Telegram Web Link
В Житомирі презентували книгу «Це воює вона», розраховану на дітей від 9 років

Серед героїнь книги ― бойові медикині, аеророзвідниці, водійки БМП, кулеметниці, громадські діячки.

Видавчиня книги підкреслює, що дуже важливо робити жінок видимими у цій війні, адже ще дуже багато проблем є не вирішеними.

На презентації книги була одна з героїнь — українська аеророзвідниця Валіко Коробкадзе. Це перша дівчина, яка в межах проєкту «На захист краси України» стала операторкою FPV-дрона. А нині вона ще й інструкторка FPV-інженерки.

Валіко розповіла, що в армії з 2019 року. Спочатку була механіком-водієм БМП, а після початку повномасштабної війни змінила фах на аеророзвідницю. Героїня книги сказала, що на початках в армії її сприйняли з певними насмішками, мовляв, ти маленька, що ти можеш. Потім ставлення змінилося, багато в чому — завдяки діяльності Жіночого Ветеранського Руху.

Замовити книгу можна за посиланням.
22 КВІТНЯ

«Право брати участь у політиці українські жінки отримали лише у ХХ столітті. Із проголошенням незалежности України рівні права жінок і чоловіків гарантовано Конституцією України.

Однак можливості для реалізації жінок у політичній сфері досі обмежено. У парламенті, Верховній Раді України IX скликання, депутатки становлять лише п’яту його частину, і це поки найвищий показник за всю історію нашої незалежности.

Сучасний жіночий рух в Україні багато років адвокатує питання збільшення кількости жінок у політиці. Рішення, які стосуються кожної і кожного з нас, ухвалюються на політичному рівні, тому важливо, щоб жінки долучалися до політичного життя, адже без їхньої активної участи Україна не стане сталою демократією».

(с) Оксана Ярош, докторка політичних наук
16-річна українка здобула золото на Кубку світу зі спортивної гімнастики в Катарі.

Анна Лащевська здобула найкращий результат у вправах на колоді, випередивши гімнасток з Алжиру та Італії, що і принесло їй золоту медаль. В рамках Кубку світу Анна вже виграла загалом чотири медалі, дві з яких золоті.
Як помітити сексизм: 5 практичних порад від Гендер в деталях.

Як розвити у собі навичку розпізнавати сексизм у патріархальному суспільстві? Через які саме механізми сексизм негативно впливає на становище жінок у соціумі? Чому нам необхідно вчитися ефективно йому протидіяти?

Більше про це читайте в матеріалі від гендерної експертки Ірини Дєдушевої на сайті «Гендер в деталях».
Нова служба в Ірані слідкуватиме за правильним носінням хіджабу.

За словами одного з керівників Корпусу вартових ісламської революції (КВІР), співробітники структури пройшли спеціальну підготовку. І тепер пильнуватимуть за дотриманням суворого дрес-коду для жінок, зокрема, з обов’язковим носінням хіджабу в громадським місцях.
1828
Олександра Білозерська-Куліш (1828–1911) —феміністська письменниця, відома під псевдонімом Ганна Барвінок, фольклористка, мемуаристка, хранителька літературної спадщини свого чоловіка Пантелеймона Куліша.

23—30 2010
Міжнародна мистецька ініціатива «Жінка Woman 3000». У міжнародній мистецькій ініціативі «Жінка Woman 3000» формації Garage Gang (проєкти Sunday Борщ, Big Idea) взяло участь понад 200 жінок із 17 країн, з якими працювали 27 фотографів і фотографок з Аргентини, України, Ізраїлю, Іспанії, Італії, Японії, Франції, Швеції, Румунії, Канади, США, Німеччини, Туреччини, Австралії, Нідерландів.

2015
Інформаційно-консультативний жіночий центр заснував Меморіальну стипендію пам’яти Олени Семиколєнової, доцентки кафедри міжмовних комунікацій і журналістики Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського. Семиколєнова велику частину свого життя присвятила дослідженням гендерних аспектів у мові, освіті, вихованні, суспільному дискурсі та пропагуванню ідей гендерної рівности.
Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні шукає нову асистент_ку!

Асистент_ка буде допомагати в підтримці функціонування програм та проєктів Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, тісно взаємодіючи з координаторками чотирьох програм, що діють в київському офісі: «Сприяння демократії», «Гендерна демократія», «Зміни клімату і енергетична політика», «Безпека людини».

Зокрема, до обов’язків асистент_ки входитиме організаційна та адміністративна підтримка, в тому числі робота з документацією та комунікація з партнер_ами й підрядни_цями.

У той же час представництво пропонує:
🔸роботу в офісі у центрі Києва в міжнародній неурядовій неприбутковій організації, що має 34 представництв на 4 континентах;
🔸гідну та своєчасну оплату праці на рівні оплати праці в третьому секторі;
🔸довготривале працевлаштування: трудовий договір, що відповідає вимогам українського трудового законодавства, із можливістю продовження за згодою сторін;
🔸 медичне страхування коштом організації, оплачувані відпустки, лікарняні та відрядження;
🔸оплачуване підвищення кваліфікації;
🔸участь у європейському зеленому русі та можливість впливу на процеси демократизації в Україні та Східній Європі;
🔸 відсутність дискримінації за ознаками гендеру, раси, сексуальної орієнтації чи будь-яких інших ознак під час відбору на посаду та в робочому середовищі.

Детальніше про умови співпраці та подачі документів читайте тут
Лише 17 вулиць з більш ніж 2 700 названі на честь жінок ー
співробітниці Музею жіночої та гендерної історії.

Про це повідомляє незалежна медіаплатформа «Ґвара Медіа».

Останній етап перейменувань почався з 2022 року, але при цьому кількість вулиць, названих на честь жінок, не збільшилася. Крім того, як зазначає видання, при перейменуванні від 26 січня 2024 року змінили назви 64 вулиць, при цьому жодної – на честь жінки.

Але є такий собі виняток – провулок Коханки. Представниця Харківської топонімічної групи підтверджує, що мова справді про коханку якогось пана, який жив у районі Немишлі.

Історик Олександр Алфьоров зазначив, що в Україні величезна кількість сірих назв, на кшталт вишневих, яблуневих, каштанових. Він додав, що ці вулиці нічого не відображають з історії — і це теж політика.

Раніше харківські активістки вже боролися за перейменування вулиці на честь Яни Червоної ー військовослужбовиці з Харкова, яка загинула на Луганщині. Але міськрада навіть не брала це до розгляду.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Громадська організація Gender Stream і Департамент головної інспекції та дотримання прав людини підписали Меморандум про співпрацю та партнерство

Меморандум підписано задля ефективнішого захисту прав ЛГБТКІ+ людей в Україні. Він передбачає:

🟣 розробку інструкцій та методичних матеріалів для поліцейських із питань етичного та ефективного спілкування з ЛГБТКІ+ особами;
🟣 організацію взаємних навчань та співробітників Департаменту, поліцейськ_их та активіст_ок Gender Stream;
🟣 розробку та розповсюдження алгоритмів звернень ЛГБТКІ+ осіб до правоохоронних органів у випадку вчинення щодо них злочинів;
🟣 співорганізацію та проведення масових заходів, спрямованих на підвищення обізнаності та захист прав ЛГБТКІ+.
Хлопців і дівчат планують не розподіляти на предметі «Захист України».

Про це йдеться у законопроєкті №11092 «Про удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки». В першому читанні за нього проголосували майже 300 депутат_ок.

Метою законопроєкту є сприяння розвитку початкової загальновійськової підготовки як основи підготовки громадян України до національного спротиву.

Прийняття цього законопроєкту дасть змогу дівчатам і хлопцям на рівних навчатися поводженню зі зброєю та тактичній медицини.
У Києві триває квір-кінофестиваль SUNNY BUNNY.

SUNNY BUNNY показує квір-кіно як й іноземного, так і українського виробництва.

Також фестиваль організовує спеціальні культурні та освітні події для адвокації важливих соціальних змін.

Наступні декілька днів можна відвідати показ таких фільмів, як «Транс-втікачі», «Літо з Кармен», «Пава» та інші.

Ще можна приєднатися до пітчингу українських короткометражок та дискусії на тему «Рівність за межами кіно: просування прав ЛҐБТКІА+ людей в Україні» від Національного Демократичного Інституту

Всі покази фільмів та події відбуваються в кінотеатрі «Жовтень». Дізнатися розклад фільмів можна за посиланням.
Придбати квитки ви можете тут
24 КВІТНЯ

Цього дня розповідаємо про базу експерток «Спитай жінку», яка створена і працює на медіаресурсі «Повага».

Вона нараховує понад 500 експерток у різних галузях (екологині, юристки, політологині, журналістки, мистецтвознавиці, спеціалістки у сфері бізнесу, державного управління, менеджменту, реклами, психології тощо). Наразі це єдина унікальна база експерток, де зібрано інформацію про українських фахівчинь, готових працювати зі ЗМІ.

#феміністичний_календар
Суд відмовився розглядати позов колишнього радника Офісу президента Олексія Арестовича проти народної депутатки від партії «Голос» Інни Совсун про захист честі, гідності та ділової репутації.

Нагадаємо, що у листопаді 2023 року Олексій Арестович подав позов до суду на Ірину Совсун у відповідь на її допис про подання заяви до правоохоронних органів щодо ймовірного вчинення ексрадником кримінального правопорушення за ст. 300 Кримінального кодексу — розповсюдження відеопродукції, що пропагує культ насильства та жорстокості. Це сталося після скандалу через його висловлювання про жінок під час інтерв'ю та його семінарів.

Суд ухвалив рішення на користь парламентарки. А втім, воно набирає законної сили після закінчення строку подання апеляції.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
МАКСИМАЛЬНИЙ РЕПОСТ!!!

❗️Захистимо тих, хто захищає нас❗️

Підпишіть петицію #220188 щодо впровадження механізму протидії сексуальним домаганням та насильству в ЗСУ на сайті Президента України.

На відео: Катерина Приймак, очільниця Жіночого ветеранського руху
Міжнародний день дівчат в ІКТ (інформаційно-комп’ютерних технологіях) — ініціатива, спрямована на підвищення обізнаности серед дівчат про важливість цифрових навичок. Відзначається в 4-й четвер квітня.

2018
З нагоди Дня дівчат в ІКТ Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальности» спільно з з UNFPA в рамках ініціативи «Дівчата STEM» розробили перший комікс для популяризації технологічних професій серед школярок. Згідно з дослідженням «Майкрософт» 2018 року, дівчата приділяють менше уваги вивченню STEM-предметів через гендерні стереотипи. У результаті жінки становлять тільки 23 % осіб, зайнятих у високооплачуваних STEM-професіях.

2001
Указ Президента України N283 «Про підвищення соціального статусу жінок в Україні». Документ визначив одним із головних напрямів діяльности органів виконавчої влади реалізацію держполітики щодо покращення становища жінок, створення сприятливіших умов для забезпечення жінкам рівних із чоловіками можливостей брати участь у політичному й суспільному житті держави.
80 % лікарок чули у свою адресу висловлювання про те, що хірургія не для них, лише тому що вони жінки. Хочете дізнатися більше про дискримінацію жінок-хірургинь в Україні?

Тоді доєднуйтеся до вебінару «SurgFem»: команда проєкту провела опитування серед 380 українських жінок-хірургинь, опрацювала дані та готова опублікувати результати свого дослідження.

Вебінар відбудеться 30 квітня 2024 року о 18:00. Зареєструватися можна тут

Також ви можете приєднатися до спільноти SergFem за посиланням
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
«Гендер в деталях» шукає активних волонтер_ок для ведення телеграм-каналу та створення гендерних новини.

Хочете зробити свій внесок до гендерної рівності в Україні? Здобути нові навички та попрацювати з командою «Гендер в деталях»? Долучайтеся до нашого волонтерства!

Що входить в волонтерство:
🔸 пошук гендерних новин на українському та міжнародному медіапросторі;
🔸написання коротких та цікавих текстівок для телеграм-каналу;
🔸 опанування навичок письма і комунікації;
🔸 практичний досвід зі сфери медіа та журналістики;
🔸 зворотній зв'язок від гендерних експерт_ок «Гендер в деталях».

Якщо ви:
обізнані у феміністичній та гендерній теоріі;
хочете спробувати себе у ролі феміністичної просвітниці;
відповідальна та пунктуальна…

… тоді напишіть нашій координаторці соцмереж @irinadedusheva в Телеграмі!

Після успішного проходження волонтерства, участни_ки можуть отримати рекомендаційні листи від редакції.

Зайнятість: часткова і дистанційна, онлайн.

Термін волонтерства: 3 місяці (травень - липень 2024)
2024/05/15 04:52:55
Back to Top
HTML Embed Code: