Telegram Web Link
Сходження на Казбек зі сторони Грузії 🗻

П'ятого травня ми успішно піднялись на Казбек зі сторони Грузії (5,054 метри)
Все сходження зі спуском зайняло у нас 4 дні, а останній ривок зі штурмового табору ми зробили за 7,5 годин.

Ось тобі невеличка кількість порад, якщо найближчим часом плануватимеш відвідати цю гору.

1. ПЦР тести:

Українці мають приїхати в Грузію з негативним результатом тестування і зробити ще одне тестування на третій день перебування в країні. Тестуватися можно прямо в номері готелю, для цього попроси людину на стійці викликати лабораторію в номер. Тестування "на дому" коштує 135 ларі (39 доларів) або 120 ларі (35 доларів), якщо в клініці. Результати приходять на пошту, але ти можеш вже бути в дорозі 😉

2. Комендантська година:

Після 21:00 знаходитись на вулиці заборонено! Це не стосується гір та далеких селищ, там тебе ніхто не оштрафує. В великих містах краще сидіти в готелі та користуватися доставкою їжі через Glovo.

3. Як доїхати до Степанцмінда (Казбегі):

Якщо у тебе небагато речей і невеликий бюджет, то до Степанцмінда краще їхати маршруткою. Але я дуже раджу тобі взяти водія через сервіс https://gotrip.ge/
Ми доїхали з комфортом за 45 доларів (154 кілометра) та водій по дорозі зупинявся в усіх туристичних місцях та чекав на нас.

4. Що з собою брати зі спорядження:

Детальний список одягу для таких сходжень я колись розглядав в цьому пості.
Окрім теплого спеціального одягу та взуття тобі обов'язково буде потрібна мотузка (ми використовували коротку динаміку 12 метрів на двох, індивідуальна страхувальна система, спусковий пристрій, жумар, льодоруб, кішки, каска. На маршруті дуже багато тріщин та льодовиків, тому не можна знецінювати гору.

5. Як "боротися" з висотою:

Кілька порад як зробити процес акліматизації легшим:
— Пий якомога більше води та добре відпочивай.
— Ходи вище, спи нижче. Тобто раджу перед сном набрати ще 200 вертикальних метрів.
— Приймай Діакарб (проконсультуйся з цього приводу зі своїм лікарем) 2-3 таблетки на день. Починати варто за 1-2 дні до сходження.
— Рухайся повільніше, ніж ти можеш. Навіть якщо хочеться бігти, рухайся повільно.

6. Як ми рухалися:

Перший день: Gergeri Trinity Church (2,100 m) (сюди можна дістатись машиною) — Alti Hut (3,014 m) — 6 км, 4 год. 22 хв, 922 м набір висоти.
Другий день: Alti Hut (3,014) — Betlemi Hut (метеостанція) — Camp near Second cross (2,800 m) — 5,2 км, 5 годин, 840 м набір висоти.
Третій день: штурм вершини та спуск до штурмового табора — 13,8 км, 13 годин, 1,365 м набір висоти.
Четвертий день: спуск в Степанцмінда — 12,7 км, 4 години 13 хвилин

Якщо є якісь питання, друже, то задавай в коментарях 😉
Цих вихідних пройшов біговий трейл Burning Heads в моєму найулюбленішому місці Одеської області — заповіднику Тузлівські лимани. Я багато писав про цю локацію, наприклад, тут.

Я приймав участь в найдовшій дистанції, 45 км, та подолав її за 4 години 30 хвилин, посівши 19 місце в загальному заліку.

Цей заповідник, я вважаю, обов'язковий для відвідування. Ти знайдеш тут десятки кілометрів диких безлюдних пляжів, круті схили з неймовірними краєвидами, ліси та лимани з лікувальними болотами. А ще тут багато диких птахів та червонокнижкових рослин.

Щоб дістатися заповідника, тобі треба їхати в селище Лебедівка , а вже звідти відправлятися на морську косу між морем та лиманом Бурнас.
Канівський природний заповідник (Зміїні острови)

Так сталося, що за роки активного дослідження Омріяної, мені вперше довелось побувати на території Канівського заповідника.

Уяви собі захід сонця на Дніпрі, який теплими променями обіймає тебе в гамаку. Ти щойно зварив запашну каву і насолоджуєшся краєвидами заплавних островів Дніпра. Уяви звуки природи, які лунають навкруги та легкий вітерець.
А головне: уяви, що ти повністю один, ти насолоджуєшся цим "диким" шматочком української природи, тебе не турбує телефон, робота та безліч машин... 😍

Канівський природний заповідник розташовано в Черкаській області на березі Дніпра, неподалік від місця поховання Шевченка. Площа заповідника має аж 2027 гектарів і складається з заплавних островів на Дніпрі та нагірної території.

Територія охороняється державою і зачинена для автомобілів, саме тому тут чисто, гарно та дуже тихо.
Ця світлина зроблена на самому початку Зміїних островів. І, якби не комарі, це був би один із найкращих заходів сонця, про який я писав на сторінках Омріяної, але дикі кровосісі все зпаскудили 😡 Тому обов'язково бери з собою спрей від комах.

Жити на території заповідника в наметах не дозволяється, для цього є Kaniv Fish Club або сучасний Kaniv Mandra глемпінг, про який я розкажу тобі завтра. Але це дороге задоволення, тому думаю, що ти зможеш знайти тихе місце для свого намета 😉

#черкаська #природа

Відмітив тобі на мапі місце, де зроблена ця світлина
Глемпінги в Україні: "інстаграмні будиночки"

🌲

Я наблюдаю як в останні роки стрімко розвиваються глемпінги. Це таке кльове поєднання намету на природі та лакшарі умов. Доречі, саме слово "glamping" означає glamour camping, а відпочинок не можна назвати бюджетним.

За рік життя в Африці (писав про цей період тут), я доволі багато жив в стаціонарних наметах під час сафарі в саваннах з туристами. Там глемпінги — це найдорожчі готелі, які розраховані на вибагливих туристів, які хотіли б пожити в максимально "диких" умовах, але з комфортом та затишком.

Глемпінг — це, як правило, великий намет з ліжком, місцем для приготування їжі, обіднім столом, гамаком та обов'язково гарною природою навкруги.

Цих вихідних моя дружина забронювала такий намет на території Канівського природного заповідника, тому ми вперше мали досвід життя в глемпінгу на території України.

Якщо спитати про враження кожного з нас окремо, то вона засмучено розповість про натовпи комарів, які жерли нас, та душову кабінку, яка знаходиться не в самому глемпінгу, а в 20 метрах від нього.

А я розкажу про неймовірний захід сонця, теплі та чисті води Дніпра та приємну прохолоду в ліжку вночі. Але ми обидва погодимось з тим, що глемпінг — це дороге задоволення, яке обійдеться більше ніж 3,500 грн за ніч в вихідний день.

Проте, все ж таки я вважаю, що хоча б раз треба обов'язково пожити в такому наметі. Хоча б заради Інстаграмних фоток 😉

Ось тобі посилання на той глемпінг, в якому ми мешкали.
Ось ще кілька фотографій глемпінгу та території, на якій він розташований ❤️
Озеро Бучак ⚡️

Якби ще нещодавно мені сказали, що перша світлина зроблена в Україні, я би здивувався. Але коли ми доїхали через напів покинуте село Бучак до озера, надійно схованого в тіні лісу, я дуже зрадів. Воно і з неба, і с землі виглядає як водойма посеред джунглів Амазонки.

Озеро Бучак є штучного походження. Воно утворилося у 80-тих роках, коли на території села Бучак Черкаської області було розпочато будівництво Канівської ГАЕС, яке не завершили через аварію на Чорнобильскій АЕС, а потім і через брак коштів. Від того проекту залишився великий котлован поруч з Дніпром, який швидко наповнився підземними водами і утворилося це озеро. Озеро чистого блакитного кольору і, як мені здалося, ще не дуже туристичне 😍

Доречі, саме село Бучак теж частково зберіглося. На сьогодні тут проживає близько 15 осіб. А їх глиняні хати нагадують музейний експонат.

Дістатися озера можна лише велосипедом або особистим транспортом з Каніва. Відмітив тобі на мапі.

#київська #озеро
@omriyana
2025/07/14 14:16:58
Back to Top
HTML Embed Code: