Telegram Web Link
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
«Я — не тільки ветеранка. Я — спортсменка. Я — людина, яка знайшла нову себе, - сказала Ольга.

Ольга Бенда пройшла війну, поранення і болісну реабілітацію. Але попри все — не зупинилася. Вона обрала силу. Обрала рух. Обрала спорт.

Сьогодні вона амбасадорка безбар’єрності Міністерства молоді та спорту України. Історія Ольги — про те, як адаптивний спорт відкриває не лише нові можливості тіла, а й повертає відчуття гідності, віри та життя.

У новому відео до тижня безбар’єрності вона ділиться особистим: «Після поранення я не вірила, що зможу знову відчувати силу в тілі. Але спорт навчив мене головному — не здаватися».

Кожне тренування — це виклик. Але й кожен крок уперед — це перемога над обмеженнями, які залишаються тільки в голові.

Адаптивний спорт — це про нові можливості. Про те, що ти можеш більше, ніж думаєш. Це — спільнота. Підтримка. І шанс почати знову.

Тиждень безбар’єрності — це не про особливі умови. Це про рівні можливості для всіх.

Ми поруч із тими, хто щодня доводить: бар’єри — у минулому.

Національний тиждень безбар’єрності проходить в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олена Зеленська.

#тиждень_безбарєрності #безбарєрність #Мінмолодьспорт #адаптивнийспорт
Міністерство молоді та спорту України реалізує флагманський проєкт «Активні парки: локації безбар’єрного дозвілля» — інноваційний підхід до організації відкритого простору, де кожен може займатися фізичною активністю у комфортних умовах.

Проєкт охоплює всі вікові категорії й особливості фізичних можливостей, формуючи безпечне та доступне середовище для занять фізичною культурою і спортом просто неба. Від молоді до ветеранів, від дітей до людей з інвалідністю — «Активні парки» дають змогу кожному відчути: рухова активність і спорт — це про тебе.

Це не лише про тренування. Це про щоденний вибір на користь здоров’я, взаємоповаги й активного життя. Про підтримку ментального стану, соціальну інтеграцію та гідність.

Вже сьогодні у рамках проєкту маємо такі показники: функціонує 36 бігових клубів, 53 клуби скандинавської ходьби та 120 адаптивних клубів, проведено 4 масштабних забіги у містах Одеса, Подільськ, Полтава та Миколаїв, в різних регіонах країни проведено 245 заходів «Активні парки - шлях до перемоги», 3 клуби «Активні парки - воркаут клуби», 16 заходів «Активні парки - Зимова країна», 2 заходи «Активні парки - Нація загартованих».

Загалом з початку року проведено 479 заходів, до яких залучено 289 348 осіб/відвідувань. Наразі соціальний проект «Активні парки» в територіальних громадах реалізує 134 координатори, які провели 1101 захід та залучили до них 9186 осіб/відвідувань.

У час повномасштабної війни, коли фізична й психологічна стійкість нації є критично важливою, безбар’єрне дозвілля стає частиною національної сили. «Активні парки» — це приклад сильної держави, яка створює простори свободи й турботи, де кожен може бути собою — сильним, вільним і активним.

📘 Для тих, хто хоче краще зрозуміти, що таке безбар’єрність, — радимо ознайомитися з офіційними матеріалами:
🔗 Гайд безбар’єрних подій
🔗 Довідник безбар’єрності

Національний тиждень безбар’єрності — це привід не лише говорити, а й діяти. Долучайся до змін у своїй громаді, у своєму просторі, у своєму мисленні.

Національний тиждень безбар’єрності проходить в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олена Зеленська

#тиждень_безбарєрності #безбарєрність #Мінмолодьспорт #адаптивнийспорт
🕊️ У кожного – свій голос, та серце в нас одне. Сьогодні Україна вперше відзначає День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття – свято єдності, взаємоповаги й вдячності всім, хто щодня творить нашу спільну країну.

У час, коли ворог намагається розділити нас за мовою, віросповіданням чи походженням – ми навпаки демонструємо приклад згуртованості, сили і взаємної підтримки.

Ми багатонаціональна країна, в якій кожна етнічна спільнота – невід’ємна частина української нації. Традиції, мови, мистецтво, пісні, вишивки, історії різних народів – усе це зшите в єдине полотно, яке називається Україна.

«Культурне розмаїття – не про відмінності, а про силу, яку ми здобуваємо завдяки ним. У цій війні ми остаточно довели: нас неможливо зламати, бо ми об’єднані однією любов’ю до свободи та України», – зазначив Міністр молоді та спорту Матвій Бідний.

🇺🇦 Цей День – про гідність кожної громади і про нашу спільну боротьбу. Це ще один крок на шляху інтеграції до ЄС, де повага до прав меншин і культурної ідентичності – основоположні принципи.

«Єдність у розмаїтті» – не гасло, а щоденна реальність!
Десятий випуск подкасту «АкТИвні» - розмова з Ярославом Сойніковим, одним із найвідоміших тренерів України.

Чи справді 10 тис. кроків на день змінюють тіло? Чому табата може бути шкідливою для новачків? Що важливіше для прогресу — HIIT чи сон? І чому втома накопичується навіть у тих, хто регулярно тренується? У новому випуску подкасту АкТИвні Вадим Данильченко, професійний фітнес тренер, співавтор і головний методист програми Президента України «Активні парки», розмовляє із гостем про баланс навантаження і відновлення, модні фітнес-міфи, персональні програми для різного віку, а також про гігієну сну, магній, TRX на свіжому повітрі та те, чому варто тренуватись не більше, а розумніше.

Подкаст «АкТИвні» - це розмови з тренерами, спортсменами, лікарями, психологами, вченими, лідерами думок про здоровий спосіб життя, фізичне і ментальне здоров’я та правильне харчування.

Ціль подкасту «АкТИвні»:
- фахово розібратися у важливих питаннях здоров’я, медицини, фізичної активності та харчування
- розвінчати міфи та обговорити сучасні тренди здорового способу життя

🟢 Десятий випуск подкасту можна переглянути за покликанням:
https://www.youtube.com/watch?v=WG0tnbMCxUc&t=3081s

Нові епізоди шоу «АкТИвні» виходитимуть щонеділі.

ℹ️ Подкаст «АкТИвні» виходить у рамках програми Президента «Активні парки», який реалізує Державна установа «Спорт для всіх» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

#Мінмолодьспорт #АкТИвні #подкаст #активніпарки
💬 Як має виглядати молодіжна політика до 2030 року? І які інструменти дадуть молоді більше можливостей навіть в умовах війни?

Про це говорили 20 травня під час онлайн-зустрічі команди Міністерства молоді та спорту з представниками та представницями структур, відповідальних за реалізацію молодіжної політики в регіонах.

🙌 У фокусі – проєкт Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України: покоління стійкості – 2030». Вона має стати платформою для:
🔹 Розвитку молодіжних просторів і центрів по всій країні
🔹 Підтримки молодіжних і дитячих ГО
🔹 створення безбар’єрного середовища для кожного та кожної

Начальник управління молодіжної політики Владислав Яцук також презентував підсумки прийому документів цьогорічного етапу Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові країни – це про визнання і посилення молодіжних ініціатив, які змінюють країну вже сьогодні.

🤝 Такі наради – це координація національного і регіонального рівнів, щоб молодіжна політика була не на папері, а в дії. І щоб у кожній області молодь мала доступ до можливостей – без бар’єрів.

ℹ️ Національний тиждень безбар’єрності проходить в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

#МолодіжнаПолітика #Безбарєрність #Тиждень_Безбарєрності
📍 Відбулося засідання Третього керівного комітету з імплементації Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та реконструкція» на 2023–2026 роки.

🔹 Серед ключових тем:
– права людини
– верховенство права
– відновлення демократичних процесів в Україні
– розвиток молодіжної політики, як ключового елементу повоєнної відбудови

🗣Наталія Радчук, начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства молоді та спорту України, підкреслила важливість результатів, яких вдалось досягнути в рамках проєкту «Молодь за демократію в Україні», що став ключовим інструментом підтримки української молоді в умовах війни.

🤝 Тобіас Флессенкемпер, керівник департаменту молодіжної політики Ради Європи, відзначив значний прогрес у розбудові молодіжної політики в Україні.

📢 Рада Європи підтвердила готовність продовжити підтримку України в розвитку молодіжної політики. Це важливий фактор для ефективної реалізації молодіжної політики в Україні в умовах сьогодення.


#міжнароднеспівробітництво #європейськаінтеграція #молодіжнаполітика #CouncilOfEurope
📍 20 травня в Києві відбулася національна конференція «Шлях до стійкості: стратегії допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів у громаді». Захід організовано Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки урядів Японії, Республіки Корея та Іспанії.
Участь у конференції взяв заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Тимофєєв, який долучився до панельної дискусії «Створення умов доступності та безбар’єрності в громаді».

💬Сергій Тимофєєв наголосив, що адаптивний спорт є одним із найважливіших інструментів фізичного та психологічного відновлення, соціальної інтеграції ветеранів війни, людей з інвалідністю. Він підкреслив, що фізична культура і спорт мають бути доступні для кожного, незалежно від життєвих обставин, і саме через підтримку безбар’єрного середовища це стає можливим.

🖇️Особливу увагу учасники дискусії приділили створенню доступного простору, інклюзивних сервісів і довгостроковій підтримці людей з інвалідністю, ветеранів, переселенців та цивільних, які зазнали травм чи втрат.

На завершення конференції відбулася презентація Альманаху безбар’єрних проєктів — збірки з 13 рішень, розроблених випускниками Школи універсального дизайну ПРООН. Ці проєкти втілюються в громадах по всій Україні.

ℹ️ Національний тиждень безбар’єрності проходить в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.


#тиждень_безбарєрності #безбарєрність #Мінмолодьспорт #адаптивнийспорт
🛠 Відновлюємо Україну разом – без бар’єрів і без меж! У Києві стартував другий всеукраїнський семінар-тренінг «ВідНОВА:UA». Цей захід об’єднав молодь з 11 регіонів заради спільної мети: відновлення України та створення доступних, безпечних просторів для кожного та кожної.

🌍 4 дні практики, командної взаємодії, обміну досвідом і натхнення. Це формування мережі молодих лідерів та лідерок, які вже сьогодні творять зміни у своїх регіонах.

👀 Виїзні сесії до відновлених молодіжних просторів, робота з ментальним здоров’ям, планування нових обмінів і партнерств – усе це «ВідНОВА:UA». І все це – про дії, які мають значення.

Україна, де кожна молода людина може творити майбутнє – це не мрія. Це план. І ми вже його реалізуємо. Разом.

ℹ️ Захід відбувається у межах Національного тижня безбарʼєрності. Національний тиждень безбар’єрності проходить в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи Першої леді України Олена Зеленська.
 
Програму залучення молоді до відновлення України шляхом реалізації молодіжних обмінів «ВідНОВА:UA» впроваджує Міністерство молоді та спорту України, Всеукраїнський молодіжний центр, ПРООН в Україні за фінансування урядів Данії та Японії та у межах Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

#МолодіжнаПолітика #Безбарєрність #Тиждень_Безбарєрності #ВідноваUA
«Я не зупиняюся, бо надихаю інших». Історія ветерана, тренера та учасника клубу «Нестримні»

Знайомтеся з першим героєм нашої серії «Відновлення через спорт» – проєкту, що розповідає історії ветеранів-учасників адаптивних клубів «Нестримні». Це 26-річний ветеран війни, боєць АЗОВу, тренер – Іван Бочкарьов. Чоловік родом з Житомирщини, він пройшов оборону Маріуполя та 2,5 роки полону й нині повертається до життя через спорт.

«Мене звати Бочкарьов Іван. Я з Бердичівського району Житомирської області. У 2018 році розпочав строкову службу в НГУ в Житомирі, згодом підписав контракт. У 2021-му перевівся до Маріуполя в підрозділ АЗОВ. Там зустрів повномасштабне вторгнення. Обороняв місто до кінця, а потім потрапив у полон», – розповідає Іван.

Він перебував у полоні понад два роки, після чого, повернувшись внаслідок обміну, знову приєднався до НГУ та розпочав процес відновлення. До війни Іван займався змішаними єдиноборствами, BJJ, самбо, силовим багатоборством, рукопашним боєм, тренував дітей і дорослих у рідному місті. Після полону вирішив, що слід повернутися до спорту та тренувань, тим самим поділитися з іншими своїми знаннями.

💬 «Друг запропонував долучитися до клубу «Нестримні» – допомагати ветеранам і людям з інвалідністю. Я погодився, бо сам ветеран і розумію цих людей, як ніхто», – ділиться Іван.
Близько трьох місяців Іван тренує та проводить адаптивні заняття з кросфіту. Кожному підбирає індивідуальну програму, враховує можливості та прагне підтримати не лише фізично, а й емоційно.

💬 «Кожна людина – це унікальна історія. Моя мета – створити довіру, допомогти відчути силу. Це ком’юніті, де ми розуміємо одне одного без слів. І це моє власне відновлення – я стаю спокійнішим і впевненішим».

Для Івана спорт – це шлях до себе.
💬 «Я не зупиняюся, бо надихаюсь людьми, які приходять у зал. Їхня воля й характер мотивують. А ще – відпочинок із друзями, підтримка коханої дають сили рухатися вперед».

ℹ️Національний тиждень безбар’єрності проходить в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

ℹ️Проєкт «Активні парки – Нестримні» реалізує
Державна установа «Спорт для всіх» за підтримки Міністерства молоді та спорту України в межах Національної стратегії безбар’єрного простору за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

📌 Дізнайтесь більше про клуби: https://sportforall.gov.ua/proiekty/nestrymni


#тиждень_безбарєрності #Мінмолодьспорт #безбарєрність #адаптивнийспорт
2025/07/06 23:15:13
Back to Top
HTML Embed Code: