Telegram Web Link
Учора українська делегація розпочала адвокаційний візит до Великої Британії у рамках ініціативи Президента України Bring Kids Back UA. Мета візиту — посилити міжнародну взаємодію для повернення викрадених Росією українських дітей, а також зміцнити політичну, правову й гуманітарну підтримку з боку ключового партнера — Сполученого Королівства.

Перший день візиту розпочався з публічного брифінгу для Комітету з міжнародних відносин і оборони Палати лордів. Під час виступів делегація представила докази системних злочинів Росії проти українських дітей — депортацій, мілітаризації, русифікації та спроб повного знищення української ідентичності.

Далі відбувся закритий брифінг для Комітету із закордонних справ Палати громад. Обговорювалися конкретні механізми, які можуть посилити тиск на Росію, а також шляхи притягнення до відповідальності тих, хто причетний до злочинів проти дітей.

Окрему увагу було приділено роботі з Міжнародною експертною групою Bring Kids Back UA. Під час зустрічі з баронесою Хеленою Кеннеді, директоркою Інституту з прав людини Міжнародної асоціації юристів та моєю співголовою Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA, делегація обговорила розширення механізмів для повернення викрадених українських дітей та важливе питання заморожених російських активів у Великій Британії.

Важливою частиною візиту стала зустріч із Групою міжпартійної підтримки України в британському парламенті. В межах відкритої Q&A-сесії українська сторона окреслила масштаби системних порушень прав українських дітей і наголосила на необхідності посилення тиску на Росію для їх якнайшвидшого повернення.

Питання необхідності повернення українських дітей прозвучала і під час щотижневої сесії запитань до Прем’єр-міністра Великої Британії. Згадка про ініціативу Bring Kids Back UA на цьому рівні — чіткий сигнал: Британія розуміє важливість цієї теми і готова підтримувати Україну до повного звільнення кожної дитини.

Повернення українських дітей — це не лише гуманітарна місія. Це питання безпеки, справедливості та відповідальності.

Щиро вдячний Прем’єр-міністрові Кіру Стармеру, британському парламенту та народу Великої Британії за непохитну підтримку України та ініціативи Bring Kids Back UA.

#BringKidsBack
росія намагається зривати рух до миру, обираючи продовження війни.
Повернення українських дітей має бути центральною частиною будь-якого мирного процесу. Не жестом доброї волі. Не дипломатичною послугою. Це має бути фундаментальною умовою.

Про це написав для https://www.telegraph.co.uk/news/2025/03/28/brutal-russia-must-return-the-ukrainian-children-it-has-abd/
​​Провів розмову з радниками з питань національної безпеки лідерів країн G7.

Участь у розмові також взяв мій заступник Ігор Жовква.

Говорили про актуальні безпекові виклики, гуманітарну ситуацію та кроки для досягнення справедливого миру.

Поінформував партнерів про результати нещодавньої зустрічі з американською командою в Ер-Ріяді, що стала послідовним продовженням діалогу, розпочатого у Джидді.

Ми вітаємо лідерство американської адміністрації й особисто Президента Трампа у процесі якнайшвидшого досягнення тривалого миру для України.

Наголосив на конструктивному діалозі, який відбувся на рівні технічних команд і стосувався припинення вогню по об’єктах енергетичної та іншої цивільної інфраструктури, безпеки морської навігації в Чорному морі та гуманітарного напряму.

Окрему увагу приділив результатам зустрічі лідерів щодо підтримки України в Парижі, яка продемонструвала єдність європейських країн у допомозі нашій державі та важливість трансатлантичної співпраці зі США.

Відзначив ухвалення нових пакетів допомоги, підтримку чеської ініціативи щодо постачання боєприпасів та рішення Франції виділити додаткові 2 млрд євро.

Крім того, говорили про безпекові гарантії для України та розгортання сил країн-партнерів після укладення мирної угоди.

Наголосив на щирому прагненні нашої країни до миру, підкресливши готовність до безумовного припинення вогню.

Зазначив, що позиція України щодо санкцій залишається безкомпромісною.

Зняття будь-яких санкцій з РФ до моменту, поки триває війна, є неприйнятним. Навпаки, має бути готовність до рішучої реакції у разі спроб з боку Росії саботувати домовленості. Дуже важливо, що ми отримали підтвердження цієї позиції не лише під час учорашньої зустрічі лідерів у Парижі, а й під час нашої сьогоднішньої розмови.

У розмові взяли участь: радниця Прем’єр-міністра Канади з питань національної безпеки Наталі Друен, радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики та безпеки Єнс Пльотнер, радник Прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Джонатан Пауелл, заступник радника Президента США з питань національної безпеки Алекс Вонг, дипломатичний радник Президента Франції Бертран Бушвальтер, дипломатичний радник Голови Ради міністрів Італійської Республіки Фабріціо Саджо, заступник Головного секретаря Кабінету міністрів Японії Кеічі Ічікава, керівник Кабінету Президента Європейської ради Педро Лурті, керівник Кабінету Президентки Європейської комісії Бйорн Зайберт.

Сторони підтвердили важливість продовження регулярних консультацій на рівні країн G7 заради досягнення сталого і справедливого миру для України.
Авіація - будуть чудові новини.

Ще 4 лютого Президент мав зустріч з представниками громадянського суспільства, Міноборони та Офісу.

Тоді було спільне розуміння, що українське небо має бути сильним.

З того моменту діалог не зупиняється ні на день. А сьогодні — вже маємо перші результати.
Створюється окрема вертикаль у Міноборони та Генштабі, яка займатиметься лише розвитком військової авіації.

Це частина великого завдання Президента — зробити наші Повітряні Сили ще потужнішими.

F-16, Mirage — це вже реальність.

Але ми продовжуємо роботу над покращенням.

Треба, щоб усе працювало як система.

Сьогодні міністр оборони Рустем Умєров, за погодженням з Президентом, ухвалив такі призначення:

▪️ Генерал-майор Олексій Марченко — заступник начальника Генштабу ЗСУ

▪️ Бригадний генерал Сергій Голубцов — заступник командувача Повітряних Сил

▪️ Полковник Олександр Дяків — командувач авіації і водночас заступник командувача Повітряних Сил.

Також подано на призначення Олександра Козенка заступником міністра оборони з питань авіації.

Він довгий час працював зі мною як радник — саме над адаптацією F-16 та Mirage до українських реалій.

Тепер масштабуватиме ці рішення на всю авіаційну систему.

Перевага в повітрі — це не просто про літаки. Це про життя наших людей. Про підтримку наших наступів. Про новий рівень усього сектору оборони.

Пишаюсь бути частиною цих змін, які надихнуло й активно просуває наше громадянське суспільство.

Вдячний Юлії Марушевській, Ганні Гопко, Марії Берлінській, Любові Шипович, Лілії Авер’яновій, мамі Героя України Андрія «Джуса» Пільщикова — і всім, хто невтомно працює заради спільної мети.

Продовжуємо рух. Без пауз. Командно. Для перемоги.
Україна повернула ще п’ять українських дітей з тимчасово окупованих територій та РФ.
Серед врятованих — 10-річний хлопчик, який тривалий час залишався в окупації разом із хворою бабусею. Коли почалась війна, його мати була в іншому місті. Вона кілька разів, ризикуючи всім, намагалася забрати сина самостійно, але безрезультатно. Тепер родина знову разом і в безпеці на території України.
Це повернення стало можливим завдяки зусиллям в рамках ініціативі Президента України Bring Kids Back UA, зокрема Офісу Омбудсмана.
Окремо дякую Державі Катар за медіацію щодо повернення пʼятьох дітей.
Виконуємо завдання Президента — повернути всіх.
#BringKidsBack
росія порушує енергетичне припинення вогню і затягує завершення війни, атакуючи цивільних, продовжуючи активні дії на фронті.

Україна давно запропонувала всеохоплююче припинення вогню і продемонструвала готовність до справедливого миру.

росія ж робить все, щоб війна не завершувалася.
Буча. Три роки після звільнення. Росіяни вбивали і катували наших цивільних людей, намагаючись наступати на Київ.

Я пам‘ятаю вбитих людей на вулицях, розстріляних людей російською зброєю. Росіяни влаштовували геноцид під час окупації.

Пам‘ятаю все. Ми всі пам’ятаємо і ніколи не забудемо ці злочини росії.
В рамках ініціативи Президента України Bring Kids Back UA вдалося врятувати з тимчасово окупованої території ще одного юного українця.

Йому було 17, коли почалась повномасштабна війна, зараз йому 20. У 2021 році він вступив до українського університету, але після окупації його рідного селища навчатись онлайн стало неможливо через майже повну відсутність зв’язку. Згодом окупаційна влада змусила його отримати російський паспорт та намагалась мобілізувати до російської армії. Це стало точкою неповернення — хлопець вирішив будь-що вибратися з окупації. Зараз хлопець вже на підконтрольній Україні території, у безпеці, разом з його родичами.

Вдячний Українській мережі за права дитини за сприяння в організації рятувальної місії.

Виконуємо завдання Президента — повернути всіх дітей.

#BringKidsBack
​​Сьогодні провів важливу зустріч із Марком Бернсом — американським євангельським пастором, співзасновником і головою організації NOW Network. До розмови також долучилися Ірина Верещук, Ігор Брусило, Дарія Зарівна та головний рабин України Моше Асман.

Вдячний американському народові за підтримку України з перших днів повномасштабного вторгнення. Ми особливо цінуємо двопартійну підтримку в Конгресі США та лідерство Президента Трампа, який готовий, попри всі виклики, сприяти завершенню війни. Для нас головне — щоб цей мир був справедливим і стійким.

Поділився з паном Бернсом результатами роботи української та американської команд у Джидді й Ер-Ріяді. Наша ціль — побудувати мир, який не залишить Росії шансів продовжувати агресію. Водночас, поки ми говоримо, РФ щоденно обстрілює наші школи, лікарні, мирних людей.

Пастор Бернс наголосив, що поінформовує Президента Трампа про все, що бачить в Україні, та відзначив мужність наших захисників. Особливо вразили його свідчення злочинів росіян проти мирних українців у Бучі.

Також говорили про страшну статистику: понад 600 дітей вбитих, майже 20 тисяч депортованих — і це лише офіційно підтверджені дані. Росія намагається зробити цих дітей зброєю. Це цинічно, бездушно й суперечить будь-яким цінностям.

Окремо обговорили проблему незаконно утримуваних цивільних. Ми не маємо російських цивільних заручників для обміну, бо, на відміну від ворога, не порушуємо міжнародне право.

Ми домовилися продовжити спільну роботу заради звільнення кожного українця та встановлення справедливого миру.

Україна продовжує боротися — за людей, за правду, за життя.
Разом із міністром закордонних справ Андрієм Сибігою та моїм заступником Ігорем Брусилом провели важливу розмову з послами України в країнах Африки.

Президент України поставив чітке завдання — посилювати політичну, економічну та гуманітарну присутність України на Африканському континенті. І ми вже маємо конкретні результати: відкрито 8 нових дипустанов, загалом працюють 18 наших представництв. Це не просто цифри — це можливість подолати багаторічний вплив рф на регіон.

Але нам потрібно більше — нам потрібна проукраїнська Африка. Ми всі працюємо в умовах війни, де кожна хвилина важлива. Закликаю дипломатів до максимальної активності 24/7. Кожне нове партнерство, кожна африканська країна, що стає на бік правди, — важливий внесок у нашу спільну боротьбу.

Серед пріоритетів — залучення африканських держав до Міжнародної коаліції за повернення незаконно вивезених українських дітей, розвиток економічних, військово-технічних, освітніх проєктів.

Маємо діяти рішуче.
Ще двох українських дітей вдалося врятувати з тимчасово окупованої території в рамках ініціативи Президента України Bring Kids Back UA.

Один із них — хлопець, який залишився сиротою після того, як його матір убили російські військові. Щоб врятувати дитину, його родичка звернулася по допомогу — і хлопця вдалося евакуювати. Наразі він у безпеці, йому підшукують родину, яка забезпечить належу турботу і підтримку.

Також вдалося евакуювати дівчину разом із матір’ю, які тривалий час не могли виїхати через обмеження, встановлені окупаційною владою. Тепер вони вдома — на підконтрольній Україні території.

Вдячний Українській мережі за права дитини за сприяння в організації рятувальної місії.

Виконуємо завдання Президента — повернути всіх дітей.

#BringKidsBack
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ніколи не забудемо злочини росіян. Завжди пам‘ятатимемо ціну звільнення Київщини.
Сьогодні маємо ще одну хорошу новину — в рамках ініціативи Президента України Bring Kids Back UA вдалося повернути ще 11 українських дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Серед врятованих — двоє братів 10 та 12 років, чий батько загинув після катувань через проукраїнську позицію. Після його смерті мати остаточно вирішила покинути тимчасово окуповану територію разом із синами. Також була евакуйована дворічна дитина разом із вагітною матір’ю. Жінка принципово відмовлялася отримувати російські документи, проте саме через це вона не могла самостійно виїхати з окупації. Уже на підконтрольній території України жінка народила ще одну дитину — в безпечних умовах.

Дякую команді Офісу Омбудсмана України за сприяння в організації рятувальної місії та всім, хто був залучений до цієї важливої справи.

Виконуємо завдання Президента — повернути всіх дітей.

#BringKidsBack
Доволі дивні новини.

Російська сопрано Анна Нетребко повернеться до Лондонського Королівського оперного театру після шестирічної паузи. Вона відкриватиме сезон у новій постановці "Тоски" Пуччіні, яка стане початком роботи Якуба Груші на посаді музичного директора.

Це та культурна діячка, яка в 2012 році була довіреним обличчям на виборах путіна, у 2014 приїздила в Донецьк і тримала прапор «новоросії». Була слугою режиму. І раптом вона продовжує бути на сцені Європи.

Зараз дуже важливо, щоб російські діячі не мали можливості заробляти гроші в цивілізованому світі та продовжувати нести російську культуру в Європу та на Захід, поки росія вбиває наших людей, викрадає дітей і вбиває їх ракетами.

Нетребко не має виступати в Європі. Єдине місце для неї та їй подібним зараз хіба опера в москві.

В Україні є Людмила Монастирська, яка неймовірно виконує «Тоску». І це була б чудова альтернатива.

Закликаю всіх дотичних і наших союзників відреагувати.
В рамках ініціативи Президента України Bring Kids Back UA вдалося повернути з тимчасово окупованої території доньку та дружину українського військового.

Родина тривалий час намагалася виїхати, але без успіху. Під час однієї зі спроб перетину кордону російські військові перевіряли їхні документи та особисті дані в базі даних, і виявили, що батько служить у Збройних Силах України. Після цього будь-яка самостійна спроба евакуації стала надто небезпечною. Тривалий час вони жили в страху та невідомості.

Проте завдяки зусиллям Українській мережі за права дитини вдалося знайти безпечний маршрут. Сьогодні родина знову разом. Попереду період адаптації, але родина не залишиться сама. Вони отримають необхідну підтримку від психологів і соціальних працівників.

Вдячний Українській мережі за права дитини за сприяння в організації рятувальної місії.

Виконуємо завдання Президента — повернути всіх дітей.

#BringKidsBack
2025/07/06 05:22:46
Back to Top
HTML Embed Code: