Telegram Web Link
In Factum
Playfra аналізує тактико-оперативну ситуацію та українські укріплення на Новопавлівському напрямку (де росіяни наразі мають найбільші успіхи), а також прогнозує подальший розвиток подій. Частина 1/2 ℹ️ На кінець червня РФ намагається об’єднати напрямки Комар…
Частина 2/2

Отже, як СОУ планують максимально використати цю лінію?

ℹ️ Перший момент. Ці невеликі оборонні позиції (червоні точки), як видно на фото, більше не зводяться для контактних боїв. Так, вогневі позиції, звісно, є, але їхня основна мета — захист операторів дронів. Через проблеми із людськими ресурсами Сили оборони поступово переходять до армії дронів замість піхоти. Це має свої переваги, але є й недоліки. Тепер ми бачимо, що українське командування вирішило прийняти цю трансформацію, зводячи більше укриттів сам для операторів дронів.

ℹ️ В цій частині фронту дрони будуть надзвичайно ефективними, оскільки територія характеризується полями та болотистими районами. Перші результати від таких траншей на пагорбі стануть видимими дуже скоро, коли підрозділи БпС в ближньому тилу організуються на позиціях і почнуть атакувати росіян, які перетинають відкритий степ.

Тобто головна задача цієї лінії — виграти час операторам дронів.

Наразі найслабшими пунктами української оборони в цьому регіоні є ділянка Гаврилівка — Підгаврилівка. Разом із напрямком Новопавлівка її також найбільш небезпечною на випадок прориву.

Розглянемо напрямок Підгаврилівки (1)

Ця ділянка слабко захищена, із мінімальною забудовою, за яку можна чіплятися, і малою кількістю укріплень, окрім деяких застарілих траншей і ліній колючого дроту. Якщо СОУ не планують зосередити свою піхоту в двох лісах на захід від Олександрограда, росіяни можуть використати ці ліси на свою користь, накопичуючись і просуваючись, а потім просто обійти ще незавершені оборонні порядки на цій ділянці. Після цього буде легко рухатися на південь, оминаючи не одну, а дві українські оборонні лінії в районі Запоріжжя, і на захід, намагаючись захопити важливий вузол Великомихайлівки.

Щодо Новопавлівки (2)

Тут, якщо росіяни зможуть форсувати річку Вовчу з півдня (що вони вже зробили), вони можуть легко обійти адмін. межу Дніпропетровської області, і оточити українські підрозділи між Горіховим і Олексіївкою. Це не те що станеться негайно чи впродовж місяця – це загроза, яка існує, і СОУ не можуть її недооцінювати.

Підсумовуючи, які кроки, на думку Playfra, СОУ мають зробити зараз?

1. Щодо укріплень, тимчасово перенаправити ресурси з районів, таких як Краматорськ, Слов’янськ, Ізюм і Харків, до сектору Гаврилівки, щоб посилити слабке місце оборонної лінії. Почати зведення лінії Покровське — Просіяна — Демурне, також використовуючи тутешню залізницю. Але поки ефективніше буде зосередитися на зміцненні Гаврилівки.

2. Стежити як оборона, організована в районі Іванівки, стримуватиме російські атаки. Ця зона стане випробувальним майданчиком для всієї нової оборонної системи, тож це добра нагода виявити слабкі місця, поки не пізно і поки інші лінії не будуть досягнуті російськими силами.

3. Не чіплятися за окремі, непотрібні позиції. Наразі необхідно берегти сили для захисту реальної оборонної лінії.

Загалом Playfra оцінює ситуацію як таку, що не є критичною, але потребує пильного контролю. Немає масового колапсу, немає величезного російського прориву.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Підтвердження результатів ураження літаків су-34 в ніч на 27.06

На супутникових знімках від 29 червня зафіксовано результати успішної атаки по російському аеродрому. Як повідомляли СБУ - повністю знищено два літаки Су-34, ще два — пошкоджено.

На одному з місць літаків видно сліди ймовірної детонації підвісного озброєння — на зображенні цей момент позначено жовтим кольором.

Для порівняння: знімки Sentinel-1 від 25 червня підтверджують, що саме в цьому місці раніше базувалась група літаків.

Підтримати нас.
M0nstas намалював агреговану мапу Донецького напрямку (лінія Новопавлівка - Костянтинівка), взявши мапи Playfra0 (мапа фортифікацій), Deepstate_UA (контроль території), topographic_map (мапа рельєфу) та додав статистику боєзіткнень від GeneralStaffUA за увесь червень.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Раніше пошкоджений M1A1 SA Abrams, який раніше стояв на озброєнні 🐉 47-ї механізованої бригади, тепер стоїть на подвір'ї Національного університету оборони України в Києві.

Імовірно, через брак запчастин і небажання США такі постачати (як і всього іншого озброєння) колись робочий американський танк фактично став звичайним пам'ятником.

Світлину знайшов тут
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
На свіжих супутникових знімках іранського ядерного об'єкту Фордо видно інженерну техніку — екскаватори та бульдозери.

Інженерна техніка, імовірно, намагається розчистити входи в підземний об'єкт, щоб оцінити ступінь пошкодження комплексу зсередини.
🇨🇿 Президент Чехії Петр Павел на концерті AC/DC.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Clément Molin

ℹ️ У 2024 році українська армія зводила величезні оборонні укріплення вздовж усієї лінії фронту, щоб уповільнити просування російських військ. Проте ці оборонні споруди мали значні вразливості й уже на той час були застарілими. На картах видно ці величезні мережі траншей посеред полів, іноді завдовжки 300, 400, а то й до 800 метрів. Ці траншеї не мали жодного оборонного значення (1, 2, 3)

ℹ️ У 2022 і 2023 роках основною загрозою були артилерійські обстріли. Для захисту потрібно було рити траншеї. Однак ситуація змінилася — тепер головну небезпеку становлять дрони. Тож величезні траншеї просто неба більше не мають сенсу, оскільки їх неможливо використовувати. Ось приклад (4): без укриттів, без вогневих позицій, без підземного захисту, без зв’язку між траншеями, без колючого дроту, а сама траншея занадто велика.

ℹ️ Українська армія доволі пізно зрозуміла, що для ефективної оборони лінія вона має бути непомітною, щоб піхота могла там перебувати. Тому тепер застосовується нова стратегія, яка переважно використовується навколо нової лінії Донбасу, приблизно за 20 км від фронту.

Ось її схема (5): чорне — дорога, зелений — хащі, жовте — протитанкові рови, сіре — «зуби дракона» з колючим дротом, біле — ряди колючого дроту, червоне — маленькі замасковані позиції.

Отже, коли ворог підходить до лінії, він не може перебратися через рови (які блокують як піхоту, так і бронетехніку). Тоді він змушений зосередитися на спеціально залишених проходах для української логістики, які мають бути захищені (6)

Менш схематично, ось реальний приклад (7) на захід від Краматорська. Траншеї маленькі й розосереджені, що змушує противника “чистити” їх усі. Також для утримання таких фортифікацій потрібно менше піхоти.

Ось супутникове фото цього прикладу (8). За кілька тижнів ці маленькі траншеї стануть непомітними. А це приклади добре виконаних траншей, які замасковані й оснащені сітками проти дронів.

ℹ️ Кінець епохи великих траншейних систем 2014–2024 років — це хороша новина. Подібна стратегія призвела до провалу оборони в 2024 році між Авдіївкою і Покровськом і продовжує це робити.

Тепер потрібно дочекатися результатів ефективності нових укріплень, щоб їх проаналізувати.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Росіяни показали свій бронепоїзд «Єнісей», який діє під командуванням угруповання військ «Центр»

«Єнісей» оснащений зенітною установкою ЗУ-23-2, турелями під великокаліберні кулемети «Утьос» і, БМП-2, яку встановили на одну з платформ між вагонів.

Бронепоїзд призначений для забезпечення захисту під час критично важливих залізничних операцій у складних районах. Зокрема використовується для супроводу логістичних конвоїв та проведення розвідувальних і ремонтних місій на залізничних лініях.
2025/07/01 21:44:00
Back to Top
HTML Embed Code: