем, що перевозиться, станом учасника дорожнього руху, появою перешкоди для руху;

"недостатня видимість" - видимість дороги в напрямку руху менше 300 м у сутінках, в умовах туману, дощу, снігопаду і т. п. »

Як підсумок, в питанні не розглядається зупинка конкретно вимушена, тому варіант відповіді, в якому згадується аварійна світлова сигналізація буде невірний.

📸Наш Instagram
2025/07/05 12:59:07
Back to Top
HTML Embed Code: