Telegram Web Link
Forwarded from Курильщик
«Виставка «Олександр Ройтбурд. Теорема влади» пропонує цікавий погляд не лише на персону Ройтбурда, але й на історію сучасного українського мистецтва загалом. Чи принаймні на історію його інституціалізації — від першої участі в головному проєкті Венеційської бієнале до декомунізаційних настроїв». https://lb.ua/culture/2024/03/14/603178_roytburd_pac_totalnist_vladi_i.html
Forwarded from Kyiv Art
Відкриття фотовиставки Романа Пашковського "Теперішнє минуле"

З 15 березня у Voitok Gallery відкривається експозиція благодійної фотовиставки Романа Пашковського "Теперішнє минуле". Митець хоче осягнути неминулість минулого. Намагається відтворити образи людей, яких побачив: на вулиці, в громадському транспорті. Часом це може бути щось особисте, із минулого, яке досі існує в теперішньому.

Виставка триватиме до 14 квітня за адресою м. Київ, пров. Госпітальний, 1а, кв. 64
Forwarded from Бабель
🇩🇪 Берлінську техносцену внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Це відкриє клубам і організаціям доступ до державної підтримки й субсидій.

@babel
Forwarded from Kyiv Art
Відкриття виставки художниці Kinder Album “Магія всюди”

22 березня о 19:00 The Naked Room представляє персональну виставку художниці Kinder Album під назвою “Магія всюди”. Керамічні та деревʼяні обʼєкти, гобелени та нова графіка, які вже стали віральними, зібрані наживо разом як цілісне висловлювання художниці та невеличка ретроспектива її роботи з крафтовими техніками останніх років. У своїй практиці Kinder Album підважує тілесність, жіночність та повʼязані з нею стереотипи, особисті фантазії та власний досвід, та накладає все це на соціальну агенду.

Виставка триватиме до 24 квітня за адресою м. Київ, вул. Рейтарська, 21
Forwarded from Курильщик
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
31.03 відбудеться презентація кураторської полиці з історії Костянтина Дорошенка

Ось що про неї говорить куратор:
«Підбираючи книжки для історичної полиці «Збірки» я керувався репутацією авторів в професійному середовищі, а також розумінням історії, як синтетичної науки про людину соціальну, про людські спільноти та цивілізацію. Особливе значення історія приділяє сьогодні практикам повсякдення та змінам в світоуяві. Важливо розуміти, що історія України, як і будь якої іншої країни, існує в загальному процесі світової історії, та утримуватись від надтої емоційності стосовно історичних фактів і постатей, бо сприйняття подій, ідей і процесів змінюється з генезою людства. Наші предки не мали тої інформованості, свободи та індивідуалізму, які маємо ми».

Чекаємо на вас в неділю, 31.03 о 18:00.
Золотоворітська, 2а (вхід у дворі біля кавʼярні Охра).
Студпарламент КНУ. "Стоїмо поруч з великою родиною студентів і викладачів Академії Бойчука🫂"

Внаслідок російської ракетної атаки 25 березня було зруйновано частину будівлі Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука.

Постраждали студенти та викладачі, що перебували в приміщенні.

Долучаймося до збору постраждалим академії Бойчука за посиланням ⤵️
https://send.monobank.ua/jar/8wUNrbdhXw
#(НЕ)СВІДОМЕ МИСТЕЦТВО
Олена Афанасьєва, кураторка Центру культурного розвитку «Тотем»
 
Говоримо про спільноту «Тотему» в екзилі та в окупації, про поляризуючий досвід та творчі зуми для підтримки спільноти. Про кампанію з протидії історичним фейкам, про проєкт «Херсон зсередини/зовні», про проєкт «На плаву», в межах якого митці, що знаходяться в Херсоні, і херсонські митці-ВПО заповняли порожнечу вибитих вікон і вітрин вуличними виставками, про проєкт «Людський вимір війни», який досліджує феномен звикання до війни та її наслідків. А також про актуальний проєкт «Насіння Поліни Райко», плани відбудови Херсону та майбутній Музей Спротиву. Обговорюємо концепцію людяності як української ідентичності та як має працювати волонтерство.

https://youtu.be/P4P-TrxG4yc?si=leyGxzk8AGEksLv0
Forwarded from Курильщик
“There are two retrospective exhibits featuring the late Ukrainian New Wave painter Oleksandr Roytburd. One of them has a constant line winding out of the Pinchuk gallery and across the street towards the Bessarabka market. Roytburd succumbed to cancer, complicated by Covid, in 2021”. https://edition.cnn.com/2024/03/28/opinions/kyiv-ukraine-russia-missile-attack-culture-glaser-shore/index.html
Forwarded from Бабель
У квітні 2024 року вийде книга Катерини Липи «Історія архітектурних стилів, великих і не дуже». Липа — мистецтвознавиця, авторка науково-популярних книг про історію архітектури та декоративно-прикладне мистецтво. У новій праці вона розповідає про зародження і розвиток архітектурних стилів та вчить їх розрізняти. А на прикладах найвидатніших будівель Липа пояснює складну термінологію, наприклад, що таке вімперг, десюдепорт чи каріатида.

«Бабель» публікує уривок з нової книги — про те, як науковці систематизували архітектурні стилі та як зароджувалося українське бароко.

@babel
Forwarded from Kyiv Art
Дискусія "Музеїфікація сучасного мистецтва під час війни"

У четвер 4 квітня о 19:00 PinchukArtCentre запрошує на дискусію "Музеїфікація сучасного мистецтва під час війни" в межах публічної програми до виставки Дослідницької платформи PinchukArtCentre "Олександр Ройтбурд. Теорема влади". Олександр Ройтбурд мав особливий вплив на розвиток сучасного мистецтва в Україні та боровся за його інституціоналізацію. Під час дискусії спробуємо прослідкувати зрушення у цьому напрямку і поговоримо про сучасні виклики, пов’язані з роботою з колекціями під час війни.

Подія відбудеться у просторі виставки на 2 поверсі PinchukArtCentre
Forwarded from Курильщик
“Онтологічна відраза до фарисейства будь-якого штибу – у політичному, культурному, конфесійному аспектах, є характерною рисою Костянтина Дорошенка і як людини, і як культуролога. При тому емпатичність (щира, на відміну від «маніпулятивності вірального контенту масмедій» та опініон-мейкерів з соцмереж) залишається наскрізною рисою його підходу до явищ і окремих особистостей, непроявлених, маргінальних, «периферійних», забутих чи затертих десятиліттями тоталітаризму, або через «ідеологічну» незручність. Голоси, які ми почули тільки завдяки його уважності».
https://korydor.in.ua/ua/bez-rubriki/za-kyivskym-chasom-putivnyk-kulturnoiu-temporalnistiu.html
Forwarded from Kyiv Art
Відкриття виставки Даніїла Ревковського і Андрія Рачинського "Куди ніч, туди і сон"

6 квітня з 18:00 до 20:00 в Voloshyn Gallery відбудеться відкриття персональної виставки Даніїла Ревковського і Андрія Рачинського під назвою "Куди ніч, туди і сон", кураторка виставки Ксенія Малих. Нова виставка є продовженням серії "Хвостосховище", перша частина якої була експонована в PinchukArtCentre, a друга у Voloshyn Gallery (обидві у 2021 році). Представлений новий комплекс робіт (колажі, відео, малюнки на папері) входять у створений ними уявний музей загибелі людської цивілізації.

Виставка триватиме до 12 травня за адресою м. Київ, вул. Терещенківська 13. Вхід вільний
Forwarded from Курильщик
Кривий Ріг, запрошую до спілкування в рамках Фестивалю міської культури «КривБаз». Дякую Kryvyi Rih Cultural Centre за організацію. 14 квітня, 17:00 – 18:00. Безкоштовно за умови реєстрації: https://forms.gle/T41EQVqDYWx4XZ7p7
Forwarded from Курильщик
Відносно київського монументу-арки згоден з Антоном Дробовичем: “З усіх ідей переозначення попередніх років, на мою думку, лише одна могла повністю замістити радянські комуністичні ідеологеми, а заразом виражала цілком сучасний правозахисний контекст. Це ідея перетворення «арки дружби народів» на веселку (звісно, що із демонтажем всіх інших скульптур з-під неї). Крім того, що веселка, яка стоїть на річкою є абсолютно гармонійним, зрозумілим і простим образом, її сучасна кореляція з ідеями боротьби за права ЛГБТК+ спільноти в смисловому плані цілком перебиває ідейну настанову «совка», адже заперечує тоталітарні практики СРСР щодо втручання у особисте життя громадянина. А заразом таке художнє рішення виразно відділяє нас і від сучасної путінської росії, в якій представників ЛГБТК+ спільнот переслідують, а свободу самовираження та вільного вибору гендерних ролей називають ознакою «сатанинського Заходу».
Від себе додам, що веселка з прадавніх часів символізує для людей надію, полегшення, добру звістку, благословення. В авраамічних релігіях вона - знак заповіту Бога із людством, з Ноєм та його нащадками після світового потопу: «Далі сказав Бог: Ось знак союзу, що його я укладаю між мною й між вами та між усякою живою твариною, що з вами, на вічні покоління: мій лук покладаю я в хмарах, і він буде знаком союзу між мною і між землею. І буде, що як наведу я хмари над землею, з’явиться лук у хмарах, тоді згадаю я про мій союз, який між мною і вами та між усякою твариною живою і всяким створінням. То й води не стануть більше потопом, щоб вигубити всяке створіння. Коли той лук буде в хмарах, я гляну на нього, щоб згадати про вічний союз між Богом і між усякою твариною живою та всяким створінням, що на землі. І сказав Бог до Ноя: Ось знак союзу, що його я роблю між мною і всяким створінням, що на землі» (Бут. 9, 8–17).
Веселка - символ перемоги над катастрофою, провіщення того, що майбутнє є. Київ, Україна, ми всі заслуговуємо на такий потужний монумент радості. Щодо зауваження про те, що конструкція має 5 а не 7 сегментів, як звична для європейської культури веселка - це завдання для мистецького вирішення. В ісламі, наприклад, веселка складається з 4-х кольорів. Догматичні та буквалістські підходи час залишити в ХХ столітті, яке має нарешті сконати.
https://nv.ua/ukr/opinion/arka-druzhbi-narodiv-drobovich-rozpoviv-shcho-bude-z-pam-yatnikom-v-centri-kiyeva-50408037.html
Forwarded from Kyiv Art
Відкриття виставки Іллі Чічкана “Khaki is a new pink”

10-го квітня о 18.00 в просторі "Мистецтво без меж" київської галереї Лавра відкривається виставка Іллі Чічкана “Khaki is a new pink”. В нових роботах, створених у 2023-2024 році, один з провідних художників української "нової хвилі" розглядає тенденцію глобального знебарвлення в життєвих принципах, релігії, політиці, емоціях,повсякденному житті. Якщо в палітрі недбало перемішати всі кольори виходить сіро-зелений. Так і ми дивимося в майбутнє сьогодні через окуляри кольору хакі, кольору технічного колапсу.

Виставка триватиме до 10 травня за адресою м. Київ, Лаврський провулок, 7
Forwarded from Бабель
Національний музей історії України зібрав гроші (772 тисячі гривень) на демонтаж «церкви-мафу» УПЦ МП, що стоїть на території музею. Кошти донатами зібрали менш ніж за добу, що, як кажуть у музеї, свідчить про широку підтримку демонтажу.

Апеляційний суд визнав будівлю незаконною ще пів року тому, однак вимогу жителів міста і суду не було виконано, тому Національний музей історії оголосив власний збір на її демонтаж.

@babel
2024/05/19 00:45:00
Back to Top
HTML Embed Code: