Рома Грищук з командою експертів, Солом‘янськими котиками за підтримки USAID дослідили, як повертати освітній процес на деокуповані території.

Це серйозне дослідження з різними сценаріями дій. Тут є і про дітей, і про вчителів, і про батьків. Є і про нещодавно окуповані території, і про Крим. Дуже цікавий розділ із підсумком російських наративів, якими росія прошиває наших дітей.

План дій із білої книги вже починає реалізовуватися. Наприклад, запущено реформу Міжнародної української школи, яка тепер буде активно взаємодіяти з дітьми, що тимчасово переїхали з окупованих територій закордон.

Читати ось тут:
https://analytics.kittysoloma.org/

@semenovatut
Перемога NAVI, вихід збірної на Євро-2024 трішки гаснуть на фоні справді епохальної події.

Вибори ректора найбільшого університету України КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Якщо чемпіонат Європи з футболу проходить раз на 4 роки, то новий керівник Політеху з‘являється раз на 32 роки.

Для мене доля альма-матер надзвичайно важлива.

13 травня ми знатимемо всіх претендентів на посаду. Влітку вибори у два тури і новий навчальний рік з новим ректором.

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які володіють державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови, мають вчене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як десять років. 

Це не обов‘язково мають бути співробітники чи науковці університету!
Такої вимоги в законі немає.
Але всі розуміють, що у представника колективу шансів на перемогу більше.

Що хотілося б від нового керівника:

⁃ Зміна культури університету. Менше бюрократії, непотрібного в багатьох моментах «духу академізму». Більше інновацій, легкості й адаптивності.

⁃ Баланс між поважними професорами, як носіїв тої сили і потуги КПІ, і молодою кров‘ю. Не сірими бюрократами-мишками, які підлаштовуються, а особистостями, які можуть за собою вести студентів.

⁃ Максимальна прозорість бюджетів і земельних питань. Не має права новий керівник відчужувати землю університету різними «інвестиційними договорами».

⁃ З першого дня на посаді готувати собі наступників, а не видавлювати їх з університету. Бо сила університету КПІ не в одній особі керівника, а в цілому колективі й екосистемі, де залишаються і розвиваються найкращі.

⁃ І найважливіше. З першого ж дня на посаді, новий керівник має зробити головним принципом своїх дій і дій всього КПІ відповідно, наближення нашої Перемоги. Дослідження, розробки, проєктні команди, які допомагають нам перемагати, мають отримати режим максимального сприяння.

@grishchukroma
Київ плавно перетворюється на Арракіс
Ракетним ударом по Дніпру армія РФ пошкодила заклад освіти — в момент удару всі діти були в укритті, повідомив голова ОВА Лисак

🔻підписатися
Forwarded from Forbes Ukraine
⚡️НАУ призначив в.о. ректора Ксенію Семенову. Університет вперше очолила жінка, розповів голова наглядової ради університету Петро Чернишов в ефірі Business Breakfast з Володимиром Федоріним.

У травні цього року наглядова рада НАУ планує оголосити конкурс на посаду ректора університету, сказав Чернишов. За його словами, конкурс триватиме три-чотири місяці. 
Рада прийняла закон про мобілізацію.
283 за.

По студентам, аспірантам і працівникам освіти в такій фінальній редакції:

@grishchukroma
Forwarded from Лачен пише
Сьогодні, кілька годин тому, Україна втратила людину, яка була для мене моральним авторитетом та орієнтиром.

Людина, яка змінювала цю країну та мала змінювати її далі, ще більше.

Таких людей дуже мало, він загинув як воїн – на полі бою.

Паша Петриченко, на щиті

Біль, сльози, памʼять
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸🇺🇦 Момент закінчення голосування
Щойно проголосували закон про індивідуальні освітні траєкторії.

Тепер більш гнучко можна здобувати вищу освіту.

Бакалаврат за 3 роки, або довше за 5 років (ця опція після закінчення воєнного стану).

@grishchukroma
Forwarded from FEDOROV
Індивідуальні освітні траєкторії — Рада ухвалила законопроєкт № 10177

У другому читанні за законопроєкт проголосувало 306 депутатів.

Що зміниться для студентів: вони самі формуватимуть освітню траєкторію, регулюватимуть темп і тривалість навчання, а також, за потреби, зможуть змінити спеціальність після року чи півтора навчання.

Наприклад, студент ще не визначився з конкретною спеціальністю, тому вступає на міждисциплінарну програму «Соціальні науки». У її межах є кілька спеціальностей: соціологія, соціальна робота та політологія. Після року-півтора студент вирішує, що йому ближча політологія, вибирає цю спеціальність і продовжує цілеспрямовано її вивчати. Ті, хто від початку визначилися зі спеціальністю, зможуть і надалі вступати одразу на неї.

Також студенти-контрактники самостійно визначатимуть тривалість навчання в університеті. Студент зможе пройти 4-річну бакалаврську програму за три роки або навпаки — поєднати навчання з роботою і завершити за 6–8 років.

Більше про зміни — на інфографіці.

Адаптуємо українську освіту до європейських стандартів. У топових ЗВО Європи студенти навчаються саме за такою системою. Дякую народним депутатам за підтримку!
Прийняли в першому читанні мій законопроєкт про початкову загальновійськову підготовку.

Тепер дівчата і хлопці будуть на рівних вивчати предмет «Захист України» в школах.
Forwarded from ✙DeepState✙🇺🇦
🏚 Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект №11092 щодо удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки

🗒 Законопроект направлений на здійснення мети формування у громадян первинних загальновійськових знань і спеціальних
компетентностей стосовно оборонної свідомості, ознайомлення громадян з місцем і роллю громадянина у зв’язку з усвідомленням свого обов’язку щодо збройного
захисту України.

👤 Підготовка громадян України до військової служби включає здійснення заходів, спрямованих на утвердження української національної та громадянської ідентичності, зокрема військово-патріотичне виховання, початкову загальновійськову підготовку, базову загальновійськову підготовку тощо.

📍 За проектом закону початкова загальновійськова підготовка реалізується на третьому рівні повної загальної середньої освіти (з 10-го класу) і вище. Планується ряд змін в різні законодавства, зокрема, "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про оборону України", "Про освіту", "Про основи національного спротиву".

❗️ Це важлива ініціатива для країни, про яку говорили ще з 14 року, і яку намагалися впроваджувати різні небайдужі люди, зокрема, ветерани війни, які розуміли, що АТО та ООС тривати вічно не буде і необхідно готувати населення, молоде покоління до великої війни з московитами. Колись і наші члени команди брали участь в проведенні вишколів для молоді і для нас це особливий момент, який сподіваємося буде розвиватися. Шкода, що такою ціною суспільство зрозуміло вагу подібних впроваджень.

Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Хто стане ректором КПІ?

Вчора був останній день реєстрації кандидатів. Ось перелік претендентів:

• Безуглий Михайло Олександрович;
• Киричок Петро Олексійович;
• Скулиш Марія Анатоліївна;
• Стіренко Сергій Григорович;
• ⁠Жученко Олексій Анатолійович;
• ⁠Кондратюк Вадим Анатолійович;
• Мельниченко Анатолій Анатолійович.

@grishchukroma
За спорт в НАУ від сьогодні відповідає Слава Медведенко.

Це чемпіон NBA.
Але також професійний спортивний менеджер і реформатор. І найвища людина, яку я знаю)

Останні кілька років Слава займається адвокацією реформи спорту в Україні. Але те, що буде трошки довше рухатися на рівні держави, швидше буде йти на рівні університету. Ну, ми так собі думаємо)

Слава не сам по собі. В Наглядовій раді є члени, які взяли на себе відповідальність за цей напрямок.

Що ми хочемо?

Спорт – це про культуру, це об‘єднуючий фактор, це розвиток себе, це командний дух.

Ми надихаємось американськими університетами. Там іноді спортивні команди мають потужніший бренд, ніж сам університет. Нам ця крайність поки не загрожує) Але розвиток спільноти без спорту тяжко собі уявити. Тому це один із важливих для нас напрямків.

@semenovatut
Абссоооолютний
2024/05/20 11:40:46
Back to Top
HTML Embed Code: