Telegram Web Link
​​✌🏻Час підбити підсумки
2,5 роки на посаді Міністра розвитку громад та територій України.

Далі буде про те, що вдалося змінити нашій команді. Але спочатку хочу подякувати всім, адже Мінрегіон – це велика родина, в якій тисячі людей пліч-о-пліч будували нову систему життя регіонів: прозору, комфортну, зрозумілу, конкурентоспроможну та інвестиційно привабливу.

Це — команда самого міністерства, народні депутати профільних комітетів, голови обласних державних адміністрацій, мери міст та представники громад.

А тепер про наші спільні досягнення ⬇️
Реформа децентралізації
Європарламент визнав її однією з найуспішніших в Україні. Затверджено новий адміністративно-територіальний устрій країни. Місцева влада отримала частину повноважень центральних органів та додаткові фінансові ресурси, а отже, нові можливості для розвитку.
Регіональна політика. Для сталого розвитку регіонів, затвердили Державну стратегію регіонального розвитку до 2027 року і реформували Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР), який став потужним інструментом реалізації інвестиційних програм і проектів.
Реформа у сфері містобудування та архітектури
Ліквідували корумповану ДАБІ та створили прозору ДІАМ @Державна інспекція архітектури та містобудування України максимально спростивши процедури у галузі будівництва та перевівши основні послуги в режим онлайн.
Прийнято реформаторський Закон України “Про енергетичну ефективність”. Перезавантажили роботу Фонду енергоефективності: сформовано нове правління, реалізуються нові проекти, активно залучаються кредити та гранти від закордонних партнерів.
Прихисток українців, які втратили житло
Розроблено та реалізовано соціальну програму «Прихисток», яка передбачає компенсацію за комунальні послуги для тих, хто надав безкоштовний притулок ВПО. Понад 700 тисяч українців наразі розміщено за програмою та понад 380 млн грн компенсовано господарствам за їх розміщення.
Мінрегіон за підтримки польського Уряду зводить модульні містечка для безкоштовного тимчасового розміщення переселенців. Уже відкрито 12 таких містечок, де наразі заселено та проживають понад 3,6 тисячі людей.
Проходження опалювальних сезонів
В умовах зростання цін на енергоносії стабільний опалювальний сезон був викликом два останні роки поспіль. Надскладна підготовка до цьогорічного воєнного опалювального сезону ще раз довела, що сила у єдності. Спільно з місцевою владою максимально оперативно відновлюємо роботу об’єктів критичної інфраструктури. Українці будуть із теплом цієї зими, чого б це не коштувало!
Оцінка збитків війни
Спільно зі Світовим банком та Єврокомісією ми зробили першу комплексну оцінку наслідків війни у 20 секторах – звіт RDNA. Вона дає розуміння про обсяги втрат, яких зазнала Україна, та обсяг потреб, які вже сягають понад 349 млрд євро.

❗️А ще в цьому переліку – створення програми невідкладного відновлення України, ліквідація наслідків бойових дій, постійний збір даних про критичні потреби громад у воєнний час, залучення міжнародних донорів, меценатів та благодійних організацій до якнайшвидшого відновлення країни. Детальніше про результати роботи у презентації.

💪Позаду – багато хороших результатів. Попереду – ще більше викликів.

Але головне, це – Перемога України 🇺🇦, яку ми далі, кожен на своєму місці, будемо наближати з усіх сил!

Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України
​​📍 Уряд спрямував понад 34,5 млн грн на компенсацію громадам комунальних витрат за безкоштовне розміщення ВПО

З резервного фонду Держбюджету спрямовано понад 34,1 млн на відшкодування комунальних витрат за липень громадам, які безкоштовно прихистили внутрішніх переселенців у комунальних та державних закладах, а також приватних закладах освіти. Відповідне розпорядження Уряд схвалив на засіданні 4 листопада.

💬 «Від самого початку збройної агресії рф українські громади не залишаються байдужими безкоштовно надають прихисток вимушеним переселенцям у своїх комунальних закладах. Зокрема, у липні було залучено близько 6,2 тисяч закладів комунальної та державної форм власності та надано прихисток понад 97,6 тисячам громадянам. Загалом, за вісім місяців війни, у громадах по всій Україні було розміщено близько 1,6 млн вимушених переселенців», — зазначив в.о. Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.
​​📍 «Готуймося!»: Продовжуємо підготовку до викликів опалювального сезону

Опалювальний сезон в Україні розпочався в надскладних умовах. Тому цієї зими маємо бути готовими до усіх викликів. Раніше Мінрегіон надав рекомендації з підготовки квартир та будинків до зимового періоду.

➡️ Сьогодні пропонуємо прості поради, які допоможуть зберегти тепло в оселях та зменшити витрати на опалення.
​​📍 Наталія Козловська: Комплексна реконструкція кварталів застарілого житла має стати частиною післявоєнного відновлення громад

Заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська 10 листопада взяла участь у круглому столі, на якому обговорили законопроєкт «Про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» (№ 6458), який наразі готується до другого читання.

Захід відбувся за участю народних депутатів України, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості та експертів.

💬 «Після перемоги в Україні розпочнеться процес відбудови та відновлення житлової та соціальної інфраструктури громад, який має базуватися на комплексному підході. Зокрема, маємо подбати не тільки про відновлення об’єктів, які були зруйновані або пошкоджені внаслідок війни, але й застарілого житлового фонду, який вже давно вичерпав свій експлуатаційний ресурс. Прийняття нового законопроєкту про комплексну реконструкцію застарілого житла дозволить органам місцевого самоврядування розпочати планування оновлення житлового фонду в громадах у розрізі комплексного повоєнного відновлення», — зазначила Наталія Козловська.
​​📍 Василь Лозинський: Уряд уповноважив Фонд енергоефективності реалізовувати програми з відновлення житлових будівель

Кабінет Міністрів України уповноважив Державну установу «Фонд енергоефективності” реалізовувати програми з відновлення багатоквартирних житлових будівель, пошкоджених внаслідок бойових дій. Відповідний проєкт розпорядження, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, схвалено Урядом 11 листопада.

💬 «Уряд продовжує роботу з напрацювання додаткових інструментів, спрямованих на відновлення житлової інфраструктури, пошкодженої внаслідок війни, а також на постійній основі веде переговори з міжнародними партнерами щодо їх залучення до цього процесу. Розширення сфери діяльності Фонду енергоефективності один з таких інструментів. Схвалене сьогодні розпорядження надає правові підстави Фонду реалізовувати програми з відновлення багатоквартирних житлових будівель, пошкоджених внаслідок бойових дій. Йдеться про будинки, у яких створені ОСББ», — зазначив в.о. Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.
​​📍Що робити, якщо зникло опалення?

Покроковий алгоритм дій у разі відключення теплопостачання взимку.

#Готуймося!
​​📍 Уряд затвердив Порядок та умови надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на відновлення об’єктів критичної інфраструктури

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення об’єктів критичної інфраструктури в межах спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) проєкту “Розвиток міської інфраструктури – 2”. Відповідний проєкт постанови Уряд схвалив на засіданні 15 листопада.

💬 «Наразі серед першочергових завдань Уряду є якнайшвидше відновлення критичної інфраструктури в областях, які постраждали у результаті російської агресії. Ухвалене сьогодні рішення дозволить громадам відновити та модернізувати пошкоджені об’єкти, зокрема підприємств водопостачання, водовідведення, теплопостачання та поводження з відходами. Це своєю чергою сприятиме наданню споживачам якісних житлово-комунальних послуг», — зазначив в.о. Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.
​​📍 Програма «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб»: 475 родин вже придбали житло за пільговою іпотекою

У межах програми «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», що реалізується за рахунок гранту, наданого Україні Урядом Німеччини через Кредитну Установу для Відбудови (KfW), 475 родин ВПО вже отримали пільговий кредит та придбали власне житло. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

💬 «Наразі одним із найбільш актуальних питань в Україні є забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. І найдієвіший спосіб розв’язання цієї проблеми — доступне житло. Завдяки програмі «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» люди, які через війну залишились без даху над головою, мають змогу отримати пільгові кредити та придбати власне житло на вигідних умовах», — наголосила Наталія Козловська.
​​📍 Перша леді Олена Зеленська презентувала у Києві друковану версію «Довідника безбар’єрності»

У Міжнародний день толерантності Перша леді Олена Зеленська презентувала друковану версію «Довідника безбар’єрності» — посібника з коректного спілкування. Презентація відбулася за участю представників органів влади, громадянського суспільства, експертного середовища та бізнес-спільноти.

💬 Як зазначила Олена Зеленська, в умовах війни безбар’єрність набула ще більшої актуальності й нового значення для України. «Війна диктує умови, у яких змінюється все як ззовні, так і всередині людей. Я не знаю жодної української родини, яку б не зачепила російська агресія – безпосередньо або через близьких. Але я знаю, що людина, її життя, права, гідність, майбутнє, добробут – це те, за що ми й далі б’ємося. Важливий компонент цього, базовий ціннісний принцип – етика спілкування та нашої взаємодії», – наголосила вона.
​​📍 Чотири спеціалізовані заклади вищої освіти отримали змогу проводити курси з підвищення кваліфікації архітекторів

Сертифіковані архітектори України відтепер зможуть підвищувати свою кваліфікацію у чотирьох галузевих закладах вищої освіти. 18 листопада у Міністерстві розвитку громад та територій України урочисто погодили відповідні програми, розроблені Київським національним університетом будівництва і архітектури, Національним університетом «Львівська політехніка», Придніпровською державною академією будівництва та архітектури і Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова для їх застосування цими закладами.

Підписання відбулось за участі заступниці Міністра розвитку громад та територій України Наталії Козловської, ректора КНУБА Петра Кулікова, першого проректора НУ «Львівська політехніка» Олега Матвійківа, в.о. ректора ПДАБА Владислава Данішевського та ректора ХНУМГ імені О.М. Бекетова Володимира Бабаєва.

💬 «Підвищення кваліфікації — актуалізація власних знань та вмінь архітекторів, що необхідні для їх професійної діяльності. І надзвичайно приємно, що сьогодні, найбільш провідні галузеві заклади вищої освіти, які без перебільшення можна вважати «архітектурними школами», отримали можливість розробляти та використовувати на практиці програми підвищення кваліфікації архітекторів», — наголосила Наталія Козловська.
​​Вистояли на Майдані — переможемо й російських окупантів!

Свобода та гідність — це ті цінності, за які українці виходили на Майдан під час Помаранчевої революції та Революції гідності. Свободу та гідність українці захищають сьогодні у війні з агресором. І допоки залишаємося вірними своїм цінностям та продовжуємо боротьбу – ми вільні та гідні тих, хто віддав за це своє життя.

Вічна пам'ять усім Героям, які віддали життя заради вільної України. Дякуємо всім, хто наближає нашу перемогу.

З Днем Гідності та Свободи!
Слава Україні! 🇺🇦
​​📍 Мінрегіон відновив визначення показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України

Міністерство розвитку громад та територій України оновило показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами. Відповідний наказ підписано 17 листопада 2022 року. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

💬 «Внаслідок повномасштабної збройної агресії рф, органи державної статистики призупинили оприлюднення статистичної інформації, необхідної для розрахунків опосередкованої вартості будівництва. Враховуючи важливість та необхідність вирішення цього питання, Мінрегіон ініціював зміну до Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, яка дозволила відновити цей процес. Відтак під час дії воєнного стану для розрахунку показників опосередкованої вартості будівництва використовуються показники, розраховані станом на 1 січня 2022 року скориговані на індекс споживчих цін, що надається Держстатом», — повідомила Наталія Козловська.
​​📍 Уряд удосконалив механізм розроблення містобудівної документації на місцевому рівні

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, які удосконалюють механізм розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів та детальних планів територій. Відповідна постанова вже опублікована на сайті Уряду.

💬 «Зміни покликані покращити якість та прозорість процесу підготовки до розроблення містобудівної документації на місцевому рівні, а також забезпечити врахування у ній державних інтересів. Крім того, вони сприятимуть комплексному розробленню заходів цивільного захисту в громадах на рівні планування територій», – зазначив в.о. Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.
​​📍 Обговорення «Технічні рекомендації для проєктів нового будівництва будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії в Україні»

1 грудня 2022 року відбудеться фінальне обговорення «Технічні рекомендації для проєктів нового будівництва будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії в Україні», організоване iC Consulenten Україна у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України.

✔️ Під час заходу будуть представлені результати реалізації проєкту з розробки технічних рекомендацій для будівель із близьким до нульового рівнем споживання енергії Nearly Zero-Energy Buildings (NZEB).
​​📍 Нагородження переможців конкурсу «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади»

1 грудня 2022 року в Міністерстві розвитку громад та територій України нагородять журналістів регіональних ЗМІ, які перемогли у Всеукраїнському конкурсі журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» у 2022 році.

Попри виклики сьогодення, на сьомий за ліком конкурс надійшла найбільша кількість робіт.

✔️ Конкурсною комісією оцінено 401 роботу, 12 з них отримали найвищу кількість балів. Автори та співавтори цих робіт, представлених у чотирьох номінаціях (онлайн-публікація, стаття у друкованому ЗМІ, радіоматеріал, відеоматеріал), будуть відзначені дипломами Конкурсу та отримають грошову винагороду від Ради Європи (диплом І ступеня – 25 тис. грн, диплом ІІ ступеня – 20 тис. грн, диплом ІІІ ступеня – 15 тис. грн).

Хто ж став переможцем? Дізнаємося під час їх нагородження.
​​📍 Наталія Козловська: Повторне використання залишків зруйнованих будівель має бути враховане під час планування повоєнної відбудови громад

25 листопада заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська взяла участь у тематичному семінарі «Сприяння циклічності у відбудові українських міст». Захід організований Європейською економічною комісією ООН спільно з Мінрегіоном та міською владою Харкова у рамках проєкту «UN4Kharkiv: Інтегрована реабілітація населених пунктів (територій) в Україні з пілотним проєктом у місті Харкові».

Як зазначила Наталія Козловська, через масовий характер пошкоджень будівель та споруд, відходи від руйнувань створюють складнощі при проведенні відновлювальних та пошукових робіт, налагодженні роботи об’єктів критичної інфраструктури та створюють негативний вплив на навколишнє природне середовище та здоров’я населення. Водночас більшість таких відходів може бути використана повторно під час повоєнної відбудови громад, зокрема у відновленні пошкоджених об’єктів та виробництві необхідних будівельних матеріалів.

💬 “Також ми маємо сконцентрувати на цьому особливу увагу, зокрема й задля збереження природних ресурсів та застосування сучасних підходів до поводження з відходами від руйнувань. Це справжній виклик для країни. Саме тут важливо допомогти громадам застосувати циркулярний підхід при відбудові. Ми потребуємо у цьому питанні підтримки з боку наших міжнародних партнерів”, — зауважила заступниця Міністра.
​​📍 Мінрегіон: Відбулось 11 засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону

28 листопада відбулось 11 засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2022/23 років.

Як зазначив Олексій Чернишов, голова Штабу з підготовки до ОЗП та голова правління НАК «Нафтогаз України», держава-терорист вкотре продемонструвала світові свою сутність. Ракетні удари по енергетичній інфраструктурі спричинили відключення електроенергії майже по всій території України. Це призводить до відключення послуг з водопостачання, водовідведення та теплопостачання і створює небезпеку для життя та здоров’я українців. Тож головним завданням залишається забезпечення максимально стабільної роботи енергетичної та житлово-комунальної інфраструктури цієї зими та якомога швидшого відновлення пошкоджених об’єктів.

💬 “Попри обстріли об’єктів критичної інфраструктури, країна проходить опалювальний сезон, а наші комунальні підприємства роблять все можливе, щоб забезпечити його стале проходження. Дякую нашим керівникам регіонів, а також мерам міст за організацію цієї роботи. Насправді наразі система ЖКГ тримається досить потужно”, — наголосив він.
​​📍 Наталія Козловська: Профільний Комітет ВР підтримав до другого читання законопроєкт про реформування сфери містобудівної діяльності

Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав до другого читання законопроєкт № 5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності». Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

💬 «Законопроект № 5655 дійсно є реформаторським та істотно змінює на краще правила для усіх учасників сфери містобудівної діяльності. Він передбачає максимальну діджиталізацію будівельних послуг, а отже створення прозорого ринкового середовища, жорсткий контроль за незаконними забудовами та підвищення відповідальності за порушення у будівельній сфері всіх учасників процесу. Дякую профільному Комітету Верховної Ради за роботу, народним депутатам, експертам, громадським організаціям та всім іншим, хто долучився до процесу підготовки документа до другого читання. Очікуємо його якнайшвидшого прийняття парламентом», — зазначила Наталія Козловська.
​​📍 Україна продовжує тісну співпрацю з Радою Європи

Заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода у форматі онлайн взяв участь у 16 пленарному засіданні Європейського комітету з питань демократії та врядування (CDDG), яке проходить у Страсбурзі (Франція).

Заступник Міністра проінформував учасників заходу про функціонування місцевого самоврядування в Україні в умовах воєнного стану. Зокрема, наголосив, що завдяки реформі децентралізації, яка була спрямована на створення спроможних громад, органи місцевого самоврядування змогли в умовах війни вирішувати надскладні завдання і організувати територіальну оборону своїх громад.

💬 «Підтримка функціонування місцевого самоврядування в умовах війни стала пріоритетною державною політикою центральних органів влади. Уряд та Парламент безперервно працюють над тим, щоб централізовано допомагати ОМС вирішувати складні завдання для забезпечення життєдіяльності громад щодо: фінансування соціальних та інших видатків в умовах, коли економіка громади не працює так, як до війни; швидкої оцінки матеріальних збитків і надання бюджетної підтримки для відновлення на звільнених територіях; забезпечення соціальної підтримки для мільйонів внутрішньо переміщених осіб», — зазначив В’ячеслав Негода.
​​📍 Мінрегіон: Україна подала 97 заявок на участь у першому конкурсному відборі проєктів Дунайської регіональної програми 2021-2027

Триває конкурсний відбір проєктів для фінансування в межах нової Дунайської регіональної програми на 2021-2027 роки, участь в якому взяли представники 14 країн-учасниць Стратегії ЄС для Дунайського регіону, зокрема і від України.

✔️ У межах першого відбіркового етапу Конкурсу надійшло 290 проєктних заявок від представників країн-учасниць Стратегії, з яких 97 заявок від українських учасників на загальну суму 16,5 млн євро.
2024/06/08 22:14:09
Back to Top
HTML Embed Code: