Telegram Web Link
ГО «Вшануй» розповідає про хвилину мовчання у громадському транспорті та як її впровадити.

Підтримка та поширення ініціативи
Ключовим у цьому процесі є добровільне залучення водіїв до проведення хвилини мовчання. Поширювати ідею можна через медіа, офіційні та особисті сторінки в соцмережах, роз’яснювальні бесіди патрульної поліції з водіями, а також відповідні розпорядження органів місцевого самоврядування.

Розробка чітких рекомендацій
Для комунальних і приватних перевізників потрібно підготувати зрозумілі покрокові інструкції, як діяти під час хвилини мовчання.

Наприклад:
Щодня о 9:00 водій має:
• під’їхати до найближчого дозволеного безпечного місця, дотримуючись ПДР;
• зупинити транспорт стоянковим гальмом;
• спокійно повідомити пасажирам про початок хвилини мовчання;
• через одну хвилину продовжити рух.

Тон комунікації
Пасажири можуть не одразу зрозуміти причину зупинки. Важливо пояснювати суть цієї ініціативи ввічливо, конкретно та з повагою. Уникайте наказового тону — комунікація має бути доброзичливою.

У цьому процесі саме водії формують атмосферу гідності. Їхнє завдання — не змушувати, а запрошувати, не повчати, а нагадувати про глибокий символічний сенс хвилини мовчання — це про пам’ять і вдячність нашим Захисникам та Захисницям, які віддали життя за Україну.
👍11
У приватному секторі 6-ї сотні розпочато ремонт дорожнього покриття. На ділянці працює техніка, проводиться відсипка шлаком.

Найближчим часом планується виконати ремонт ще 20 вулиць приватної забудови в різних районах міста, де покриття перебуває у найгіршому стані. Роботи триватимуть і надалі.
6😁2
Допомога на Харківський напрямок, повідомляє Волонтерський центр

Вкотре передали термінову допомогу підрозділам, які боронять Україну на Харківському напрямку. За короткий час доправили лікарські засоби, маскувальні сітки, подушки та продукти харчування.

Запрошуємо бійців ЗСУ та всіх захисників звертатися до Волонтерського центру. Щодня приймаємо замовлення на:
• маскувальні сітки
• окопні свічки
• медикаменти
• спорядження

Графік роботи: Пн–Пт з 9:00 до 17:00
Адреса: проспект Гімназичний, 61
Телефон: 068-400-72-95
11👍1
Як ветерани, ветеранки та їхні родини можуть безоплатно здобути освіту або пройти перепідготовку

Мінветеранів компенсує освітні послуги для ветеранів, ветеранкок та членів їхніх родин. Це важливий етап підтримки на шляху адаптації до цивільного життя.

Які можливості доступні:

професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації;
здобуття нової спеціальності на базі наявного рівня освіти;
навчання в магістратурі (за наявності бакалаврського ступеня).

Максимальна вартість навчання, яку компенсує держава, — до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це 45 420 грн).

Хто може скористатися:
• ветерани й ветеранки війни;
• члени їхніх родин (дружина/чоловік, неповнолітні діти, діти-студенти до 23 років);
• особи з особливими заслугами перед Україною та члени їхніх сімей;
• родини загиблих (померлих) Захисників і Захисниць.

Як скористатися програмою:

1️⃣ Обрати навчальний заклад.
2️⃣ Подати заяву до структурного підрозділу з питань ветеранської політики за місцем проживання.
3️⃣ Пройти профорієнтацію та отримати направлення на навчання.
4️⃣ Підписати тристоронній договір (підрозділ — заклад освіти — ветеран або член родини).

Що робить структурний підрозділ:
• приймає та перевіряє документи;
• реєструє заяву;
• видає направлення на навчання;
• укладає договір про професійну адаптацію.

Контакти для довідок:
063 035 54 68
[email protected]

#ПолітикаГероїв #поважай_та_дій
👍41
За минулий тиждень, з 5 по 11 травня, у Кам’янському народилося 20 немовлят12 дівчаток та 8 хлопчиків.

Вітаємо батьків із поповненням у родинах і бажаємо малюкам здорового та щасливого дитинства!
7
Талановита молодь: у Кам’янській школі мистецтв №1 відбулися два концерти, які зібрали повні зали глядачів.

Перший концерт провели учні відділу народних інструментів. На сцені звучали композиції у виконанні бандуристів, баяністів, акордеоністів, домристів та гітаристів. Глядачі тепло вітали юних музикантів, які продемонстрували гарний рівень підготовки та артистизму.

Другий концерт — звітний виступ учнів класу Олени Нікуліної, які займаються фортепіано. Діти виконали різноманітні твори класичних і сучасних композиторів. Викладачка відзначила старанність та помітний прогрес своїх вихованців.

Обидва заходи пройшли у теплій атмосфері й подарували глядачам гарний настрій та яскраві емоції.
👍52
Понад 1600 врятованих життів — результат роботи підземного шпиталю, збудованого «Сталевим фронтом» Ріната Ахметова у співпраці з Командуванням Медичних сил ЗСУ. Комплекс площею 500 м² розміщений на великій глибині та складається з шести металевих капсул-криївок.

У шпиталі працюють досвідчені медики, облаштовані реанімаційне та хірургічне відділення. Для безпеки — автономна система живлення та власний комплекс РЕБ. Вартість проєкту разом з обладнанням — понад 20 млн грн, усе передано військовим безкоштовно.
8👍1
Місцева ГО «Бджола» продовжує підтримувати волонтерські ініціативи для зміцнення обороноздатності країни.

Передали партіям Волонтерському центру «Павутинка», «Жіночій сотні» та Волонтерському хабу Козацької церкви Пресвятої Покрови спанбонд та інші матеріали для плетіння маскувальних сіток. Це необхідне оснащення для маскування техніки та військових на фронті.
👍7🖕1
Ветерани та ветеранки можуть отримати безоплатне лікування зору завдяки проєкту “Повернемо зір Захисникам та Захисницям України”. Ініціатива реалізується за підтримки компанії Bayer Ukraine, благодійного фонду «Підтримую добрі справи» та клінік Мікрохірургії ока Василя Шевчика.

У межах проєкту передано 200 флаконів інноваційного препарату для лікування діабетичного макулярного набряку та вікової макулярної дегенерації сітківки. Це серйозні порушення зору, які можуть призводити до його втрати.

Допомога включає безкоштовне лікування впродовж року: від 6 до 12 ін’єкцій препарату в кожне око, а надалі — підтримуючу терапію (1 ін’єкція кожні 4 місяці).

Скористатися програмою можуть ветерани та ветеранки із відповідними медичними показаннями. Діючі військовослужбовці наразі не підпадають під дію програми.

Записатися на обстеження та лікування можна за адресами:
• Київ: вулиця Кільцева, 5Б, +38 0462 90 90 90
• Чернігів: проспект Перемоги, 119А, +38 0462 90 90 90
3👍1
За оцінкою Світового банку, відбудова Дніпропетровщини обійдеться у $18,9 млрд.

Це сума відновлення за умови негайного припинення бойових дій, що наразі малоймовірно. Тому фактичні потреби зростатимуть.

Найбільших вкладень потребують:
• житлова інфраструктура;
• енергетика;
• транспорт;
• аграрний сектор.

За наявного бюджету розвитку області, для відновлення знадобиться майже 200 років — якщо покладатися виключно на власні ресурси. Тому без залучення державних коштів, бізнесу та міжнародної підтримки область не впорається.

Дніпропетровщина продовжує працювати над залученням постійної допомоги партнерів, частину якої вже отримує.

Ця сума — не просто цифри. За ними — школи, житло для родин, які втратили домівки, стабільне енергозабезпечення лікарень і критичної інфраструктури.
6
За інформацією Кам’янської районної військової адміністрації, відбулася чергова зустріч у межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». До обговорення онлайн долучилися підприємці Кам’янського району.

Представники Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області поінформували про основні види шахрайства, що загрожують бізнесу — фінансові махінації, фальшиві контракти, онлайн-шахрайство. Обговорили шляхи запобігання таким випадкам і наголосили на необхідності оперативного реагування.

Також розглянули відповідальність за подібні правопорушення та надали рекомендації щодо дій у разі виявлення шахрайських схем.
4
В Україні запроваджують новий підхід до планування відновлення — країну умовно поділять на 9 макрорегіонів. Це не адміністративна реформа, області залишаються, як є. Макрорегіони створюють для ефективнішої роботи з міжнародними партнерами та швидшого залучення коштів на відбудову.

Дніпропетровщина увійде до макрорегіону №3 разом із Запорізькою областю. З огляду на те, що понад 70% території Запорізької області нині тимчасово окуповано, всі ключові функції — координаційні, логістичні, гуманітарні та відновлювальні — фактично зосередяться на Дніпропетровщині.

Це чергове підтвердження статусу області як головного опорного регіону сходу. Тут працюють гуманітарні маршрути, реалізуються проєкти допомоги, переїхали сотні тисяч людей і підприємств. Дніпропетровщина братиме на себе відповідальність за безпекові, відбудовчі та соціальні ініціативи не лише на власній території, а й для сусідніх громад.

Для людей та громад це означає більше шансів залучити міжнародні кошти на відбудову інфраструктури, шкіл, лікарень, доріг, підтримку бізнесу й допомогу переселенцям. Макрорегіони — це новий інструмент, який дасть реальні ресурси та можливості тим регіонам, які тримають тил і приймають основний тягар війни.
👍82
Кам’янська районна військова адміністрація повідомляє: у Кам’янській міській лікарні №9 відбувся концерт для військовослужбовців, які проходять реабілітацію. Захід провели в рамках проєкту #ТитаниUA.

Перед присутніми виступили солісти Дніпропетровської опери. Серед гостей були військові, що перебувають на лікуванні, а також обласні та районні амбасадори проєкту.

Такі ініціативи спрямовані на психологічну підтримку та допомогу військовим у процесі відновлення.
8👍2
11 травня в Кам’янському привітали матерів з Днем матері, а 15 травня відзначають Міжнародний день сім’ї.

У цей день міський голова мав честь привітати жінок, які виховують дітей у прийомних родинах та дитячих будинках сімейного типу. В громаді працюють 18 дитячих будинків сімейного типу та 32 прийомні родини, у яких виховується понад 140 дітей, які залишилися без батьківського піклування.

Під час урочистого заходу матері отримали вітальні листи та подарунки, а міський голова висловив подяку за їхню щоденну працю і турботу. Після офіційної частини відбулося чаювання та спілкування у дружній атмосфері.

З нагоди Міжнародного дня сім’ї в Кам’янському побажали затишку, добробуту і здоров’я усім родинам міста.
8👍4
Отримання комплексу адміністративних послуг для ветеранів та ветеранок у ЦНАПах

У 1784 центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах) ветерани, ветеранки, члени їхніх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць України можуть отримати комплекс адміністративних послуг за принципом “єдиного вікна”.

У такому форматі можливо одночасно оформити як ветеранські, так і загальні послуги — отримати витяг про місце реєстрації, ID-картку, зареєструвати шлюб, народження дитини чи бізнес.

З 2025 року в ЦНАПах також доступні цифрові сервіси:
• отримання витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни;
• подання електронної заяви на встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни;
• подання заяви на статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Для забезпечення якісного надання цих послуг розроблені методичні рекомендації, затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України. Вони є основою для роботи адміністраторів ЦНАПів у сфері ветеранської політики.
👍4
Сьогодні передали від міста нашим захисникам чергову партію важливого обладнання.

Від громадської організації «Бджола» — FPV-дрони для підрозділів 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр». Від міста — комплекс повітряної розвідки для 113-ї бригади територіальної оборони.

Це сучасне оснащення, яке допомагає підвищувати ефективність бойових завдань і, найголовніше, зберігати життя наших військових.
8
У Кам’янському розпочався IV Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики «Antares CUP». Цьогоріч він зібрав рекордну кількість учасниць — 780 спортсменок із 24 міст України.

Протягом кількох днів гімнастки змагатимуться за нагороди, демонструючи майстерність, характер і силу волі. Турнір — це не лише про спортивні результати, а й про виховання впевненості, дисципліни та наполегливості.

Змагання відбуваються завдяки підтримці захисників, які щодня виборюють можливість для дітей жити, вчитися та займатися спортом. Дякуємо тренерам, батькам і всім, хто долучився до організації турніру. Кам’янське продовжує підтримувати дитячий та юнацький спорт і створювати умови для розвитку молоді.
6👍1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Нещодавно 2 000 родин вимушених переселенців отримали гуманітарну допомогу від Фонду Ріната Ахметова.

Продуктові набори передали літнім людям, матерям-одиначкам, багатодітним родинам і людям з інвалідністю у семи громадах Кіровоградської та Дніпропетровської областей. Усередині — продукти першої необхідності та тривалого зберігання.
5👍1
У період з 12 по 18 травня у пологовому відділенні міської лікарні №9 народилося 13 немовлят: 8 дівчаток та 5 хлопчиків.

Вітаємо родини з поповненням, бажаємо дітям здоров’я та добробуту.
6
Камʼянська районна військова адміністрація звітує про чергову щотижневу нараду:

• Зосереджено увагу на поточній діяльності, що потребує оперативного реагування та координації.
• Окремо розглянуто реалізацію економічного потенціалу району, наповнення місцевих бюджетів, сплату податкового боргу та боротьбу з незаконною реалізацією підакцизних товарів.
• Приділено увагу впровадженню ветеранської політики, створенню додаткових реабілітаційних центрів для військовослужбовців і залученню фахівців для супроводу ветеранів війни.
• На контролі адміністрації залишаються питання розвитку сімейних форм виховання та підготовки до опалювального сезону.
• За підсумками наради ухвалено низку рішень, встановлено строки виконання та визначено відповідальних осіб.
6
2025/07/13 13:33:43
Back to Top
HTML Embed Code: