Telegram Web Link
Справу про заволодіння аеропортом «Одеса» завершили розслідувати

НАБУ і САП завершили розслідування факту заволодіння комунальним аеропортом «Одеса» та доходами від його діяльності. Організаторами, за версією слідства, є бізнесмени Борис Кауфман і Алекс Борухович (раніше Олександр Грановський, не той, що з БПП). Також у справі підозрюваними є колишній мер Одеси Олексій Костусєв та директор ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент» Олексій Кочанов.

Крім заволодіння, НАБУ і САП також вручили нову підозру Кауфману і Боруховичу – в наданні неправомірної вигоди Костусєву. Водночас ексмеру теж вручили підозру, але в отриманні цієї вигоди у вигляді двоповерхового пентхаусу в центрі Одеси площею 700 квадратних метри та вартістю близько 16 млн грн. Кошти надали якраз за реалізацію схеми.

Раніше у справі також був підозрюваний колишній заступник Костусєва Анатолій Орловський, але він пішов на угоду і співпрацював зі слідством. Йому дали умовний строк.
Справу нардепа Лабазюка скерували до суду

Антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата Сергія Лабазюка та директора приватної компанії «Ю Ар Ді» Дениса Назімова. За версією обвинувачення, вони надали хабар колишньому віцепрем'єр-міністру з відновлення Олександру Кубракову та голові Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.

У серпні 2023 року Лабазюк звернувся до Кубракова з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об'єктів на 1 млрд грн. За це пообіцяв «винагороду» у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії.

Після надходження 50 млн грн за підряд з відновлення зруйнованого мосту через річку у Миколаївській області нардеп через довірену особу надав Найєму обіцяний відсоток у сумі 150 тисяч доларів. Передача неправомірної вигоди відбулась на паркінгу одного зі столичних супермаркетів, а гроші знаходились у китайській шкатулці.
Смирнову повідомили про підозру у збагаченні

НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Офісу президента Андрію Смирнову у незаконному збагаченні. Це підтвердив він сам.

За версією слідства, Смирнов незаконно збагатився і отримав у власність апартаменти в елітній новобудові у Львові, земельну ділянку в Карпатах, три паркомісця у Києві, автівки Volkswagen Multivan, Mercedes AMG G63 та мотоцикли BMW і Honda, які оформив на брата Ігоря та друга. Апартаменти, ділянка та паркомісце, згідно з офіційними документами, були придбані зі знижкою в декілька разів, зокрема, вартість квартири було занижено вшестеро.

Органи правопорядку поки не коментували цю подію.
NABU Daily by Олег Новіков
​​НАБУ обшукало ексначальника військ зв'язку ЗСУ НАБУ провело низку слідчих дій у справі про ймовірне заволодіння бюджетними коштами під час створення автоматизованої систем управління військами «Дзвін-АС». Зокрема, обшук проводився у колишнього начальника…
У ексзаступника начальника Генштабу теж проводили обшук

У межах справи про розробку системи управління військами «Дзвін-АС» детективи НАБУ також провели обшук у колишнього заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України Радіона Тимошенка. У нього знайшли телефон, на якому виявили листування з фігурантами справи, зокрема з ексначальником Управління розвитку автоматизації ЗСУ Віктором Артиховичем, а також видалені чати спілкування в месенджерах.

Обшукали й ексдиректора ТОВ «Еверест Лімітед» Юрія Пастухова, а також керівника робочої групи щодо розробки системи «Дзвін-АС». У них теж знайшли носії інформації, які визнані речовими доказами.
Насіров вийшов з-під варти

Дружина колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова нарешті довнесла заставу в 55 млн грн на рахунок Вищого антикорупційного суду.

Він уже вийшов зі слідчого ізолятора під обовʼязки. Має носити електронний браслет, здати усі паспорти, не відлучатися з Києва та інше.
Смирнову визначили запобіжний захід

Вищий антикорупційний суд застосував до колишнього заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова запобіжний захід у виді застави розміром 10 млн грн з обовʼязками.

Він зобовʼязаний: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з міста Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця свого проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками у справі та здати на зберігання закордонні паспорти. Строк дії обов'язків – до 28.07.2024.

Рішення ухвалив слідчий суддя ВАКС Віктор Маслов.
​​Журналісти показати коштовне майно ексзаступника голови митної служби Черкасського

Журналісти програми «Схеми» показали коштовне майно колишнього заступника голови Державної митної служби Руслана Черкасського та його співмешканки Марії Трифонової. Надав їм коротенький коментар про розслідування НАБУ і САП щодо ймовірно збагачення та відмивання коштів Черкасським.

Наприкінці 2016-го Трифонова стала власницею Mercedes G350D вартістю 1,5 млн грн та в 2017-му – BMW 740 LD XDRIVE G12 за 3 млн грн. У 2019 році жінка придбала земельну ділянку в Ходосівці під Києвом. А в 2021-му на цій ділянці виріс будинок площею 299 квадратних метрів. Нерухомість поблизу столиці з’явилася і в матері Марії – Таїсії Сторожук. У 2018 році – земельна ділянка та будинок у Лісниках. Через рік жінка придбала ще одну ділянку по сусідству, а у 2022-му стала співвласницею ще двох сусідніх ділянок.

Якщо проглядати фото та відео із соцмереж цивільної дружини Руслана Черкасського, важко не зауважити брендові прикраси, одяг та аксесуари, у яких Трифонова розповідає про секрети краси. У 2020 році Марія заснувала косметологічну клініку «Трифонова МД». Через три роки вийшла зі співзасновників компанії, але, судячи зі сторінок у соцмережах, досі нею керує.

У своїх деклараціях Черкасський вказував, що володіє двома квартирами в Об’єднаних Арабських Еміратах. Завдяки дубайському витоку «Схемам» вдалося встановити, що вони розташовані в житловому комплексі Bahar 6.

https://youtu.be/OLe09u1XmrA
​​Всім фігурантам справи Сольського обрали запобіжки, двоє – в розшуку

Вищий антикорупційний суд застосував запобіжні заходи до 11 підозрюваних у справі колишнього міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського:
1. Сольський – арешт+75,7 млн грн застави, наразі на волі під заставою;
2. Заступник Сольського Маркіян Дмитрасевич – арешт+20,28 млн грн застави, на волі;
3. Бізнесмен Михайло Бугрименко – арешт+30,28 млн грн застави, наразі на волі;
4. Ігор Кошевой – арешт+5 млн грн застави, наразі на волі;
5. Олег Дарієнко – 7,57 млн грн застави з обов'язками;
6. Михайло Стаднік – 5,14 млн грн застави з обов'язками;
7. Ексначальниця ГУ Держгеокадастру у Сумській області Наталія Усик – 3,02 млн грн застави з обов'язками;
8. Микола Антонюк – 908 400 грн застави з обов'язками;
9. Ексначальник юридичного управління ГУ Держгеокадастру у Сумській області Віта Малікова – 908 400 грн застави з обов'язками;
10. Євген Тозлован – 908 400 грн застави з обов'язками;
11. Ексначальник відділу у Роменському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Сергій Пронь – 908 400 грн застави з обов'язками.

Ще двоє фігурантів справі у розшуку – ексголова Держгеокадастру Олександр Колотілін і підозрюваний Сергій Кацун.
Офіцеру СБУ Шилу продовжили обов'язки

Вищий антикорупційний суд продовжив до 1 серпня включно строк дії обов'язків, покладених на офіцера Служби безпеки України Артема Шила. Його підозрюють в організації заволодіння 182 млн грн АТ «Укрзалізниця» при закупівлі кабелю та трансформаторів.

Він зобов'язаний: не відлучатися з міста Києва без дозволу; прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб щодо обставин кримінального провадження; утримуватися від відвідування будь-яких приміщень, які належать чи які фактично займають АТ «Укрзалізниця», Міністерство інфраструктури, Кабінет міністрів, Офіс президента і здати на зберігання закордонні паспорти.
Викрито заступника голови Рівненської облради

НАБУ і САП разом із СБУ повідомили про підозру заступнику голови Рівненської обласної ради Сергію Свисталюку. Йому закидають одержання півмільйона гривень неправомірної вигоди.

Йдеться про історію з купівлею приватним підприємцем непрацюючого обласного дитячого туберкульозного санаторію «Новостав», що неподалік Рівного. У справі також фігурує колишній директор КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Рівненської облради Федір Аврука.

За даними слідства, наприкінці 2021 року підприємець на електронному аукціоні придбав непрацюючий дитячий санаторій, який колись перебував у комунальній власності. Заступник голови облради Свисталюк, дізнавшись, що покупець також хоче отримати у власність матеріальні цінності санаторію та землю під ним, пообіцяв сприяння. Йшлося про списання майна та ухвалення депутатами Рівненської облради рішення про продаж ділянки площею 5,4 га.
​​НАБУ провело низку обшуків в осіб, пов'язаних з главою «Нафтогазу»

НАБУ і САП провели обшук в осіб, які, за даними слідства, пов'язані з головою правління НАК «Нафтогаз України» Олексієм Чернишовим. Події пов'язані з однією зі справ вже звільненого віцепрем'єр-міністра Олександра Кубракова, коли його намагався підкупити забудовник Сергій Копистира (КСМ Груп) за не розривання договорів, які надали його компанії змогу забудовати землю в Києві. Йшлося про земельну ділянку поблизу Сирецького дендропарку та Рогозів яру, яку за часів очолювання Чернишовим Міністерства розвитку громад та територій ДП «Укркомунобслуговування» «передало» у користування ТОВ «Сітігазсервіс». Копистира планував побудувати житловий комплекс по вулиці Тираспільський, 43, а Кубракову надати неправомірну вигоду у вигляді квартир.

Слідство вирішило дізнатися, а як же саме ця ділянка передана була в користування ТОВ «Сітігазсервіс» за часів керування Чернишовим Мінрегіону. Обшуки провели в члена правління «Нафтогазу» Василя Володіна (був держсекретарем Мінрегіону); директора з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Максима Горбатюка (пов'язаний з Чернишовим); ще в трьох осіб, пов'язаних з Чернишовим і на яких були оформлені квартири від КСМ Груп та в колишньої радниці Чернишова, екскерівниці групи підбору та адаптації персоналу «Нафтогазу» Марини Медведєвої.

У них повилучали телефони, флешки, планшети, на яких можуть бути докази пов'язаності, листування щодо обставин справи тощо. В декого познаходили видалені повідомлення в месенджерах, призначені експертизи.
У депутата конфіскували понад 98 млн грн, він пішов на угоду

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з депутатом Рівненської облради Віталієм Суховичем. Його обвинувачували у незаконному збагаченні на 98 млн грн. Сам депутат визнав провину, надав викривальні покази проти себе, належно себе поводив, перерахував 5 млн грн на Збройні сили України та підтримав спеціальну конфіскацію вилучених у нього коштів на суму понад 98 млн грн.

Суд призначив Суховичу 5 років умовного позбавлення волі з випробуванням у 3 роки та спецконфіскував понад 98 млн грн, а саме: 1,34 млн доларів, 1,034 млн євро та 1,56 млн грн. Сухович також звільнився з посади заступника директора Поліського лісового офісу державного підприємства «Ліси України».
Ексдепутата «Слуг народу» засудили до ув'язнення

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим колишнього депутата Полтавської обласної ради від «Слуги народу» Олександра Смірнова і засудив його до 5 років позбавлення волі. Водночас, його двоюрідну сестру Тетяну Полішко виправдали.

За версією обвинувачення, Смірнов залучив свою родичку Полішко для того, щоб оформити на неї 100 тисяч грошової допомоги на лікування. Таким чином, депутат заволодів грошима (ч. 4 ст. 191 ККУ).

У справі також обвинувачували консультантку відділу з питань забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Полтавської облради Марину Діденко, але вона пішла на угоду з прокурором і співпрацювала. Їй призначили покарання у вигляді 5 років умовного ув'язнення із забороною обіймати посади або займатися діяльністю, пов'язаними з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, окрім виборних посад, строком 1 рік. Діденко звільнили від основного покарання під іспитовий строк у 2 роки.
Адвоката викрили на спробі підкупу детектива та прокурора

НАБУ і САП викрили адвоката Олексія Носова на пропозиції надати 200 тисяч доларів хабара детективу і прокурору у справі бізнес-партнера Ігоря Коломойського Михайлі Кіпермана. Ці кошти пропонувались за те, щоб змінити у справі Кіпермана підслідність, тобто передати іншому органу правопорядку. Дії адвоката кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 КК України.

Юридична компанія Miller повідомила про розірвання будь-яких відносин з Носовим і сприятиме слідству.

Нагадаю, НАБУ і САП підозрюють Кіпермана в організації заволодіння електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн.
NABU Daily by Олег Новіков
Адвоката викрили на спробі підкупу детектива та прокурора НАБУ і САП викрили адвоката Олексія Носова на пропозиції надати 200 тисяч доларів хабара детективу і прокурору у справі бізнес-партнера Ігоря Коломойського Михайлі Кіпермана. Ці кошти пропонувались…
Адвокату Носову повідомили про підозру

Керівник САП підписав повідомлення про підозру адвокату Олексію Носову, його вручив за дорученням прокурор САП за участі детективів НАБУ. Підозра за частиною 3 статті 369 ККУ (пропозиція надання неправомірної вигоди). Сьогодні йому визначать запобіжний захід. Автоматизованим розподілом визначено слідчу суддю ВАКС Лесю Федорак.

За версією слідства, Носов запропонував надати детективу НАБУ і прокурору САП 200 тисяч доларів неправомірної вигоди в інтересах голови правління Альянс банку Юлії Фролової зі справи бізнесмена Михайла Кіпермана за передачу її справи про заволодіння 716 млн грн ПрАТ «Укренерго» та легалізацію коштів до іншого слідчого органу. Він є адвокатом в цій справі.

Носов є керуючим партнером юркомпанії Miller, яка напередодні заявила про розрив з ним будь-яких стосунків.
У ексмитника цивільно конфіскували активи

Йдеться про 2,4 млн грн грошових коштів та два машиномісця колишнього заступника начальника митного поста – начальника відділу митного оформлення №1 митного поста «Одеса-автомобільний» Одеської митниці Віктора Ткаченка. Раніше ВАКС конфіскував квартиру Ткаченка (вартість 2,4 млн грн) та два машиномісця, визнавши їх необґрунтованими активами.

Апеляційна палата змінила рішення і вирішила замість квартири конфіскувати 2,4 млн грн і два машиномісця Ткаченка.

Рішення набрало законної сили і може бути оскаржене до Верховного суду.
​​До адвоката Носова застосували запобіжний захід

Адвокату Олексію Носову визначили 12 млн грн застави без арешту і поклали обов'язки. Зокрема, він зобов'язаний не відлучатися з Києва та області; здати закордонні паспорти; носити електронний браслет тощо.

Як розповів у засіданні прокурор САП Станіслав Броневицький, Носова підозрюють у пропозиції неправомірної вигоди детективу НАБУ і прокурору САП в інтересах голови правління банку Альянс Юлії Фролової, яка підозрюється у справі Кіпермана.

За версією слідства, Носов через свідка Петренка запропонував НАБУ і САП за неправомірну вигоду змінити підслідність у справі Фролової. Зокрема, адвокат запропонував етапи виконання надання неправомірної вигоди. Першим пунктом була постанова про відновлення досудового розслідування, оскільки наразі слідство у справі Кіпермана завершене. Сам підозрюваний називав цей процес «відкатом з ст. 290 КПК».

Надалі мала б бути зміна підозри та передача справи до іншого органу або ж виділення матеріалів стосовно Фролової в окреме провадження. Другим етапом мала б бути передача справи до Національної поліції. Свідок Петренко приносив чорновий варіант постанови про відновлення слідства на погодження з адвокатом Носовим і той його узгодив. Також слідство фіксувало всі зустрічі, розмови та листування між Петренком та Носовим, які підтверджують обізнаність підозрюваного з обставинами справи. Нібито Носов підтвердив передачу 100 тисяч доларів лише прокурорам САП за відновлення слідства.

Під час обшуку в Носова знайшли понад 109 тисяч доларів готівкою. Сторона захисту стверджує, що це гроші тещі адвоката та її чоловіка від продажу житла та збереження, які передали на зберігання.

Також захист стверджував, що саме Петренко підбурював Носова до хабарництва. Нібито за його ініціативи відбувалися зустрічі. Водночас прокурор САП заперечував і зачитав листування, яке починалось саме з повідомлення Носова з інформацією «що він на місці» і з пропозицією зустрічі.

На думку захисту, підозра необґрунтована. Саме Петренко був підбурювачем, а Носов нікому не пропонував хабаря.
​​Двоє фігурантів справи про корупцію на УЗ пішли на угоду

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості з двома фігурантами справи про заволодіння коштами АТ «Укрзалізниця» на закупівлі метизної продукції. Йдеться про стару історію аж за 2015 рік. На угоду пішли колишня керівниця ТОВ «Інкомм» Надія Богдан та ексфінансовий директор ТОВ «Союз-Енерго» Дмитро Цівун.

Їм обом призначили 4,5 років умовного позбавлення волі з випробуванням на 1 рік та 1 місяць та штрафом у 17 тис. грн. Також вони вже відшкодували частково завдану шкоду в 10,7 млн грн та зобов'язані відшкодувати ще майже 11 млн грн.

Але ці двоє не всі фігуранти цієї справи. Продовжують судити колишнього директора «Укрзалізничпостача» Євгена Хорощака, його ексзаступника Романа Кравчука та керівника відділу верхньої будови колії «Укрзалізничпостача» Андрія Степаненка.

Також до цієї справи причетний український бізнесмен Олексій Біленький (перебуває за кордоном, організатор), екснародний депутат Валерій Іщенко, його колишній радник Олександр Жога, а також ресторатор Михайло Бейлін. Їх усіх судять в окремих провадженнях.
НАБУ обшукує Кіровоградську обласну прокуратуру

Детективи НАБУ і прокурори САП проводять обшуки в приміщенні Кіровоградської обласної прокуратури. Цю інформацію офіційно підтвердив «Суспільному» керівник прокуратури Ян Стрелюк.

Слідчі дії проводяться в кабінеті першого заступника Стрелюка Юрія Ковальова (на фото). Також обшукували місце його проживання.

За попередньою інформацією, йдеться про хабарну справу. Нібито Ковальов міг отримати частину неправомірної вигоди за вирішення долі нерухомості у межах кримінального провадження.
NABU Daily by Олег Новіков
Викрито заступника голови Рівненської облради НАБУ і САП разом із СБУ повідомили про підозру заступнику голови Рівненської обласної ради Сергію Свисталюку. Йому закидають одержання півмільйона гривень неправомірної вигоди. Йдеться про історію з купівлею…
Заступнику голови Рівненської облради визначили заставу

Вищий антикорупційний суд застосував до заступника голови Рівненської обласної ради Сергія Свисталюка запобіжний захід у вигляді застави в 500 тисяч гривень застави. Його підозрюють в одержанні неправомірної суми в такому ж розмірі як застава.

На нього також поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі Рівненського району та міста Рівного Рівненської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб щодо обставин справи та здати на зберігання закордонні паспорти.
2024/06/09 02:11:33
Back to Top
HTML Embed Code: