Telegram Web Link
📖 Книга на вечір: гумористичний-феміністичний путівник від Майї Тульчинської
Якщо шукаєте, чим себе розважити, колишня колежанка команди Гендер в деталях Анна Довгопол рекомендує книгу «Я забула труси» Майї Тульчинської.

💡 Анна описує книгу як чудовий вибір для тих, хто ще не до кінця визначився зі своїм ставленням до фемінізму. Авторка книги показує, як жінки сміються, коли їм боляче, стикаючись з несправедливими очікуваннями чи приниженням через стать. Сміх тут — це терапія, що допомагає жінкам переживати труднощі: народжувати і виховувати дітей, підтримувати чоловіка, будувати кар'єру.

💬 Книга також висвітлює гендерно-зумовлене насильство, пояснюючи його причини: безсилля та безкарність. Майя Тульчинська пише про мізогінію, місячні, синдром самозванки та нерівність у суспільстві так, щоб ми сміялися і знаходили сили змінити своє життя на краще.
7 ЧЕРВНЯ

Цього дня розповідаємо про Марію Білецьку (уродж. Білинська; 1864–1938) — громадську діячку, котра присвятила життя жіночому руху як руху за здобуття жіноцтвом людських прав.

Співпрацювала з Наталею Кобринською, Костянтиною Малицькою і Герміною Шухевич над створенням потужної жіночої організації та за здобуття для жіноцтва людських прав. Голова Клубу русинок. Як педагогиня разом із Педагогічним товариством засновувала школи для неписьменних і громадські кухні. Очолювала Інститут святої Ольги у Львові (1899–1922).

У 1910 році як представниця жіночої громади в Галицькому сеймі разом із тридцятьма делегатками обстоювала рівноправність жінок. Запропонувала створити фонд захисту прав України та курси першої медичної допомоги. Під час Першої світової війни працювала в комітетах допомоги людям з інвалідністю і голодуючим, згодом очолювала Українське товариство опіки над людьми з інвалідністю. У 1924–1925 роках голова Союзу українок.

#феміністичнийкалендар
🏳️‍🌈 Дякуємо бізнесам за підтримку ЛГБТК+ спільноти у місяць прайду!

Чудова відповідь мережі книгарень «Моя книжкова полиця» на отримане повідомлення-відмову від співпраці через їхню позицію.

Чи знаєте ви, скільки бізнесів цьогоріч підтримали прайд-місяць? 💚
📌Субота, 8 червня: нагадуємо про онлайн-зустріч Український феміністичний здвиг

Теми для обговорення на зустрічі:
🔸відзначення Дня українського фемінізму, ініційованого Гендер в деталях;
🔸10 знакових меседжів українського фемінізму від Наталії Кобринської;
🔸виклики, які постають перед феміністичним рухом в Україні і світі;
🔸досвід діяльності представництв Світової Федерації Українських Жіночих Організацій в різних країнах;
🔸подальші спільні дії в межах кампанії «140-річчя українського жіночого руху».

📅Дата проведення – 8 червня о 12.00 за Києвом. Саме цього дня народилася Наталія Кобринська – засновниця українського жіночого руху, якому цьогоріч виповнюється 140 років.

Зустріч відбудеться за посиланням в Zoom.
Вперше в історії дві українки вийшли у фінал Євро з легкої атлетики у потрійному стрибку😱

Дві українські стрибунки, Ольга Корсун та Анна Красуцька, вийшли у фінал чемпіонату Європи з легкої атлетики, що триває в італійському Римі. Це важливий етап для кваліфікації, і нова перемога в історії українського спорту!

Вітаємо наших спортсменок!🔥
Мерія Токіо стимулює народжуваність?🤔

У Токіо — столиця Японії — місцева влада узялась за розробку ініціативи «Tokyo Futari Story». Це буде окремий веб-сайт, який пропонуватиме консультації та загальну інформацію для потенційних закоханих. Це не дейтингова платформа, а радше онлайн-помічник для збереження та розвиткуК стосунків. Сайт вже перебуває у розробці, а до кінця року також планують реалізувати і мобільний застосунок.

Ініціатива покликана вирішити проблему самотності у країні: кількість шлюбів у Японії щорічно скорочується, а рівень народжуваності впав до рекордно низького. В цьому вбачають проблему, адже виникає серйозна нестача робочої сили, а також неможливість соціального забезпечення через економічні проблеми та зниження податків.

Крім того, уряд обіцяє грошові виплати для сімей із дітьми та підтримку дитячих закладів.

А як ви ставитесь до такої ідеї?
Гендер в деталях
Любителю смугастого одягу личила б тюремна форма. 2 червня в Києві біля зупинки «Куренівка» двоє чоловіків напали на волонтерку Наталю, побили її та викрикували погрози. Наталя поверталася з прощання з медикинею Іриною Цибух, коли до неї звернулися двоє…
Пам'ятаєте цю ситуацію?

Сьогодні нападнику обрали запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт.

Фігурант залишатиметься під домашнім арештом до 4 серпня включно — за винятками виходу на лікування чи в укриття.

Літнього чоловіка судять за вчинення хуліганських дій (ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України). За це загрожує до 4 років позбавлення волі. Раніше, за словами правоохоронців, чоловік стверджував, що своєї вини не визнає. Мовляв, на відео не він, а конфлікту з дівчиною нібито не пам’ятає «через свій поважний вік».

Слідкуємо далі.
🩸Під час менструації у жінок покращуються когнітивні здібності.

Виявляється, жінки роблять менше помилок і демонструють кращі результати у когнітивних тестах на уважність та швидкість реакції саме під час менструації, хоча в цей час і почуваються гірше. Це було виявлено під час досліджень можливостей покращення результатів жінок в спорті.

У дослідженні взяла участь 241 людина, серед яких були і чоловіки, і жінки. Учасниці та учасники проходили тести на уважність, швидкість реакції, просторове мислення та прогнозування часу подій. При оцінюванні результату жінок враховували також фазу їхнього циклу.

🧠Результати показали, що жінки під час менструації з меншою кількістю помилок виконували вищезазначені завдання. Вони почувалися гірше за інших, але це не впливало негативно на їхні показники.

🤓Дослідження може змінити підхід до оцінки результатів спортсменок та стимулюватиме подальше вивчення впливу менструального циклу на когнітивні здібності та спортивні досягнення жінок.
8 ЧЕРВНЯ

1851
Народилася Наталія Кобринська (уродж. Озаркевич; 1851–1920) — українська письменниця, громадська діячка, засновниця і піонерка жіночого емансипаційного руху на Галичині. Засновниця Товариства руських женщин у Станіславові (1884).
Редакторка феміністичного альманаху «Перший вінок» та літературно-публіцистичного збірника «Наша доля», на шпальтах яких проголошувалися ідейні засади жіночого руху.

На честь дня народження засновниці українського жіночого руху фахівчині експертного ресурсу Гендер в деталях запропонували святкувати День фемінізму 8 червня.

2018
У Києві вперше в історії юридичної професії в Україні за участи майже 200 правниць відбувся І Всеукраїнський форум юристок «Виклики та вплив на якість правозахисту». Форум став унікальним майданчиком для діалогу про захист прав жінок, зокрема про їх доступ до юридичної професії. Ініціатор заходу — Асоціація жінок-юристок «ЮрФем».

#феміністичнийкалендар
В День фемінізму публікуємо інтервʼю з керівницею Гендеру, феміністкою з найдовшим досвідом боротьби за права жінок в нашій команді, людиною, яка прочитала всі тексти на сайті Гендер в деталях — Тамарою Злобіною.

Тамара Злобіна — кандидатка філософських наук, гендерна експертка і популяризаторка фемінізму. Співзасновниця і керівниця експертного ресурсу Гендер в деталях. Експертка і тренерка з гендерних питань, модераторка великої кількості дискусій на гендерну тематику, авторка наукових і популярних текстів.

📚 У 2008 році спільно з художницею Оленою Міросєдіною створила проєкт «Фемінізм is» — «це весела книга-комікс, що складається з двадцяти малюнків, схожих на знайому з дитинства серію LOVE IS… Фемінізм – це самій купувати собі діаманти, разом займатися домашніми справами, носити зручні туфлі... Тих, хто очікує чогось занудно-наукового, приємно здивує набір барвистих картинок на щільному папері».

У 2011— 2014 роках була учасницею міжнародних семінарів OSI-HESP «Гендер, сексуальність і влада», який організували Марія Маєрчик і Ольга Плахотнік.

Улітку 2015 року разом із Тамарою Марценюк провела для широкої цільової авдиторії лекторій «Поверх фемінізму» в межах «Культурного проєкту».

Була співредакторкою журналу соціальної критики «Спільне», запрошеною редакторкою білоруського журналу про сучасне мистецтво «Артактивіст». Авторка статей для журналу про сучасну культуру «Коридор». Активна дописувачка колонок до «Української правди. Життя».

📅 Із 2016 року Тамара Злобіна розвиває експертний ресурс Гендер в деталях. За час існування ця ініціатива перетворилася з науково-популярного медіа на гендерну тематику на масштабну феміністичну організацію, яка, крім медіанапрямку і потужної роботи в соцмережах, залучає спільноту агенток змін через адвокаційні та інформаційні кампанії, а також надає гендерний консалтинг (лекції, тренінги, авдити, консультації тощо) українському бізнесу, громадському сектору та державним інституціям.

Інтерв’ю з Тамарою Злобіною — це спроба пов’язати історію українського фемінізму до початку війни з тим, що відбувається зараз, подивитися на шлях, який пройшов український фемінізм, і порефлексувати, що відбувається сьогодні.

Як ми здолали цей шлях від участи перших делегаток у Пекінській конференції до прийняття Стамбульської конвенції в перші місяці війни росії проти України.

Читати 👉 тут 👈
🚇У Київський метрополітен йдуть працювати жінки.

Про це 7 червня повідомив виконувач обов’язків начальника підприємства Віктор Вигівський.

👩🚉 Він зазначив, що в технічній школі триває навчання майбутніх машиніст_ів, серед яких є одна жінка. Ця група закінчить навчання і почне працювати наприкінці року.

📢Скоро буде оголошено новий набір на курси машиніст_ів. Вигівський сподівається, що серед них будуть і чоловіки, і жінки. Зараз на підприємстві працює 41% жінок і 59% чоловіків.

Вигівський також розповів про нестачу фахівців у метро. Це пов'язано з особливостями професії, вимушеною міграцією та мобілізацією.

Все це призводить до того, зо професії, які довгий час вважались виключно чоловічими, поступово починають опановувати жінки.

Як ви ставитесь до такої тенденції?
🎬 Фестиваль документального кіно Docudays UA 2024 оголосив переможців

У четвер, 6 червня, в Києві відбулася церемонія нагородження переможців та переможиць 21-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Основна тема Docudays UA 2024 – «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя». А головний акцент в програмі поставили на питаннях історичної пам'яті та циклічності історії.

Спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/СВІТ отримала стрічка «Фрагменти льоду» режисерки Марії Стоянової: «Фільм, який досягає дедалі більш рідкісної та цінної мети сучасної документалістики: виражає соціальні, політичні та історичні істини, залишаючись вірним особистим історіям».

Також «Фрагменти льоду» отримали головну нагороду в конкурсі DOCU/УКРАЇНА. Крім того, фільм Стоянової здобув головну нагороду студентського журі та відзнаку від журі Спілки кінокритиків України.

У програмі цьогорічного фестивалю було 62 фільми з 34 країн світу, третина з них (19) – українські. Ознайомитися детальніше можна за цим посиланням.
9 ЧЕРВНЯ

Під час перших парламентських слухань з питань рівности жінок і чоловіків «Становище жінок в Україні: реалії та перспективи» було порушено чимало гострих дискусійних питань, пов’язаних із реальним станом гендерних проблем в Україні, про причини кризового становища жінок та подолання ключових недоліків у багатьох сферах суспільного життя.

Одним із наслідків слухань стало ухвалення Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» 2005 року.

#феміністичнийкалендар
10 ЧЕРВНЯ
Цитата дня:

«Я не маю наміру ізолювати жіноче питання від інших суспільних задач...». «...сучасний капіталістичний порядок до самої основи змінив ту “святу старовину”, так що збільшаюче число жінок, що виломують її із накинених їм віковим порядком правил і жадають ширших для себе прав задля способу заробковання, ніяк уже не можна назвати химерним змаганням, а треба признати важним фактом суспільного розвою, котрий лучиться з цілим рядом наших суспільних питань і змін...»

(с) Наталія Кобринська, «Перший вінок»
❗️Залишилося обмаль часу!

За кілька днів ми вимушені будемо закрити наш феміністичний опитувальник, аби встигнути обробити дані.

Тож, просимо активно долучатися та поширювати його заради спільного феміністичного майбутнього 😎

⌛️ Тривалість заповнення — орієнтовно 20 хвилин.

Ми хочемо представити найрізноманітніші феміністичні позиції, тому дуже просимо поширити анкету серед колег Вашого кола.

🔗 Посилання: https://sis.pp.ua/i?anq&nid=4849901669&cati=50&ncid=Thanks

Будемо вдячні за Ваші відповіді, і за поширення анкети серед тих хто підтримує права жінок і гендерну рівність!
2024/06/10 08:29:03
Back to Top
HTML Embed Code: