Telegram Web Link
Рішення ЄСПЛ у міждержавній справі «Україна та Нідерланди проти Росії»: розбір Мінʼюсту

9 липня 2025 року Європейський суд з прав людини задовольнив майже всі скарги, подані проти уряду росії у міждержавній справі «Україна та Нідерланди проти Росії», які стосувалися злочинів з 2014 року та під час повномасштабного вторгнення рф.

Кількість статей, за якими ЄСПЛ встановив порушення з боку росії, є одним із найуспішніших результатів у міждержавних справах в історії Суду.

Понад 10 років Міністерство юстиції докладало значних зусиль, спільно з національними та міжнародними партнерами збираючи докази та відстоюючи інтереси України на міжнародній арені.

У нашому великому матеріалі детальніше розʼяснюємо, за якими статтями Суд визнав порушення росії, в чому важливість цих рішень та які наступні кроки на шляху до забезпечення всеосяжної відповідальності росії.

Докладніше: https://is.gd/ZYyNW2

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
👍5🔥43
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Уповноважена Міністерства юстиції у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко назвала рішення суду безпрецедентним.

Визнання системних і масових порушень прав людини, вчинених росією на окупованих територіях, стане підґрунтям для роботи Спецтрибуналу щодо злочину агресії. Висновки суду також будуть використані для посилення санкційного тиску на росію на міжнародному рівні.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
11
Ольга Стефанішина: «Мін'юст впродовж багатьох років систематично працював над цією справою, забезпечуючи юридичний супровід в ЄСПЛ. І ось результат: після 11-річного судового процесу Україна виграє справу в ЄСПЛ»

За словами Міністерки, це рішення стало фундаментальним кроком до справедливості та відновлення міжнародного права. Суд виніс безпрецедентне рішення — найбільш масштабне засудження держави-агресора в історії Ради Європи.

Рішення стало можливим завдяки роботі команди Міністерства юстиції, яка понад 10 років невтомно працювала, наближаючи історичну перемогу в правовій площині.

Мін'юст продовжуватиме безкомпромісну боротьбу за притягнення росії до відповідальності через усі доступні міжнародні судові механізми.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
24
Право дітей військових на освітні пільги

Держава забезпечує учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, військовополоненим та їхнім дітям державну цільову підтримку для здобуття фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти.

Державна цільова підтримка надається, зокрема, у вигляді:
- повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
- пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
- соціальної стипендії;
- безоплатного забезпечення підручниками;
- безоплатного проживання в гуртожитку.

Для здобуття вищої освіти вступники подають заяви в електронній формі через особистий кабінет вступника або ж у певних випадках у паперовій формі. Під час реєстрації серед іншого потрібно вказати реквізити документів, що засвідчують підстави для спеціальних умов участі у вступній кампанії, інформація про які доступна в держреєстрах (наприклад, посвідчення УБД).

Крім того, необхідно особисто або електронною поштою (якщо у закладу освіти є технічна можливість прийняти) звернутися до закладу освіти з підтверджувальними документами: копією посвідчення учасника бойових дій / посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни / довідки про перебування військового у місцях несвободи.

Докладніше: https://is.gd/3YdSKI

Контактний номер системи надання Безоплатної правничої допомоги 0 800 213 103

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
👍52
Що таке скринінг у процесі вступу України до ЄС та де ми зараз?

У перекладі з англійської скринінг дослівно означає «перевірка». А в контексті процесу євроінтеграції – це детальний аналіз українського законодавства на відповідність до норм ЄС.

Його мета – перевірити, що вже зроблено, а що потрібно змінити.

Україна вже пройшла більшість скринінгових зустрічей. Далі – відкриття переговорів по кластерах.

Як відбувається скринінг, читайте в каруселі.

Детальніше: https://is.gd/LYUJz1

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
8👍1
ЄСПЛ визнав депортацію українських дітей до рф. Мінюст продовжує вести Реєстр депортованих або примусово переміщених дітей

Суд встановив, що російська федерація здійснювала системне переміщення та подальше усиновлення українських дітей у період з червня 2014 року до вересня 2022 року. Такі дії порушують статті 3, 5, і 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року ці злочини набули ще більшого масштабу та системності. ЄСПЛ підтвердив, що з травня 2022 року в рф були ухвалені законодавчі зміни, які суттєво спростили процес набуття українськими дітьми російського громадянства та їхнього усиновлення. Це свідчить про реалізацію довгострокової, фактично постійної політики цілеспрямованого вилучення українських дітей з-під опіки їхніх законних представників.

Процеси незаконного переміщення, зміни громадянства та усиновлення координувалися на найвищому державному рівні в рф. Зокрема, уповноважена з прав дитини при президенті рф особисто усиновила дитину, вивезену з Маріуполя.

Для фіксації таких випадків та повернення дітей додому Мін’юст створив Реєстр депортованих або примусово переміщених дітей.

Докладніше: https://is.gd/QiDcW1

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
11👍1
Мін’юст підготував законопроєкт про Національну програму адаптації законодавства до права ЄС

Міністерство юстиції України завершило розробку проєкту Закону про Національну програму адаптації законодавства до права ЄС – стратегічного документа, спрямованого на підготовку України до повноправного членства в Євросоюзі.

Документ визначає засади розробки та реалізації Нацпрограми, закладаючи основу для впорядкованої, прозорої та ефективної адаптації законодавства за всіма напрямами переговорного процесу з ЄС.

Попереду – міжвідомче погодження, розгляд Урядом та подання до Верховної Ради. А після прийняття закону – затвердження самої Національної програми адаптації.

Докладніше: https://is.gd/cTCYgL

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
4👍4
Юридичні особи по-новому: старт перетворень у державному та комунальному секторах

28.08.2025 вводиться в дію Закон України «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб».

Закон спрямований на удосконалення корпоративного управління в юридичних особах, заснованих на державній та комунальній власності, підвищення інвестиційної привабливості країни та наближення законодавства до законодавства Європейського Союзу та Керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку.

НПА передбачає запровадження перехідного періоду у 3 роки. Під час його дії має відбутись трансформація існуючих організаційно-правових форм юридичних осіб та значне скорочення їх переліку згідно з Керівними принципами ОЕСР з корпоративного управління, та позбавить державу тих, які «морально» застарілі.

Докладніше: https://is.gd/gMuRUr

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
2👍2
Україна та Італія підписали Меморандум про співробітництво у пенітенціарній сфері

10 липня у межах міжнародної конференції Ukraine Recovery у Римі Віцепрем’єр-міністерка – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина та Міністр юстиції Італійської Республіки Карло Нордіо підписали Меморандум про співробітництво у пенітенціарній сфері.

Документ передбачає співпрацю у таких напрямках, як:
- виконання кримінальних покарань і пробації
- адаптація національного законодавства до стандартів ЄС
- діджиталізація пенітенціарної та пробаційної систем
- розвиток кадрового потенціалу та управлінських практик
- покращення медичного забезпечення
- впровадження нових реабілітаційних програм для засуджених тощо.

Цей Меморандум – важливий крок у напрямку реформування пенітенціарної системи та євроінтеграції України.

Докладніше: https://is.gd/ZmJkAo

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
5🔥42👍1
16 липня відбудеться Круглий стіл щодо рішення ЄСПЛ у міждержавній скарзі України та Нідерландів проти Росії

У середу, 16 липня о 10:00 у Києві відбудеться круглий стіл на тему: «Рішення ЄСПЛ по міждержавній скарзі України та Нідерландів проти Росії і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії».

Що це рішення означає і які його найбільш важливі аспекти? Як воно вплине на процеси правосуддя і захист потерпілих? Чи є механізми, як змусити росію виконати рішення ЄСПЛ? Про це дискутуватимуть представники Міністерства юстиції України та правозахисної спільноти.

В межах заходу відбудеться сесія запитань та відповідей з Уповноваженою у справах Європейського суду з прав людини Маргаритою Сокоренко.

Запрошуємо представників медіа для участі в заході. Просимо зареєструватися до 12:00 15 липня: https://forms.gle/cBBe4uaCsZyijaeC7

Участь у заході можлива тільки для акредитованих учасників. Місце проведення буде повідомлене акредитованим представникам медіа.

Докладніше: https://is.gd/h2uzry

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
3👍1
Ми віддані імплементації Дорожньої карти з питань верховенства права, – Стефанішина на URC2025

Про це заявила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина на четвертій Конференції з питань відновлення України у Римі 10 липня.

Під час панелі, присвяченій верховенству права, вона наголосила на відданості утвердженню верховенства права в Україні та зобов’язань за Дорожньою картою з питань верховенства права.

За словами Міністерки, Україна очікує підтримки Дорожньої карти всіма державами-членами ЄС після відкриття 1 Кластера переговорного процесу про членство України в Євросоюзі.

В обговоренні також взяли участь Міністр юстиції Італії Карло Нордіо, генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе та інші високі гості.

Докладніше: https://is.gd/Gsi9Zy

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
4👍2
«Мінʼюст. Тиждень» Випуск 18

Безпрецедентне рішення ЄСПЛ: росію визнали відповідальною за масові порушення прав людини.

7,6 мільярда гривень аліментів стягнуто за пів року: як санкції допомагають боротися з боржниками.

Майже 30 мільйонів гривень вдалося заощадити завдяки пробації: як працюють альтернативні покарання.

Комунальні пільги для ветеранів та їх родин: хто має право, як оформити і де подати заяву.

Понад 90 тисяч лотів продано через OpenMarket СЕТАМ: як працює державний онлайн-аукціон.

Відпустки під час воєнного стану: хто має право та що змінилося у трудовому законодавстві.

Підписатись І FB I X I Instagram I YouTube
9👍5🔥1🥰1
2025/07/13 18:44:53
Back to Top
HTML Embed Code: