Telegram Web Link
The War Zone: У міру посилення альянсу між Пекіном і Москвою виникають питання щодо глибини їхньої співпраці у разі, якщо Китай вирішить вторгнутися на Тайвань. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно заявив, що така співпраця може бути суттєвою.

💬 Все більше усвідомлюють, і не варто бути наївними: якщо Сі вирішить атакувати Тайвань, він спершу переконається, що зателефонує своєму молодшому партнеру Путіну і скаже: 'Гей, я це зроблю, і мені потрібно, щоб ти тримав їх зайнятими в Європі, атакуючи територію НАТО', – розповів Рютте The New York Times 5 липня.

Рютте коментував питання стосунків Трампа з союзниками по НАТО. Лідер альянсу не уточнив терміни чи деталі, лише зазначив, що НАТО має бути "настільки сильним, щоб росіяни ніколи цього не наважилися зробити. А по-друге, співпрацювати з Індо-Тихоокеанським регіоном – що дуже підтримує президент Трамп".

Якщо Китай вирішить вторгнутися на Тайвань, є підстави вважати, що він може тиснути на Росію для підтримки. Основна причина – допомога, яку Китай надає російській воєнній машині, постачаючи компоненти та ресурси для війни проти України.

Заяви Рютте пролунали на тлі різкого посилення тиску Китаю на Тайвань. Адмірал Семюел Папаро, командувач Командування США в Індо-Тихоокеанському регіоні (INDOPACOM), нещодавно зазначив, що військовий тиск Китаю на Тайвань сягнув "швидкого кипіння". У квітневому свідченні перед комітетами Конгресу Папаро зауважив, що щорічне зростання військового тиску Китаю на Тайвань зросло на 300%. Згодом він додав, що Народно-визвольна армія "качає м’язи", щоб виконати ціль Сі щодо готовності до вторгнення на Тайвань силою до 2027 року.

Припустити, що Сі доручить Путіну атакувати НАТО, – одне. Наскільки це реально, залишається відкритим питанням. Впродовж років американська адміністрація говорила про так званий "поворот до Азії" та оголошували Китай головною загрозою. Проте поточні військові операції на Близькому Сході, а також постачання Україні зброї на десятки мільярдів доларів ускладнили повноцінне втілення цього курсу.

Минулого місяця США провели операцію "Північний молот", у рамках якої ВПС США скинули 14 бомб GBU-57/B на ядерні об’єкти Ірану. Це свідчить, що Росія не є єдиним засобом для утримання США в напрузі. Наразі на Близькому Сході розгорнуто два ударні авіаносні угруповання, а також додатково розміщено наземні літаки й системи ППО.

З іншого боку, рішення Трампа бомбити Іран може стримати амбіції Китаю щодо Тайваню. Принаймні наразі.

💬 Після ударів по Ірану, я підозрюю, що китайські лідери тепер будуть обережнішими, перевіряючи рішучість президента Трампа щодо Тайваню, – сказав для The New York Times Зак Купер, старший науковий співробітник Американського інституту підприємництва. "Обережність виправдана, адже Трамп здається більш готовим до застосування сили, ніж багато хто очікував, а його дії виглядають менш передбачуваними".

Проте навіть якщо США захищатимуть Тайвань, доставка необхідних ресурсів через величезний Тихий океан уже є величезним викликом, навіть за повної концентрації сил Пентагону. Все значно ускладниться, якщо Америка воюватиме на двох континентах одночасно або готуватиметься до ймовірного прямого конфлікту з Росією в Європі.

Окремо стоїть Північна Корея. Диктатор Кім регулярно погрожує Південній Кореї та США. Крім того, Пхеньян залежить від Китаю в постачанні їжі та інших життєво важливих ресурсів. Давно передбачалося, що Китай активізує свого "дворового пса" під час вторгнення, щоб ще більше розпорошити сили США та їхніх союзників.

Ні Північній Кореї, ні Москві не обов’язково вторгатися чи розпочинати повномасштабний конфлікт. Достатньо створити переконливу загрозу та активно діяти в "сірій зоні", що може бути прелюдією до операції, щоб змусити США та їхніх союзників витрачати ресурси на підготовку до такої ситуації.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍93🙉14🔥5😁1🤯1
Під час останньої телефонної розмови Трамп заявив Зеленському, що не причетний до призупинення постачання зброї Києву, що свідчить про готовність Вашингтона продовжувати військову допомогу Україні, передає The Wall Street Journal

За словами людей, ознайомлених із розмовою, Трамп повідомив Зеленському, що доручив провести аудит запасів боєприпасів Пентагону після ударів по ядерних об’єктах Ірану, але не наказував заморожувати поставки зброї.

Трамп запевнив Зеленського, що США надішлють стільки військової допомоги, скільки зможуть, зазначили джерела. Проте поставки залишаються призупиненим, повідомив речник Пентагону.

Речниця Білого дому Каролін Левітт заявила, що перегляд запасів ініціював міністр оборони Піт Хегсет "для забезпечення відповідності всіх поставок інтересам Америки".

Призупинення постачання зброї до України стало несподіванкою для частини владної вертикалі США, зокрема Держдепартаменту та конгресменів.

❗️ Спільний штаб Пентагону завершив оцінку призупиненої допомоги Україні. Голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Ден Кейн готує рекомендацію для Хегсета щодо відновлення поставок.
👍104🙉30😁11🤔11🌚5
Кореспондент з міжнародних питань видання Axios пише
🫡110👍63😁12❤‍🔥7🤔5👏3😱1
Ще трохи приємних цитат Трампа передає Kaitlan Collins, ведуча новин CNN
🫡78😁50👍18🤔6💅3🌚1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Є оригінал.

Репортер: Щодо України, пане Президенте. Чи плануєте відправити більше зброї в Україну?

Трамп: Так, ми відправимо ще зброї. Ми мусимо. Вони повинні вміти захищатися. Їх зараз дуже сильно б'ють. Їх дуже сильно атакують. Нам доведеться надіслати більше зброї. Так, переважно оборонну, але їх б'ють дуже сильно. І це дуже сумно. Стільки людей гине в цьому хаосі.

☝️ Прошу звернути увагу на киваючу голову Хегсета, люди якого (не без згоди міністра) минулого тижня поставили на "паузу" нам крайню поставку. Сподіваюся, слова Трампа справлять на нього враження, і всякі Елбриджі Колбі більше не займатимуться самоправством.
👍174🙉20😁12🤔4🔥3🍓3💅3
Поставки частини американської військової допомоги Україні можуть відновитися після серії зустрічей на високому рівні в Італії та Україні цього тижня, повідомили двоє осіб, знайомих із плануванням зустрічей, передає POLITICO

Посланець Трампа з питань України Кіт Келлогг зустрінеться з міністром оборони України Рустемом Умеровим у Римі, а згодом – у Києві цього та наступного тижня, де питання допомоги, ймовірно, буде головним у порядку денному. Українська влада вважає відновлення поставок систем протиповітряної оборони та високоточних боєприпасів критично важливим для війни.

США повідомили Києву, що найближчим часом відновлять доставку інженерного обладнання та частини бронетехніки, хоча точних термінів ще не назвали, зазначили джерела.

Зустріч Келлогга з Умеровим у Києві спочатку не планувалася для обговорення американської військової допомоги і "була запланована до того, як минулого тижня стало відомо про призупинення поставок", – заявив речник Келлогга Морган Мерфі.
👍135🫡25🙉12😁6🗿3🍌1💅1
Forwarded from Быть Или
❗️Пентагон, официально, спикер Шон Парнелл:

"По указанию президента Трампа министерство обороны отправляет дополнительное оборонительное вооружение Украине, чтобы обеспечить, что украинцы смогут защитить себя, пока мы работаем, чтобы обеспечить долгосрочный мир и прекратить убийства.

Наша процедура по переоценке военных поставок по всему миру остаётся в силе и является неотъемлемой частью оборонных приоритетов в рамках политики America First".

__
То есть, насколько я понял из второго предложения, для Украины делают исключение и возобновляют поставки до того, как завершится процедура переоценки. Это хорошо.
❤‍🔥156👍90🌚10🤔7🙉4💅2
Быть Или
дополнительное оборонительное вооружение Украине
Взагалі, класифікувати озброєння на "оборонного" та "наступального" характеру — це штучно створена херня часів Обами. Пам'ятаєте ще говорили про летальну і нелетальну зброю?

Цей момент добре пояснив Георгій Тихий в розмові з Олександром Нотевським

Справа в тім, що будь-яка зброя, яку нам передають — це зброя для оборони, бо ми країна-жертва. Навіть якщо ця зброя застосовується для заходу в Курську область — це зброя для оборони.
👍289😁22😈4🔥2🫡2
Тим часом росіяни втратили ще один перспективний БПЛА великої тривалості польоту. В цей раз — «Альтиус» («Альтаир»).

Першим був С-70 «Охотник»
👍215❤‍🔥36🔥17😁5
Bloomberg проаналізувавши внутрішні корпоративні документи, провели власне розслідування на прикладі російської компанії Aero-HIT, щоб зрозуміти, як Москва використовує відносини з Пекіном, щоб обійти західні санкції та отримати технології й можливості для виробництва дронів для атак на Україну. Аналіз демонструє, як чутливі технології можуть доходити з Китаю до Росії.

Частина 1/2

Aero-HIT, яка отримувала державне фінансування Росії, і виробничий завод якої розташований поблизу аеропорту Хабаровська цього року зможе випускати до 10 тисяч дронів на місяць і планує розширити виробництво. Компанія швидко стала одним із головних постачальників дронів для операцій Росії. Серед її продуктів – дрон Veles, що працює в режимі FPV.

Вартість FPV-дронів Veles коливається від кількох сотень до кількох тисяч доларів залежно від конфігурації. Одне із замовлень на 100 моделей Veles коштує 8 мільйонів рублів, або приблизно $1000 за дрон, згідно з документом про закупівлю від березня, який переглянув Bloomberg.

У червні минулого року Міністерство фінансів США ввело санкції проти Aero-HIT.

Документи, датовані з кінця 2022 року до червня 2025 року, показують, наскільки далеко заходить Москва, щоб приховати своїх постачальників, використовуючи посередників із інших сфер, як-от авіаційне харчування, сільськогосподарські поставки та транспортні послуги з морепродуктів.

У листі від 16 червня цього року Aero-HIT звернулася до керівника департаменту міждисциплінарних досліджень і спеціальних проєктів Міністерства оборони Росії з проханням фінансової підтримки для розширення виробництва шляхом локалізації випуску дрона Autel EVO Max 4T.

ℹ️ Autel Robotics – один із провідних китайських виробників дронів.

Лист, який містить фінансові плани для інвестицій у 7,1 мільярда рублів ($90 мільйонів) і графік виконання за 28 місяців, стверджує, що російська компанія співпрацює з інженерами Autel із початку 2023 року. Співпраця між фірмами була коротко перервана через санкції, але контакти з персоналом Autel відновилися наприкінці 2024 року, а з травня 2025 року сторони ведуть переговори про локалізацію виробництва.

Локалізувавши виробництво цієї моделі, Aero-HIT стверджує, що зможе підсилити високотехнологічне виробництво дронів у Росії та отримати цінні технології і знання. Важливо, що проєкт інтегрує дрони з вітчизняними ІТ-системами та адаптує їх до потреб фронту.

Неясно, чи знає Autel про цей проєкт, чи йдеться про відносини з окремими працівниками компанії або перекупниками її технологій. Натомість в Autel Robotics стверджують, що ніколи не співпрацювали з російською компанією Aero-HIT і не знають про жодні домовленості щодо локального виробництва. Компанія повідомила, що повністю припинила всі ділові відносини та транзакції з Росією з лютого 2022 року, зупинила прямі та непрямі продажі російським суб’єктам.

Коли Пекін посилив торгівельні обмеження на експорт дронів, деякі китайські компанії дійсно відмовилися від співпраці з російськими компаніями та розірвали контракти, але інші китайські компанії навпаки стали на їхнє місце, як показують документи.

Aero-HIT та її зв’язки з постачальниками в Китаї стали ключовими для здатності Росії масово виробляти дрони Veles, показують документи.

Восени 2022 року почалися переговори між російською компанією Komax, представниками митної зони Харбіна в Китаї та аеропортом Хабаровська щодо будівництва складу з особливими податковими та митними умовами для імпорту, а також організації виробництва дронів із китайських компонентів і технологій.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
😡102😢8👍4
In Factum
Bloomberg проаналізувавши внутрішні корпоративні документи, провели власне розслідування на прикладі російської компанії Aero-HIT, щоб зрозуміти, як Москва використовує відносини з Пекіном, щоб обійти західні санкції та отримати технології й можливості для…
Частина 2/2

Восени 2022 року почалися переговори між російською компанією Komax, представниками митної зони Харбіна в Китаї та аеропортом Хабаровська щодо будівництва складу з особливими податковими та митними умовами для імпорту, а також організації виробництва дронів із китайських компонентів і технологій.

Типи дронів, які сторони планували виробляти, мали б нагадувати моделі китайських виробників Autel і SZ DJI Technology Co. Ltd., відомої як DJI, зазначається в документі. Співпраця посилилася навесні 2023 року російська делегація відвідала Китай для зустрічі з представниками митної зони та компаніями, пов’язаними з Харбінським інститутом технологій (HIT) – одним із провідних інженерних університетів Китаю, який має високий авторитет у галузях аерокосмічних і оборонних технологій.

Сторони домовилися створити спільне підприємство в Хабаровську та доставити до Росії зразок 100 комплектів дронів. Під час тієї ж поїздки російська делегація відвідала штаб-квартиру Autel Robotics і завод із виробництва дронів у Шеньчжені.

Пізніше того ж місяця представники спільного підприємства з Росії та Китаю зустрілися з уповноваженим Путіна по Далекому Сходу Юрієм Трутнєвим на полях Російсько-Китайського бізнес-форуму в Шанхаї. Трутнєв визнав проєкт пріоритетним і пообіцяв допомогти отримати дозволи від російської митниці для безмитного імпорту. Офіційна інформація на сайті уряду Росії підтверджує, що Трутнєв зустрівся з китайськими виконавчими директорами "для обговорення розвитку співпраці між Росією та Китаєм на Далекому Сході".

Незабаром після тієї зустрічі Aero-HIT було зареєстровано в Хабаровську, а російський уряд попросив щотижневі звіти про проєкт. Однак співпраця наштовхнулася на труднощі в червні 2023 року, коли компанії з Харбіна вийшли з переговорів. Водночас приватна фірма Shenzhen Huasheng Industry Co. Ltd узяла їхнє місце й уклала контракт, який майже повністю повторював попередню угоду.

Канал постачання зіткнувся з новою перешкодою у вересні 2023 року, коли Міністерство торгівлі Китаю ввело нові обмеження на експорт дронів, що призвело до скасування деяких контрактів. Проте до того часу виробнича лінія Veles у Хабаровську вже запрацювала, випускаючи 200-300 дронів на місяць із швидким зростанням виробництва..

Наприкінці березня 2024 року 20 дронів Veles передали російському батальйону в Херсонській області через компанію, яка, за російським бізнес-реєстром, зазвичай працює в сфері нерухомості, торгівлі морепродуктами та вантажоперевезень. Того ж року Міністерство оборони надіслало Aero-HIT лист із планами замовити 5000 FPV-дронів Veles, 30 антен і інше обладнання.

Інший документ свідчить, що Aero-HIT, ймовірно, закуповувала компоненти Autel у Китаї через посередників. Однією з таких компаній є Renovatsio-Invest, яка потрапила під санкції США в червні 2024 року за закупівлю китайських дронів від імені Aero-HIT.

У березні командир військової частини в Пскові надіслав листа фірмі Aeromar-DV із проханням допомогти придбати 100 дронів Veles. У листі зазначається, що запит підтримує Міністерство оборони, а дрони потрібні для "виконання спеціальних завдань у зоні спеціальної військової операції".

Платіжний документ підтверджує, що Aeromar-DV, компанія, яка надає послуги харчування та кейтерингу для російських авіаліній, планувала закупити 100 дронів Veles у Aero-HIT за 8 мільйонів рублів.
😡115
Тримаю на контролі розвиток напрямку дронів-перехоплювачів. Формуються нові екіпажі, навчаються винищувачі. Війську потрібно якомога більше таких високотехнологічних БпЛА.

Сирський
🔥92👍53😁32🙉13🤔6❤‍🔥2😱1
Росіяни на трьох БМП/МТ-ЛБ типу "сарай" заїхали в Новоекономічне в напрямку Мирнограду (лівий фас Покровська)

Видно кілька уражень техніки та піхоти, що спішилася, FPV дронами та скидами.

Чи змогли росіяни закріпитися в селі — невідомо. Але як бачимо, по селу проїхалися доволі далеко.
😡200👍9🔥5❤‍🔥2🗿1
Forwarded from UAF
ШІ трахнув ванька до тряски. Дивитися онлайн без реєстрації.

UАF | Чат | Підтримати
😁441👍21🎉3🗿3
2025/07/09 21:21:37
Back to Top
HTML Embed Code: