Telegram Web Link
Також хочу з вами поділитися ось чим — коли Вайлд був у вʼязниці (його звинуватили в непристойній поведінці, або іншими словами його посадили за страшний злочин кохання до чоловіка) він написав лист з 50,000 слів своєму коханцю (й людині, яка його зрадила), який був опублікований як окремий твір «De Profundis»

Так ось, цей лист перед 200 слухачами зачитав британський письменник Ніл Бартлетт 

На це йому знадобилось 6 годин та 12 хвилин

Прослухати цей феноменальний виступ можна ось тут
65🤯28❤‍🔥7👍2👏2😱1😍1💘1
🎥 Рубрика вихідного дня: ви давно мене просили і я вас почула — ділюсь з вами списком з 30 своїх улюблених серіалів за останні роки!

Буду дуже рада побачити ваші рекомендації у коментарях, бо я якраз шукаю нові серіали для перегляду 👀
❤‍🔥14026🔥9💘4😍32🥰1👏1🤗1
🖌 Дивіться, який скарб вийшов декілька днів тому — збірка ілюстрованих щоденників Орхана Памука, лауреата Нобелівської премії з літератури!

В цій збірці Памук ділиться своїм креативним процесом через текст та ілюстрації, досліджує зв'язок між різними видами мистецтва та, звісно ж, дає нам змогу заглянути у свої потаємні думки та переживання

Показую вам не лише декілька сторінок з книги, але й перекладаю маленький уривок взятий з сайту видавництва Faber & Faber —

У 2009 році я почав цей блокнот. Я не просто писав про свій день і свої думки. Іноді рука починала малювати сама собою. Для кожного дня була сторінка. Я намагався аби написи та малюнки були невеликими, щоб вони поміщались. Але іноді однієї сторінки було недостатньо, щоб розмістити на ній всі слова та малюки, які я хотів. З 2012 року я почав ще більше писати та малювати, заповнюючи по два зошити щороку.

У віці від 7 до 22 років я думав, що стану художником. У 22 роки я вбив художника в собі й почав писати романи. У 2008 році я зайшов у магазин канцелярських товарів, купив дві великі сумки олівців, фарб і пензликів і почав радісно й боязко заповнювати маленькі альбоми малюнками та фарбами. Виявилось, що художник усередині мене ще був живий. Але він був сповнений страхів і страшенно сором'язливий. Усі свої малюнки я зробив у зошитах, щоб ніхто їх не бачив. Я навіть почувався трохи винним: напевно, це повинно означати, що я таємно вважав свої слова в цих зошитах недостатніми. Тож навіщо мені було писати? Проте жодне з цих обмежень не сповільнило мене. Я хотів продовжувати малювати, і малював, де тільки міг.
❤‍🔥10426🔥7👍3😍3💘2🥰1💯1
🎧 Мій маленький плейліст для читання

Для вашої зручності зробила його що на Spotify, що на Apple Music

Буду рада дуже побачити ваші улюблені пісні/мелодії для читання в коментарях
😍6514💘6🔥2👏2🤗2😎2🙏1💯1
Також збагнула, що давно вам не показувала свої книжкові покупки, тому негайно виправляюсь 👀

1. Waiting to Be Arrested at Night
Мемуари про те, що означає бути уйгуром в Китаї та розуміти, що проти твого народу відбувається геноцид. Це книга також про пережиті тортури й роки в «трудовому» таборі, про погрози та про «зникнення» найдорожчих.

2. Didion & Babitz
Про життя та стосунки (спочатку дружні, а потім ворожі) літературних титанок Джоан Дідіон та Єви Бабіц.

3. Shy Creatures
1964 рік. Психотерапевтка Хелен має роман з харизматичним лікарем, якого звати Ґіл. Але одного весняного ранку мовчазний 37-річний художник Вільям прибуває у госпіталь, в якому працює наша головна героїня і вона націлена дізнатися про нього більше.

4. Did I Ever Tell You?
Коли авторці книги було всього 11 років, її мати померла від раку, але залишила за собою скриньку з листами на кожен день її народження аж до 30-річчя і записки, які підписані «в день твого весілля» та «коли в тебе народиться дитина». Це мемуари про силу любові попри смерть.

5. Foster Dad Explores the Cosmos
Цю книгу порівнюють з «Таємною історією» Тартт в цьому дебютному романі про скандал в американській школі, який розповідається у формі літературного розслідування.
75🔥13💘8👍2❤‍🔥1🙏1😍1🤗1😎1
📖 Сьогодні The New York Times Book Review опублікував список зі 100 примітних книг за 2024 рік і що цікаво, так з цим списком можна було взаємодіяти! 

Можна було відмітити книги, які ти хочеш прочитати і які ти прочитав та сайт автоматично згенерує ці списки для тебе.

Отже, в мене вийшло — 

34 книги у TBR та всього 5 книг зі списку, які я прочитала цьогоріч, серед яких: Beautyland, The Empusium, The Anxious Generation, Cold Crematorium та Knife 👀

Якщо вирішите зробити свої списки, то поділіться в коментарях, буде дуже цікаво їх побачити!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
78🔥7😍4👍2👏1💯1💘1😎1
Щойно також збагнула, що я ніде не поділилась своїми думками про Емпусіон Ольги Токарчук, хоча ця книга однозначно увійде в мій (й багатьох в моєму книжковому клубі) список найкращих книг за 2024 рік, тому давайте поділюсь з вами своїми короткими враженнями?

Почну зі своєї очевидної оцінки: ★★★★★

Отже, наші вхідні дані: у 1913 році молодий львівський студент, який хворіє на туберкульоз, відправляється в санаторій у західній Польщі. Але поміж лікування, прогулянок на природі та розмов за вечерею за келихом галюциногенного локального лікеру (не питайте), в санаторії починають відбуватися досить дивні речі — спочатку у відвідувачів з'являється відчуття, що за ними хтось (чи може навіть щось слідкує), потім починають зникати речі, спогади, а за ними вже й люди.

Мені здається, що опис книги як «курортний горор» надзвичайно вдалий, адже як читачка я не могла зрозуміти, чи мені варто розслабитися та з головою поринути у солодко-спокійні описи Токарчук, чи бути у стані готовності очікувати неочікуване. В решті решт, я дійшла до висновку, що можу не вибирати між цими двома станами й що можу знаходитися в них двох одночасно.

Також я була шокована тим, як у Токарчук вийшло зробити книгу, в якій ледь не кожен головний герой мало того, що чоловік, так ще й лютий сексист, який не соромиться розмірковувати про дефектність жінок та зводити їх життя лише до функції дітонародження, абсолютно й тотально феміністичною! Авторка майстерно використовує іронію та демонструє наскільки абсурдно звучать слова таких літературних (й не тільки) титанів як Джозефа Конрада, Девіда Лоуренса, Моема, Фрейда, Чарльза Дарвіна, Ніцше, Сартра, Шекспіра, Єйтса та інших.

З інших моментів, які сподобались: опис життя середнього класу на початку XX століття перед великими війнами та нариси про життя у Львові, роздуми про важливість самоідентифікації, про життя з-поміж смерті, про мораль та про те, чому важливо залишатися відданими своїм принципам.

Загалом, це ідеальна книга для читання у холодні осінні й зимові вечори.

Мені після завершення аж захотілось відправитися в якийсь паранормальний польський чи чеський санаторій, тому Карлові Вари, here I come!
105🔥17💘5🥰1🙏1🤗1😎1
2025/07/09 09:26:05
Back to Top
HTML Embed Code: