Telegram Web Link
З Днем Конституції України!

Сьогодні відзначаємо День, коли Україна ухвалила свій Основний Закон, закріпивши в ньому найвищі цінності — права людини, свободу, демократію та верховенство права.

Міністерство юстиції України щодня працює над тим, щоб права були захищені, справедливість — доступною, а принципи правової держави — дієвими.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
19😢5👍33
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Конституція – серце української державності.

У цьому відео ви побачите, як виглядає оригінал Конституції України та де саме вона зберігається.

Доторкніться до історії разом із нами.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
205👍3🔥3😢1
Як держава створює нові можливості для розвитку громадського сектору. Микола Кучерявенко — про впровадження модельного статуту

Понад 153 тисячі — саме стільки сьогодні в Україні зареєстровано громадських обʼєднань. З моменту відновлення незалежності України громадянський сектор послідовно формувався як рушійна сила для розвитку демократії та посилення захисту прав людини.

Для Міністерства юстиції України — як органу, дотичного до державної реєстрації громадських об’єднань — одним із пріоритетних завдань є створення умов, за яких процес формування таких організацій буде простим, зрозумілим і зручним для кожного.

Перший заступник Міністерки юстиції Микола Кучерявенко для Liga.net розповів про ініціативу Мінʼюсту щодо впровадження модельного статуту громадської організації та пояснив, як це рішення полегшить шлях до створення нових об’єднань.

Докладніше: https://is.gd/wSKppo

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
👍51
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
У Мін’юсті ми віримо: великі речі мають звучати просто

Тому до Дня Конституції України ми створили особливий проєкт – вірші про Основний Закон, які читають діти працівників Мінʼюсту, що воюють.

У цих по-дитячому щирих словах – те, що лежить в основі країни і що ми оберігаємо:
- право бути вільним
- жити у мирі
- мати гідність
- захищати Україну

Ми хочемо, щоб кожен – і дорослий, і малий – відчув:
Конституція – це не щось далеке.
Це про тебе. Про нас. Про наше завтра.

Почути ці голоси можна буде також на хвилях Авторадіо Україна, радіо П’ятниця, Прямий FM та радіо NRJ Ukraine.
А просто зараз – у цьому відео.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
154🕊2👍1😢1
Головні новини тижня 23 – 29 червня 2025 року

Україна та Рада Європи підписали угоду про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Він зможе притягати до відповідальності вище керівництво рф, включно з чинним главою держави. Докладніше

Мін’юст спільно з Мінфіном відстояли інтереси держави у Верховному Суді. Вдалося уникнути безпідставного стягнення майже 790 млн грн за позовом «Дельта банку». Докладніше

У Києві відкрився перший Цифровий офіс ДРАЦС, що працює повністю онлайн. Офіс уже зареєстрував понад 8 400 шлюбів і дозволяє парам одружуватись на відстані. Докладніше

Як адаптувати законодавство для доступу до внутрішнього ринку ЄС - обговорили під час «Кухні євроінтеграції». Мін’юст підкреслив: без якісних змін бізнесу буде важко конкурувати у ЄС. Докладніше

У Києві обговорили, як запровадити відновне правосуддя для неповнолітніх. Такий підхід успішно працює в країнах Європи, і Україна готує відповідні законодавчі зміни. Докладніше

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
4👍1🥰1
Протягом тижня з 20 по 26 червня в Україні офіційно з’явилися 3632 нові родини!

Понад три тисячі пар поєднали свої серця — з любов’ю, надією та вірою в спільне майбутнє.

За кожним "так" стоїть не лише емоція, а й турботлива робота наших працівників, які щодня допомагають українцям оформити найважливіші моменти життя.

Найбільше весіль цього тижня зареєстровано в:
- м. Києві — 834 пари
- Дніпропетровській області — 315
- Одеській області — 250
- Львівській області — 247
- Харківській області — 225

Докладніше — в інфографіці.

Бажаємо кожній новоствореній родині любові, взаємної підтримки та багато щасливих моментів разом!

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
11🥰7👍1
Як отримати інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно?

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно – єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження.

Інформація з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права, обтяження речових прав є відкритою та загальнодоступною.

Вона містить актуальні на дату та час її надання відомості про зареєстровані речові права, обтяження речових прав, наявні в Державному реєстрі прав, а також відповідні відомості з його невід’ємної архівної складової частини або відомості про відсутність зареєстрованих речових прав, обтяжень речових прав.

Отримати її можна:
- у паперовій формі. Для цього необхідно звернутися до державного реєстратора прав на нерухоме майно, адміністратора ЦНАП або помічника нотаріуса.
- в електронній формі. За допомогою Порталу Дія: https://is.gd/qCuboR.
Інформація, отримана в електронній чи паперовій формі, має однакову юридичну силу.

Послуга є платною, крім випадків, передбачених Законом.

Докладніше: https://is.gd/9zFXlB

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
👍52
День арбітражного керуючого!

Ваша професія — про другий шанс: для бізнесу, людей, нових стартів. Ви допомагаєте долати кризи, приймати складні рішення і будувати шлях до фінансової стабільності.

Дякуємо за вашу професійність і внесок у зміцнення правової системи України.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
8👍2🔥1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Захист інтересів держави. Як Мін’юст повернув Україні понад 12 млн доларів через суд у Китаї. Згадуємо найрезонансніші справи.

Захист інтересів держави в міжнародних та іноземних судах є невід'ємною частиною діяльності Міністерства юстиції, спрямованої на забезпечення верховенства права та захист національних інтересів на міжнародній арені.

Одним із показових прикладів ефективної правозахисної роботи Міністерства стало представництво інтересів Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України у спорі з китайською державною будівельною корпорацією.

Судовий спір, що тривав понад чотири роки, завершився на користь України — державі було повернуто понад 12 мільйонів доларів США.

Докладніше: https://is.gd/Q9uVjE

Підписатись
І FB I X I Instagram I YouTube
5👍3
Отримати безоплатну правничу допомогу навіть за кордоном просто, – Людмила Сугак

Якщо ви перебуваєте за кордоном і маєте юридичне питання – не залишайтесь наодинці з проблемою. Українська система безоплатної правничої допомоги (БПД) працює і для тих, хто був змушений виїхати за кордон. Консультації доступні дистанційно: телефоном, у месенджерах або через онлайн-сервіси.

Серед найпоширеніших питань з якими звертаються українці: оформлення чи обмін паспорта, питання військового обліку та повісток, стягнення аліментів, реєстрація народження дитини, спадщина, використання довіреностей тощо.

У колонці заступника Міністерки юстиції України Людмили Сугак – детальна інструкція, як отримати допомогу на прикладах реальних історій. Збережіть собі та поділіться з тими, кому це може бути потрібно.

Докладніше: https://is.gd/X4IAWW

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
6👍1🔥1
Оформлення довіреності за кордоном

Довіреність — це документ, який дозволяє одній людині діяти від імені іншої: представляти інтереси, підписувати документи, укладати угоди тощо. Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете, щоб довіреність була чинною в Україні, її можна оформити:
– у консульстві України — така довіреність одразу має юридичну силу, не потребує перекладу чи апостиля;
– у місцевого нотаріуса — зазвичай потрібен апостиль і нотаріально засвідчений переклад. Водночас у деяких країнах (наприклад, Польщі чи Чехії) ці вимоги можуть бути спрощеними.

Для оформлення довіреності необхідно мати: паспорт, ІПН, а також інші документи — залежно від мети. Наприклад, якщо це довіреність на розпорядження нерухомістю — необхідно додати копії документів, що підтверджують ваше право власності.

Докладніше: https://is.gd/E8VZNr

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
9👍2
Що таке адміністративна процедура

Уявіть, що вам потрібно оформити субсидію, отримати дозвіл, оскаржити штраф чи вирішити питання з державною установою. Щоб такі справи розглядалися справедливо, у чіткі строки і з дотриманням ваших прав, діє Закон про адміністративну процедуру.

Це інструкція для державних органів, яка передбачає :
– жодне рішення, яке вас стосується, не може бути прийняте без вашої участі;
– ви маєте право знати, яке рішення ухвалили, чому саме, і як його можна оскаржити;
– ви можете подати пояснення чи заперечення — і держава зобов’язана вас вислухати.

Наприклад, якщо поліція надіслала вам повідомлення про штраф, ви маєте право дізнатися, за що саме його накладено, подати свої пояснення або скаргу — і отримати обґрунтовану відповідь.

Цей закон — важливий крок до європейських стандартів взаємодії між людиною і державою.

Докладніше: https://is.gd/aI3zZn

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
👍4🔥43
1 липня — День державного реєстратора

Вітаємо фахівців, які забезпечують порядок у державних реєстрах, супроводжують створення бізнесу, реєстрацію майна та ключових прав громадян.

Ваша щоденна праця — основа правової стабільності та довіри до держави.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
20👍3
Чи карає закон за дії під примусом? Роз’яснення статті 40 ККУ

Якщо людина діяла не з власної волі, а під фізичним чи психологічним тиском, вона не несе кримінальної відповідальності за злочин. Це особливо важливо в умовах війни, коли окупанти змушують українців до співпраці, погрожуючи їм або їхнім близьким.

Стаття 40 Кримінального кодексу України визначає: не є злочином дія, вчинена під непереборним примусом — коли в людини не було іншого вибору. Водночас особа, яка застосовувала насильство чи погрози, буде притягнута до відповідальності.

Докладніше: https://is.gd/m1bavW

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
3👍1
2025/07/14 04:52:47
Back to Top
HTML Embed Code: