ВАКС оголосив черговий обвинувальний вирок

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим колишнього директора Чернівецького перинатального центру Дмитра Манчуленка у спробі підкупу посадовців Чернівецької обласної ради. Йому призначили 6 років позбавлення волі.

Суд конфіскував і предмет неправомірної вигоди, а саме 12 тисяч доларів. Рішення ухвалила колегія суддів у складі: головуюча Катерина Сікора, судді Сергій Мойсак і Олена Танасевич.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаю, Манчуленка обвинувачували у спробі підкупу посадовців Чернівецької обласної ради за укладення з ним контракту на посаду гендиректора Чернівецького обласного перинатального центру безстроково.
Викрито схему заволодіння майже 160 млн грн, виділених на відновлення Харкова

НАБУ і САП викрили сімох осіб на заволодінні 159,5 млн грн. Про підозру, зокрема, повідомили першому заступнику гендиректора КП «Харківські теплові мережі» Сергію Волику. На думку слідства, впливовий бізнесмен, який є організатором групи, у змові з Воликом домігся укладення з підконтрольними йому компаніями прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі. При цьому саме воєнний стан учасники оборудки використали як привід не проводити відкриті торги.

Компанія-постачальник продукції закупила необхідне через низку фірм-прокладок у виробника і продала її комунальному підприємству за понад удвічі завищеною ціною. При чому вказане КП мало з цим виробником прямі господарські відносини.

Унаслідок реалізації схеми завдано збитків на суму 159,5 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. При цьому частина цих коштів у сумі 22 млн грн була надана Світовим Банком (Міжнародний банк реконструкції та відродження) та призначалися для розвитку міської інфраструктури.

Відео youtu.be/MX7rLqjXQKo
​​Директорку департаменту Херсонської ОВА відпустили під заставу

Вищий антикорупційний суд відмовився взяти під варту директорку департаменту розвитку територій Херсонської ОВА Світлану Васіну. Її відпустили під 800 тисяч гривень застави з покладанням низку обов'язків, зокрема, здати закордонні паспорти і прибувати за першим викликом.

Водночас суд заарештував власницю компанії ТОВ «Будівельні Технології Південь» Марину Балан. Альтернатива – 1,5 млн грн застави. Також суд обрав запобіжний захід директору цієї фірми Валентину Балану (ймовірно, батько Марини) – 500 тис. грн застави з обов'язками.

За даними слідства, очільник одного з департаментів Херсонської ОВА у змові з власником та керівником приватного товариства організували завищення вартості технічного обстеження 107 об'єктів соціальної інфраструктури (школи, лікарні тощо) у більше ніж 15 разів. Таким чином договір уклали на суму понад 9,9 млн грн, тоді як фактично надані послуги коштували 534 тисяч гривень. У результаті учасники схеми заволоділи коштами резервного фонду Кабінету міністрів на суму понад 7,7 млн грн.
​​Експосадовця СБУ заарештували на два місяці

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього начальника Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України Олександра Провоторова на 60 днів. Альтернатива – 3 млн грн застави.

У разі внесення застави на підозрюваного покладатимуться обов'язки: прибувати за кожним викликом; не залишати межі Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з особами, указаними в ухвалі суду; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Нагадаю, за версією слідства, Провоторов та його перший заступник організували придбання паливно-мастильних матеріалів для службових авто та бронетехніки СБУ за штучно завищеними цінами.

Для цього експосадовці залучили декілька підконтрольних комерційних структур з Києва, які займаються торгівлею нафтопродуктами. Щоб реалізувати оборудки, вони вносили недостовірні відомості до фінансово-господарської та звітної документації. У результаті заподіяно понад 26 млн грн збитків.
​​НАБУ і САП викрили злочинну організацію на Чернівецькій митниці

Діяла ця організація в період з 2017 по 2019 роки. До неї входили 11 осіб, серед яких троє службовців Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб (одна з них колишній депутат Чернівецької обласної ради). Дії цієї організації з мінімізації митних платежів за схемою так званого «сірого» імпорту заподіяли державі майже 290 млн грн збитків.

Зокрема, у цій справі раніше фігурував місцеві бізнесмени Юрій Кушнір і Олександр Єремійчук, ексначальник Чернівецької митниці Микола Салагор, посадовці цієї митниці Геннадій Поцелуйко і Микола Ніколеску, а також інші фізособи.

Як встановило слідство, учасники організували незаконне ввезення через митний пост «Вадул-Сірет» високоліквідних товарів з Туреччини (одяг, взуття, аксесуари), оформлюючи транспорт з ними як порожній або маскуючи їх товарами прикриття (тканина, ДСП, цегла) зі значно меншою митною вартістю.

За останньою схемою, службові особи митного поста на підставі підроблених документів забезпечували позачерговий пропуск вантажівок без проведення митного огляду. Надалі транспорт їхав до складів підприємців, де високоліквідні товари вивантажували та реалізовували, а завантажені замість них товари прикриття доставляли на митний пост «Чернівці» для завершення оформлення та сплати занижених платежів.

П'ятьох осіб затримано.
Гладковського-старшого оголосили в розшук

ВАКС підтримав клопотання прокурора САП про оголошення в розшук колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. У березні 2022 року суд передав його заставу на користь Збройних сил України, а самого обвинуваченого відпустили під особисте зобов'язання. З тих пір він не ходив на суді, а, за даними НАБУ, взагалі перебуває за кордоном. Дуже цікаво, на яких підставах його випустили.

Нагадаю, що Гладковського-старшого обвинувачують у зловживаннях. На думку сторони обвинувачення, експосадовець РНБО використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, в якій він та його близькі особи мають частку власності, а саме — автомобільна компанія «Богдан Моторс».
​​Справу нардепа Одарченка скерували до суду

САП відправила до антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно нардепа СН Андрія Одарченка. Його обвинувачують у спробі підкупу керівника Державного агентства відновлення Мустафи Найєма за криптовалюту.
Мера Рені засудили до 9 років колонії

ВАКС визнав винуватим міського голову Рені Одеської області Ігоря Плєхова в одержанні 50 тисяч доларів неправомірної вигоди. Разом із ним засудили колишнього депутата Ренійської міської ради Івана Пойдолова до 10 років, але заочно, оскільки він переховується. Раніше суд стягнув 1,87 млн грн застави Пойдолова в держбюджет. В обох фігурантів конфіскували все належне їм майно.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаю, за версією обвинувачення, на той момент депутат Ренійської міськради Пойдолов, який одночасно обіймав посаду голови постійної комісії, що займається, зокрема, земельними питаннями, діючи за попередньою змовою з мером Плеховим отримав частину неправомірної вигоди в сумі 50 тис. дол. від громадянина за забезпечення передання йому в оренду земельної ділянки комунальної власності площею близько 2,5 га. Загальна сума неправомірної вигоди, про надання якої прохали посадовці, становила 100 тис. дол.
NABU Daily by Олег Новіков
​​НАБУ і САП викрили злочинну організацію на Чернівецькій митниці Діяла ця організація в період з 2017 по 2019 роки. До неї входили 11 осіб, серед яких троє службовців Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб (одна з них колишній депутат Чернівецької обласної…
Заарештували ексначальника Чернівецької митниці

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього керівника Чернівецької митниці Миколу Салагора до 14 червня. Альтернатива – 60 млн грн застави. На думку слідства, Салагор був співорганізатором зловживань під час розмитнення товарів на митному пості «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці.

Разом із ним заарештували члена злочинної організації Ігоря Савка. Альтернатива – 6 млн грн. Савка також підозрюють в організації побиття журналістів, які намагалися викрити корупційну схему на Чернівецькій митниці. За даними слідства, він це зробив на виконання вказівки Салагора.

Деталі справи у відео: https://youtu.be/HSKVB1MAyNU
З екснардепом Поляковим затвердили угоду

Йдеться про незаконне одержання ним 367 тис. грн компенсації за оренду житла в Києві, хоча мав власну квартиру. Колишньому народному депутату Максиму Полякову загрожувало до 6 років ув'язнення, проте він пішов на угоду. Тож йому призначили 3 роки умовного позбавлення волі з іспитовим строком у 3 роки та 17 тис. грн штрафу, а також стягнули 39 354,24 грн процесуальних витрат. Екснардеп також добровільно перерахував 1 млн грн на ЗСУ і відшкодував завдані 367 тис. грн збитків.

Окремо Поляков зобов'язаний: періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання та не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Паралельно Полякова судять у так званій «бурштиновій справі» за одержання неправомірної вигоди.
NABU Daily by Олег Новіков
Сус по дорозі в колонію Касаційний кримінальний суд відмовився призупиняти виконання вироку, яким до 7 років позбавлення волі засудили колишнього заступника начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури…
Верховний суд залишив вирок Суса без змін

Касаційний кримінальний суд залишив без змін вирок, яким до 7 років позбавлення волі засудили колишнього заступника начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури Дмитра Суса. Оскільки виконання вироку не зупиняли, то, швидше за все, Сус уже перебуває в колонії.

Ексслідчого ГПУ Суса засудили за заволодіння майном. Зокрема, під час низки обшуків той вилучив і привласнив: 9025 доларів і 192 660 грн; ще 8600 грн; гральні автомати, меблі та інші речі за місцем розташування нелегального грального закладу. Уподальшому Сус за 10 тисяч доларів продав майно для казино.
Міністру Сольському повідомили про підозру

НАБУ і САП повідомили про підозру міністру аграрної політики та продовольства Миколі Сольському та іншим у заволодінні землею на 291 млн грн та спробі заволодіння ділянками ще на 190 млн грн.

Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, а також намагалися заволодіти 3282 га землі.
NABU Daily by Олег Новіков
Міністру Сольському повідомили про підозру НАБУ і САП повідомили про підозру міністру аграрної політики та продовольства Миколі Сольському та іншим у заволодінні землею на 291 млн грн та спробі заволодіння ділянками ще на 190 млн грн. Учасники схеми забезпечили…
Заступник Сольського та ексголова Держгеокадастру теж отримали підозри

НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Держгеокадастру Олександру Колотіліну та заступнику міністра агрополітики Миколи Сольського Маркіяну Дмитрасевичу. Загалом у справі 12 підозрюваних.
NABU Daily by Олег Новіков
​​Експосадовця СБУ заарештували на два місяці Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього начальника Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України Олександра Провоторова на 60 днів. Альтернатива – 3 млн грн застави. У разі внесення…
Експосадовцю СБУ збільшили заставу, а його заступника – заарештували

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду збільшила заставу колишньому начальнику Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України Олександру Провоторову до 12 млн грн (була 3 млн грн). Він наразі перебуває під вартою.

А от його експершого заступника Андрія Коваля заарештували. Раніше його відправили під нічний домашній арешт. Ковалю визначили альтернативою 8 млн грн застави.
​​Справу Лозинського про хабар у травні скерують до суду

Вищий антикорупційний суд встановив стороні захисту, зокрема, колишньому заступнику міністра з розвитку громад, територій та інфраструктури Василю Лозинському та його захисникам, строк до 13 травня 2024 року включно на ознайомлення з матеріалами слідства. Після цієї дати, але в межах досудового розслідування, справу скерують до суду.

Водночас раніше Лозинський залишився без обов'язків через те, що слідчий суддя ВАКС Ярослав Шкодін повернув прокурору САП клопотання про продовження строку дії обов'язків. Шкодін вказав, що клопотання містить деякі розбіжності, які є суттєвими та дезорієнтують слідчого суддю. Зокрема, він вказав, що прокурор спочатку вказує про продовження обов'язків Лозинському до 21 квітня включно, а надалі вказує, що їхня дія завершується 22 квітня.

До того ж, суддя зазначив, що прокурор САП подав це клопотання не за 5 днів, а наприкінці робочого дня 18 квітня, що позбавляє слідчого суддю можливості дотриматися вимог ч. 4 ст. 199 КПК України. Також матеріали клопотання не містять розписку та/або докази обізнаності підозрюваного про наявність такого клопотання. Наразі Лозинський зобов'язаний як підозрюваний прибувати за кожним викликом.
NABU Daily by Олег Новіков
Копистира теж вийшов із СІЗО За забудовника Сергія Копистира внесли 100 млн грн. Він вийшов із ізолятора під обовʼязки.
Наближену особу забудовника Копистири заарештували

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду взяла під варту представника фінансової компанії «Сістемінвест» Олега Татаренка. НАБУ і САП підозрюють його у пособництві забудовнику Сергію Копистирі у підкупі віцепрем'єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова.

Раніше ВАКС відправив Татаренка під нічний домашній арешт, але прокурор САП подала скаргу на це рішення. Судді вирішили його заарештувати на два місяці і одночасно визначили йому 20 млн грн застави як альтернативу.
Голову райсуду на Дніпропетровщині викрили на хабарі

НАБУ, САП та Національна поліція викрили голову Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Сергія Бурхана та його посередника на отриманні 2500 доларів неправомірної вигоди. Посередника затримали.

Слідством встановлено, що голова суду, діючи за посередництва з іншою особою, одержав 2500 доларів від громадянина за зняття арешту з майна, яке було вилучено в межах кримінального провадження. Органами правопорядку задокументовано отримання через посередника указаних коштів та в подальшому винесення рішення на користь особи.

За результатами проведених обшуків вже вилучено кошти, які були отримані та розподілені як неправомірна вигода.
Міністра Сольського заарештували

Вищий антикорупційний суд узяв під варту міністра аграрного політики Миколу Сольського до 24 червня. Альтернативою йому визначили 75,7 млн грн застави. НАБУ і САП просили 200 млн грн застави.

Прокурор САП зачитала низку листувань, зокрема, між Сольським і його заступником Маркіяном Дмитрасевичем, на яких вони обговорювали питання заволодіння землею двома дослідними господарствами «Іскра» і «Агрофірма «Надія» НААН. Зокрема, Сольський просив Дмитрасевича допомогти начальнику юруправління ГУ Держгеокадастру Сумщини Віті Маліковій з судовими спорами по цій землі і стежити за справою.

Також між Сольський і Дмитрасевичем пересилалися так звані довідки, в яких були вказані номери судових справ, прізвище судді і що треба зробити. Деякі довідки стосувалися інших органів.

Прокурор розповіла, що 50 земельних ділянок, якими заволоділи, були передані в оренду аграрного холдингу ще до фактичного підписання права власності. 3 лютого договір оренди, а 7 лютого – право власності.
Куценка відсторонили від посади заступника голови Запорізької облради

Вищий антикорупційний суд відсторонив Владислава Куценка від посади заступника керівника Запорізької обласної ради до один місяць, до 25 травня. НАБУ і САП підозрюють його у наданні неправомірної вигоди директору «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
NABU Daily by Олег Новіков
Міністра Сольського заарештували Вищий антикорупційний суд узяв під варту міністра аграрного політики Миколу Сольського до 24 червня. Альтернативою йому визначили 75,7 млн грн застави. НАБУ і САП просили 200 млн грн застави. Прокурор САП зачитала низку листувань…
Сольський уже вийшов із СІЗО

На рахунок Вищого антикорупційного суду надійшли 75,7 млн грн застави за міністра аграрної політики та продовольства Миколу Сольського. Його вже звільнили з-під варти. Про це мені повідомив його адвокат.

На виконання вимоги судового рішення на Сольського поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.
2024/04/28 23:13:28
Back to Top
HTML Embed Code: