Національна стратегія доходів 2024-2030

Наприкінці 2023 року Кабмін схвалив нову Національну стратегію доходів до 2030 року.

Оминути зазначений документ ми не могли, адже він визначає, які податки бізнес та громадяни будуть платити в найближчому майбутньому (час плине швидко…).

❗️Першочергово протягом 2024-2026 років планується відкрити доступ ДПС до банківської таємниці (інформації рух коштів по рахункам). А отже, все більше доходів будуть відслідковані і оподатковані.

❗️Протягом наступних років (2025-2027) відбудеться серйозна зміна спрощеної системи оподаткування.

Для ФОПів першої групи замість фіксованої ставки податку буде введено сплату податку з фактично отриманого доходу. Об’єднана в одну друга та третя група ФОП сплачуватиме податки від 3 до 17% залежно від діяльності. А ще - об’єднанна група вся перейде на РРО.

Для юросіб єдиний податок поступово виросте до ставки загальної системи оподаткування – 18%. А після - спрощена система, як така, не буде доступною для юридичних осіб.

Детальніший огляд Національної стратегії доходів 2024-2030 від команди DT Partners читайте за посиланням.

А у разі якщо маєте питання по податкам? Звертайтесь до команди DT Partners!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Визначення статутного капіталу ТОВ в судовому порядку

Чи можна в судовому порядку визначити розмір статутного капіталу ТОВ та розмір часток його учасників Маємо цікаву постанову Верховного суду, яка дає позитивну відповідь на вказане питання.

Мова про Постанову Верховного Суду від 11 грудня 2023 року у справі № 907/922/21.

На момент виникнення спірних правовідносин Позивачка була учасницею ТОВ, а також однією з трьох спадкоємців іншого померлого учасника того самого ТОВ. Проте рішенням загальних зборів позивачку було виключено зі складу учасників ТОВ.

Виключена учасниця звернулась з позовом до ТОВ та всіх його учасників із вимогою визначити розмір статутного капіталу ТОВ та часток учасників. Наразі точка в розгляді справи ще не поставлена, але Верховний Суд скасував рішення апеляції і направив справу на новий розгляд. Проте, маємо цікаві висновки ВС:

З метою відновлення корпоративних прав дана особа має право на звернення до суду. А вимога про визначення розміру статутного капіталу та часток учасників є єдиним ефективним засобом такого захисту.

Визначення та перевірка судом обставини щодо законності виключення учасника, та прийняття рішення про визначення розміру статутного капіталу та часток учасників товариства не є втручанням у компетенцію загальних зборів.

Такий підхід суду відповідає Конституції України і узгоджується з п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує кожному право на звернення до суду.

А якщо вам потрібна допомога із захистом корпоративних прав, DT Partners готові допомогти. Наші спеціалісти знають, як захистити ваші інтереси та допомогти повернути вашу частку в бізнесі. Звертайтесь до нас за професійною підтримкою! ☺️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Звітування КІК 2024

Вітаю усіх власників контрольованих іноземних компаній (КІК) в процесі звітного марафону. Хочу нагадати перелік ключових дедлайнів на 2024 рік, які варто відзначити у своєму календарі:

1️⃣ Юридичні особи, що контролюють КІК, мають до 1 березня 2024 року подати Звіт про КІК за 2022 та 2023 роки.

2️⃣ Фізичні особи-контролери КІК зобов'язані подати свої Звіти про КІК за 2022 та 2023 роки не пізніше 1 травня 2024 року.

Окрім цього, до 1 травня 2024 року подається Декларація про майновий стан та доходи.

Зауваження: Звіт про КІК за 2022 рік подається у тому випадку, якщо контролер не звітував у 2023 році.

Подробніше про Звіти про КІК ми писали в статті на DT Partners за посиланням!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
IT Wave One-Day Business Conference - вже скоро!

Не пропустіть: 23 лютого, о 14:00 відбудеться конференція за організації Odesa IT Family!

Цього разу тема IT Wave One-Day Business Conference - “Інвестування: види, ризики, інструменти”.

З якими ризиками інвестори мають справу вже зараз? На що звернути увагу? Та головне: що зміниться в інвестуванні в нерухомість уже в найближчий час?

Відповіді на ці питання ви отримаєте під час мого виступу. Поділюся із аудиторією нашим чек-лістом перевірки об’єкта інвестування на ризики.

Реєстрація триває, а кількість місць обмежена!

Зустрінемось на IT Wave One-Day Business Conference! ☺️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Моніторинг ДПС за інтернет-торгівлею

Враховуючи популярність та зростання інтернет-торгівлі, Державна податкова служба України постійно моніторить та аналізує інформацію, що розміщена на різних інтернет-майданчиках, включаючи соціальні мережі, як Facebook та Instagram.

30 червня 2023 року був прийнятий Закон №3219-IX, відповідно до якого з 1 жовтня 2023 року відновлюються штрафи за порушення у сфері застосування РРО/ПРРО.

І от починаючи з жовтня 2023 року податкова почала полювання на осіб, що здійснюють торгівлю(надають послуги) в Інтернеті без реєстрації підприємницької діяльності або без використання РРО/ПРРО.

Деякі результати такого полювання періодично з’являються на ресурсах податкової. Як от інтернет-магазин в м. Київ, в якому торгівля мобільними телефонами та електронними гаджетами торгової марки «Apple» здійснювалася без застосування РРО/ПРРО та видачі відповідних розрахункових документів.

На Хмельниччині встановлено факти зайняття господарською діяльністю через мережу Інтернет без державної реєстрації фізичною особою-підприємцем.

Відповідно до ст. 164 КУпАП відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання тягне за собою накладення штрафу від 17 000 грн. до 34 000 грн. з конфіскацією виготовленої продукції.

Законом №3219-IX встановлюється відповідальність за здійснення торгових операцій без РРО/ПРРО :

🔹100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

🔹150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення;

Наприклад, якщо ФОП відпустить товар на суму 5 000 грн без РРО, його може чекати штраф у розмірі - 5 000 грн.

⚡️В нашій практиці зустрічаються випадки коли податкова через вказане порушення нараховує штрафи в розмірі десятків мільйонів гривень.

Тож, щоб не допустити порушень і не отримати в вигляді наслідку величезний штраф необхідно вчасно звертатися за кваліфікованою правовою допомогою. А у разі, якщо процедура притягнення до відповідальності вже розпочалася, то наші адвокати DT Partners ☺️ зможуть допомогти відстояти права та законні інтереси бізнесу у спорах із податковою.

Якщо виникла проблема з ДПС, ви завжди може звернутися до команди DT Partners! ☺️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
До питання оподаткування операцій з криптовалютами 💸

У світі криптовалют наразі спостерігається великий бум, біткоїн оновив свій історичний ціновий максимум. В світі цього питання оподаткування операцій з криптовалютами в Україні набуває особливої актуальності.

Які податки потрібно платити інвесторам та трейдерам? Які особливості та нюанси оподаткуваняя крипти існують в нашій країні?

Ми підготували для вас путівник, де зібрали актуальні податкові консультації, що стосуються оподаткування криптовалют в Україні. Знайдіть відповіді на свої запитання та зробіть свої інвестиції ще більш обізнаними!

🔗 Читайте статтю за посиланням на сайті DT Partners

А у разі необхідності - звертайтесь за консультацією ☺️!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Нещодавно разом із Мінфін та іншими експертами обговорили основні прийоми до яких вдаються забудовники нерухомості в період війни.

Надав свої рекомендації, які слід врахувати під час купівлі житла на «первинці»:

1. Хто забудовник? Лідери ринку мають більше можливостей для диверсифікації ризиків, плюс піклуються про власне репутацію та намагаються не доводити справу до скандалів.

2. Земельна ділянка та права на неї. Дуже важливо, щоб цільове призначення землі відповідало житловому будівництву, а сама ділянка була офіційно оформлена. Проблеми із земельною ділянкою можуть призвести до судових процесів.

3. Право на будівництво. Йдеться про дозвільні документи, з якими можна ознайомитися у відкритих реєстрах.

4. Механізм залучення інвестицій. Забудовники використовують різні механізми, серед яких зустрічаються такі як договори купівлі-продажу майнових прав, участь у кооперативі, попередні договори купівлі-продажу нерухомості та інші. Тому важливо докладно вивчати договори перед підписанням та підписувати лише те, що відповідатиме вашим інтересам і не обмежуватиме ваших прав.

🔰 Наразі доволі багато інформації про забудновника та про об’єкт будівництва можна знайти в офіційних реєстрах, які доступні в відкритому доступі.

👉 Читайте повну статтю за посиланням

А якщо вам буде необхідна правнича допомога при купівлі нерухомості - звертайтесь до DT Partners ☺️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Зміни у законодавстві про мобілізацію 📢

Друзі, зміни у законодавстві про мобілізацію набувають чинності вже 18 травня 2024 року.

Нещодавно наша команда DT Partners провела вебінар для спільноти IT Family, де ми детально розібрали нові правила та їх наслідки для громадян та бізнесу.

Під час вебінару ми розглянули:
Нові обов'язки для громадян, такі як уточнення персональних даних та обов'язкове носіння військово-облікового документа
Впровадження Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного чи резервіста
Зміни у підставах для відстрочки від мобілізації
Нові правила бронювання працівників для підприємств
Вимоги до повісток та порядок їх вручення
Заходи впливу на громадян, які ухиляються від мобілізації
Обмеження для громадян, які перебувають за кордоном
Посилення відповідальності за порушення законодавства про мобілізацію

Наш огляд змін ми виклали у статті на сайті DT Partners 👉

DT Partners надає консультації бізнесу стосовно правил військового обліку, бронювання та правил мобілізації. Тож якщо у вас виникли запитання або потрібна юридична консультація - команда DT Partners завжди готова допомогти. Просто заповніть форму на нашому сайті, і наші експерти зв'яжуться з вами.
Збільшення штрафів за порушення законодавства про мобілізацію (Закон прийнято)⚡️

9 травня 2024 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №10379.

Закон значно збільшує розмір штрафів, які будуть застосовуватись за невиконання вимог щодо ведення військового обліку та порушення законодавства про мобілізацію.

Передбачається збільшення санкції статті 210 КУпАП, яка встановлює відповідальність за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, що тягне за собою накладення штрафу у розмірі:

за вчинення такого правопорушення в особливий період, тобто з моменту оголошення мобілізації - від 17000 до 25500 грн.

Також посилюються санкції, передбачені статтею 210-1 КУпАП, що встановлює відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Саме за цією статтею притягують до відповідальності за порушення військового обов’язку, зокрема за відмову в отриманні повістки або неприбуття в ТЦК та СП за нею, відмову у виконанні військово-транспортного обов'язку, а стосовно роботодавців - незабезпечення ведення військового обліку працівників.

За вчинення такого правопорушення в особливий період, тобто з моменту оголошення мобілізації передбачені штрафи:

для громадян від 17000 до 25500 грн.;

для посадових осіб органів влади, юридичних осіб та громадських об’єднань від 34000 до 59500 грн.;

❗️Важливо: згідно із новими змінами, положення ст. 210 та 210-1 не застосовуються, якщо ТЦК має можливість отримати персональні дані особи з електронних державних реєстрів.

Також адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

❗️Відхилено запропоновані законопроектом зміни до ст. 336 ККУ, якими пропонувалося встановити кримінальну відповідальність за відмову від проходження медичного огляду.

Відмова мотивована тим, що порушення щодо проходження медичного огляду не можуть бути кримінально переслідувані, оскільки будь яке медичне втручання, у тому числі з метою діагностики, може бути здійснено виключно на підставі добровільної згоди особи.

Закон, що вносить згадані вище зміни, набуває чинності з наступного дня після його офіційного оприлюднення. Відслідковувати процес вступу в силу закону можна за посиланням.

DT Partners надає консультації бізнесу стосовно правил військового обліку, бронювання та правил мобілізації. Тож якщо у вас виникли запитання або потрібна юридична консультація - команда DT Partners завжди готова допомогти. Просто заповніть форму на нашому сайті, і наші експерти зв'яжуться з вами.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Огляд нових постанов Кабміну щодо мобілізації

Минулий тиждень був дуже богатим на внесення змін у НПА, що регулють питання мобілізації.

Наступні нормативні акти уточнюють багато положень щодо порядку мобілізації, повноважень ТЦК та СП, встановлюють форми документів та врегульовують інші важливі аспекти мобілізації та військового обліку.

Перелік нових Постанов КМУ:

Постановою №558 від 16 травня 2024 р. внесено зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, які уточнюють їх повноваження та функції;

Постановою №559 від 16 травня 2024 р. затверджено Порядок оформлення(створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

Постановою №560 від 16 травня 2024 р. затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Цей нормативний акт встановлює форми заяв про оформлення відстрочки та багато іншого;

Постановою №563 від 16 травня 2024 р. внесено зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що удосконалюють механізми ведення військового обліку.

Постановою №565 від 17 травня 2024 р. затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо уточнення облікових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном. Проект спрямований на удосконалення ведення обліку громадян, що перебувають за межами країни.

Тож, якщо ви бажаєте розуміти, яким чином буде відбуватися мобілізація, то слід ознайомитися із вказаними документами.

Слідкуйте за оновленнями, а з вами команда DT Partners. ☺️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Друзі, вітаю! 🤝

Цієї п'ятниці, 24 травня о 10:00 я виступаю на конференції наших партнерів - Odesa IT Family. Вони організовують закриту конференцію для hrів, рекрутерів, представників IT індустрії на актуальні теми:
бронювання співробітників;
страхування команд;
своєчасне лікуванні критичних захворювань співробітників;
корисні інструменти ШІ в бізнесі;
реінтеграція і адаптація ветеранів;
а ще вони обіцяють поділитись результатами щорічного дослідження IT-галузі в Одесі.

🧐 Моєю темою буде саме питання бронювання співробітників в IT бізнесі. Я розкажу про:
Критерії, яким має відповідати IT бізнес для бронювання
Порядок бронювання
Ризики при бронюванні
Останні зміни у процедурі бронювання
Та багато іншого.

Захід буде відбуватися офлайн в Одесі, а також онлайн із можливістю переглянути запис. Зареєструватися для участі можна за посиланням.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Порядок бронювання працівників IT-компаній

Бронювання IT-фахівців - це не лише підтримка галузі, але й інвестиція у майбутнє України. Адже потужний та розвинений IT-сектор є фундаментом для інноваційного розвитку, залучення інвестицій та зміцнення позицій України на глобальному ринку.

Вчора керуючий партнер DT Partners Дмитро Ткаченко виступив на Odesa IT Wave Conference, де розказав про особливості бронювання в IT. І тепер на нашому телеграм каналі ми опублікуємо ряд постів, де поділимося корисною інформацією про бронювання.

Порядок бронювання військовозобов'язаних, затверджений Постановою КМУ №76.

Розглянемо основні кроки бронювання:

1️⃣Крок: Подання звернення до Мінцифри з доданими документами, що підтверджують відповідність критеріям із Постанови №76.

IT-підприємству необхідно відповідати будь-яким трьом критеріям з переліку для визнання його критично важливим.

Так, серед них:
виплата понад 1,5 млн євро податків протягом року(63 600 000 грн.);
підприємство має понад 32 млн євро надходжень за останній рік;
підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
підприємство має важливе значення для економіки в сфері цифровізації(критерії відповідності містяться в Наказі №30);
відсутність заборгованості по ЄСВ;
розмір середньої заробітної плати працівників становить не менше розміру середньої заробітної
підприємство є резидентом Дія Сіті.

2️⃣Крок: Отримання рішення Мінцифри, у строк не більше ніж 10 робочих днів, про визнання вашого підприємства критично важливим.

3️⃣Крок: Формування списків військовозобов'язаних працівників та подання їх до Мінцифри.

4️⃣Крок: Отримання рішення про бронювання від Мінекономіки, видача витягів заброньованим працівникам та обов'язкове квартальне звітування про броньованих до Мінцифри.

Зверніть увагу! Із набранням чинності Закону №3633 від 18.05.2024, підприємства самостійно оформлятимуть відстрочки для броньованих працівників у ТЦК та СП.

Далі буде…

А якщо вам потрібна детальна консультація стосовно бронювання - заповнюйте форму для консультації на нашому сайті. ☺️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Керуючий партнер DT Partners Дмитро Ткаченко надав свої експертні коментарі ресурсу finance.ua щодо тонкощів укладання договорів купівлі/продажу нерухомості під час воєнного стану.

За час повномасштабного вторгнення в Україні кількість шахрайських схем з нерухомістю збільшилася. Найпопулярніша з них - фальсифікація документів.

Адвокат Дмитро Ткаченко рекомендує уважно перевіряти документи перед укладанням договору або краще звертатися до професійних юристів. Основні рекомендації щодо оформлення продажу нерухомості, читайте в новій статті finance.ua за посиланням .

А захистити ваші права при купівлі нерухомості зможуть юристи DT Partners ☺️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Щодо питань оподаткування платежів на PAYONEER і WISE

Майже кожна ІТ-компанія використовує у своїй діяльності міжнародні платіжні системи PAYONEER і WISE, які дозволяють отримувати платежі та здійснювати глобальні перекази коштів.

Це простий та швидкий спосіб отримати оплату від клієнта або контрагента, проте як українському бізнесу сплачувати податки із надходжень на ці системи?

Розбиралися для вас юристи DT Partners ☺️ Ірина Гаврилюк та Олександр Чорний, а ознайомитися із їх статею можете за посиланням.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/06/02 07:01:55
Back to Top
HTML Embed Code: