Telegram Web Link
Головні новини тижня 30 червня – 6 липня 2025 року

«Комплексна реформа правоохоронної системи як ключовий елемент євроінтеграції України». Ольга Стефанішина та Євген Пікалов наголосили: головне завдання — відновлення справедливості та наближення України до стандартів ЄС. Детальніше

Перший заступник Міністерки юстиції Микола Кучерявенко в коментарі для «Дзеркало тижня» розповів про переваги ухваленого законопроекту №12406. Зокрема, про криміналізацію обходу санкцій. Докладніше

У Києві до Дня судового експерта нагородили фахівців галузі. Заступники Міністерки юстиції Андрій Гайченко та Олена Ференс подякували експертам за впровадження новітніх методик і розвиток унікальних напрямів судової експертизи. Докладніше

Дмитра Роменського призначили директором Департаменту державної виконавчої служби. Серед пріоритетів у роботі — цифровізація, боротьба з корупцією та впровадження положень законопроєкту №9363. Докладніше

Людмила Сугак у своїй колонці пояснила, як отримати безоплатну правову допомогу, перебуваючи за кордоном. Консультації можливі дистанційно — телефоном, у месенджерах чи через онлайн-сервіси. Докладніше

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
3👍2😢1
За минулий тиждень в Україні зареєстровано 2769 нових шлюбів!

Понад дві з половиною тисячі пар поєднали свої долі — з любов’ю, довірою та спільними мріями про майбутнє.

За кожною церемонією стоїть злагоджена робота фахівців органів ДРАЦС, які щодня допомагають українцям оформити найщасливіші події життя.

Найбільше весіль зафіксовано в:
м. Києві — 692 пари
Дніпропетровській області — 219
Львівській області — 188
Київській області — 160
Одеській області — 156

Деталі — в інфографіці.

Бажаємо кожній новоствореній родині міцної любові, взаємної підтримки та багато щасливих спільних днів!

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
7👍5
Право на відпустку та відповідальність роботодавця за його порушення

Право на відпустки мають усі працівники, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також які працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Щорічна основна відпустка - не менше 24 днів. Для окремих категорій - більше.

Право працівника на відпустку у перший рік настає після 6 місяців роботи. Деякі особи можуть піти раніше, зокрема:
- звільнені після проходження строкової військової служби, якщо після звільнення зі служби вони були прийняті на роботу протягом 3 місяців;
- вагітні;
- жінки, які мають 2 і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;
- люди з інвалідністю тощо.

У період воєнного стану:
- відпустку можуть скоротити до 24 днів (невикористані дні переносяться на післявоєнний час);
- можуть відмовити у наданні, якщо працівник працює на об’єктах критичної інфраструктури;
- відпустка без збереження заробітної плати може надаватися без обмежень за домовленістю сторін;
- в обов’язковому порядку роботодавець надає таку відпустку за заявою працівника, який виїхав за кордон або є ВПО (не більше 90 днів).

Контактний номер системи надання Безоплатної правничої допомоги 0 800 213 103

Докладніше: https://is.gd/vZh911

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
👍42
Безпечне правосуддя для кожної дитини: в Ужгороді відкрили центр Barnahus

4 липня в Ужгороді відкрився Центр захисту прав дитини за моделлю Barnahus. Тут діти, які стали жертвами або свідками злочинів, можуть бути частиною правосуддя у безпечному середовищі – без зайвого стресу та повторної травматизації.

«Найважливіше – це команда фахівців, які вміють працювати з дітьми так, щоб розслідування було в їхніх інтересах і з найменшою шкодою», – зазначив заступник Міністерки юстиції Олександр Банчук, який взяв участь у відкритті.

Проєкт Barnahus уже працює в 14 областях і поступово розширює свою географію, щоб українське правосуддя було насправді дружнє до дитини.

Детальніше: https://is.gd/m4Dv1z

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
6👍1
До уваги представників медіа: триває акредитація на онлайн-брифінг за результатами рішення у справі ЄСПЛ «Україна та Нідерланди проти Росії»

9 липня 2025 року о 12:00 за київським часом Велика Палата Європейського суд з прав людини оголосить рішення по суті у найбільшій міждержавній справі «Україна та Нідерланди проти Росії».

Міністерство юстиції організовує онлайн-брифінг з Уповноваженою у справах Європейського суду з прав людини Маргаритою Сокоренко, яка одразу після оголошення рішення зі Страсбургу надасть відповіді представникам медіа. Онлайн-брифінг розпочнеться орієнтовно о 13:00 за київським часом.

Для участі в онлайн-брифінгу необхідно пройти попередню акредитацію, заповнивши форму за посиланням: https://forms.gle/WdRV1R61iyDtdGWu5

Реєстрація триває до 8 липня 12:00. Посилання на підключення буде надіслано акредитованим журналістам за добу до заходу.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
👍21
Посвідчення заповіту за кордоном

У зв’язку з повномасштабною війною багато українців були змушені залишити свої домівки та виїхати за кордон. Проте навіть перебуваючи за межами України, громадяни не втрачають права на вчинення нотаріальних дій — зокрема, на складання заповіту.

Громадяни України за кордоном можуть легально та відповідно до закону посвідчити заповіт, аби забезпечити дотримання своєї останньої волі. Для цього можна звернутися до консульської установи України або до іноземного нотаріуса (чи іншого органу), які наділені відповідно до іноземного законодавства таким повноваженнями.

Докладніше: https://is.gd/vN1f0N

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
3👍2
Закон про адмінпроцедуру: що змінилося у відносинах громадян із державою

Закон України «Про адміністративну процедуру» встановлює єдині, прозорі та зрозумілі правила взаємодії громадян із державними органами.
Він передбачає: кожен має право на доступ до матеріалів своєї справи, а також — на чітко обґрунтоване рішення. До прикладу, якщо вам відмовили у наданні послуги чи дозволу, орган зобов’язаний пояснити причину та надати інформацію про можливість її оскарження.

Якщо державний орган планує ухвалити рішення не на вашу користь — вас повинні попередити про це заздалегідь, щоб ви могли надати пояснення або додаткові документи, які можуть вплинути на результат. А у разі коли рішення вже ухвалене, але ви вважаєте його несправедливим — маєте право звернутися до суду.

Крім того, якщо у Вас є сумніви, що посадова особа, яка розглядає справу буде справедливою — наприклад, має особисті зв’язки або зацікавлена в результаті — ви можете вимагати, щоб справу розглядав хтось інший.

Докладніше: https://is.gd/qr2sYV

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
3🔥2👏2👍1
Понад 7,6 млрд грн аліментів стягнуто за півроку: приклади ефективної роботи виконавчої служби

У першому півріччі 2025 року органи державної виконавчої служби Мін’юсту стягнули понад 7,6 млрд грн аліментів — це на 30% більше, ніж за аналогічний період торік. До майже 150 тисяч боржників застосовано примусові заходи: заборону виїзду за кордон, керування авто й користування зброєю.

Лише за тиждень з 27 червня по 4 липня виконавці стягнули понад 728 тис. грн. На Тернопільщині батько, який роками не сплачував аліменти, після арешту рахунків повернув майже 275 тисяч гривень боргу та ще понад 148 тисяч штрафу. У Кропивницькому інший боржник сплатив понад 200 тисяч гривень заборгованості та 101 тисячу штрафу — всі ці кошти надійшли матерям дітей.

Держава має реальні механізми для захисту прав дітей. Ухилення від сплати аліментів тягне за собою відповідальність.

Докладніше: https://is.gd/WG1DJB

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
4🤔2👍1
2025/07/12 16:10:29
Back to Top
HTML Embed Code: