Telegram Web Link
Найкулінарніший експеримент в історії: ми перевірили усі можливі лайфхаки та способи взагалі не викидати продукти.
Спойлер: деякі працюють, деякі ні. А докладніше читайте, як це було.
5😱1
Український гумор часів війни вже став феноменом волі та любові до життя.

Зібрали круті приклади, щоб сміятися і пишатися одночасно.
😁7
Історія медика, який не міг стояти осторонь, пішов служити, отримав важке поранення під Бахмутом, але повернувся, щоб знову рятувати інших

👤 Гліб Бітюков працював на швидкій та проводив навчання з такмеду. Після повномасштабного вторгнення він — старший бойовий медик роти 242-го окремого батальйону Тероборони.

Ми поговорили з Глібом про будні військового медика та поранення, а також про те, як наша військова медицина змінилася з 2014-го.
👍6
​​Вітаємо з Україною: великий путівник нашими древніми святами та їхніми традиціями

🌾Якщо після прочитання цього тексту вам різко захочеться почати жити за календарно-обрядовим циклом, попереджаємо: це нормально!

Адже ми підготували величезний путівник народними святами українців. Зелені свята та Маковія, Калита та Масниця — бо коли, як не зараз, відновлювати втрачену памʼять про давню українську обрядовість, яка, до того ж всіх нас обʼєднує.
5🎉4
🧡«У багатьох враження, що Харків ледь не знищений. Це не так — він живе»: історія краудфандингу «Моє місто»

Після перемоги в кожного з нас буде багато роботи. «То чому би не почати активізувати ці процеси вже зараз?» — подумала команда краудфандингової платформи «Моє місто» та перезапустила свій проєкт із розвитку Харкова.

💬 А ми детальніше їх розпитали про те, як активісти та активістки власноруч повертають привабливість Харкову, що для цього робить платформа та як долучитись до величезної спільноти змінотворців.
6
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
💔500 тиловиків Азову: як три дівчини організували вірусний проєкт і зібрали 31 млн гривень на дрони

Пам’ятаєте день в середині липня, коли багато ваших знайомих в Instagram додавалися до лав «тиловиків Азову» і відкривали зроби на дрони для бригади? За один день кампанія набула такого розголосу, що персональні збори закривалися за години, а охочих доєднатися до допомоги ставало дедалі більше. В результаті учасників вийшло не 100, як планувалося, а 600.

💬 Ми поговорила з волонтерками Дашею, Машею та Алісою, які запустили ініціативу «Тиловики Азову» — про те, як вдалося створити проєкт, що викликав такий ажіотаж.
👏14🔥5🦄2
🎞 Полагодити екран: що таке чоловічий та жіночий погляд у кіно

Лише за 17 днів прокату «Барбі» Ґрети Ґервіґ зібрала понад мільярд доларів. А сама Ґервіг стала першою жінкою у режисурі, яка досягла такого результату. «Барбі» — це яскравий приклад жіночої оптики в кіно.

Тож разом з «Культурним Проектом» вирішили розібрати, що таке чоловічий та жіночий погляд у кіно та чим вони відрізняються.
👍4🔥3🤔1
💙💛Данина незалежності: що подарувати іноземцям, аби більше розповісти про Україну

Сьогодні Україна відзначає 32 річницю відновлення Незалежності!

На це свято не заведено робити одне одному подарунки — однак чому б і ні?

Особливо якщо це символічні артефакти для іноземців, які заодно розповідатимуть про українську історію, культуру та традиції.

🎁Тож ми зібрали ідеї подарунків, які варто зробити у цей або й в будь-який інший день українцям чи закордонним знайомим.

Зі святом!
14
🙌 З дитбудинку до чемпіонатів світу: історія українки, життя якої змінив будинок сімейного типу

Тетяна Смиловенко у 4 роки опинилася в дитбудинку й подумати не могла, що колись спорт стане справою всього її життя. Однак в її долі все вирішив випадок і люди з великим серцем.

💬 Розповідає історію 19-річної каноїстки, якій одного дня з шістьма братами та сестрами пощастило потрапити до будинку сімейного типу та знову відшукати люблячу родину.
9👏1
🔎 Буквальна ганьба: чому в нас досі засилля російських шрифтів та як друкувати геть від Москви

За останні роки з мап зникло чимало присвят радянським героям, символам і подіям. Україні личить декомунізація.  Але перейменування — насправді лише пів справи. Адже назви у наших селах, містечках і містах промовляють не лише усно, а й візуально — літерами, цифрами, знаками. І дизайн, а з ним і шрифтова індустрія, — так само на часі, як музика, кіно чи література.

Тож разом з Projector Foundation зібрали причини, чому бойкотувати російські розробки — так само базовано, як і відмовитися від російських пісень чи серіалів, що йшли по телевізору після школи. Бо культура не поза політикою.
👍124
Тепер сапер: чому цей фах — насправді набагато більше, ніж міни та вибухівка

Про особливості роботи саперів, найнебезпечніші міни та майбутнє саперної справи ми розпитали в українського профі-сапера.

👤 Антон раніше працював головним механіком у великих компаніях. Однак з початком повномасштабного вторгнення пішов служити, а у 2023-му перевівся в саперний батальйон.

💳💸Зробити донат та допомогти підрозділу саперів ще ефективніше убезпечувати наше життя можна тут.
6👏2
Кохана, ми рятуємо людей: історія лікарки, яка допомогла народитися тисячам дітей і пішла на війну

👤 Світлана Галич — докторка медичних наук, професорка, яка має понад 35 років практики в акушерстві й гінекології. Однак вже у березні 2022-го Світлана стала військовою лікаркою з позивним Світлячок, адже добровільно пішла служити хірургом одного з мобільних шпиталів.

Ми поговорили зі Світланою про будні військових медиків, пологи на фронті та те, що вона думає про медицину після перемоги.
5👏4🔥3
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ну дуже дорогоцінне каміння: найцікавіше про метеорити України та хто вбив динозаврів

Ви часто задумуєтеся про космос? А про метеорити? А ми — так, тож створили суперрозповідь про те, які найцікавіші метеорити є в Україні, чи пов’язаний український кратер із загибеллю динозаврів та який найдивніший міф на цю тему.
👍42🤔1😱1
Кохана, ми рятуємо людей: військовий лікар про ТрО, героїзм і те, на що не варто донатити

👤 Іван Кондратенко — терапевт вищої категорії з досвідом роботи 20 років та багаторічний інструктор з тактичної медицини. Зараз він служить в Дніпропетровській окремій бригаді сил ТРО.

Ми поговорили з Іваном про те, який шлях пройшла українська тактична медицина, а також про будні військових медиків.
6👍2
Ненависть на користь: як працювати з тією злістю на ворога, що накопичилася всередині

Здавалося б, ненавидіти ворогів сильніше, ніж ми це вже робимо, неможливо. Але з кожним обстрілом або прильотом все в нас закипає, бурлить та рветься назовні.

💬 Ділимося колонкою фахівчині з комунікацій Наталії Кривицької про те, чому безконтрольне нарощування хейту тільки шкодить нашому суспільству і кожному з нас окремо, та як працювати з тією ненавистю, що накопичилася всередині.
👍6
👨‍👩‍👦«Він глянув великими очима і спитав: “Ти моя мама?”»: як асистентка Клопотенка всиновила хлопчика

Якщо вам хочеться трошки добра, зворушливості та любові, то ця історія для вас.

Минулого року Леся Фетісенко одним запитанням назавжди змінила життя своє та свого чоловіка Олександра — «Усиновімо дитину?».Коли ці слова прозвучали, маленький Юрчик ще не знав, що після 5,5 років життя у дитбудинку він нарешті знайде сім’ю.

💬 Велике інтервʼю з Лесею про те, з якими нюансами у процесі усиновлення їй довелося стикнутися та що треба робити, щоб дитина стала вам довіряти.
11👍1
2025/07/14 02:53:22
Back to Top
HTML Embed Code: