Telegram Web Link
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Andy Hunder, президент Американської торгової палати в Україні

Це його зверненння непогано шерять журналісти американських провідних видань
Ми сьогодні говорили про ситуацію: про російські повітряні удари та ширше – про ситуацію на фронті. Президент Трамп дуже добре поінформований, дякую за цю увагу до України. Обговорили можливості щодо ППО й домовились, що будемо працювати над збільшенням захисту неба. Домовилися про відповідну зустріч наших команд.

Зеленський
WarSpotting порахували, що за червень росіяни підтверджено втратили 153 одиниці бронетехніки, що на 30% менше, ніж було у травні. Тоді як у травні було на 30% менше, ніж у квітні (осінт-спільнота не рахує втрат авто/мото та похідного мотлоху)

Наразі це найнижчий показник за весь час спостережень.

Натомість з 14-ма підтвердженими втратами в авіації, червень став "найприбутковішим" місяцем у цій компоненті. Здебільшого цей показник є наслідком операції СБУ "Павутина".

2025 рік зараз знаходиться у "вільному падінні" (якщо дивитися на графік). Швидше за все, в найближчі місяці ми побачимо нові рекордні мінімуми втрат у техніці.

Серед всіх областей, Донецька область зараз повністю домінує як регіон, де росіяни втрачають техніку (80 одиниць або 52% від усіх втрат). Інші області мають 10+ одиниць втрат або ще менше (винятком є Курська обл. з показником в 15 одиниць)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Трамп під час телефонної розмови з Зеленським заявив, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак, повідомили український чиновник та джерело, обізнане з розмовою, передає Axios

Це рішення стало несподіванкою для України та багатьох посадовців адміністрації Трампа, пише видання.

Два джерела повідомили, що розмова між Трампом і Зеленським тривала близько 40 хвилин, із основним акцентом на потреби України в протиповітряній обороні.

Одне джерело сказало, що Трамп був обізнаний про недавню ескалацію з боку Росії, включаючи авіаудари по українським містам та на фронті.

💬 Трамп сказав, що хоче допомогти з протиповітряною обороною та що він перевірить, що було призупинено, — сказало джерело.

Український чиновник повідомив, що Трамп і Зеленський погодилися, що команди з США та України незабаром зустрінуться, щоб обговорити питання протиповітряної оборони та поставок іншої зброї.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
За інформацією SPIEGEL із урядових кіл, федеральний канцлер Фрідріх Мерц вчора провів телефонну розмову з Трампом. Тема розмови стосувалася ситуації в Україні, зокрема зміцнення протиповітряної оборони країни.

За інформацією видання, президент США не зробив жодних обіцянок. Урядовець Штефан Корнеліус на прес-конференції уряду в п’ятницю лише сказав, що Мерц у телефонних розмовах протягом останніх днів «дуже активно виступав за підтримку України в галузі протиповітряної оборони».

Федеральний уряд Німеччини вже тривалий час докладає зусиль, щоб допомогти Україні в закупівлі додаткових систем протиповітряної оборони. За інформацією SPIEGEL, міністр оборони Борис Пісторіус ще в травні зробив перший запит, щоб перевірити, чи погодяться США передати додаткові системи Patriot, якщо Німеччина їх оплатить. Цю ідею Пісторіус висунув під час телефонної розмови зі своїм американським колегою Хегсетом.

Тоді була надія, що угода, яка принесе вигоду США, може бути привабливішою для адміністрації Трампа, ніж передача систем як подарунок.

Проте протягом тижнів США не повернулися до цього питання. Також під час коротких особистих зустрічей на полях засідання міністрів оборони НАТО на початку червня в Брюсселі та на саміті НАТО в Гаазі Хегсет не відреагував на прохання Пісторіуса.

Речниця Міністерства оборони Німеччини зазначила, що Пісторіус планує відвідати Вашингтон наприкінці липня, щоб знову обговорити це питання з Хегсетом.

Міністр закордонних справ Йоганн Вадепхул під час своєї поїздки в Україну у вівторок в Одесі сказав, що потрібно «абсолютно зосередитися на тому, щоб у галузі протиповітряної оборони надати все, що можливо». Він пообіцяв, що порушить це питання на засіданні кабінету міністрів та ще раз звернеться до європейських союзників.
Друзі, якщо подобається контент-робота — буду вам вдячний за будь-яку підтримку 🥹

Мені важливо це розуміти. Пишіть побажання, задавайте питання

❤️ https://send.monobank.ua/5eYAwk48uX

(або по номеру) 4441111049599610

❤️ 5168745027599098

❤️ [email protected]

Дякую, вам!
Гарної усім п'ятниці. Обняв.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Быть Или
Все тезисы из последнего брифинга Трампа.

▪️У нас был очень хороший разговор, очень стратегический разговор [с Зеленским].

▪️Мы помогали им и будем помогать. Это достаточно тяжёлая ситуация. Посмотрим, что будет.

▪️Я был очень недоволен своим разговором с президентом Путиным. И мне кажется, что он хочет идти до конца и просто продолжать убивать людей. Не хорошо. Это не хорошо. Я был недоволен этим.

▪️Я думаю, что Путин очень беспокоится о санкциях. Мы обдумываем это. Сенат, как вы знаете, предложил серьёзные санкции, очень серьёзные санкции.

▪️[Что насчёт ракет для Patriot для Украины?] Ну, они нужны им для обороны. Я не хочу видеть, как людей убивают. Эти ракеты невероятно эффективны. Им они понадобятся, потому что по ним очень жёстко бьют.

▪️[Так вы их отправите?] Да, может быть. Мы рассматриваем это.

▪️У меня был прекрасный разговор с канцлером Германии Мерцем. Он сильный парень, очень хороший человек, прекрасно победил [на выборах].

▪️[Вы дали ему согласие на отправку ракет для Patriot для Украины?] Нет, хотя мы говорили об этом, и он чувствует, что они [украинцы] должны быть защищены.

▪️[Вы уверены, что сможете положить конец войне в Украине?] Это интересный вопрос :) У нас получилось с Индией и Пакистаном, с Конго и Руандой, с Сербией и Косово. Мы помогли Египту и другим странам. Но это сделка Байдена, это не сделка Трампа. Я просто пытаюсь закончить, урегулировать это. Посмотрим, я не знаю. Я не могу сказать вам, произойдёт ли это.

▪️[Это приоритет?] Да, я бы хотел, чтобы это произошло. Я не хочу, чтобы каждую неделю убивали по 5-7 тысяч человек.

▪️[Почему вы настолько жёстче к Ирану, чем к России?] Нет, я думаю, я жёстче к России, чем к Ирану, если вы вспомните "Северный поток-2", я закрыл его.

▪️[Вы угрожали Путину санкциями?] Мы много говорили о санкциях, да. Он не в восторге от них, но, знаете, он был способен с ними справиться. Но это достаточно болезненные санкции [в законопроекте Грэма].

▪️Мы много говорим о санкциях, и он понимает, что они могут быть введены. Но, знаете, он профессионал.

▪️[Они могут быть введены?] Да, могут быть, конечно.

__
Итого:


1. Несмотря на "стратегический" разговор с Зеленским и понимание, что Путин будет идти убивать до конца, решения по ракетам для Patriot пока нет.

2. Трамп фактически признал, что не сможет положить конец войне. При этом он всё ещё не хочет вмешиваться, называя это "войной Байдена".

3. Его общая риторика стала более уважительной и эмпатической к Украине. Но пока это не конвертируется в какие-то действия против России и физическую помощь Украине. Что с остановленными поставками оружия - пока тоже непонятно (буду смотреть западные СМИ, может будут какие-то инсайды).
В Україні допустили до експлуатації мультироторний дрон R-34-T з системою лазерної підсвітки та цілевказання коригованих боєприпасів.

Розроблений FRDM GROUP дрон був розроблений на замовлення Збройних Сил України. Він успішно пройшов всі етапи випробувань та був допущений до використання українськими військовими, отримавши кодифікацію за стандартами НАТО.

Основною функцією R-34-T — лазерна підсвітка цілей для високоточного ураження керованими боєприпасами, зокрема артилерійськими та авіаційними.

Дрон має захищені канали зв’язку, модульну архітектуру та стійкість до засобів радіоелектронної боротьби.

☝️ Це все чудово. Цікаво знати, яким керованим артилерійським та авіаційним снарядам може давати підсвітку R-34-T. Про наш вітчизняний "Квітник" чомусь не хочеться говорити, відповідно припускаю, що це може бути американський високоточний снаряд Copperhead, яким наші ССО працювали на Курщині (і не тільки). Тобто якимось чином наші інженери вмонтували станцію лазерного цілевказання на коптер.
Редакційна колегія одного з найбільш консервативних видань США New York Post, яке любить читати Трамп, написало у себе звернення до американського президента.

...

Пане Президенте, ми знаємо, що ви розумієте: основною перешкодою для миру в Україні є російська агресія. Ви сказали, що були «розчаровані» розмовою з російським диктатором Путіним, і що «не думаєте, що він шукає способу зупинитися». Путін знову наполіг, що не готовий до припинення вогню, доки не будуть вирішені «корінні причини» конфлікту. І «корінна причина» — це існування України.

Він пішов далі після вашої розмови, провівши найбільший удар дронами та ракетами за всю війну. Натомість Пентагон призупинив поставки протиракетної та протидронової зброї, необхідної для захисту цивільного населення. Ви пам’ятаєте відчай на обличчі української журналістки, з якою ви зворушливо говорили в Нідерландах, її страхи за чоловіка та сім’ю.

Чому ми маємо залишити її напризволяще?

Існує переконання, яке просувають викривлені ідеологи, що допомога Україні якось шкодить Сполученим Штатам і не відповідає нашим інтересам. Це не може бути істиною.

Посадовці стверджують, що у нас бракує зброї, але багато з цих озброєнь уже були виділені — деякі вже були в Польщі. Україна платить за них, частково з конфіскованих російських активів та європейських грантів, що стимулює наші галузі до виробництва більше.

Насправді, наша військова промисловість може використати ці кошти та розвідувальну інформацію, яка нам дістається завдяки успішному опору України для створення кращих дронів та технологій протиракетної оборони. Але найважливіше — доля України надсилає світові повідомлення про Америку. Росія — це не економічна наддержава. Це вмираюча терористична держава. Путін готовий витрачати кров свого народу в останній спробі створити імперію.

Якщо ми дозволимо йому досягти успіху, це загрожуватиме не лише Європі. Це дасть зрозуміти Китаю, що наші альянси мінливі, а наша терплячість коротка. Це не позиція «або/або», як стверджує Елбрідж Колбі, заступник міністра оборони. Ми не допомагаємо Україні замість боротьби з Китаєм. Ми допомагаємо Україні, щоб стримати їх обох. Росія та Китай мають одну стратегічну мету: протистояти Сполученим Штатам.

Одна ракета, «збережена» сьогодні на складі, — це 50 ракет, які нам доведеться запустити в майбутньому, бо ця вісь буде сильнішою.

Пане Президенте, у вас був історичний ряд успіхів. Ви прийняли свій «Великий Прекрасний Закон». Ви виграли справи в Верховному суді. Ви укладаєте торгівельні угоди. Ви зробили сміливий крок, щоб обеззброїти Іран, знаючи, що це зробить Близький Схід безпечнішим. Бомбардування ядерних об’єктів могло змусити аятолу сісти за стіл переговорів.

Те саме з Україною. Путін розуміє лише силу. Він продовжуватиме вас знецінювати та ігнорувати, якщо Сполучені Штати не зобов’яжуть себе стати на захист Києва.

Звіти свідчать, що розмова з українським президентом у п’ятницю пройшла добре, і що ви говорили про зміцнення протиповітряної оборони країни. Це чудова новина.

Падіння України — це не катастрофа, в якій можна звинуватити когось іншого або пояснити її як несуттєву. Це дестабілізує світ, послабить Америку та негативно відобразиться на вашій президентській каденції.

Не відходьте.
Смішна новина.

Для американських військових розробили систему скидів для дронів, яка пройшла випробування на полігоні в Німеччині.

Систему випробували шляхом скидання стандартних американських ручних гранат M67. Це випробування бойових скидів із дронів є частиною широкомасштабних ініціатив із модернізації та експериментальних програм в армії США.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
5 липня Сили оборони завдали удару по аеродрому "Борисоглєбськ". За повідомленнями, було уражено склад з планерними бомбами, навчальний літак і, ймовірно, інші літаки.

Команда Frontelligence Insight (Tatarigami_UA) провела короткий аналіз зображень і карти пожеж — ось що вони виявили:

Система NASA з інформації про пожежі виявила щонайменше три теплові аномалії на авіабазі. Хоча дані не є дуже точними чи вичерпними, джерела тепла, судячи з усього, розташовані в двох районах: у центральній частині аеродрому та в логістичній зоні.

Хоча це не є остаточним висновком, це служить надійним незалежним показником, що вказує на можливий удар по логістичній зоні, де російські війська, ймовірно, зберігали боєприпаси або паливо. Пожежа в центральній частині аеродрому, судячи з усього, виникла поблизу системи радіолокаційного супроводу літаків.

Аналіз супутникових знімків, зроблених вчора, які не можуть бути опубліковані через обмеження ліцензії, підтверджує наявність щонайменше 16 літаків і 1 вертольота на аеродромі. Фактична кількість, ймовірно, більша, але густий туман заважав спостереженню.

Відсутність видимого вогню в основній зоні стоянки реактивних літаків свідчить про обмежену кількість уражених літаків. Проте, одна менша секція, яка використовується для реактивних літаків, здається, була пошкоджена, що вказує на можливість ушкоджень.

Цей попередній звіт має на меті встановити загальні факти. Для більш детальної оцінки необхідні супутникові знімки після удару або перевірені відеоматеріали удару. На основі наявних доказів існує висока ймовірність того, що заява Збройних Сил України є правдивою.

UPD. Невелика поправка щодо другого джерела горіння: ймовірно, воно розташоване трохи далі на північний схід, ніж було вказано спочатку. Однак воно залишається в межах тієї ж самої загальної зони ураження (3)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👥 Рекомендуємо довірені джерела оперативного аналізу геополітики, бойових дій та міжнародних процесів?

➡️ Ця добірка Telegram-каналів пропонує глибокі експертні оцінки та прогнози складних ситуацій у зрозумілому форматі. Тут представлені усі, кого ви і так читаєте й довіряєте. Без зайвих людей.

Тицяй сюди й додавай усіх одразу

🛑Conflict Capital — Ми не женемось за заголовками — ми розбираємо, що стоїть за ними. Віримо в Україну, яка сама пише свою історію.

🛑Юрій Богданов — Прагматична аналітика, щира публіцистика і трохи оптимізму, щоб вберегти здоровий глузд у наші важкі часи.

🛑Тарас Григорович повідомляє — Ми бережемо ваш час і нерви.

🛑PEKHNO - блог журналіста Василя Пехньо. Простими словами про війну та все, що навколо неї.

🛑Пхеньянська правда — Канал про міжнародну геополітику з ноткою постіронії

🛑Олександр Нотевський — політичний оглядач Медіа «ҐРУНТ». Політика без зради і копіума.

Підпишіться, щоб бути на крок попереду й краще розуміти, як розгортаються події у світі.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Якийсь цікавий невідомий український FPV з, імовірно, фіксованим крилом з функцією автовиявлення цілей на основі ШІ
Fabian Hoffmann провів орієнтовні розрахунки виробництва протиракет до систем Patriot (PAC-2|3) і перехоплювачів SAMP/T (Aster) у США та Європі як на 2025 рік, так і на перспективу.

Остання 5-та колонка — це приблизна кількість збитих цілей, якщо брати уваги, що для перехоплення одної цілі (особливо якщо це балістика) запускають кілька ракет-перехоплювачів.

Для PAC-3 та Aster Fabian берез як дві ракети-перехоплювача на одну ціль, тоді як для PAC-2 цей показник більший — 4 до 1.
2025/07/07 21:59:07
Back to Top
HTML Embed Code: