Telegram Web Link
🇺🇦 Дайджест цифрових новин з кожного куточка України

Продовжуємо цифровізувати регіони, щоб українці отримували державні сервіси швидко та зручно. За останній місяць упровадили е-приймальню на Житомирщині, провели кіберхакатон на Волині та запровадили онлайн-карту безбар’єрності на Черкащині.

Про те, як змінюються регіони, розповіли в нашому щомісячному дайджесті. Переглядайте в каруселі☝️🏻
🎓 Цифровізуємо освітню сферу: Мінцифра та EdCamp Ukraine підписали меморандум

Якісна освіта — фундамент потужної держави. Перетворення старих радянських шкіл на сучасні простори, впровадження нових технологій без бюрократії та трансформація профтехів — це не майбутнє, а вже реальність. Навіть попри війну освітня сфера має розвиватися, щоб українські діти мали рівний доступ до освіти й високий рівень знань.

Під час заходу «Формування в учнівства життєвих навичок як нагальна умова для надолуження прогалин у навчанні» підписали меморандум про співпрацю з громадською організацією «ЕдКемп Україна». Він передбачає:
✏️ розвиток цифрових навичок,
✏️ розбудову якісного навчального середовища,
✏️ надолуження освітніх втрат і розривів.

Також на події команда EdCamp Ukraine з профільними державними інституціями презентувала національну онлайн-платформу ПОВІР. Це безоплатне середовище для зростання та навчання учнівства середньої й старшої школи. Платформа допоможе покращити знання з української та англійської мов, математики, а також розвинути софт-скіли. Учора перші 2 000 учениць і учнів отримали доступ до платформи та почнуть безоплатно навчатися з ПОВІР. Далі проєкт масштабуватиметься.

Продовжуємо трансформувати освіту разом 💫
🫂 Як взаємодіяти з людьми з бойовим досвідом: новий серіал на Дія.Освіта

Щодня українські військові борються за нашу свободу. А чи знаєте ви, що відчувають захисники після повернення додому та як вислухати людину, коли вона хоче виговоритися? Дізнайтеся, як коректно та з повагою комунікувати з військовими, ветеранами та ветеранками, в серіалі «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія».

Герої серіалу — герої в житті, військовослужбовці, які діляться досвідом комунікацій із цивільними. В 11 серіях вони разом з експертами розкажуть, як підтримати, про що варто питати, а яких тем краще не торкатися в розмові.

Серед головних тем:
👉🏻 особливості комунікації в родині, колі друзів, магазині, парку чи громадському місці
👉🏻 якими словами підтримати людину, якщо вона розповідає про досвід полону
👉🏻 як ввічливо подякувати за службу, не зачепивши особисті кордони людини
👉🏻 як роботодавцю налагодити взаємодію із захисником чи захисницею та допомогти реінтегруватися

Серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» — це продовження розділу «Довідника безбар’єрності», створеного з ініціативи першої леді Олени Зеленської.

🔗 Дивіться освітній серіал за посиланням.

Навчіться комунікувати з ветеранами з повагою разом з Дія.Освіта 🙌🏻

Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри в межах тематичної хвилі «Досвід ветеранів вартий поваги» комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я — ініціативи першої леді Олени Зеленської за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, громадської організації «Безбар’єрність» та компанії Visa — учасника спільноти «Бізнес без бар’єрів» для платформи Дія.Освіта.
🏗 Прозора відбудова й цифровізація: команда Мінцифри відвідала Ірпінь разом із делегацією USAID

США системно надає допомогу Україні не тільки у військовому та економічному плані, а й у відбудові. Зокрема, через проєкти USAID допомагають цифровізувати відбудову і відновити телеком-інфраструктуру. Михайло Федоров разом з делегацією, яку очолила заступниця адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку Ізобель Коулман, та Віцепрем’єр-міністром з відновлення України — Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександром Кубраковим відвідали зруйновані бойовими діями об’єкти інфраструктури, які допомагало відновлювати USAID.

Так, при руйнуванні Романівського мосту майже повністю знищили телеком-інфраструктуру. Її відновили завдяки підтримці USAID, що через Проєкт «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» надало Інтернет Асоціації України 30 лабораторій та наборів інструментів для ремонту оптоволоконних ліній. Це дало змогу провайдерам оперативно проводити ремонтні роботи.

USAID допомогло відновити понад 11 тисяч км мережі й забезпечило підключення оптоволокна для 1 294 інтернет-провайдерів, зокрема, у прифронтових громадах, де особливо важливо залишатися на звʼязку.

За підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» запустили надважливу послугу єВідновлення, щоб українці, чиї домівки постраждали через бойові дії, могли отримати компенсацію або сертифікат на нове житло. Наприклад, жителі вулиці Котляревського, яка постраждала від обстрілів в Ірпені, вже скористалися сервісом й отримали кошти на ремонт та житлові сертифікати.

Цифровізація послуг забезпечує прозорість процесів. Механізми антифрод — важливий складник єВідновлення. За принципом з відкриттям віртуального рахунку та МСС-кодами, можна впевнитися, що кожна гривня допомоги витрачається саме на будівельні матеріали та роботи. Вже витратили понад 1,7 млрд грн на ремонт майна.

Дякуємо делегації за візит та потужну підтримку в прозорій відбудові України 🤝🏻
💰 $10 млн для українських стартапів: реєструйтеся на другий етап Фонду підтримки від Google

Україна має потужну стартап-екосистему, але через війну українська економіка та бізнес стикаються із серйозними проблемами. Google продовжує підтримувати українські стартапи і за сприяння Мінцифри запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні. Про це оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, яка об’єднала представників бізнесу та влади, щоб обговорити виклики й перспективи розвитку ІТ-сфери.

Відібрані компанії отримають до $100 тисяч для підтримки та ведення бізнесу й менторську підтримку від Google. Також стартапи можуть отримати додаткові $350 тисяч у вигляді кредитів Google Cloud.

Реєструйтеся, якщо ваш стартап:
має як мінімум одну юридичну особу, зареєстровану в Україні
випускає мінімально життєздатний продукт (MVP) з продемонстрованою бізнес-ефективністю

На що можна використати отримані кошти
👉🏻 на розвиток стартапу
👉🏻 відновити бізнес-операції, які постраждали через війну
👉🏻 створити основний продукт для вирішення нових завдань

Пріоритет надаватимуть компаніям та стартапам, які використовують ШІ для розв’язання соціальних проблем.

🗓 Встигніть подати заявку до 5 червня. Деталі відбору та форму аплікації шукайте за посиланням.

Переможців Google for Startups Ukraine буде оголошено поетапно — у червні та вересні 2024 року, а також протягом 2025 року.

Розвиваємо стартап-екосистему України разом з Google 🤝🏻
🗣 Рік оборонному кластеру Brave1, військові облігації та нові сервіси в Дії. Михайло Федоров в ефірі телемарафону

Defense-tech кластеру Brave1 виповнився рік. За цей час 963 учасники вже створили 1 671 інноваційну розробку — від плаща-невидимки із захистом від ворожих тепловізорів до РЕБ ближньої дії. І вже 60 розробок кодифіковано згідно зі стандартами НАТО. Як надалі розвиватиметься Brave1, Михайло Федоров розказав під час включення до телемарафону новин.

Також у фокусі розмови:
які сфери оборонних технологій є найбільш пріоритетними
куди йдуть кошти з військових облігацій
коли запустять розмитнення авто


🔗 Дивіться марафон новин уже зараз та дізнавайтеся відповіді на важливі питання.
🏚 Повідомляйте в міжнародний Реєстр збитків у Гаазі про пошкоджене чи знищене житло

Ваша домівка постраждала від російської агресії? Подавайте через Дію заяви в міжнародний Реєстр збитків та пришвидшуйте запуск компенсаційного механізму. Дані з Реєстру стануть основою для майбутніх репарацій, які росія має заплатити за всі руйнування та злочини.

Зараз послуга доступна для українців, які мають Акт про пошкоджене майно від місцевої влади. Здебільшого це люди, які подавались на єВідновлення в Дії. Згодом подати заяву до міжнародного Реєстру збитків буде можливо і без акта, в тому числі, якщо житло на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Механізм подання заяви дуже простий. Підготували для вас покрокову інструкцію, як скористатись сервісом 👉🏻 https://youtu.be/Wmx4huYYIIw

росія відповість за всі руйнування та злочини проти України 👊🏻

Сервіс у Дії та вимоги до розроблення міжнародного Реєстру реалізовано у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством юстиції за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».
🇵🇱🤝🏻🇺🇦 Продовжуємо діджитал-співпрацю. Команда Мінцифри зустрілася з Міністром цифровізації Польщі

Михайло Федоров зустрівся з Віцепрем’єр-міністром — Міністром цифровізації Кшиштофом Гавковським. Обговорили плани спільних проєктів та підписали меморандум. Він передбачає посилення співпраці у сферах:
📎 цифровізації
📎 штучного інтелекту
📎 електронного урядування
📎 розвитку телеком-інфраструктури

Польща — стратегічний партнер України в розвитку цифрової держави. Польські партнери вже передали понад 20 тисяч терміналів Starlink, які стали частиною критичної інфраструктури. Вони допомагають проводити військові операції, забезпечувати координацію на полі бою, а також підтримують під час блекаутів. На зустрічі домовилися, що Польща продовжуватиме абонплату цих терміналів.

Також продовжується партнерство у сфері збереження критичних баз даних та державних реєстрів України. Зокрема, в Польщі функціонує датацентр для Державної податкової служби України.

Дякуємо партнерам за візит та системну підтримку. Продовжуємо нарощувати співпрацю з Польщею по треку цифровізації та реалізовувати спільні проєкти 🦾
🕵🏻 Навчіться розпізнавати фейки. Перегляньте навчання від Adobe і Мінцифри

Штучний інтелект розвивається і допомагає оптимізовувати процеси у різних сферах. Проте є і негативні кейси, коли ШІ використовують для створення фейкового візуального контенту та поширення пропаганди й дезінформації. Щоб навчити українців розпізнавати фейки, провели воркшоп спільно з Adobe. Експерти компанії поділилися:

які є інструменти для розпізнавання фейків та як вони працюють
як перевіряти походження та історію редагування фото або відео
як відрізнити контент, згенерований ШІ, від справжнього

🔗 Дивіться запис воркшопу вже зараз та дізнавайтеся, як розпізнавати фейки.

Протидійте дезінформації в інтернеті 🦾
🇺🇦🤝🏻🇺🇸 Представляємо український tech-сектор у США. Результати відбору стартапів на інвестиційний саміт SelectUSA

Це наймасштабніша американська інвест-подія, яка відбудеться з 23 до 26 червня у Вашингтоні. Вже традиційно саміт відвідає й українська делегація. Цього разу Україну представлять 15 технологічних стартапів.

Хто ж опинився серед переможців відбору? Гортайте карусель, щоб дізнатися 👉🏻

Будуємо країну інноваційних підприємців разом 💫

Участь української делегації в 2024 SelectUSA Investment Summit можлива завдяки зусиллям Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» разом з Американською комерційною службою за сприяння Міністерства цифрової трансформації України та Українського фонду стартапів.
2024/05/29 02:21:20
Back to Top
HTML Embed Code: