Telegram Web Link
Нещодавно прочитав цікаве дослідження, що відома бронзова статуя крилатого лева св. Марка у Венеції виявляється... китайською. Її основу привезли ще в епоху династії Тан із Китаю до Венеції Великим Шовковим шляхом. Ну а потім, звісно, трохи "апгрейдили" під місцеві реалії. Ось так от. Про останні дослідження на тему походження Колумба навіть не буду згадувати
/
I recently read an interesting study that the famous bronze statue of the Winged Lion of St. Mark in Venice turns out to be... Chinese. Its base was brought from China to Venice during the Tang Dynasty via the Silk Road. And then, of course, it was slightly "upgraded" to fit local features. Just like that. I won't even mention the latest findings on Columbus' origins

Photo by papaparadox
👍3
Чисто з політтехнологічної точки зору.

Візит Харріс на канал Fox News говорить про динаміку її рейтингу більше, ніж усі опитування разом узяті.

Я думаю, що всі, хто стежить за американською виборчою кампанією, розуміють, що це означає. Але що б там не було далі — нам в Україні своє робити.
👍3
Ази реалізму у міжнародних відносинах досить прості - але як бачимо часто недосяжні для багатьох.
Нерозуміння різниці між намірами і результатами, словом і ділом - це і є проблема.
Але реальність - це результат.

Далі #Моргентау

"Неможливо стверджувати, що добрі наміри політика ведуть до моральної та успішної зовнішньої політики.

Аналізуючи його мотиви, ми можемо сказати, що він не буде навмисно проводити аморальну політику, але ми не в змозі визначити ймовірність її успіху.

Якщо ми дійсно хочемо зрозуміти моральні та політичні особливості дій політика, то треба судити не за його мотивами, а за самими діями.

Як часто політики хотіли поліпшити світ, але робили лише гірше? І як часто, прагнучи досягти однієї мети, вони досягали зовсім іншої?

Політика умиротворення Невілла Чемберлена була продиктована, наскільки можна судити, добрими мотивами. Він не шукав особистої влади, намагався зберегти мир і задовольнити всі зацікавлені сторони. Проте ця політика сприяла початку Другої світової війни.

З іншого боку, мотиви Вінстона Черчилля не були такими благородними і були спрямовані на досягнення особистої влади і сили нації, однак його зовнішня політика була набагато моральнішою і успішнішою, ніж у його попередника.

Якщо судити за мотивами, то Робесп'єра можна назвати найдобродійнішою людиною в історії. Проте утопічний радикалізм його доброчесності, що змушував його вбивати людей, зрештою привів його на ешафот і покінчив з революцією, лідером якої він був.

Добрі мотиви захищають від навмисно "поганої" політики, але вони не гарантують моральності та успішності політики, яку ініціюють. Якщо ми дійсно хочемо зрозуміти сутність зовнішньої політики, то нас повинні цікавити не мотиви державного діяча, а його здатність осягнути основи зовнішньої політики і втілити це в успішні політичні дії.

Якщо етика бере до уваги моральність мотивів людини, то політичну теорію повинні цікавити розум, воля і практичні дії політика.
👍3
2025/07/09 19:28:19
Back to Top
HTML Embed Code: