Telegram Web Link
«Багато людей скоріше помруть, ніж подумають. По факту, так вони і роблять»

Бертран Рассел,
британський філософ, логік, математин, історик, письменник, нобелівський лауреат.
Не кожен син має тата.
Не кожен тато має сина.
Кожен тато є сином.
Кожен тато має Батька.
Молитися Богу досить просто, але буває надзвичайно важко змусити себе це зробити. Саме про це говориться з глибокодумною простотою в Псалмі 62:9:

"Мій народе, кожного часу надійтесь на Нього, серце своє перед Ним виливайте, Бог для нас пристановище!"

Давид говорить, що якщо ви надієтеся на Бога, то виливайте перед Ним своє серце. Або, іншими словами, довіра до Бога обов'язково передбачає, що ви повинні виливати перед Ним своє серце.

Що означає "виливати своє серце"? Це означає, що ви повинні принести Богові в молитві суміш всіх різнобарвних емоцій та переживань, що переповнюють вас і в кількох словах "вилити" їх перед Ним.

Насправді, вражає, що Бог пропонує і навіть наказує нам чинити так. Чому Бог має виявляти готовність (не кажучи вже про бажання!) вислуховувати душевні муки й радощі людей, які від самого народження бунтують проти Нього? Чому Бог повинен хотіти, щоб перед Ним виливалися серця, які загрузли в полоні емоцій, протиріччях і, замість щиросердної відданості Йому, сповнені прагнення до всіляких хибних кумирів? Чому Бог повинен проявляти участь або прислухатися до ридань, благань або вихваляння грішних створінь, через які Його улюбленому Синові довелося зазнати незбагненних для нас тілесних і душевних страждань? Чи стали б ви зі співчуттям вислуховувати скарги того, хто вбив вашого сина?

Ми легко стаємо самовпевненими і не бачимо, що, закликаючи нас виливати перед Ним своє серце, Бог робить нам честь. Тільки уявіть собі: Сам Отець турбується про те, що ви думаєте. Він закликає вас у будь-який час розмовляти з Ним найсерйознішим чином і стільки, скільки знадобиться. Вражаюча честь! При цьому найчастіше ми ставимося до молитви як до виснажливого обов'язку чи чогось набридливо банального. Найчастіше нам не спадає на думку, що молитва може і повинна містити просту розповідь Богові того, що у нас на серці. Але ж саме це ми знову і знову бачимо в псалмах.

Дуже часто нам здається незручним і непрактичним витрачати час на молитву до Бога з проханням допомогти нам або щось для нас зробити.

"Що може бути даремнішим, - думаємо ми, - ніж витрачати час на молитовну балаканину про свої переживання!"

І все ж Бог, у Своїй милості, готовий вислуховувати нас. Він пропонує нам розкривати перед Ним глибини своєї душі нічого не побоюючись. Який приголомшливий дар - можливість виливати своє серце перед Богом!
Цитата з книги "В полоні емоцій"
Дж. Аласдер Гроувз, Уінстон Т. Сміт
СПАСІННЯ І ФУТБОЛЬНИЙ М'ЯЧ

Спасіння стосується того, що Бог робить через нас, а не тільки в нас і для нас.

Якщо ми думаємо, що спасенні лише для нашого особистого блаженства і повернення на «небеса», то схожі на хлопчика, якому подарували футбольний м'яч та сказали:
«Оскільки це твій м'яч, ти маєш грати ним виключно один, без інших хлопців». Але призначення м'яча полягає в тому, щоб грати разом з іншими, бо так набагато цікавіше, бо в цьому і є суть футболу.

Подібним чином спасіння досягає свого призначення тільки в тому випадку, коли людина розуміє, що спасенна (і обдарована всіма благословіннями, можливістю освячуватися та змінюватися в характері, ділах і словах) не тільки заради себе самої (щоб добре себе почувати), але заради того, що Бог бажає через неї робити для інших.

Н.Т. Райт *

* в оригінальній цитаті автор згадує про битку для крикету, але м'яч більш актуально для нас )
(те, що в дужках - додано мною)
Я НЕ ХОЧУ ЧИТАТИ БІБЛІЮ

Здається це ж так просто - ось вона лежить перед тобою, просто взяв і прочитай її хоча б декілька хвилин. Ти ж знаєш, що це важливо, що це Слово Боже, що це шлях до духовного росту і для спілкування з Богом, але ж ні, не хочеться. Інші книги можеш читати годинами, на фільм дві години не шкода, для інших справ час знайдеться, але коли мова заходить за цю книгу… Чому так?
Напевно тому, що це не просто книга, а Слово Боже. Розумієш, що це означає?

1. ЦЕ СКЛАДНА КНИГА

Її часом важко розуміти і треба напружувати мозок, аналізувати і думати, запамʼятовувати імена, місця, історії, розуміти жанри, особливості поезії, визначати значення слів і понять, зрештою - задавати запитання і молитовно шукати на них відповіді. Все це означає, що для її читання потрібен час і сфокусованість, ваша нероздільна увага, а не мультизадачність і паралельне переключання на інші додатки. Це книга не для розваги, до якої ми так звикли, а для пізнання Бога і самопізнання. Тут не вийде просто лайкнути і поскролити далі, але ми часто надто ліниві, не дисципліновані і не терплячі.

Іван Франко якось сказав:

«Книги — морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перла виносить».

Якщо це правда про звичайні книги, то, тим більше, це правда про Біблію.

2. ЦЕ СВЯТА КНИГА

Грішній людині важко її читати, бо насправді вона читає тебе і часто це веде до смиріння, розуміння власної обмеженості, гріховності, потреби в перемінах, а ми так цього не хочемо. «Я просто хочу думати, що я добрий і хочу жити собі спокійно далі. Я просто хочу жити так, як я хочу жити і щоб мені ніхто нічого не вказував». Гріх всередині людини противиться і бунтує, коли бачить Біблію, бо знає, що на її сторінках протиотрута від нього. Гріх засліпляє, а лише чисті серцем будуть бачити Бога. Ось чому без сповідання і розкаяння ніяк, інакше ти не читатимеш цю книгу або ж гріх спотворить її розуміння і відношення до неї. Ти можеш перетворити читання в суху дисципліну і законництво, вивчити сотні віршів напамʼять і знати весь зміст цієї книги, але не для себе, а для когось, не для смиріння, а для гордості, не для перемін, а просто заради знання.

3. ЦЕ СТРАШНА КНИГА

Вона страшна не для нас, а для диявола, бо відкриває Бога і веде до освячення та перемін в житті. Ворог душ людських зробить все можливе щоб ти її не читав: «Треба трішки більше поспати, бо ж я так втомився вчора», «треба перевірити, що там в новинах, соцмережах і як там збірна зіграла», «треба прогулятися, бо така гарна погодка», «я надто втомлений і очі зліпаються, тому треба лягати спати», «я не маю часу, бо є інші важливіші справи», «та я вже читав її і там нічого нового», «та я ще всього іншого не виконує, то навіщо мені нове читати», «я нічого не розумію», «я погано себе почуваю», «мені соромно, бо я давно не читав» і улюблений обман диявола «я маю захотіти читати, а поки що у мене немає таких почуттів, то я не буду лицемірити і змушувати себе до цього». Ти завжди будеш чути ці фрази в своїй голові від першої, а не від третьої особи, «я», а не «ти», бо тебе тонко обманюють.

Кожен раз коли ти читаєш чи слухаєш Біблію відбувається духовна боротьба, бо є ворог, який хоче вкрасти це слово, засліпити твій розум, пожерти твою віру, відволікти тебе на другорядне, обманути і погубити тебе. Він добре знає, що це не проста книга, а Слово Боже, яке може змінити тебе, а це вплине на зміни в інших людях.

Ось чому читання Біблії не таке як читання інших книг - це складна, свята і страшна книга.
Що ж робити?

🙏🏻 Молися кожного разу перед тим як починаєш читати цю книгу, а особливо, коли не хочеться це робити. Ми надто слабкі, обмежені, грішні щоб самотужки справитися з цим.

🙏🏻 Молися під час читання цієї книги щоб Дух Святий дарував відкриття і допоміг зрозуміти її зміст. Істину неможливо зрозуміти - вона має бути відкрита.

🙏🏻 Молися після того як прочитав чи почув щось з Біблії щоб Бог допоміг це застосовувати в житті.

А ще якщо ти не сплануєш визначений час, місце і не вибереш план для читання, то, скоріше всього, ти так і не почнеш читати, бо будеш керуватися емоціями чи обставинами.

Якщо тобі не хочеться читати Біблію, то раджу прочитати псалом 118. Саме так, найдовший псалом, який весь присвячений саме Слову Божому. Можливо ти прочитаєш його не за один раз, але зроби це. Подумай над словами і образами, які там використовуються описуючи Слово Боже. А головне, зверни увагу як часто автор псалму молиться - «відкрий мої очі щоб я бачив красу Твого Закону» (вірш 18), «душа моя гнеться до пороху, але за Словом Своїм оживи Ти мене» (25), «дай мені розуміти дорогу Твоїх наказів» (27) і особливо зверни увагу на ось цю молитву «серце моє прихили до свідоцтв Твоїх» (36). Очевидно, що були моменти, коли серце псалмиста не дуже горнулося до Слова Божого і тому він молиться про це і про те щоб розуміти Слово, щоб воно його оживило.

Вивчи ці та інші молитви цього псалму і зроби їх особистими. Можливо навіть варто виписати деякі з них на першій сторінці своєї Біблії, що я і зробив, щоб повертатися до них знову і знову.

Будь чесним з собою і Богом. Визнавай, що тобі не хочеться читати Біблію, молися за це, не чекай ідеальних обставин і йдіть до Слова Божого, бо це не просто ти говориш з Богом, а Він говорить до тебе і повертає твоє серце до Себе.

Бог обережно проніс цю унікальну книгу через тисячі років, хоча її неодноразово намагалися знищити, щоб дарувати її саме тобі, бо в ній ти знайдеш найбільший скарб - Його. Він робить це тому, що любить тебе і хоче щоб ти міг знати Його і любити у відповідь.

❤️ Ти не любиш читати Слово? Але Слово любить тебе!

Саме тому Слово втілилося щоб бути поряд з людьми і було розіпʼяте, бо настільки грішні люди не хотіли Його «читати». Однак Слово живе та діяльне, Його не увʼязнити, воно сильніше смерті і дарує життя, тому воно непохитне і стоятиме вічно, і тому воно досі поряд з тобою.

Творець задумав тобі книгу
Цар видав тобі накази
Батько написав тобі лист
Коханий залишив тобі листівку
Друг прислав тобі повідомлення
Бог подарував тобі Себе через Слово
Тільки деякі чоловіки мають правильний череп і тому вони лисі, а всім іншим Бог дав волосся
ЯК СЛУХАТИ ПРОПОВІДЬ І НЕ ЗАСНУТИ?

1. Що таке проповідь і чому важливо її слухати?
2. Як слухати нормальну проповідь?
3. Як слухати погану проповідь? (нудну, неправильну, єретичну)
4. Як допомогти проповідникам проповідувати краще?

https://www.youtube.com/watch?v=wZTivkAhUSk
Григорій Сковорода колись сказав: «Що вподобав, на те й перетворився». З цією думкою погоджуються сучасні психологи і наш досвід неодноразово доводить, що це правда.

- Коли малі діти захоплюються батьками, то вдягають їх одяг, взуття, прикраси і хочуть бути як тато чи мама.
- Коли підліток захоплюється якимось спортсменом чи зіркою шоу-бізнесу, то робить схожу зачіску, купує схожий одяг чи спортивну форму з відповідним номером на спині.
- Навіть два близькі други чи подруги переймають звички і манери один одного.

Об'єкт нашої любові і захоплення неодмінно буде впливати на нас і змінюватиме нас.

Однак задовго до Сковороди і сучасних психологів саме про це було записано в Біблії, наприклад вищезазначений текст в Псалмі 134. Біблійною мовою це звучить наступним чином - ми уподібнюємося тому, чому поклоняємося. Якщо в серці людини є ідоли, то вона буде їм уподібнюватися. Що мається на увазі? Подібно як ідоли не говорять, не бачать, не чують, безсилі, так і людина стає глухою до Божих слів, сліпою до Його дії і благословінь в житті, німою в розмовах з Ним, безсилою в служінні. Тобто якщо тобі не хочеться читати Біблію, молитися, служити іншим, то, скоріше всього, це через ідолопоклонство серця - щось чи хтось забирає твою силу, увагу, час, краде твоє серце і ти не чуєш і не бачиш Бога.

Що таке ідол? Це те, чого я дуже сильно хочу, без чого я не можу жити, що я дуже боюся втратити, намагаюся всіма силами захистити/добитися. Психолого часто називають це "потребами" без яких ми ніби-то людина не може жити. Це може бути «потреба» в любові дружини, «потреба» вийти заміж, «потреба» визнання через лайки, «потреба» щоб мене любили, розуміли і приймали таким, як я є. Світські теорії потреб - це ніщо інше як спроби пояснити мотивацію вчинків людини через призму її ідолопоклонницьких бажань (+ добавляють фізичні потреби). Ці теорії систематизують, пояснюють і узаконюють ідолів (пожадливості), тому не допомагають, а обманюють, заплутують і засліплюють людей.

Люди створені бути поклонниками, захоплюватися Кимось великим, тому наші серця завжди шукають обʼєкт поклоніння. Через гріховність і спокуси цього світу ми готові постійно захоплюватися чимось і кимось меншим як Бог, наприклад собою і своїми бажаннями. Це і є ідолопоклонство.

Тут варто наголосити, що суть не у вишукуванні ідолів у своєму серці (і тим більше не в серцях інших людей, особливо коли тебе про це не просять), бо навіть самокопання може стати гріховною пожадливістю і одним з проявів духовної гордості та самоправедності. Жан Кальвін якось сказав: «серце людини - це кузня ідолів», тому викорінивши якусь одну пожадливість ми можемо зауважити, що виявляється інша або появляється нова. Суть в тому, щоб фокусуватися на Бозі і пізнанні Його. Лише це вмертвляє ідолів (гріховні пристрасті) в нашому серці і робить їх менш привабливим для нас.

Захоплюватися Ісусом - це думати і згадувати про Нього часто, це хотіти говорити про Нього і шукати спільності з тими, кого теж Він цікавить, це читати про Нього і співати Йому, це освідчуватися Йому в любові і насолоджуватися Його любовʼю до тебе. Поклоніння Ісусу відкриває очі та вуха серця до духовної реальності, дає сили для побожного життя та служіння, а головне змінює нас і робить подібними до Нього. Цей процес освячення відбувається через покаяння під впливом Духа Святого і Слова Божого, яке проникає на рівень серця та змінює його відкриваючи нам Бога, як істинний об'єкт поклоніння.

В Писанні є страшне застереження «Коли хто не любить Господа, нехай буде проклятий!» 1 коринтян 16:22. Втрата близькості з Богом і не бажання це змінювати, не сумувати за Ним, не прикладати зусилля щоб шукати та пізнавати Його - це шлях прокляття та саморуйнації. Тому «Хай завжди перед очима нашими буде Ісус, наш Провідник у вірі, Який приведе її до досконалості. Пам’ятайте про Нього, Хто виніс наругу з боку грішників, щоб ви не занепадали духом й не полишили ваші старання." Євреїв 12:2-3

Це не відбувається автоматично і за це потрібно воювати. За любов завжди потрібно воювати!
РАНКОВА МОЛИТВА

8. Розбуди мене зранку голосом Своєї любові, бо довіритися можу я лише Тобі.
Покажи мені шлях, яким я маю йти в цьому дні, бо життя моє в Твоїх руках.
9. Захисти і врятуй мене від ворогів, бо Ти моє укриття і в Тобі я сховаюся.
10. Навчи мене як жити так щоб волю Твою виконувати, бо Ти мій Бог.
Нехай Твій добрий Дух направляє і веде мене Своїм шляхом по рівні землі.

Псалом 143:8-10
ЛЮБОВ В ЙОГО ОЧАХ

Хто нас відлучить від любові Христової? Чи війна і окупація, чи голод та холод, чи зима без опалення і світла, чи шахед чи іскандер, чи полон і увʼязнення? Нас вбивають щодня, наш народ хочуть знищити неначе овець, призначених на заколення. Але в цьому всьому ми перемагаємо завдяки Тому, Хто нас полюбив. Адже я переконаний, що ні смерть, ні життя, ні путін, ні рпц, ні ядерна війна, ні окупація, ні росіяни, ні білоруси, ні диявол, ні будь‑яке інше творіння не зможе нас відлучити від Божої любові, яка в Ісусі Христі, нашому Господі!

Римлян 8:35-39 (українська версія)
2025/07/06 17:08:08
Back to Top
HTML Embed Code: