Telegram Web Link
🟢 В Україні запустили транспорт з історіями людей, які зазнали експлуатації

Протягом кількох місяців тролейбуси, трамваї, автобуси та поїзд Інтерсіті у 10 містах інформуватимуть українців про ризики експлуатації та торгівлі людьми.

Зовнішнє брендування та інформаційні матеріали всередині транспорту розповідатимуть історії про трудову та сексуальну експлуатацію, примусове жебрацтво та інші ризики.

Деякі з історій вже можна побачити у Вінниці та Львові:

«Не хотів рити траншеї. Вони погрожували, що знайдуть батьків і розстріляють»

«Хазяїн квартири вимагав грошей. Якщо нема - плати собою»

☎️Також на зображеннях надано контакти гарячих ліній: 527 (Національна гаряча лінія) та 15-47 (Урядова гаряча лінія), а також сайт www.stoptrafficking.org.

❗️За 2023 рік МОМ виявила 374 постраждалих від торгівлі людьми в Україні. Ризики експлуатації зростають в умовах війни та міграції. З 1991 року понад 300 000 українців постраждали від торгівлі людьми.
Таїланд легалізує одностатеві шлюби 🌈

Таїланд готується стати першою країною в Південно-Східній Азії, яка легалізує одностатеві шлюби. Законопроєкт про шлюбну рівність вже пройшов у Палаті представників і чекає схвалення Сенату. Він набуде чинності в листопаді, після підпису Короля.

💬Правозахисниця Найяна Супапхунг, яка 40 років захищає права жінок і ЛГБТІК+ спільноти, називає це своєю здійсненою мрією.

Цей крок повертає Таїланд до колишніх моральних цінностей, коли в Сіамі одностатеві пари були звичайним явищем. Завдяки новому закону, одностатеві пари матимуть ті ж права, що й гетеросексуальні, включаючи спільну власність і право на медичні рішення.

🔥Ще одна країна показує приклад рівності та поваги, що може стати основою для справедливого суспільства.
🚗 «Води як жінка» — французька кампанія закликає чоловіків-водіїв зменшити смертність на дорогах

Victimes & Citoyens, група, що підтримує постраждалих в ДТП, запустила кампанію, яка має на меті зменшити кількість смертельних випадків та розвінчати мізогінний стереотип, що чоловіки водять краще, ніж жінки.

📉Згідно з даними Асоціації з безпеки дорожнього руху Франції, 84% смертельних аварій за 2022-2023 роки спричинені чоловіками.
«Коли ми дивимося на цифри, все очевидно: щоб залишитися живим за кермом, найкраще, що можуть зробити чоловіки, це водити як жінки» — зазначено на сайті кампанії.

🔹Victimes & Citoyens також наводить дані, що 93% п'яних водіїв, які потрапляють у ДТП, є чоловіками. Жінки ж потрапляють у смертельні аварії на дорозі у вісім разів рідше.

🤩Банери кампанії розміщуватимуться у друкованих та цифрових виданнях, на платформах метро, а також використовуватиметься чат-бот для відповіді на дописи в X про водіння жінок.
25 ТРАВНЯ

Зважаючи на те, що в Україні системно, в усіх сферах життєдіяльности впроваджується державна гендерна політика, а новий український правопис повертає вживання фемінітивів, цей день має називатися День філолога й філологині.

У День філолога й філологині вітаємо тих, чия робота або навчання пов’язані з такими науками, як лінгвістика, літературознавство, фольклористика, етнографія та ін. Філологи й філологині працюють у школах, університетах, засобах масової інформації, видавництвах і бібліотеках. Їх багато серед тих, хто займається літературною й перекладацькою діяльністю, журналістикою й музейною справою.

#феміністичнийкалендар
26 ТРАВНЯ

2016 року зареєстровано видавництво «Видавництво», яке готує і друкує книжки, зокрема дитячі, на феміністичну тематику. У списку їхніх книжок «Це зробила вона», «Це теж зробила вона», «Мій лесбійський досвід самотности» Наґати Кабі, «Коротка історія українського фемінізму» Миколи Ябченка, Юлії Вус та Івана Кипібіди, «Люба Іджеавеле, або Феміністичний маніфест у п’ятнадцятьох пропозиціях» Чимаманди Нґозі Адічі, «Фемінізм і місто» Емми Антонюк, Жанни Озірної і Сергія Чудакорова, «Заборонений плід» Лів Стрьомквіст.

#феміністичнийкалендар
27 ТРАВНЯ

Цього дня розповідаємо про Герміну Шухевич (1852—1939) — патронку феміністичного руху, послідовницю ідей Наталії Кобринської, засновницю жіночих товариств на Галичині. День і місяць народження у відкритих джерелах не знайдено.

Герміна Шухевич заснувала і багато років головувала в Клубі русинок (1893) — одному з перших жіночих товариств, яке згодом стало основою для Союзу українок. Одна з ініціаторок і голова наглядової ради доброчинного товариства «Українська захоронка» (1901—1939), яке відкривало дитячі садки для бідних дітей, займалося опікою дітей-сиріт та їх патріотичним вихованням.

Співзасновниця жіночого кооперативу — промислової спілки «Труд», яка мала великий успіх у кравецькій справі не лише на Галичині, проіснувала від 1900-го і до встановлення радянської влади 1939 року.

#феміністичнийкалендар
📚Заборона на дитячу книгу про одностатеві сім’ї викликала обурення в Австралії 🌈

Сіднейська рада міста Камберленд заборонила книгу «Same–sex Parents» у восьми публічних бібліотеках, що викликало хвилю обурення в Інтернеті.

Шеннон Моллой, репортер і відкритий гомосексуал, саркастично запропонував заборонити також Біблію і Коран за їх «екстремальні теми». Він наголосив, що цензура суперечить цінностям відкритого і демократичного суспільства.

🗳Політична реакція не змусила себе чекати. Міністр мистецтв Нового Південного Уельсу, Джон Грем, попередив про можливі скорочення фінансування бібліотек, оскільки публічні бібліотеки повинні бути неупередженим джерелом інформації та ідей.
Це стало однією з причин, чому рада переглянула своє рішення і зняла заборону, голосуванням.

📲Відповідь на заборону книги стала прикладом ефекту Стрейзанд: після спроби придушити інформацію, книга стала доступною онлайн безкоштовно, а петиції проти заборони зібрали тисячі підписів.
💬 Запрошуємо на безкоштовний інтерактивний тренінг Олександри Романцової


Цей тренінг допоможе вам розібратися в наступних питаннях:
— що таке гендер і про що він?
— гендерна соціалізація: як формується та розвивається гендер?
— гендерна нерівність: підґрунтя, прояви та наслідки?
— гендерні ролі та стереотипи: які бувають?
— що таке гендерне насильство?
— шлях боротьби проти дискримінації та нерівності.
.
🗣 Тренерка: Олександра Романцова – правозахисниця, виконавча директорка Центру громадянських свобод.
🗓 Дата: 15.06.2024
Час: 11:00–14:00
📍 Формат: офлайн у Києві (точну адресу повідомлять запрошеним учасникам).


Реєстрація обовʼязкова по цьому посиланню.

💬 Поширюйте подію серед власних знайомих, адже права людини має знати кожен!
🇺🇦🪖Міноборони повністю забезпечило жіночу військову форму

«Державний оператор тилу», закупівельна агенція Міноборони, уклала договори на 130 млн грн для закупівлі жіночих літніх польових костюмів. Всі угоди покривають потреби до кінця 2024 року.

🔹 Більше 90% костюмів вже доставлені до військових частин.
🔹 Кожен комплект включає куртку, штани та нарукавні знаки з національною символікою.
🔹 Жіноча форма доступна в розмірах від 40 до 64, та розрахована на зріст від 146 до 188 см.

Окрім цього, ДОТ закупила жіночу спідню білизну в кількості, що також має забезпечити потреби військовичок до кінця року.

«Закупівля жіночої форми – важливий крок для рівності між нашими захисниками та захисницями», – сказав заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
🌼 Флешмоб «Квітка ріпаку. Єднаймося заради постраждалих»

Флешмоб покликаний показати світу наругу, яку чинить росія в Україні.

«Квітка Ріпака» – обрана символом запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаного зі збройною агресією рф проти нашої країни, невипадково. У цій рослині багато символізму, адже ця квітка дуже стійка до викликів, вона сильна та швидко відновляється.

Як долучитися?
❗️Розмістіть в соціальних мережах Facebook, Linkedln, Instagram фото з квіткою ріпак та хештеги, які зʼєднають нас в один ланцюг заклику:
#ActingForSurvivors #ResponseAndPrevention
#UnityAgainstCRSV #RapeseedSymbol
#UAExperts

Чи є час щоб доєднатись?
❗️Так! Флешмоб триває З 01 травня по 19 червня (Міжнародний день боротьби з СНПК).

Єднаймося заради постраждалих!
🚨Поліцейські, які скоїли серйозні злочини, залишаються анонімними: чи правильно це?

Дослідження MailOnline показало, що понад 70 поліцейських у Великій Британії, які скоїли серйозні злочини, зокрема педофілію та насильство, отримали анонімність на слуханнях з січня 2023 року.

👮🏻‍♂️Одним із таких є «Офіцер А», який зізнався у сексуальному насильстві над восьмирічною дівчинкою ще до вступу на службу. Його ім'я залишалося прихованим навіть після визнання злочину.

👮🏻‍♂️Також серед анонімних виявився офіцер поліції Південного Уельсу, який займався сексом із вразливою жертвою домашнього насильства, з якою він зустрічався під час своєї роботи десять разів під час виконання службових обов’язків, а потім ще й вимагав оплати за понаднормову роботу.

🤕Деяким з поліцейських надано анонімність через їхні заяви про проблеми з психічним здоров'ям.

Джеймі Клінглер з групи Reclaim These Streets вважає, що така практика захищає поліцейських, а не суспільство. Вона наголошує, що всі випадки неправомірної поведінки повинні бути публічними, щоб люди знали, кому можна довіряти.

А як ви вважаєте, чи мають поліцейські, які скоїли злочини, залишатися анонімними? 💬
28 ТРАВНЯ
Цитата дня:

«...жінка виростала на наших очах — і з простої породильниці своїх дітей вона стає правдивою їх матір’ю, з невільниці чоловіка, потрібної лише для задоволення його полових інстинктів, жінка стає дружиною, товаришкою чоловіка; визволяється звікового рабства, стає економічно незалежною, самостійною робітницею; з несвідомої покірної рабині усякого політичного укладу її батьківщини українка стає громадянкою, що свідомо ставиться до справедливого й несправедливого ладу народного життя; вона стає енергійним борцем за кращу долю свого народу. Такий природний життєвий стан перейшла українська жінка від інстинктивного несвідомого вузького родинного життя до широкої діяльности добре освіченої виховниці й громадянки, якій український народ завдячує немало в своїх змаганнях як до освіти, так і до волі, до свого національного й соціального визволення».

(с) Софія Русова, «Наші визначні жінки. Літературні характеристики-силуети» (1934)
💔 Гомофоби спаплюжили інфокампанію на підтримку ЛГБТК+ військових

Тиждень тому завдяки організації «Різні. Рівні» у Києві, Харкові та Львові зʼявилися 3000 інтерактивних постерів з портретами шістьох захисників та захисниць України з числа ЛГБТК+ спільноти.

Гомофоби замалювали веселкові патчі, позривали деякі постери та повикидали їх у смітники.

Самі організатори кажуть, що були готові до того, що певна частина суспільства зустріне постери зі спротивом. Водночас, вони вірили, що до облич військових люди поставляться із гідністю та повагою.

❤️‍🩹 Але нагадаємо, що все одно до кампанії можна долучитися, роздрукувавши і розвісивши постери у своїх містах самостійно. Роздрукувати їх можна по цьому посиланню.
🧘Розширення можливостей для журналісток України📰

Гендер Зед, Прес-клуб реформ та Deutsche Gesellschaft оголошують набір на навчально-ретритний тренінг для українських журналісток.

🗓Перший тренінг пройде 1–5 липня в Черкаській області.
💸Усі витрати покриваються організатор_ами.

Запрошуються журналістки, які:

🔹Бажають покращити знання з протидії дезінформації щодо гендерної рівності та ЛГБТ+ питань.
🔹Потребують емоційного розвантаження та покращення розуміння боротьби з вигоранням.
🔹Висвітлюють тему війни та її наслідки.

Програма включає навчання, емоційний ретрит і техніки на профілактику вигорання.

Умовою участі є створення матеріалів по завершенню тренінгу.

Заповніть форму до 8 червня 2024 року: форма для заявки.

Не упустіть таку можливість!
росія підтвердила утримання журналістки Вікторії Рощиної в полоні

📝Про це свідчить лист міністерства оборони рф, який отримав батько журналістки. У листі йдеться, що Вікторія затримана та перебуває на території росії.

🔴Вікторія Рощина, яка раніше працювала на hromadske, зникла ще у серпні 2023 року на окупованих росією територіях України.
Раніше Рощина вже була в полоні в березні 2022 року, тоді її утримували 10 днів.

📢 Національна спілка журналістів України та міжнародні організації закликають до негайного звільнення Вікторії та інших незаконно утримуваних журналіст_ів.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
‼️ Понад 400 українських жінок утримуються в полоні в росії.

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у російській неволі перебувають 403 українських жінки, серед яких незаконно утримувані цивільні та зниклі безвісти з 2014 року. росія ігнорує звернення про їхнє звільнення.

🚩Умови утримання не відповідають Третій Женевській конвенції. Звільнені жінки повідомляють про приниження, негуманні умови, недостатнє харчування, відсутність медичної допомоги та зв'язку з рідними. росія також забороняє доступ представни_кам Червоного Хреста.

🔴Україна неодноразово пропонувала звільнити жінок, але росія продовжує маніпулювати та відмовляється від обмінів. Відповідно до міжнародного гуманітарного права, жінки повинні бути звільнені в першу чергу, але росія ігнорує ці зобов'язання.
#сексизм_патруль
🤡 Президент «Оболоні» критикує жіноче суддівство у футбольних матчах

Президент футбольного клубу «Оболонь» Олександр Слободян висловив різку критику щодо суддівства в українському футболі, особливо щодо жінок-суддів. За його словами, через суддівські помилки «Оболонь» недорахувалася близько 10 очок, що вплинуло на їхнє поточне місце в турнірній таблиці. Клуб офіційно звертався з проханням не призначати певних суддів на їхні ігри, але не отримав підтримки.

😩 Слободян зазначив, що у провідних чемпіонатах Європи жінки рідко судять чоловічі матчі найвищого рівня. Він вважає, що фізіологічно жінки не можуть встигати за перебігом подій в чоловічих іграх. Він також підкреслив відсутність змішаних команд у змаганнях та рекордів у змішаних видах спорту, наголошуючи на фізіологічних відмінностях.

⚽️ Зауважимо, що досвід провідних суддів, таких як, наприклад, Стефані Фраппар, яка успішно судить топові матчі у Франції та Європі, якраз доводить, що жінки можуть ефективно судити чоловічі змагання на найвищому рівні.

😉 Хочеться побажати пану Слободяну зайнятися чимось конструктивним та корисним для своєї команди, а не жалюгідними виправдовуваннями, які базуються на його сексистьских поглядах.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/05/29 05:49:28
Back to Top
HTML Embed Code: