Telegram Web Link
Що таке скринінг у процесі вступу України до ЄС та де ми зараз?

У перекладі з англійської скринінг дослівно означає «перевірка». А в контексті процесу євроінтеграції – це детальний аналіз українського законодавства на відповідність до норм ЄС.

Його мета – перевірити, що вже зроблено, а що потрібно змінити.

Україна вже пройшла більшість скринінгових зустрічей. Далі – відкриття переговорів по кластерах.

Як відбувається скринінг, читайте в каруселі.

Детальніше: https://is.gd/LYUJz1

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
8👍1
ЄСПЛ визнав депортацію українських дітей до рф. Мінюст продовжує вести Реєстр депортованих або примусово переміщених дітей

Суд встановив, що російська федерація здійснювала системне переміщення та подальше усиновлення українських дітей у період з червня 2014 року до вересня 2022 року. Такі дії порушують статті 3, 5, і 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року ці злочини набули ще більшого масштабу та системності. ЄСПЛ підтвердив, що з травня 2022 року в рф були ухвалені законодавчі зміни, які суттєво спростили процес набуття українськими дітьми російського громадянства та їхнього усиновлення. Це свідчить про реалізацію довгострокової, фактично постійної політики цілеспрямованого вилучення українських дітей з-під опіки їхніх законних представників.

Процеси незаконного переміщення, зміни громадянства та усиновлення координувалися на найвищому державному рівні в рф. Зокрема, уповноважена з прав дитини при президенті рф особисто усиновила дитину, вивезену з Маріуполя.

Для фіксації таких випадків та повернення дітей додому Мін’юст створив Реєстр депортованих або примусово переміщених дітей.

Докладніше: https://is.gd/QiDcW1

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
11👍1
Мін’юст підготував законопроєкт про Національну програму адаптації законодавства до права ЄС

Міністерство юстиції України завершило розробку проєкту Закону про Національну програму адаптації законодавства до права ЄС – стратегічного документа, спрямованого на підготовку України до повноправного членства в Євросоюзі.

Документ визначає засади розробки та реалізації Нацпрограми, закладаючи основу для впорядкованої, прозорої та ефективної адаптації законодавства за всіма напрямами переговорного процесу з ЄС.

Попереду – міжвідомче погодження, розгляд Урядом та подання до Верховної Ради. А після прийняття закону – затвердження самої Національної програми адаптації.

Докладніше: https://is.gd/cTCYgL

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
4👍4
Юридичні особи по-новому: старт перетворень у державному та комунальному секторах

28.08.2025 вводиться в дію Закон України «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб».

Закон спрямований на удосконалення корпоративного управління в юридичних особах, заснованих на державній та комунальній власності, підвищення інвестиційної привабливості країни та наближення законодавства до законодавства Європейського Союзу та Керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку.

НПА передбачає запровадження перехідного періоду у 3 роки. Під час його дії має відбутись трансформація існуючих організаційно-правових форм юридичних осіб та значне скорочення їх переліку згідно з Керівними принципами ОЕСР з корпоративного управління, та позбавить державу тих, які «морально» застарілі.

Докладніше: https://is.gd/gMuRUr

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
2👍2
Україна та Італія підписали Меморандум про співробітництво у пенітенціарній сфері

10 липня у межах міжнародної конференції Ukraine Recovery у Римі Віцепрем’єр-міністерка – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина та Міністр юстиції Італійської Республіки Карло Нордіо підписали Меморандум про співробітництво у пенітенціарній сфері.

Документ передбачає співпрацю у таких напрямках, як:
- виконання кримінальних покарань і пробації
- адаптація національного законодавства до стандартів ЄС
- діджиталізація пенітенціарної та пробаційної систем
- розвиток кадрового потенціалу та управлінських практик
- покращення медичного забезпечення
- впровадження нових реабілітаційних програм для засуджених тощо.

Цей Меморандум – важливий крок у напрямку реформування пенітенціарної системи та євроінтеграції України.

Докладніше: https://is.gd/ZmJkAo

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
5🔥42👍1
16 липня відбудеться Круглий стіл щодо рішення ЄСПЛ у міждержавній скарзі України та Нідерландів проти Росії

У середу, 16 липня о 10:00 у Києві відбудеться круглий стіл на тему: «Рішення ЄСПЛ по міждержавній скарзі України та Нідерландів проти Росії і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії».

Що це рішення означає і які його найбільш важливі аспекти? Як воно вплине на процеси правосуддя і захист потерпілих? Чи є механізми, як змусити росію виконати рішення ЄСПЛ? Про це дискутуватимуть представники Міністерства юстиції України та правозахисної спільноти.

В межах заходу відбудеться сесія запитань та відповідей з Уповноваженою у справах Європейського суду з прав людини Маргаритою Сокоренко.

Запрошуємо представників медіа для участі в заході. Просимо зареєструватися до 12:00 15 липня: https://forms.gle/cBBe4uaCsZyijaeC7

Участь у заході можлива тільки для акредитованих учасників. Місце проведення буде повідомлене акредитованим представникам медіа.

Докладніше: https://is.gd/h2uzry

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
3👍1
Ми віддані імплементації Дорожньої карти з питань верховенства права, – Стефанішина на URC2025

Про це заявила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина на четвертій Конференції з питань відновлення України у Римі 10 липня.

Під час панелі, присвяченій верховенству права, вона наголосила на відданості утвердженню верховенства права в Україні та зобов’язань за Дорожньою картою з питань верховенства права.

За словами Міністерки, Україна очікує підтримки Дорожньої карти всіма державами-членами ЄС після відкриття 1 Кластера переговорного процесу про членство України в Євросоюзі.

В обговоренні також взяли участь Міністр юстиції Італії Карло Нордіо, генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе та інші високі гості.

Докладніше: https://is.gd/Gsi9Zy

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
4👍2
«Мінʼюст. Тиждень» Випуск 18

Безпрецедентне рішення ЄСПЛ: росію визнали відповідальною за масові порушення прав людини.

7,6 мільярда гривень аліментів стягнуто за пів року: як санкції допомагають боротися з боржниками.

Майже 30 мільйонів гривень вдалося заощадити завдяки пробації: як працюють альтернативні покарання.

Комунальні пільги для ветеранів та їх родин: хто має право, як оформити і де подати заяву.

Понад 90 тисяч лотів продано через OpenMarket СЕТАМ: як працює державний онлайн-аукціон.

Відпустки під час воєнного стану: хто має право та що змінилося у трудовому законодавстві.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
9👍5🔥1🥰1
Олена Ференс відвідала Миколаїв та Одесу: в центрі уваги розвиток діалогу з нотаріальною спільнотою, виклики воєнного часу та цифровізація послуг

11 липня в Одеському науково-дослідному інституті судових експертиз відбулася відкрита зустріч представників Мін'юсту з нотаріальною спільнотою — «Віч-на-віч. Від серця Міністерства юстиції України». Захід об’єднав понад 60 учасників із південних регіонів — Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Серед учасників заходу — представники місцевої влади, керівництво Південного міжрегіонального управління, практикуючі нотаріуси та представники наукових установ.

У форматі відкритого діалогу нотаріуси мали змогу напряму поспілкуватися із заступницею Міністерки юстиції України Оленою Ференс щодо нагальних питань у сфері нотаріату.

Днем раніше Олена Ференс відвідала Миколаїв, де провела низку зустрічей щодо збереження Державного нотаріального архіву Херсонської області, зокрема його релокації до Миколаєва.

Докладніше

Підписатись І FB I X I Insta I YouTube
14👍4
2025/07/12 22:09:08
Back to Top
HTML Embed Code: