Telegram Web Link
Вітаю на каналі студії!

Мене звати Юлія. Я більше 12 років присвятила роботі з текстами. Сьогодні я власниця студії і ваш друг-експерт з питань контент-маркетингу.

Більше 2000 проектів, більше 600 тематик, робота з відомими брендами, 4 відділи — це все про нас.

Наразі ми готуємо клієнтоцентричний контент, який вирішує задачі бізнесу.

Рада підписникам, клієнтам, партнерам.
Що таке матриця Ейзенхауера

Я палко люблю все, що дозволяє ефективно працювати мені та команді. У кого ще по 20 справ на день, а ви не знаєте, за що хапатися, цей пост для вас 😌

Як багато серед нас тих, хто спочатку перевірить пошту, передивиться всі новини, відповість на особисті повідомлення, а там і день закінчився?
Як часто ми відкладаємо на завтра не дуже термінову, але важливу справу?
Є багато причин, чому ми не робимо ту чи іншу дію. Наприклад, вона нам здається надто складною, надто нудною, надто (підставте свій варіант).

Щоб не консервувати свої завдання, а потім не бігати очманілим наприкінці місяця, можна користуватися спеціальними інструментами тайм-менеджменту. Про один з найулюбленіших я вирішила розповісти сьогодні 👇👇👇
Матриця Ейзенхауера — дуже проста таблиця, яка дозволяє поділити справи по важливості та терміновості.
Для цього всі завдання потрібно рознести на 4 групи. Достатньо поставити лише 2 питання:

📌 Наскільки ця справа важлива?
📌 Наскільки ця справа термінова?

За підсумками у нас виходить 4 варіанти відповіді:
1️⃣важливо та терміново;
2️⃣важливо, нетерміново;
3️⃣терміново, неважливо;
4️⃣нетерміново та неважливо.
Ви самі визначаєте, які справи куди віднести. Наприклад, дедлайн, що горить, для перспективного клієнта — важливо та терміново. А знайти мемчик для соцмережі — неважливо та нетерміново.
Як це використати? Спочатку робимо важливе та термінове, важливе та нетермінове. Потім термінове та неважливе і, можливо, нетермінове та неважливе (вам вирішувати, чи це робити взагалі: все залежить від цілеспрямованості та сили волі).

Є багато додатків та сервісів, де все це можна реалізувати. Але по факту ви можете зробити таку таблицю у зошиті або на дошці. Використовуйте різнокольорові стікери, які можна пересувати групами (адже наші плани не можуть бути статичними, вони змінюються, і це нормально). Головне — як ви будете дотримуватися цієї механіки, а не як її оформите.

Які інструменти тайм-менеджменту ви знаєте? Які використовуєте? Поділіться в коментарях🤗
Який контент потрібен бізнесу

Дивне питання, чи не так? Бізнесу потрібні гроші, клієнти, знижки на сировину, старанні працівники. Ще довго можна продовжувати цей список, і в ньому навряд скоро з'явиться контент 🤷‍♀️

Контент — це гра вдовгу. Це не рілс, який залетить в рекомендації, і не потенційно вірусна інфографіка. Але в основі будь-якого продукту — контент. Він в основі рілсу, бо без цікавого сценарію не здобути результат. Він в основі продажів, бо лендинг, листи, уроки, презентації — це все контент. Він як повітря, яке ми навіть не помічаємо. Але це повітря дає можливість нам жити та дихати 😌

Чи можливо побудувати успішний бізнес без контенту? Я впевнена, що ні. Просто для кожного бізнесу має бути своя стратегія, свій підхід. Не буває двох однакових продуктів, послуг, тому не може бути двох однакових контент-стратегій.

Коли стартапер продає свою ідею інвесторам, він використовує інструменти контенту. Коли майстриня манікюру створює сторінку в інстаграмі і розповідає про себе, показує роботи, вона теж залучає інструменти контенту. І коли ви додаєте описи товарів в інтернет-магазин, і коли робите інструкцію до свого сервісу, і коли розповідаєте цінності бізнесу клієнтам і співробітникам.

Контенту дуже багато, він дуже різний. Тож який контент потрібен бізнесу?
Той, що вирішує його завдання.
Кейс клієнта із ніші автотоварів

Хочу сьогодні розповісти про один з експериментів, які ми робили для сайту автотоварів.

Дано: великий портал з автотоварами, автопослугами та блоговим контентом. Всі тексти писали виключно під SEO, контент не можу назвати корисним: він був призначений для роботів. Але такий контент конвертував та продавав.

#кейс
Ми працювали з цією мережею 3 роки, вели для них блог, писали новини, акції, розсилки, статті на сторонні майданчики, робили огляди, описували товари та розділи.

Для експерименту взяли місяць і порівняли, який контент краще продає.
Отримали 4 сегменти:
🔹Старе фото та старий опис.
🔹Старе фото та новий опис.
🔹Нове фото та старий опис.
🔹Нове фото та новий опис.

Що робили: для якісного пропрацювання товарів на сайті ми склали план. В експерименті брали участь рандомні 100 товарів у кожній із категорій.

Ми описали 2553 товару з категорій: диски, шини, оливи, автоаксесуари, пуско-зарядні пристрої, акумулятори. За основу брали інформацію, яку надавали категорійні менеджери брендів, або описи з офіційних сайтів.

Результат: як бачимо з таблиці експерименту, ми отримали в сегменті «Нове фото та новий опис» найбільше замовлень, найбільший середній чек та дохід.
Тож хоч SEO-описи працюють, найкращий результат все одно приносять клієнтоцентричні тексти.

#кейс
Встигни купити! або емоція страху

Класичний маркетинг будується на висвітленні переваг продукту чи послуги, на задачах, які вони вирішують.

Але є дещо, що хоч і не бажано використовувати часто, але працює воно відмінно — страх.

Страх взагалі найсильніша емоція людини. Ми на підсвідомості боїмося дуже багатьох речей: смерті, осуду, втраченої можливості... Ще за життя сюди нашаровуються нові неприємнощі: висота, публічні виступи, павуки… І багато хто цим маніпулює: починаючи зі служителів релігії та завершуючи маркетологами. В спокійному стані ми не часто щось купляємо, більшість рішень приймаються якраз на емоціях. Але якщо емоцію радості, щастя викликати не так вже й просто, то зі страхом таких проблем немає. І чим сильніший страх, тим більше людина схильна піддаватися на провокацію.

Що це може бути:
📌щоб не захворіти …
📌не хочете позову до суду …
📌вставайте на 30 хвилин раніше або зробіть перманентний макіяж
📌вже всі користуються цим сервісом (страх опинитися за бортом соціуму)
📌яким знакам зодіаку загрожують злидні …

Додайте ще сюди недомовленість, інтригу, виклик для читача, клікбейт — вітаю, ви використовуєте формальний чорний маркетинг, що не має нічого спільного з тривалою взаємовигідною співпрацею 😁
Як писати службові листи про те, що щось сталося

Коли щось сталося, особливо неприємне чи страшне, насамперед потрібно виявити турботу та розуміння.

Наприклад, запит від клієнта: «А напишімо повідомлення, що у нас ще кур'єрська доставка є, а то мало людей доїжджає до нас».

Трохи знайомимося із ситуацією:
– А чому так відбувається?
– Ну там ремонт.
Ага! Ремонт. Нові дані.

Як могли б
Клієнт пропонує такий варіант: «Шановні покупці, на жаль, під'їзд до нашого магазину утруднений. Ми готові привезти ваше замовлення у зручне для вас місце. Для цього необхідно при оформленні замовлення вибрати тип доставки — кур'єрська доставка».

Занадто багато всього. Всі ці «шановні клієнти» та «на жаль» не мають цінності для клієнта. Не дуже вони схожі на повагу чи висловлення жалю. Ремонт від цього не закінчиться, проїзд не звільниться.

Як краще
Перефразуємо: «На під'їзді до магазину ремонт. Забирати товар стало не дуже зручно. Але ми маємо кур'єрську доставку: привеземо замовлення, куди та коли вам потрібно. При оформленні вкажіть, що хочете отримати товар із кур'єром, додайте адресу».

Стало більш зрозуміло, з'явилася турбота. «Забирати товар стало не дуже зручно» — це про турботу. Ми ніби кажемо: «ми розуміємо вас». Але й не просто розуміємо, а ось вам і рішення — доставка з кур'єром [Тепер це не ваша турбота 😄].

Потім виявляється, що ремонт не в магазині, а поряд. Через це утворюються пробки (до речі, завжди шукайте суть проблеми, не кидайте клієнта з сухим «проїзд утруднений»).

Як ще краще
Генеруємо ще один варіант: «Біля в'їзду до магазину можуть бути пробки через ремонт поруч. Забирати товар стало не дуже зручно. Пропонуємо скористатися кур'єрською доставкою, щоб заощадити час».

Частину про оформлення та адресу прибрали. Нам це здалося зайвим.

Ідеальним завершенням повідомлення було б: привеземо безкоштовно», але копірайтери не всесильні 🤓

У результаті ми не лише інформуємо, а й піклуємося, пропонуємо рішення.
6 сходинок в сходах Ханта з прикладами

Напевно, ніхто не зможе посперечатися із твердженням, що всі люди різні. Для когось головний пріоритет — сімейне гніздечко з дітьми, а хтось не уявляє життя без викликів, досягнень, визнання. І різні не лише люди як такі, а й клієнти загалом.
Давайте простежимо цикл «проблеми». Світлана починає вести магазин в інстаграмі. Хоче за його допомогою продавати білизну власного виробництва. Вона виставляє готові комплекти білизни, підписники реагують лайками, продажів немає.
🔽
Світлана натрапила в інстаграмі на інший блог із білизною. Там багато лайків, захоплені коментарі, відгуки клієнтів. Акаунт живий і виглядає так, що все непогано працює. Світлана помічає, що крім фотографій готових виробів у каруселі є білизна на моделях, опис, ціна.
🔽
Світлана береться заповнювати картки товарів цікавим контентом, робить багато фотографій у різних ракурсах. Але розуміє, що фотографувати їй подобається, а ось писати і не виходить, і сил багато забирає. На цьому етапі Світлана дізнається, що є професія — копірайтер.
🔽
Світлана починає шукати копірайтера спочатку серед знайомих, потім на біржах, потім в інстаграмі і нарешті збирає для себе список із цікавих виконавців. Просить їх зробити тестове завдання. Оцінює результати.
🔽
Світлані сподобалося, як одна дівчинка описала білизну. Не мляво, не нудно. І ціна не кусається. Домовилися про умови, оплату, почали працювати.

Приблизно так виглядає проходження клієнта сходами Ханта.

І головне — пам'ятайте, що якщо у вас зараз не купують, це не означає, що ви чи продукт погані. Може, зараз ваш потенційний клієнт просто не відчуває для себе такої потреби або знаходиться на якійсь іншій сходинці.
Як заволодіти увагою читача


Я б дуже хотіла, щоб мої статті та пости дочитували до кінця, несамовито коментували та чекали на нові матеріали. Чи це можливо? Звичайно. Якщо у вас репутація генія або хтось записався у ваші фанати, або коли ви пишете щось шалено корисне у кожному слові, що змінює життя людей на краще за секунду.

В інших випадках читати чи ні, що саме та як читати люди вирішують самостійно. Сподобався заголовок, світлина прикольна, текст із перших слів виглядає переконливо… подивлюсь, що там далі 😋

Так ось завдання автора — врахувати всі ці акценти та отримати користь для себе. Ніхто не зможе читати все, що з'являється в інтернеті. На це не вистачить часу. Тому люди роблять вибір, на що саме свій час витратити. І часто тут перемагає кумедне відео з котиком, а не стаття про контент-маркетинг.

Кошик з бананами на голові посеред Лондона, водолаз з рожевими ластами та стразами, квітка у пустелі. Що спільного? Акценти. Контрасти. Саме це важливо створити у тексті. Щоб очам читача було за що зачепитися.

Найважливіша інформація має бути помітною!

Хтось прочитає заголовок, хтось гляне на зображення, хтось пробіжиться по діагоналі. Але навіть ці люди вихоплять шматок цінної інформації, якщо вона відрізнятиметься від решти тексту.

Як виділити важливий текст:
🔹додати кольори чи підкреслення;
🔹зробити більший розмір;
🔹застосувати нестандартну верстку: винести важливий текст у зображення, у рамку, оформити як цитату тощо;
🔹анімувати, коли навколо все статично;
🔹додати повітря;
🔹використовувати емодзі.

Останні два варіанти підходять і для соцмереж, до речі.

Але привертайте увагу до чогось дійсно важливого. Акценти заради акцентів втрачають свій сенс 🥱
2024/05/15 03:54:23
Back to Top
HTML Embed Code: