Telegram Web Link
​​Як розпочався арабо-ізраїльський конфлікт?

🇮🇱🇵🇸 Усе почалося у XIX столітті з зародженням арабського націоналізму та єврейського сіонізму.

У 1947 році ООН запропонувала план поділу Палестини на єврейську та арабську держави.

А уже наступного дня після проголошення Ізраїлю Єгипет, Йорданія, Ірак, Сирія та Ліван, вторглися у новонароджену державу.

Детальніше дивіться у Відео на каналі Світлотінь: https://youtu.be/XcGas7B7Ssw?si=G9Hjv-VfWEIy_qdP

#світлотінь
👍10🤡51🤔1
Сьогодні у серії дописів #лінія_оборони від @british_idler подорожуємо у 40-і, нарешті на Лівий берег, тож на черзі Дніпровський район8️⃣.

У багатьох він асоціюється з Вигурівщиною-Троєщиною, одним з найбільших українських житлових масивів. Та в 40-х на цій території були села, і невеличка частина сільської забудови досі існує.

Доволі ізольованою можна назвати територію ДВРЗ (Дарницького вагоноремонтного заводу). Прилегла житлова забудова - доволі цікавий приклад того, як буквально одна вулиця, Алматинська, поєднує його з «великим Києвом». Мікрорайон починався з двоповерхової забудови, згодом усе було зруйновано при відступі німців, а після великої війни тут виросли сталінки.

До речі, про невеличкі будиночки. Зокрема, Аварійному селищу, що є частиною Соцмістечка, як і деяким іншим кварталам у Києві, приписують створення руками полонених німців. Мовляв, вони будували звичні для них будинки. Проте повоєнна забудова здебільшого спиралася ще на генеральний план 1936 р.. Та й Аварійне містечко саме по собі було відносно молодим і з'явилося буквально в середині 1930-х., сюди переселились постраждалі від повені у 1931 р. мешканці Микільської слобідки. Щодо локації, то це частини вулиць В. Черчілля, О. Лазаревського та Г. Хоткевича і П. Полуботка (у частині Дніпровського р-ну). Зі старої забудови збереглося менше десятка споруд, однак зараз майже усі вони в занедбаному стані.

Також до Дніпровського району відноситься Биківня – місце нацистських та сталінських репресій. Тут були розстріляні діячі епохи УНР, науковці та митці. Звісно, за часів СРСР згадували тільки про перше, а ось масові поховання тут відкрили завдяки зусиллям шістдесятників. У підсумку, після відновлення Незалежності тут створять меморіальний комплекс.

Завершимо екскурс згадкою про Передмостову слобідку - крихітний закуток, знищений нацистами за тих же умов, що поселення на Трухановому острові. До війни тут проживали люди, щороку боролися з повенями та мандрували на правий берег за різними потребами. Саме їм присвячено пам'ятник із граніту та бронзи, який знаходиться у Гідропарку.
👍7
​​🇸🇰 У жовтні 2023 року проросійський політик Роберт Фіцо став новим премʼєр-міністром Словаччини.

Утім ще нещодавно ця країна була одним з головних союзників України у війні проти росії. Що змінилося?

▫️ Яким чином у Словаччині домінують російські наративи?
▫️ Чому прапор Словаччини схожий на російський триколор?
▫️ Чи справді Словаччина є проросійською країною?

Про все це — у новому відео на каналі Світлотінь: https://youtu.be/0YRHEFrVALc?si=0Xp_APd1FA4yJmq3

#світлотінь
🔥6
🎉Тих, хто буде цими вихідними у Чернігові - запрошуємо на відкриття Історичного клубу «Сімаргл»

📆 10 грудня (неділя)
🕧 13:00
📍 aWARe Zone Youth Hub (Black Wood Tower, вул. Київська 11, 10 поверх, ліве крило)

Зустрічай кращих істориків з Чернігова та Києва, які поділяться з тобою своїми знаннями та досвідом🧑‍🎓 LEGIO є партнером заходу: про публічну історію з гостями спілкуватиметься співкоординатор нашого проєкту Євгеній Шатілов.

Окрім захоплюючих дискусій, для вас підготували квіз, який допоможе перевірити твої знання з історії та виграти подаруночки🎁

Реєструйтесь на захід за лінком http://bit.ly/46Kkq5E

«Сімаргл» - це клуб, призначений для всіх, незалежно від віку.
Ми плекаємо любов до історії та розширюємо знання про минуле України🗺

Проєкт Історичний клуб «Сімаргл» створений в межах програми UPSHIFT, яку в Чернігівській області реалізується  ГО «Агенція локальних ініціатив», за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.
🔥4
Збір для підрозділу механізованої роти 47 бригади, у якій служить наш хороший друг, засновник видавництва «Стилет і стилос» Олександр Андрієвський!

Хлопці воюють на найгарячішому зараз Авдіївському напрямку. Для піхоти, яка чергує по кілька діб на морозі, потрібна тепла зимова форма. Обрали американський 7-й шар ECWCS, який уже добре зарекомендував себе у таких погодних умовах. Потрібно щонайменше 10 комплектів.
Також планується купити два тепловізори AGM для спостереження у темний час доби.

Також видавництво розігрує фотосесію і комплект із усіх наших книг за донат від 200 грн.
Умови розіграшу:
- зробити донат від 200 грн
- надіслати скріншот оплати в особисті повідомлення (
@Stiletto_stiletto)

Переможця розіграшу рандомно визначать, коли закриється збір.

Посилання на банку:
https://send.monobank.ua/jar/7yY3BDh8ch

Номер карти Приватбанку: 5168 7451 0402 0893
PayPal: [email protected]

Будемо вдячні за репост🤝
11
​​Їдкий дим, пожежі та заклопотані пожежники, пошуки води, розбиті шибки, необхідність прибирати купи будівельного сміття, люди, що ховаються в метро, де безпечно - це все про 29 грудня. 29 грудня 1940 року у Лондоні, який, як і низка інших великих промислових міст, потерпав від бомбардувань нацистів. Власне, в переддень нового 1941 року відбувся найбільший наліт. Цю операцію нацисти назвали "Блітц" - тобто з нім. "блискавка". Німці, не маючи змоги захопити острівну державу, регулярно скидали бомби на британські міста. Безумовно, чудово знаючи, що від таких бомбардувань загине багато цивільних. Та на відміну від сучасної України, у Британії тоді не було ППО, тому жертв було дуже багато, а чимало кварталів міст потім довелося відбудовувати заново.

Сьогодні публікуємо вибірку фото з Лондона, зроблених 29-30 грудня 1940 р.. Наліт тривав близько трьох годин ввечері 29-о, пожежі гасили до ранку. Високоточної зброї тоді ще не існувало, бомбардування були невибіркові. У нашій вибірці фото - зразок однієї із таких бомб. Вона була зовсім невеличкою - вагою 1 кг, у висоту 34,5 см, та діаметром лише 5 см. Всередині був терміт - суміш алюмінію з оксидами ще деяких металів, винайдена свого часу німецьким хіміком Гансом Гольдшмідтом як дуже теплоємна речовина, що мала б застосовуватись у промислових процесах зварювання. Здавалося б, бомба була дуже маленькою, проте коли летять тисячі - руйнування від них дуже масштабні.

Важко було втриматись від порівнянь, тож додаємо до старих лондонських фото (переважно з getty images) сьогоднішні українські - з Харкова, Одеси, Львова та Дніпра. І ще дещо додамо в сторіс. Минуло більше 80 років, цілі акцій дуже подібні, та результат той самий - не дочекаєтесь.

Більше фото у нашому інстаграмі . Ну а для тих, хто любить читати англійською, лишимо ще лінк на історію про "Блітц" із фокусом на собор святого Павла. Там є спогади і нотатки очевидців, та ще низка світлин.

Друг нашого проєкту, волонтер Олексій Руденко збирає кошти на бус для 127-ї бригади ТрО, яка нині воює на запорізькому напрямку. Лишаємо лінк на монобанку, решта реквізитів, звіти про попередні збори в інстаграмі Олексія oleksa.rudenko
🙏51😨1
2025/07/14 02:47:19
Back to Top
HTML Embed Code: