Telegram Web Link
Заява Міністерства молоді та спорту України

Українська мова — це основа нашої національної ідентичності. Це наш вибір, який ми робимо щодня. Це наша зброя. І саме зараз, коли триває війна за саму суть української державності, ворог штучно використовує питання мови та віри, намагаючись розколоти наше суспільство. Наша ж сила у єдності.
Міністерство молоді та спорту України закликає громадськість не піддаватись на інформаційні провокації. Будь-який конфлікт у публічному просторі має вирішуватись у дусі взаємоповаги, а не через роздмухування суперечок.

Щодо ситуації навколо Євгена Селезньова, Міністерство звертає увагу на наступні факти:

1️⃣ Євген Селезньов публічно заявив, що свідомо перейшов на українську мову і послідовно її використовує у побуті, медіа та на полі. Це підтверджують і численні відео з матчів. Самого ж Євгена публічно підтримали військовослужбовці різних підрозділів, які захищають Україну на фронті.

2️⃣ Футбольний клуб Odesa Football Media Team спростував дезінформацію у медіа та повідомив, що жодного вигнання підлітка з команди не було. Рішення залишити команду родина гравця ухвалила самостійно.

3️⃣ Клуб також заявив про неприйнятність використання мовного питання для штучного роздмухування конфліктів. У цьому Міністерство цілковито підтримує позицію керівництва команди.

Ми переконані: сила України — в єдності. Ми можемо бути різними за етнічним походженням, віросповіданням, але нас об’єднують спільні фундаментальні цінності — соборність, самобутність, воля та гідність. Саме вони роблять нас сильнішими, саме їх сьогодні відстоюють наші воїни.

Закликаємо всіх учасників спортивного процесу — організаторів, тренерів, гравців, батьків та медіа — бути відповідальними, зберігати гідність у спілкуванні та пам’ятати: наша сила — в нашій єдності.

Слава Україні!
🇺🇦🥈Збірна України з пара триатлону виборола срібну нагороду чемпіонату Європи, що відбувся у Франції🇫🇷

У змаганнях у місті Безансон взяли участь спортсмени з 30-ти країн.

28-річна киянка Аліса Колпакчи стала 🥈віцечемпіонкою у класі РТS5. Наша бронзова призерка чемпіонату світу-2021 з результатом 01:20:06 менш ніж півтори хвилини поступилася Марті Дзецентковській з Польщі (01:18:45).

Для Аліси Колпакчи ця медаль — шоста в карʼєрі на континентальних першостях.

Валерій Перехрест став сьомим у класі РТS3, а Віта Олексюк з гайдом Наталія Мацупко також посіла сьому сходинку у класі РТVI.

👏Вітаємо спортсменку та її тренерів зі сріблом ЧЄ і бажаємо продовжити медальну серію!

📷National Sports Committee for the Disabled of Ukraine, Paralympic Committee

#will2win #паралімпійськийспорт #міжнароднізмагання #паратриатлон
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Положення про Міністерство молоді та спорту України

Кабінет Міністрів України за ініціативи Мінмолодьспорту ухвалив постанову «Про внесення змін до пункту 4 Положення про Міністерство молоді та спорту України». Цей крок став етапом у впровадженні Закону України № 4370-IX, що розширює державну підтримку адаптивного спорту.

🔎Навіщо це потрібно?
Адаптивний спорт — важливий напрям, що допомагає залучати до занять фізичною культурою різні групи населення, підтримує програми фізичної активності та ініціативи для ветеранів, людей з інвалідністю та інших соціальних груп, які потребують підтримки. Тепер держава матиме чітко визначені механізми координації та підтримки таких ініціатив.

Положення про Мінмолодьспорту привели у відповідність до законодавства, яке визначає повноваження Міністерства у сфері фізичної культури та спорту, зокрема щодо системного розвитку адаптивного спорту:

🔹координації заходів з адаптивного спорту;
🔹сприяння його розвитку;
🔹взаємодії з національними спортивними федераціями в питанні розвитку адаптивного спорту.

☑️Ухвалення цієї постанови — це крок до системної інклюзії у сфері фізичної культури і спорту та реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, ініційованої Першою леді України Олени Зеленської. Держава підтверджує свою готовність підтримувати кожного громадянина — без жодних бар’єрів.

#Мінмолодьспорт #ЗасіданняУряду #Адаптивнийспорт #Безбарєрність
Уряд призначив стипендії тренерам, які готують атлетів до участі в Паралімпійських іграх

За ініціативи Мінмолодьспорту Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про призначення стипендій видатним тренерам. Їх отримають фахівці, які готують атлетів до участі в Паралімпійських іграх.

📌Мета рішення - відзначити внесок тренерів у розвиток спорту осіб з інвалідністю та підтримати їхню роботу. Також Уряд прагне стимулювати підготовку нових поколінь атлетів до міжнародних змагань.

Двадцять п'ять стипендій призначено тренерам, які забезпечують підготовку спортсменів, включених до складу кандидатів на участь в Паралімпійських іграх. Тринадцять тренерів працюють із кандидатами на участь у ХІV зимових Паралімпійських іграх 2026 року у мм. Мілан та Кортіна-д'Ампеццо (Італійська Республіка).

🖇️Розмір кожної стипендії — 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Загальна сума видатків на ці стипендії становитиме понад 5,3 млн гривень.

☑️Виділення стипендій підтримає тренерів та стимулюватиме розвивати спортивні таланти.
Мінмолодьспорту системно підтримує розвиток спорту в Україні та підготовку українських атлетів до виступів на найпрестижніших міжнародних змаганнях.

#Мінмолодьспорт #ЗасіданняУряду
ℹ️ Уряд схвалив законопроект «Про фізичну культуру і спорт», який розробили за ініціативи Мінмолодьспорту.

Після ухвалення Верховною Радою України цей законопроєкт врегулює питання наукової підтримки у фізичній культурі та спорті.

Зокрема, законопроєкт визначає, що:
🔹Науково-методичне забезпечення у спорті — це комплекс дій, які допомагають впроваджувати нові наукові знання, сучасні технології та найкращий досвід у сфері фізичної культури і спорту.

🔹Наукове забезпечення включає дослідження, впровадження їх результатів у підготовку спортсменів, а також розвиток наукових кадрів і тренерів.

🔹Наукова підтримка стає обов’язковою частиною підготовки національних збірних команд України. Її організовують за чіткими правилами, які визначають науковці. Фінансування досліджень зможе надходити від замовників, грантів та інших дозволених джерел.

🖇️Ухвалення законопроєкту сформує законодавчу базу для розвитку спортивної науки в Україні та наукового супроводження національних збірних команд України.

#Мінмолодьспорт #спортивнанаука
‼️ War&Sanctions: Головне управління розвідки та Мінмолодьспорт продовжують викривати російських спортсменів-пропагандистів

👥 ГУР МО України спільно з Міністерством молоді та спорту України на порталі War&Sanctions публікує інформацію про чергову партію російських спортсменів, тренерів і функціонерів, які беруть активну участь в інформаційно-психологічних операціях проти України, підтримують агресивну політику кремля та водночас залишаються частиною світового спортивного середовища.

Серед них:
яна єгорян — російська фехтувальниця, лейтенант збройних сил рф, віцепрезидентка федерації фехтування московської області. Виступає за центральний спортивний клуб армії рф (ЦСКА), підпорядкований міноборони рф. Вона є амбасадором загальноросійського громадського руху сприяння патріотичному та спортивному вихованню громадян "Здоровоє отєчество", який здійснює свою діяльність, зокрема й на ТОТ України.
аліна загітова — російська фігуристка, кореспондентка та ведуча “першого каналу”, амбасадорка російської нафтової компанії "татнєфть". Вона особисто взяла участь у голосуванні щодо поправок до конституції рф, які дозволили путіну переобратися ще на два терміни. Відвідувала тимчасово окупований Крим, а у 2024 році публічно підтримала рішення путіна про висунення його кандидатури на виборах президента рф.  
клімєнт колєсніков — російський плавець, старший інструктор з фізичної підготовки та спорту спортивної команди при управлінні центрального округу військ національної гвардії рф, має військове звання.
євгеній байдусов — російський борець греко-римського стилю, учасник Ігор країн СНД 2023 року та Чемпіонату Європи з боротьби 2025 року в Албанії. Член національної збірної росії з греко-римської боротьби. Неодноразово використовував Z-символіку, яка популяризує російське вторгнення в Україну, а також відвідував тимчасово окупований Крим, публічно заявляючи, що вважає Сімферополь і Крим частиною росії.
арам грігорян — російський дзюдоїст, член національної збірної команди росії з дзюдо, член спортивного клубу "динамо", відомого своєю належністю до органів внутрішніх справ і держбезпеки рф, а також учасник збору коштів на потреби російських військових формувань.
ілья буров — російський фристайліст, член олімпійської збірної команди росії з фрістайлу, рядовий спортивної роти та інструктор центрального спортивного клубу армії рф (ЦСКА) м. Севастополь, підпорядкованого міноборони рф. Відкрито демонструє проросійську псевдопатріотичну символіку та публічно підтримує владу рф у "боротьбі з нацизмом". Також він закликав "захищати російськомовне населення, громадян своєї країни".

❗️ Кожен із них залишається частиною міжнародної спортивної системи — попри прямі зв’язки зі збройними формуваннями агресора та участь у пропагандистських кампаніях.

✖️ ГУР МО України та Мінмолодьспорт закликають міжнародну спортивну спільноту до рішучих дій: повного усунення спортсменів країни-агресора від міжнародних змагань (включно з нейтральним статусом), виключення з міжнародних федерацій і припинення будь-якої співпраці з представниками росії.

ГУР в інших соціальних мережах:
🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber
🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads
🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot
🔹 TikTok
Заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Тимофєєв відвідав Національний університет фізичного виховання і спорту України, де презентували соціальний проєкт «НУФВСУ з повагою ЗСУ».

Мета ініціативи — підтримка ветеранів ЗСУ через доступ до якісної фізичної реабілітації та спорту.

Абонемент включає:
🔹12 тренувань у тренажерній залі;

🔹8 візитів до басейну;

🔹індивідуальні заняття з фахівцями;

🔹спортивну страховку.

Завдяки такому підходу ветерани мають змогу відновити фізичне здоров’я, зміцнити психологічну стійкість і повернутися до активного життя.

У заході також взяли участь представники КМДА, військових підрозділів, громадських організацій, благодійних фондів і бізнесу, що свідчить про підтримку та взаємодію.

Такі проєкти — допомагають у відновленні й сприяють соціальній адаптації та формують культуру вдячності до захисників України.

#Мінмолодьспорт  #Адаптивнийспорт
Мінмолодьспорт створив Агенцію масового спорту України

Враховуючи нові тенденції розвитку масового спорту та фізичної культури , а також аналізуючи ефективність та масштабність реалізації соціальних проектів Мінмолодьспорт створив Агенцію масового спорту України.

Шляхом об'єднання Державної установи «Спорт для всіх» з «Центром фізичного виховання та спорту учнів і студентів (Комітет фізичного виховання та спорту МОН)» та завдяки розширенню та оновленню команди, агенція  дієво реалізовуватиме державну політику з розвитку масового спорту в Україні.
Основна ціль Агенції збільшити та поширити розвиток масової фізичної культури та спорту в кожному регіоні нашої країни.

«Агенція масового спорту України» - нова установа, яка розвиватиме учнівський, студентський та масовий спорт в Україні. 

#Мінмолодьспорт #Спортдлявсіх #Агенція #Активні
«Після поранення життя триває далі — і воно може бути дуже різноманітним та активним». Історія ветерана Дениса Бурбели.

Міністерство молоді та спорту України спільно з Державна установа «Агенція масового спорту України» продовжує розповідати історії ветеранів війни, що долучилися до адаптивних клубів «Нестримні».
Денис Бурбела родом із Вінниччини. Йому 30 років. До повномасштабного вторгнення він вів активне життя: займався спортом, ходив у зал та у гори, катався на сноуборді — рух і сила завжди були поруч.

🗣️«Я служив у 8-му окремому гірсько-штурмовому батальйоні 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» на посаді командира гранатометного взводу. В армії — з 27 лютого 2022 року і до поранення 22 жовтня того ж року», — розповідає Денис.

За час служби ветеран брав участь у бойових діях на Київщині, Чернігівщині, Харківщині, Луганщині та Донеччині.

🏐Після поранення йому знадобилася фізична й емоційна реабілітація. Новим етапом життя став адаптивний спорт: «Мене покликав товариш, з яким ми раніше займалися адаптивним кросфітом. Так я й у квітні 2025 року прийшов у спорт — у волейбол сидячи.

Перші тренування були непростими. «Перший день був насиченим, нічого не виходило, дуже було незвично. Але я отримав велику кількість позитивних емоцій».

🙌🏻Сьогодні Денис продовжує тренування: «Я тренуюся. Таких, як я, там вдосталь, тож я не потребував якогось особливого підходу. Це комбінація фізичного та емоційного. Потрібно перемагати самого себе щоразу на тренуваннях, щоб покращити результат».

Для Дениса Бурбели спорт — це не лише про тіло. Це спосіб відчути себе частиною команди, відчути життя.

💬«Адаптивний спорт є дуже важливою частиною реабілітації після поранення: знову відчути себе живим на повну, відчути себе сильним, показати приклад іншим. Після поранення життя триває далі — і воно може бути дуже різноманітним та активним».

💬«Змінилося ставлення до себе, я став сильнішим та впевненішим, віднайшов свою спільноту, в якій мені комфортно та безпечно. Не збирався та не збираюся здаватися — тренуватимусь далі».

🫂Поруч із ним — ті, хто дає сили йти вперед. «Сім'я — це мій ґрунт під ногами. Робота — як відчуття, що я роблю щось корисне для суспільства, держави і самого себе».

🖇️І наостанок Денис дає пораду тим, хто ще шукає себе після травм: «Боріться далі і не здавайтеся. Зараз існує маса адаптивних видів спорту на кожен смак та на кожну травму. Поранення — це не вирок, це перша сходинка нового життя».

ℹ️ Проєкт «Активні парки – Нестримні» реалізує ДУ «Агенція масового спорту України» за підтримки Міністерства молоді та спорту України в межах Національної стратегії безбар’єрного простору за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

📌 Дізнайтесь більше про клуби: https://sportforall.gov.ua/proiekty/nestrymni

#Мінмолодьспорт #Агенція #безбарєрність #адаптивнийспорт
Міністерство молоді та спорту України працює над створенням кращих умов для юних спортсменів. Один зі стратегічних кроків — надання закладу освіти статусу спеціалізованого закладу спортивного профілю. Це реальний механізм розвитку спортивної освіти в Україні.

✔️Комісія Мінмолодьспорту провела чергове засідання під головуванням заступника міністра Сергія Тимофєєва. У центрі уваги — питання надання  закладу освіти статусу спеціалізованого закладу спортивного профілю із специфічними умовами навчання Комунальному закладу «Житомирський обласний спортивний ліцей» Житомирської обласної ради.

💭Директор ліцею Олександр Сташенко презентував бачення розвитку спортивного ліцею. Він розповів про спортивні досягнення учнів, особливості освітнього процесу та навчально-тренувального процесу, спортивних досягненнях учнів готовність до нових викликів.

📈Новий статус відкриває більше можливостей для учнів. Це і оновлення інфраструктури, і запровадження сучасних підходів до навчання й тренувань.

📌Розвиток спортивної освіти – важлива складова державної політики в умовах війни та викликів сьогодення. А отже, попереду – спільна робота задля того, щоб молодь мала ще більше шансів реалізувати свій потенціал.

#Мінмолодьспорт #СпортивнаОсвіта
2025/07/01 21:28:06
Back to Top
HTML Embed Code: