Telegram Web Link
Ексголову Госпсуду Львівщини заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту суддю Господарського суду Львівської області у відставці Михайла Юркевича до 20 лютого. Альтернатива – 12 млн грн застави.

У разі внесення коштів він вийде із СІЗО під такі обов'язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатися з Львівської області без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним суддею Госпсуду Львівщини Василем Артимовичем та зазначеними в рішенні особами; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
​​Ексзаступник голови НБУ та ще вісім фігурантів більше не обвинувачуються у справі Бахматюка

Вищий антикорупційний суд закрив кримінальне провадження в частині обвинувачення колишнього заступника керівника Нацбанку Олександра Писарука та ще вісьмох фігурантів у причетності до справи про заволодіння ВіЕйБі банком Олегом Бахматюка 1,2 млрд грн рефінансування, наданого НБУ.

Причина класична – спливли строки давності. 10 років тому у жовтні цей кредит видали ВіЕйБі банку, а вже в листопаді 2014 року банк визнали неплатоспроможним. Під заставу, за версією обвинувачення, було надано майно, вартість якого була завищена майже в 25 разів.

Крім Писарука справу закрили стосовно члена ради Нацбанку Миколи Каленського; ексдиректорки Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Алли Шульги; ексдиректорки департаменту банківського нагляду НБУ Світлани Фабер; колишньої заступниці начальника Головного управління НБУ по Києву та області Ірини Мєзєнцевої; ексначальниці відділу моніторингу кредитів Департаменту супроводження кредитів НБУ Ірини Вінічук; заступниws начальника відділу економічних нормативів та консолідованого нагляду НБУ Ірини Лиходовської та Юлії Гарагон. Їм усім інкримінували зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364), строк давності в якому становить 10 років.

Решту фігурантів, зокрема, Бахматюка та його сестру Наталію Василюк продовжують судити. Строк давності за їх обвинуваченням спливає у 2029 році.
​​Троє фігурантів справи про квартири в Бучі для НГУ пішли на угоду

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, на яку пішов забудовник Андрій Немерюк (перебуває в розшуку), директор ТОВ «Бучажитлобуд-Кредит» Дмитро Лашковіцер і керівник ЖБК «Буча-Житлобуд №1» Олег Войналович. Їм призначили по 5 років умовного позбавлення волі із випробувальним терміном у 3 роки.

Обвинувачені зобов'язалися перерахувати 17,33 млн грн до державного бюджету як відшкодування. Також з них стягнули 40 194 грн процесуальних витрат.

Ще стосовно двох фігурантах цієї справи – ексначальника управління розквартирування та капітального будівництва логістики ГУ НГУ Леоніда Сікори та ексначальника фінансового відділу цього ж управління ГУ НГУ Миколи Модлінського – справу закрили за строками давності.

Дії Немерюка, Лашковіцера і Войналовича перекваліфікували з ч. 5 ст. 191 ККУ (заволодіння коштами) на ч. 5 ст. 190 (шахрайство), а Сікори та Модлінського – на ч. 2 ст. 367 (службова недбалість).

Справа дісталася НАБУ і САП уже з підозрами від Національної поліції за рішенням Офісу генерального прокурора.
Ще одна угода затверджена ВАКС: двоє адвокатів отримали штрафи і перерахують кошти

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, на яку пішли адвокати Андрій Костира та Антон Пинзар. За версією обвинувачення, вони підбурили бізнесмена до дачі хабаря в 300 тисяч доларів посадовцям Офісу генерального прокурора і Державної фіскальної служби. Свою роботу вони оцінили в 20 тис. дол. Утім до одержання коштів діло не дійшло, оскільки підприємець відмовився від домовленостей.

Обидва фігуранти пішли на угоду, повністю визнали провину. Їм призначили за ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) штраф по 93 500 грн кожному. Також Пинзар зобов'язався перерахувати 4,11 млн грн на проєкт UNITED24 щодо відбудови шкіл та налаштування генераторів, а Костира – 1,61 млн грн на вищевказаний проєкт UNITED24 і ще 2,5 млн грн на рахунки благодійного фонду «Фонд Сергія Притули».
Ексголову Західного апеляційного госпсуду заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього керівника Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького до 27 лютого 2025 року. Альтернатива – 30,28 млн грн застави.

Його підозрюють у зловживанні впливом разом із ексголовами Госпсуду Львівщини Василем Артимовичем і Михайлом Юркевичем. Вони пообіцяли за $1 млн забезпечити ухвалення «потрібних» рішень у судових справах Західного апеляційного госпсуду.
Експосадовця ОГП визнали винуватим

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим колишнього начальника відділу підготовки матеріалів щодо дисциплінарної відповідальності Офісу генерального прокурора Олега Гальченка-Авілова та пособника Ігоря Осиповича у підбуренні до хабарництва. Їм призначили 6,5 і 6 років позбавлення волі відповідно.

Також Гальченка-Авілова позбавили класного чину старшого радника юстиції, заборонили протягом 3 років після відбуття основного покарання обіймати посади в органах правопорядку і конфіскували 60 100 доларів готівки. В Осиповича конфіскували половину належного йому майна.

Обом обвинуваченим заборонено залишати межі Київської області до набрання вироком законної сили.

Вирок набере законної сили через 30 днів, якщо його не буде оскаржено до Апеляційної палати ВАКС.

У справі також фігурує заступник Гальченка-Авілова Захар Антипов, якого мобілізували до ЗСУ. Стосовно нього матеріали виділили в окрему справу і зупинили слухання до його можливості брати участь в судових засіданнях.
Суддя у відставці Плотніцький вийшов з-під варти

На рахунок Вищого антикорупційного суду надійшли 30,28 млн грн коштів, внесених в якості застави за колишнього голову Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького. Він мав уже вийти зі слідчого ізолятора.

Тож на нього мали покласти такі обов'язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатись із Львівської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування із іншими підозрюваними у справі та визначеними особами: здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Інші підозрювані у справі ексголови Госпсуду Львівщини Михайло Юркевич та Василь Артимович досі перебувають в СІЗО.
​​Екснардепу Крючкову призначили 15 років, але заочно, бо він втік в Монако

9 січня 2025 року колегія суддів ВАКС визнала винуватим колишнього голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа», екснардепа Дмитра Крючкова та колишньому виконувачу обов’язків голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлану Кузьмінську.

Крючкову призначили 15 років увʼязнення заочно з позбавленням права обіймати певні посади, строком на 3 роки, з конфіскацією всього майна.

Кузьмінській – 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати відповідні посади на строк 2 роки, з конфіскацією половини належної їй на праві власності майна.

Суд застосував спецконфіскацію на суму 458 млн грн та частково задовольнив позовні заяви щодо заподіяних збитків.

Вирок суду може бути оскаржений протягом 30 днів із дня його проголошення.
​​НАБУ провело низку обшуків у справі суддів господарських інстанції Львівщини

Зокрема, детективи НАБУ обшукали суддів Західного апеляційного господарського суду Ірину Панову та Ірину Малех. В Малех детективи знайшли 45 300 доларів готівки, $20 тисяч з яких номерами купюр співпадають з частиною неправомірної вигоди. Суддя стверджувала, що ці кошти їй позичили. Ще $29 100 готівки знайшли в Панової, але купюри не є частиною неправомірної вигоди. В Малех арештували $30 тис. (20 тис. як збереження речдоків, а 10 тис. – в забезпечення ймовірної спецконфіскації), а в Панової – всі $29 100 арештували в забезпечення спецконфіскації. Також в них вилучили мобільні телефони, на яких є ознаки спілкування з фігурантами.

Також НАБУ провело в слідчі дії в на той момент заступника голови Госпсуду Львівської області Василя Артимовича Ростислава Матвієва. У нього вилучили мобільний телефон, який буде досліджувати слідство.

Крім того, детективи знайшли у ексголови Госпсуду Львівщини Михайла Юркевича 7500 доларів готівкових коштів, номери купюр яких співпадають із наданою неправомірною вигодою. На них наклали арешт.

Нагадаю, що слідство зафіксувала передачу частини неправомірної вигоди в $75 тис. Артимовичу, Юркевичу і ексголові Західного апеляційного госпсуду Бориса Плотніцькому. Наразі знайдено лише $27500 готівки, переданої під контролем органів правопорядку. Розслідування триває.
​​Ексміністру Сольському дозволили з'їздити за кордон

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк надав дозвіл колишньому міністру агрополітики Миколі Сольському тимчасово з'їздити за кордон у період з 14 по 28 січня 2025 року. Він зобов'язав міграційну службу повернути Сольському закордонний паспорт тимчасово, а самого ексміністра повернути документ назад на зберігання після повернення, про що сповістити прокурора у справі.

Забезпеченням для його повернення є внесена застава в 75,7 млн грн. Цікаво, чи шкода Сольському цієї суми? Дізнаємося наприкінці січня. Дозвіл ексміністра дали для проведення медичного обстеження в Університетській клініці Фрайбурга та участі у Глобальному форумі з питань продовольства та сільського господарства у Берліні. Але ж Сольський уже не міністр, чому йому?
​​Ексзаступнику керівника Харківської облради Скоробагачу повідомили про підозру

НАБУ і САП викрили злочинну групу, учасники якої завдали майже 60 млн грн збитків ПрАТ «НЕК «Укренерго» в умовах воєнного стану. Організатором слідство вважає колишнього заступника голови, ексдепутата Харківської облради Володимир Скоробагача. Він перебуває за кордоном.

За версією слідства, він у квітні 2022 року створив організовану групу, до якої залучив керівника приватного товариства як виконавця та його засновника як пособника, тоді як сам був інвестором цієї компанії. Метою було заволодіння електроенергією з Об'єднаної енергетичної системи України та легалізації коштів від її продажу.

Учасники групи заздалегідь придбали три компанії з ліцензіями на постачання електроенергії, які у червні 2022 року отримали електроенергію з ОЕС та передали її підконтрольному товариству для продажу кінцевим споживачам. Водночас фінансова відповідальність за отриману електроенергію лягла на вищезгадані компанії-прокладки.

Отримані від продажу електроенергії кошти ПрАТ «НЕК «Укренерго» так і не отримало. Аби приховати джерело походження, їх переказали на рахунки фінансових компаній під виглядом поверненням позик. Фінансові компанії за винагороду в розмірі 0,5% від суми переказу перекинули ці кошти на інші підконтрольні компанії, які вивели їх на рахунок компанії-нерезидента, зареєстрованої на території Республіки Болгарія.
З нардепа Задорожнього зняли браслет

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олексій Кравчук зняв електронний браслет з народного депутата Миколи Задорожнього. Захист надав медичну довідку про те, що носіння браслету впливає на здоров'є підозрюваного. Решту обов'язків залишили строком до 14 березня, серед яких здача закордонних паспортів.

Також суд продовжив розслідування справи політика до 15 квітня.
​​Нардепу Бондару повідомили про підозру

НАБУ і САП вважають народного депутата Віктора Бондара співорганізатором розкрадань на АТ «Укрзалізниця». Разом із ним іншим співорганізатором, на думку слідства, є столичний підприємець Володимир Котляр. Також у цій справі підозрюється колишній перший заступник начальника філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Олексій Онисимюк (є підозрюваним/обвинуваченим ще у двох справах). Також у справі кабелів раніше повідомляти про підозру працівнику СБУ Артему Шилу. Загалом 8 підозрюваних.

За даними слідства, нардеп Бондар та Котляр розробили схему, яка передбачала постачання продукції УЗ за завищеними цінами. Для цього вступили у змову з членами іншої організованої групи, до складу якої зокрема входила посадова особа УЗ. Діючи як своєрідний «бек-офіс» товариства, члени другої організованої групи неформально контролювали його діяльність та могли за певний відсоток від суми закупівель забезпечити перемогу підконтрольних підприємцю компаній у закупівлях.

У результаті протягом 2021-2022 рр. у тендерах УЗ на постачання кабельно-провідникової продукції незаконно перемогли підконтрольні підприємцю компанії. Унаслідок реалізації схеми Укрзалізниця зазнала збитків на суму понад 140 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.
​​Ексдержсекретарю МВС вручили підозру

Йдеться про Олексія Тахтая. Його підозрюють у махінаціях із закупівлею обладнання та отриманні преміум-автомобілів загальною вартістю понад 6 млн грн.

За версією слідства, підприємець, який постачав обладнання для відеоспостереження та контролю доступу до будівель МВС, завищив його вартість. У 2018-2019 роках через свою громадську організацію він передав високопосадовцю чотири розкішні авто. Зі свого боку, у 2020 році держустанова МВС закупила це обладнання попри явно завищену вартість.

Це спричинило збитки бюджету на понад 16 млн грн.

Після звільнення посадовця передані авто залишилися в його користуванні – їх просто подарували через формальний договір.
Справу про зниклий басейн у київській школі закрили

Вищий антикорупційний суд закрив справу за обвинуваченням генерального директора фірми «Укрбуд девелопмент» Олега Майбороду та колишнього головного архітектора Києва Сергія Целовальника у зловживаннях (ч. 2 ст. 364 ККУ). Причина традиційна – сплив строків давності. Минуло 10 років з дня закінчення інкримінованих дій – 25 листопада 2024 року. Обох обвинувачених звільнили від відповідальності та закрили кримінальне провадження.

За версією обвинувачення, Укрбуд в порушення плану не побудував басейн на території школи №130 в Києві у Голосіївському районі, а замість нього звів багаторівневий паркінг. Відповідні містобудівні умови та обмеження забудови видав колишній головний архітектор столиці Целовальник. Укрбуд отримав вигоду від продажу незаконно побудованих паркомісць.
​​НАБУ і САП затримали одного з братів Дубинських, який перебуває в розшуку ДБР

Йдеться про Леоніда Дубинського. НАБУ і САП підозрюють його в організації схеми заволодіння 129 млн грн, виділених на відновлення критичної інфраструктури у Кам'янському районі Дніпропетровської області.

У 2022-2023 роках члени групи домоглися перемоги у тендері та укладення підконтрольним товариством договору з комунальним підприємством Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід» щодо реконструкції водогону Аули-Верхньодніпровськ у Кам’янському районі. Бенефіціарним власником товариства був Дубинський, що мав вплив на керівника КП і до того ж перебуває у розшуку ФБР за вчинення майнових злочинів. Левовою часткою укладеного договору була закупівля трубної продукції, яку «переможець» тендеру через свою ж фірму-прокладку придбав у виробника за ринковою вартістю та перепродав комунальному підприємству за завищеною понад втричі ціною.
Арешт керівниці Хмельницької МСЕК знову продовжили

Вищий антикорупційний суд залишив під вартою до 23 березня керівницю Хмельницької обласної МСЕК Тетяну Крупу, яку підозрюють у незаконному збагаченні. Їй зменшили альтернативну заставу на 20 млн грн – до 260 млн грн.
Нардепа Бондаря не заарештували

Вищий антикорупційний суд відмовився взяти під варту народного депутата Віктора Бондаря і відпустив його від 100 млн грн застави. На нього поклали низку обов'язків, зокрема, здати закордонні паспорти і не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу. Рішення ухвалив слідчий суддя ВАКС Володимир Воронько.

Нагадаю, що Бондара підозрюють у співорганізації заволодіння 140 млн грн АТ Укрзалізниця.
NABU Daily by Олег Новіков
​​НАБУ і САП затримали одного з братів Дубинських, який перебуває в розшуку ДБР Йдеться про Леоніда Дубинського. НАБУ і САП підозрюють його в організації схеми заволодіння 129 млн грн, виділених на відновлення критичної інфраструктури у Кам'янському районі…
Бізнесмена Дубинського взяли під варту

Вищий антикорупційний суд узяв під варту бізнесмена Леоніда Дубинського, якого підозрюють в організації схеми заволодіння 129 млн грн, виділеними на відновлення критичної інфраструктури Дніпропетровської області. Альтернативою йому визначили 60 млн грн застави.
Аграрію Кормишкіну визначили заставу

Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід у вигляді застави розміром 15 млн грн до підприємця Юрія Кормишкіна. Він зобов'язаний не відлучатися з Одеської та Миколаївської областей, не спілкуватись з низкою осіб та повідомляти про зміну місць проживання та роботи.

НАБУ і САП підозрюють його в легалізації коштів, одержаних від дружини-нардепки Ірини Кормишкіної. Також їх обох підозрюють у недостовірному декларуванні, а саму нардепку окремо в незаконному збагаченні.
2025/07/02 06:05:09
Back to Top
HTML Embed Code: