Telegram Web Link
Колишня посол США в Україні Бріджит Брінк вперше публічно розповіла про свої останні дні на посаді. І що зараз поставлено на карту в українсько-американських відносинах.

В інтерв’ю «The David Frum Show», вона поділилася враженнями з моменту прощання з Києвом та зробила пряме попередження: втрата Америки як стратегічного партнера стане катастрофою не лише для України, а й для всієї Європи.

За словами Брінк, в один із останніх днів на посаді до неї підійшов високопоставлений український чиновник і сказав: «Ви були нашим найближчим стратегічним партнером». «Мене вразили ці слова, — зізнається дипломатка, — бо я не змогла нічого відповісти. І саме в цій тиші я усвідомила, наскільки глибокою стала довіра і водночас — наскільки болючою може бути її втрата». Українці надзвичайно добре розуміють, що означає залишитися без підтримки.

Вона не приховує занепокоєння щодо змін у зовнішньополітичному курсі США: «Я відчула, як усе більше уваги починає зміщуватись — не на агресора, а на жертву. І це було однією з причин, чому я вирішила піти».

Брінк наголосила, що підтримка України — це не лише солідарність, а стратегічне рішення в інтересах самих Сполучених Штатів.

Україна зараз стримує Росію від подальшої агресії в Європі, і кожен крок назад — це вікно можливостей для Кремля. Вона прямо говорить про ризик умиротворення агресора — коли Захід буде готовий до миру на умовах Москви, ігноруючи принципи справедливості, безпеки та міжнародного права. «Мир, який не враховує позицію Києва, — це не мир, це капітуляція».

Окремо Брінк наголосила на необхідності посилення санкційного тиску на Росію. США мають зосередитись на вразливостях — банківському секторі, енергетиці, високих відсоткових ставках, інфляції — й зробити так, щоб продовження війни стало для Путіна надто дорогим.

Дипломатка закликала Вашингтон не втрачати зв’язку з українським суспільством і не залишати Київ наодинці з екзистенційною загрозою.

Інтерв’ю Брінк прозвучало як потужний сигнал не лише для політичних еліт США, а й для європейських союзників: втрата підтримки США для України може означати стратегічний перелом, який матиме наслідки далеко за межами регіону. Це був голос не лише дипломата, а й свідка — людини, яка бачила війну зсередини, працювала з українськими лідерами, спілкувалася з військовими, волонтерами, родинами загиблих.

#ПІДПИСУЙТЕСЯ
Зустрілися з лідерами українських організацій в Португалії.

Країна, населення якої складає 10 млн, прихистила майже 90 тисяч українців, серед них 13 тисяч дітей.

Тут працюють 4 недільні українські школи, які давно стали більше, ніж навчальними центрами, це культурні осередки. Говорили, як підтримати їх роботу, тримати гуманітарний звʼязок з нашими громадами.
Маємо активізувати діалог з міжнародними партнерами, аби діти в європейських школах як другу іноземну мову могли обирати українську. Тим більше, українки, які виїхали з дітьми, готові викладати рідну мову.

Українську громаду в першу чергу цікавлять питання допомоги ЗСУ, оборона і безпека України. Розповіли про ситуацію на фронті.

Вшанували памʼять жертв Голодомору, дякуємо Португалії за визнання Голодомору геноцидом. В центральному парку Порто за ініціативи української громади встановлено памʼятні таблички жертвам голодоморів і Героям Небесної сотні.

#ПІДПИСУЙТЕСЯ
Сьогодні в Яни Зінкевич - маленький ювілей. Ми дуже пишаємося нашою Яною, що в 2014 створила батальйон парамедиків «Госпіталʼєри», які витягли з поля бою тисячі поранених, врятували десятки тисяч військових і цивільних.

Яна - це наш маленький барометр правильності і вірності служіння Україні.
Будь щаслива, дорога дівчинко! Щастя твоїй родині.

#ПІДПИСУЙТЕСЯ
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Прикро, але на ПА ОБСЄ провалилась поправка щодо заборони на працевлаштування в секретаріат організації громадян РФ. Росія порушила всі базові принципи ОБСЄ і вже три роки не сплачує членські внески, тим часом в секретаріаті у Відні і досі працює така собі Баярская, колишня перекладачка Лаврова, інші подібні персонажі. Важко зрозуміти, чому європейці і досі відмовляються вірити, що всі ці staff, насправді, є російськими шпигунами під прикриттям. На жаль, лише 36 депутатів ПА ОБСЄ підтримали цю поправку, але ми будемо працювати далі- з національними делегаціями, аби позбутися росіян не лише на Асамблеї, але і в секретаріаті.
🇫🇷онлайн-засідання з Комітетом закордонних справ Національної Асамблеї Франції.

Ключові теми - безпека і війна. Окрім збільшення російських атак, розповіла про сексуальні злочини російських військових.

Закликали Францію до лідерства в поставках зброї і ракет для ППО.

З деяких виступів французів відчули, як сильно працює російська пропаганда на Заході, перекладаючи провину з агресора на жертву. Зокрема, депутати запитували про поводження з російськими полоненими в Україні. Розповіли, що це Росія системно катує українських військовополонених, понад 90% з них зазнали тортур.

Давно треба спрямувати заморожені російські активи для допомоги Україні.

Торкнулися і внутрішніх питань, зокрема, проблем з демократією, тиску на ЗМІ і опозицію, що неприпустимо навіть в умовах війни.

Французькі парламентарі наголосили на важливості збереження демократії та політичної опозиції в Україні.

Важлива дискусія, якщо не будемо спілкуватися з європейськими депутатами- з ними говоритиме Кремль.
Безумовно, існує презумпція невинуватості. Але в країнах ЄС міністри йдуть у відставку за натяк на плагіат в роботах 30- річної давнини.

В Україні міністр може отримати підозру в корупції на сотні мільйонів гривень, а влада, замість відмежуватися, кинеться його захищати.

Памʼятаєте, як Зеленський кричав на стадіоні про відрубані руки корупціонерів? Проте всі вони - з руками в дорогих костюмах.

До речі, Порошенко, коли проти одного з членів РНБО вийшло журналістське розслідування, відразу звільнив Гладковського з посади.

Сьогодні під час час розгляду запобіжного заходу віцепремʼєру Чернишову, захист надав суду лист за особистим підписом премʼєр-міністра Шмигаля щодо негативних наслідків відсторонення Чернишова для уряду!

Перебування в уряді особи, підозрюваної в корупції, уряду Зеленського не шкодить.

Яке блюзнірство. Здається, сам Чернишов мав би давно написати заяву про відставку, а не ганьбитися далі . Про Шмигаля, який що скажуть написати на Банковій, те і підмахне - взагалі мовчу
Конструктивний діалог з делегацією парламенту Данії на ПА ОБСЄ. Копенгаген головує в ЄС, покладаємо на це великі надії. Обговорили питання євроінтеграції.

Разом з тим, відкриття кластерів залежить не лише від ЄС, а і від Києва. Колеги з занепокоєнням сприйняли інформацію про невипуск за кордон жінок- держслужбовців, тиск на опозицію і ЗМІ , позасудові санкції.

Ключовою темою зустрічі була безпека. Обговорили ситуацію на фронті і нагальні потреби Армії.

Ситуація на фронті була ключовою темою на зустрічі з делегацією парламенту Канади. В умовах, коли США призупинили поставки ракет, робимо все можливе для забезпечення ЗСУ і ППО зброєю.

З директором виборчого департаменту ODIHR Меган Фіцжеральд проблематику повоєнних виборів, ми зацікавлені в великій міжнародній спостережній місії. Але спочатку Україна має вистояти, вижити, зберегти дежрдавність, покарати агресора.

Подякували президенту Теодоросу Русопулосу за рішення щодо створення Спеціального міжнародного трибуналу з розслідування злочинів росіян.
2025/07/04 17:57:41
Back to Top
HTML Embed Code: