Telegram Web Link
Ну і трішки про важливу частину креативного процесу Міядзакі його ж словами:
Кожного дня я використовую масажну щітку, займаюсь спортом, приймаю душ, прибираюсь дома, йду купляти, а потім я приходжу додому та їм. Щоденно на це йде три години мого часу, може більше, але це фундамент мого життя. Впродовж цього часу, я «читаю» світ. Наприклад, я помічаю як місто почало змінюватися, чи починаю цікавитися справами тієї, чи іншої людини, або ж помічаю зміни цін. Це те, на чому я концентрую свою увагу.
141🔥10👍3😍2💯1
Слухайте, а що ви зараз читаєте? Розказуйте, показуйте 👀
💘279❤‍🔥3👍1😍1💯1
📖 Почала читати «Putin's War on Women» від фінської авторки й феміністки — Софі Оксанен (і тепер маємо те, що я знов читаю 4 книги одночасно)

Зізнаюсь, що я була скептична від назви, тому що дуже сильно не люблю, коли щодо війни в Україні (в будь-якому контексті) вживають прикметник «путінська», але...

Книга майже цілковито фокусується на переплітанні досвіду двоюрідної бабусі Оксанен, естонки, яка пережила російську окупацію в період Другої світової війни, та сучасних українських жінок

Окрім цього, в книзі також підіймаються наступні теми: чому фемінізм небезпечний для авторитарних режимів, чому російські солдати грабували білизну українок (та що спільного це мало/має з проявом колоніальної сили), «таємнича російська душа» й багато-багато чого іншого

Книга вже має безліч виділень та нотаток, геть скоро поділюсь з вами її основними тезами
143👍12🔥5💘4
Ну, а для тих, хто хоче почитати та/або послухати щось про український фемінізм, то я хочу поділитися ось чим —

Книгою «Безстрашні. Історія українського фемінізму в інтерв’ю» Тамари Марценюк, яка вийшла друком від Creative Women Publishing, яка позиціонує себе як «книжка-полілог про поставання нового етапу українського жіночого руху від першої особи — голосами його творчинь»

І також ділюсь дуже-дуже цікавою лекцією від пані Марценюк про історію українського жіночого руху з часів відновлення Незалежності
🔥6727😍3👍1😱1
Люди, які використовують ШІ як психолога/друга/терапевта і які хочуть поділитися своїм досвідом — відгукніться (або під цим постом, або в особисті @damnyeah), будь ласка!

Пишу нову статтю і дуже хочу від вас почути 🙂
41😍6🔥21👍1
Я вам збрехала і мені дуже шкода.

Знаю, що останні місяці я пояснювала вам свою відсутність на каналі важливими особистими обставинами та хворобою, але це не так.

Причина моєї відсутності така: мене Макс Гордєєв (aka Мольфар, aka власник магічного магазину, aka переможець українською битви екстрасенсів) вчив всяким штукам.

Я прийшла із запитом побачити коли вийде нова книга Мартіна (Мольфар назвав мене скаженою й додав, що простіше передбачити кінець світу, ніж дату публікації «Вітрів зими»), але в кінці змогла лише навчитися по обкладинці/назві книги визначати, чи вона вам сподобається, чи ні 🥲

Тому з вас у коментарях обкладинка/назва книги, яку ви давно хотіли прочитати, а з мене передбачення!
😁82😎383🤯3👍2😢2💯1
📚 І раптом ви хочете почати квітень з книг, які гарантовано починаються і завершуються добре, то я рекомендую глянути мою свіжу статтю для Skvot!
83🔥9😍3👍1💯1💘1
🗞 Класні ранкові новини: ми можемо очікувати на більше статей та книг про Джоан Дідіон, адже Нью-Йоркська публічна бібліотека відкриває доступ до її архіву та архіву її чоловіка Джона Грегорі Данна для дослідників! 

Ця колекція складається з 336 коробок матеріалів, включаючи особисті фотографії, чернетки сценаріїв та листування з видатними особистостями (Маргарет Етвуд, Нора Ефрон, Філіп Рот та інші). Цей архів забезпечить дослідників безпрецедентним доступом до творчого процесу обох письменників і, ймовірно, започаткує нову хвилю досліджень їхньої спадщини в американській літературі.
778👍5😍4🔥1😱1😎1
✒️ The New Yorker опублікував декілька вирізок з матеріалів цього архіву (які увійдуть в нову книгу «Notes to John», що має вийти 22 квітня 2025 року) про терапевтичні сесії, які Дідіон мала та в яких вона висловлювала переживання за долю доньки, за власне старіння та за складну сімейну динаміку

Нижче я опублікую переклад однієї такої вирізки:
11 жовтня 2000 року

Я сіла і відразу почала плакати.

«Про що ви зараз думаєте» запитав доктор МакКіннон.

Я сказала, що не знаю. Я рідко плакала. Насправді я ніколи не плакала під час кризових ситуацій. Мені просто було дуже важко сидіти навпроти когось і розмовляти.

«Зрозуміло, що в повсякденному житті ви стримуєте сльози — інакше люди навколо подумали б, що ви їх звинувачуєте в чомусь і почувалися б винними. Але тут ситуація інша, і мені не потрібно почуватися винним. Вам сьогодні складніше розмовляти, ніж зазвичай?»

Я сказала ні, кожного дня.

«Але ви згадали про це сьогодні».

Я пояснила, що підняла це питання сьогодні, бо мене здивувало, як швидко я розплакалась, просто сівши перед ним, хоча він навіть не промовив ні слова. Особливо дивно це було тому, що мій настрій був насправді непоганий — я навіть відчувала, що вперше за довгий час бачу промінь надії. Тож єдине пояснення, яке я могла знайти, — мені надзвичайно складно примусити себе говорити про власні почуття.

«Хто вас змушує» запитав він.

«Саме тому я й прийшла, – відповіла я. – Не можу просто мовчки тут сидіти».

«Насправді могли б, якби захотіли, – заперечив він. – Але вважаю, вам краще замислитись, що насправді означають ці сльози. Сльози можуть виражати різноманітні почуття, особливо у таких емоційно чутливих людей, як ви. Це може бути полегшення, радість чи будь-яка комбінація складних емоцій. Ви згадували, що відчули, ніби побачили промінь світла».
Я розповіла, що вчора пережила своєрідне осяяння щодо моїх подальших кроків. Мені вдалося завершити велику політичну статтю, над якою я працювала – вона була готова, і я навіть бачила її опублікованою на вихідних.

Раптом питання «що далі?» — те, яке я постійно відкладала — вимагало негайного рішення. Вчора мене осяяла думка: я могла б використати свої попередні статті про Каліфорнію, особливо одну з них, як основу для більш серйозного есе чи навіть книги. Ці тексти торкались тем, які хвилювали мене роками, але особливо цього року, оскільки ставлення, яке в них відображалось, стало предметом наших постійних розмов. Наприклад, мотив переселення — очищення через виживання, спасіння заради чого, нігілістичні погляди. І всі ті історії та непорозуміння, які вони створювали.

«Це справді захоплює» відповів він.

«І звільняє. Можливо, ви прийшли сюди й почали плакати від радості, вперше відчувши таку свободу. Ви знайшли щось, що дійсно може вас захопити і допомогти відсунути проблеми. Саме це вам було потрібно протягом року — найочевидніша річ у вашому випадку. Вам необхідно працювати, і працювати над чимось значущим. Це не егоїзм. Це життєво важливо для вашого виживання».

Я сказала, що ми практично полишили роботу в кіно. Ми рухались до цього весь рік, але тільки зараз рішення стало остаточним.

«Пригадую, одне з перших, що ви мені розповіли — про зустріч у Каліфорнії, яка вас засмутила й пригнітила. Очевидно, з різних причин, включно з молодіжною орієнтацією індустрії, ця робота не покращувала ваш стан».

Тільки фінансово, відповіла я. І це те, з чим нам доведеться розібратися.

«Ви надзвичайно сильна. Ви здивуєтесь, з чим зможете впоратись, займаючись справою, яка вам до душі».
❤‍🔥4513👍4💯1
З приємних новин — минулого тижня о 3 ранку (не питайте, ледь вижила) провела лекцію для курсу Litosvita на тему «Блогінг та журналістика» і… отримала дуже-дуже велику кількість позитивних відгуків 🥹

Я, звісно, знала, що досвіду в мене дуже багато, але я вперше робила лекцію саме опираючись на власний досвід письма для блогів та для журналів/медіа, тому була надзвичайно рада, що він відгукнувся для студентів

Тому маю гарні новини для тих, кого цікавить ця тема — вже незабаром відкрию запис на курс «Основи письма» (4-5 онлайн-лекцій) + практичні домашні завдання ✍🏻

Він ідеально підійде для тих, хто хоче зрозуміти: як класно писати (що для блогу, що для видань, що для себе — про останній пункт більше згодом 🤫), як знайти свій голос та що потрібно зробити, аби побудувати на цьому карʼєру
110🔥18👏3😍2💘21😱1🤗1
Ви це вже бачили? Netflix оголосив акторський склад адаптації «Гордість та упередження», сценарій який буде написаний (!!!) Доллі Алдертон 💔

Що ми маємо: 6 серій та в головних ролях Емма Корін (Елізабет Беннет), надзвичайна Олівія Колман (пані Беннет) та Джек Ловден (Дарсі!)
94🔥16👍6🤯6❤‍🔥2😱1
2025/07/14 04:14:59
Back to Top
HTML Embed Code: