Telegram Web Link
Вибори 2021

Півтора місяця залишається до початку виборчого процесу, визначеного законодавством для проведення проміжних та позачергових виборів у місцеві ради.

На сьогодні в Дніпропетровській області на 31 жовтня 2021 року призначені проміжні вибори:
• Зайцівської сільської ради Синельниківського району (6 округ)
• Мирівської сільської ради Нікопольського району (2 округ)
• Черкаської селищної ради Новомосковського району (3 округ)

Очікуємо рішення Зайцівської ТВК про призначення ще одних виборів по округу №1, замість депутата який склав повноваження у квітні цього року.

Також сподіваємося, що грубе порушення законодавства буде усунено окремими територіальними комісіями і будуть призначені проміжні вибори у Лихівську селищну раду та Саксаганську селищну раду Кам’янського району, Слов’янську сільську раду Синельниківського району, Святовасилівську сільську раду Дніпровського району.

Також Верховна Рада України може призначити позачергові вибори Покровського сільського голови Нікопольського району.
​​Дні народження депутатів місцевих рад на наступному тижні
Шукаємо знайомих та родичів і маємо нагоду зателефонувати народному обранцю 😁

24-25 липня

26-30 липня
23 липня 2021 року ЦВК, розглянула діяльність Святовасилівської сільської ТВК Дніпровського району, про що ми анонсували раніше
ЦВК виявила порушення законодавства під час встановлення результатів місцевих виборів в багатомандатних виборчих округах №3 та №6.
Святовасилівська сільська ТВК, після отримання від Іванюка О.І. та Гулак Н.П. заяв про відмову від депутатських мандатів не прийняла рішення про призначення повторних виборів депутатів Святовасилівської сільської ради у вказаних округах, а визнала обраними депутатами сільської ради в цих округах наступних за черговістю кандидатів в депутати, які отримали найбільшу кількість голосів виборців.
ЦВК зобов’язала Святовасилівську сільську ТВК призначити повторні вибори депутатів Святовасилівської сільської ради в багатомандатних виборчих округах № 3 та № 6.
Посіпаки pinned «Всі громади Дніпропетровської області Громади Павлоградського району Павлоградська міська рада Тернівська міська рада Юр’ївська селищна рада Богданівська сільська рада Вербківська сільська рада Межиріцька сільська рада Троїцька сільська рада Павлоградська…»
Дні народження депутатів місцевих рад на наступному тижні

Щоб про нас не забували наші депутати,
З народинами у серпні будемо вітати!

31 липня – 2 серпня

3 – 6 серпня
Часто чути, що депутата місцевої ради можна відкликати у будь який час. Ну, не сподобався він, грошей не позичає, однокашників забуває, або взагалі його не бачили в обличчя… хоч ми за нього і не голосували, але ж «жаба давить»!
Чи все так просто, які права виборцю і депутату надано законодавством?

Процедура відкликання депутата місцевої ради описана в Законі України «Про статус депутатів місцевих рад» (далі - Закон). Але, як завжди у суспільстві, вона не однакова для всіх депутатів.

З початку розберемося хто може ініціювати відкликання і кого.

Частиною 1 статті 38 Закону визначено, що ініціювати відкликання депутата місцевої ради можуть:
• місцева організація політичної партії, від якої його обрано депутатом;
• громадяни України, які є виборцями відповідного виборчого округу.

Розглянемо це детальніше.
Вибори в місцеві ради проходили за двома системами:
• у громадах до 10 тисяч виборців – за мажоритарною в багатомандатних виборчих округах;
• у громадах більше 10 тисяч – пропорціонального представництва з відкритими списками у територіальних виборчих округах.
У першому випадку кандидати могли висунуться шляхом самовисування та через осередки партій, у другому кандидатів висували виключно партії.
Отже, для депутатів самовисуванців можна ініціювати відкликати тільки зібранням підписів громадян відповідного округу, а депутатів від партій - як зібранням підписів громадян відповідного округу, так і за ініціативою місцевої організації партії.
Звертаємо увагу що ми говоримо по ініціювання, тому що до відкликання самого депутата ще багато треба пройти інстанцій.
Ми – народ, ми голосували за депутата і нам вирішувати: бути йому і далі депутатом, чи ні!

Давайте розберемося хто в цьому процесі головний і приймає остаточне рішення.

Рішення про відкликання депутата за народною ініціативою, у разі якщо депутат був обраний шляхом самовисування, приймає відповідна територіальна виборча комісія (ч.5, ст.41 Закону).

Рішення про відкликання депутата висунутого місцевої організацією політичною партією, приймає Вищий керівний орган політичної партії (ч.7, ст.41 Закону).

Тобто, ТВК, вже на першому етапі, може визнати документи і підписні листи такими що не відповідають вимогам Закону (ч2.ст41 Закону) і припинити процедуру відкликання депутата за народною ініціативою (ч.6, ст.41 Закону).
А якщо ТВК визнає підписи виборців законними, то що вирішить Вищий керівний орган політичної партії можна і не питати…

Ви, все ще вважаєте що єдиним джерелом влади є народ? Тоді розбираємося далі!

Мені вже не терпиться відкликати цього депутата!

Ініціювати відкликання депутата місцевої ради можна через рік з моменту набуття повноважень депутатом місцевої ради (ч.1, ст.38 Закону).
Для депутатів обраних 25 жовтня 2020 року – це дата першої сесії місцевої ради. Для депутатів, які обрані на повторних, проміжних виборах, а також які пройшли за списками замість тих що вибули - з першої сесії на якій вони склали присягу.
Одна радість, повторно питання про відкликання депутата місцевої ради, можна порушувати у будь-який час (ст.47 Закону).
Так за що можна відкликати депутата?

Підстави для відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою викладені у статті 37 Закону:
1) порушення депутатом місцевої ради положень Конституції України і законів України, що встановлено судовим рішенням, яке набрало законної сили;
2) пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі;
3) невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням передвиборної програми місцевої організації політичної партії, від якої його обрано депутатом, чи програмі політичної партії, від місцевої організації якої його обрано;
4) невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними;
5) невходження депутата, обраного в багатомандатному виборчому окрузі, до фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний, або припинення членства депутата місцевої ради у фракції.

Як бачимо, щоб розпочати ініціювання відкликання депутата, одного бажання замало. Перелік підстав для відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, визначений у статті 37 Закону, є вичерпним. Отже, ініціативи з відкликання депутата за відсутності таких підстав чи з інших підстав слід вважати такими, що суперечать Закону, а відповідні збори – нелегітимними.

Так ми все по Закону! Ось по депутату скільки рішень суду: правила дорожнього руху порушує, аліменти не платить…
Закон «Про статус депутатів місцевих рад» застосовується для окремої категорії осіб, а не на громадян. Підставою для відкликання депутата можуть бути лише такі рішення судів, якими встановлено порушення депутатом закону в період виконання депутатських повноважень.
Залишимо третю і п’яту підставу для відкликання депутата політичним партіям і вивчимо інші.

Пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі.

Перша частина цієї підстави – статистика: пишімо інформаційний запит до відповідної ради і отримуємо необхідну інформацію. Або за результатами поіменного голосування підраховуємо самостійно.

Невиконання депутатом без поважних причин обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі – потребує детального розгляду.

Обов’язки депутата у виборчому окрузі визначені статтею 10 Закону:
1) підтримувати зв’язок з виборцями, місцевою організацією політичної партії, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради, відповідною територіальною громадою, а також громадськими організаціями, трудовими колективами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;
2) не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців;
3) брати участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу, в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу;
4) вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;
5) визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

Як бачимо, обов’язків у депутата багато і навряд чи знайдеться депутат який всі ці вимоги виконує в повному обсязі. Але, щоб мати доказову базу, ініціаторам прийдеться багато попрацювати.
Невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними.
Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян (ч.1 ст.16 закону).
Також серед обов’язків депутата, визначених у статті 10 цього Закону, не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців.

Скільки живу, не бачив щоб наші депутати звітували! Ось реальна підстава для ініціювання відкликання!

Але не все так просто! Закон визначив, що звітування депутатів відповідної ради відбувається за рішенням цієї ради і в строки визначені нею (ч.1,5 ст.16 Закону)! Судова практика свідчить, що відсутність такого рішення ради знімає відповідальність з депутата за не проведення щорічних звітів.

Однак, Закон дає право виборцям зажадати від депутата звіт в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення (ч.3 ст.16 Закону).
​​Дні народження депутатів місцевих рад на наступному тижні

Вітаємо депутатів-левів!

7 – 10 серпня

11 – 13 серпня
Підсумуємо: докази є, бажання не зникло? Тоді рухаємося далі!

Збори громадян

Рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою виборцями приймається на зборах виборців у кількості не менше (ч.2, ст.38 Закону):
1) 30 осіб для відкликання депутата сільської, селищної ради;
2) 100 осіб для відкликання депутата міської ради міста районного значення;
3) 300 осіб для відкликання депутата міської ради міста обласного значення та районної у місті ради;
4) 150 осіб для відкликання депутата районної ради;
5) 400 осіб для відкликання депутата обласної ради.

Цікаво, що, за два дні, про проведення зборів організатори мають повідомити засоби масової інформації (ч.3, ст.38) та письмово самого депутата (ч.1, ст.48).
Про інформування учасників виборчого процесу, а саме ТВК, партії, виборців в законі мова не йде!

На зборах:
приймається рішення щодо внесення пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою (ч.3, ст.38).
утворюється ініціативна група для збирання підписів виборців та затверджується її персональний склад (ч.3, ст.38).
встановлюється форма підписного листа для збирання підписів (ч.4, ст.38).

Кількість членів ініціативної групи у разі відкликання депутата має становити:
1) сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради - не менше 10 осіб;
2) районної, міської (міста обласного значення), районної в місті ради - не менше 50 осіб;
3) обласної ради - не менше 100 осіб (ч.3, ст.38).

Цікаво, що участь особи, яка пропонується до складу ініціативної групи, в зборах виборців необов’язкова, за умови подання нею власноручно написаної заяви про згоду бути членом ініціативної групи (ч.5, ст.38).

Протокол зборів має містити: (ч.4, ст.38).
• дату, місце проведення зборів, кількість їх учасників
• інформація про обрання головуючого та секретаря зборів виборців
• хід обговорення питання, у тому числі щодо встановленої підстави для відкликання депутата
• персональний склад ініціативної групи
• відомості про особу, визначену бути офіційним представником ініціативної групи
• про встановлення форми підписного листа

До протоколу додаються:
• зразок підписного листа для збирання підписів є додатком до протоколу зборів виборців (ч.4, ст.38)
• перелік учасників зборів (ч.4, ст.38)
• письмова заява про згоду визначеної особи бути офіційним представником ініціативної групи (ч.5, ст.38)
• письмові заяви про згоду кожної особи, включеної до ініціативної групи, на входження до її складу (ч.5, ст.38)
Сьогодні розпочинається виборчий процес повторних виборів у Святовасилівську сільську раду. Нагадаємо, що ЦВК визнала порушення Святовасилівською ТВК законодавства при встановленні результатів на виборах 25 жовтня 2020 року.

Вибори призначені на неділю, 26 вересня, по двом округам, в яких буде обрано два депутати сільської ради.

Також в Дніпропетровській області призначені проміжні вибори 31 жовтня 2021 року (початок виборчого процесу 11 вересня 2021 року):
• Зайцівської сільської ради Синельниківського району (6 округ)
• Ляшківської сільської ради Дніпровського району (5 округ)
• Мирівської сільської ради Нікопольського району (2 округ)
• Черкаської селищної ради Новомосковського району (3 округ)
Збори провели: такий депутат нам не потрібен! Що далі?

Офіційний представник ініціативної групи, у триденний строк після дня проведення зборів виборців, повідомляє ТВК про факт проведення зборів. До повідомлення додається витяг з протоколу зборів (ч.1, ст.39 Закону).

Збір підписів
З дня, наступного за днем повідомлення ТВК, починається збір підписів на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, який проводиться у строки:
1) у разі відкликання депутата сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради - десять днів;
2) у разі відкликання депутата районної, міської (міста обласного значення), районної в місті ради - двадцять днів;
3) у разі відкликання депутата обласної ради - тридцять днів (ч.2, ст.40 Закону).

Громада до 10 тисяч виборців

На підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради, обраного в багатомандатному виборчому окрузі, має бути зібрано підписи в кількості, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний депутатом (ч.1, ст.40 Закону).

Громада більше 10 тисяч виборців

На підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради, обраного у єдиному багатомандатному виборчому окрузі, має бути зібрана така кількість підписів, що є більшою за виборчу квоту, яка була визначена під час проведення виборів, за результатами яких він був обраний депутатом (ч.1, ст.40 Закону).

Право підпису має виборець відповідного округу і який на момент вчинення підпису має право голосу (ч.3,п.3 ст.41 Закону).

Не пізніше дня закінчення строку збору підписів, заповнені підписні листи збираються офіційним представником ініціативної групи, прошиваються та скріплюються підписами офіційного представника та не менше трьох членів ініціативної групи із зазначенням кількості зібраних підписів та не пізніш як на другий день разом з протоколом зборів виборців, документами проведених зборів, передаються до ТВК (ч1.ст41 Закону).
Ось ми і наблизилися до основних гравців!

Територіальна виборча комісія

Здійснює аналіз підписних листів та документів проведених зборів на відповідність вимогам цього Закону, перевіряє дотримання порядку збору підписів, вибірково перевіряє достовірність відомостей про громадян, що містяться в підписних листах (ч2.ст.41 Закону).
Довідково: З метою вибіркової перевірки достовірності відомостей про громадян у підписних листах ТВК скеровує запит до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців та до відповідного територіального органу поліції (ч2.ст.41 Закону).
Цікаво, що поліція має здійснити відповідну перевірку шляхом вибіркового опитування громадян (!).
Також в Законі непередбачені дії ТВК, якщо ці органи не нададуть відповіді протягом п’яти днів!

Строки прийняття рішення ТВК:
1) у разі відкликання депутата сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради - протягом 10 днів з дня отримання матеріалів;
2) у разі відкликання депутата районної, міської (міста обласного значення), районної в місті ради - протягом 20 днів з дня отримання матеріалів;
3) у разі відкликання депутата обласної ради - протягом 30 днів з дня отримання матеріалів (ч.2, ст.41 Закону)

Рішення ТВК:

1. Про відкликання депутата за народною ініціативою (у разі якщо депутат був обраний шляхом самовисування) (ч.5, ст.41 Закону).
2. Про звернення до політичної партії, від місцевої організації якої обрано відповідного депутата, щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою (ч.5, ст.41 Закону).
3. Про припинення ініціативи щодо відкликання депутата місцевої ради (ч.6, ст.41 Закону).

Вищий керівний орган політичної партії розглядає звернення ТВК щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою чи протокол зборів (конференції) місцевої організації політичної партії та приймає рішення про відкликання такого депутата за народною ініціативою або про відмову в задоволенні цієї пропозиції (ч.7, ст.41 Закону).
Рішення вищого керівного органу партії, прийняте відповідно до її статуту, передається до відповідної територіальної виборчої комісії, яка інформує про зміст рішення ініціативну групу (ч.8, ст.41 Закону).
Збори (конференція) політичної партії по відкликанню депутата

Рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою місцевою організацією політичної партії, від якої його обрано депутатом, приймається на зборах (конференції) цієї організації. Таке рішення приймається не менше ніж двома третинами голосів присутніх учасників (делегатів) зборів (конференції).

Цікаво, що про проведення зборів організатори мають повідомити засоби масової інформації (ч.9, ст.38 Закону) та письмово самого депутата (ч.1, ст.48 Закону). При цьому для партій не встановлено жодних строків такого повідомлення!
Про інформування інших учасників виборчого процесу, а саме ТВК та виборців в законі мова не йде!

Про факт проведення зборів (конференції), у триденний строк після дня проведення зборів (конференції), повідомляється ТВК. До повідомлення додається витяг з протоколу зборів (конференції), в якому зазначаються дата, місце проведення зборів (конференції), кількість їх учасників (делегатів), хід обговорення питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, результати голосування, зміст прийнятого рішення.
Голова, а в разі його відсутності - заступник голови, а в разі відсутності голови та його заступника - секретар територіальної виборчої комісії на наступний день з дня одержання повідомлення про проведення зборів виборців чи зборів (конференції) місцевої організації політичної партії, на яких було прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, інформує депутата та місцеву раду.

Протокол зборів (конференції), на яких було прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, місцевою організацією політичної партії надсилається політичній партії для розгляду питання про відкликання депутата місцевої ради її вищим керівним органом (ч.2, ст.39 Закону).
​​А як же права депутата?

Гарантії прав депутата місцевої ради при розгляді питання про його відкликання викладені у статі 48 Закону.

Організатори зборів виборців, зборів (конференції) місцевої організації політичної партії, на яких буде розглядатися питання про відкликання депутата місцевої ради, письмово повідомляють депутата, щодо якого розглядатиметься відповідне питання.

Депутат місцевої ради має право:
• на гарантований виступ на зборах (конференції) до моменту прийняття відповідного рішення для пояснення своєї позиції
• бути присутнім під час розгляду та прийнятті відповідного рішення вищим керівним органом політичної партії звернення ТВК або протоколу зборів (конференції) місцевої організації політичної партії щодо його відкликання
• бути присутнім на засіданнях територіальної виборчої комісії при розгляді нею питань, що стосуються його відкликання
• давати пояснення щодо суті питань стосовно його діяльності, робити відповідні заяви на засіданнях ради та її органів, зборах виборців, зборах (конференціях) об'єднань громадян
• використовувати для роз'яснення своєї позиції засоби масової інформації
• звернутися до місцевої ради з усною або письмовою заявою з приводу обставин, що стали підставою для порушення питання про його відкликання

Тепер ви знаєте все про відкликання депутата місцевої ради! Якщо бажання ще не зникло, вивчаємо рекомендації з першої публікації і збираємо інформацію – листопад не за горами!
Дні народження депутатів місцевих рад на наступному тижні

Всього 0,1% всіх жителів області є депутатами місцевих рад. Є нагода іншим 99,9% нагадати про своє існування! Привітай депутата і зроби його добрішим!

14 – 16 серпня

17 – 20 серпня
Як ми писали раніше 14 травня ЦВК зареєструвала 5 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які планували організувати збір підписів виборців для винесення на всеукраїнський референдум.

Як ми і очікували, до 12 серпня 2021 року до ЦВК від жодної ініціативної групи документи не надішли.
ЦВК взяла до відома, що підписні листи на підтримку ініціатив проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з означених питань до ЦВК не передано та припинила такі ініціативи.

Цікаво, що в цей період до ЦВК надходили документи від зборів громадян з ініціативою проведення всеукраїнського референдуми з таких самих питань, яким відповідно до законодавства ЦВК відмовила в реєстрації, тому що вже були зареєстровані ініціативні групи з тотожних питань!

Думаємо, що чекати довго не прийдеться і ми впевнені, що найближчим часом ЦВК зареєструє нові ініціативні групи з цих самих питань! Тим паче що сьогодні в сусідній Запорізькій області проведено одночасно 5 (таж кількість питань!) зборів референдуму.
Новели законодавства щодо інституту старост

З 1 серпня 2021 року відбулися суттєві зміни в законодавстві щодо формування старостинськиї округів і обрання старост.

Старостинський округ

До змін в законодавстві, старостинський округ мав утворюватися відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", але в цьому Законі про нього взагалі не йшла мова!
Тобто законодавство не зобов’язувало раду створювати старостинськи округи! Відповідно і старосту можна було не обирати!

Зараз - це обов’язок ради! Частиною 4 статті 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі – Закон) визначено, що старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів на території якого (яких) проживає не менше 500 жителів.

Сільським, селищним, міським головам необхідно до 01 листопада 2021 року забезпечити утворення старостинських округів (прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост")

Староста

Старосту, як самостійну одиницю, виключено із системи місцевого самоврядування. Посада старости не є обов’язковою для входження до складу виконавчого комітету ради (ч.4 ст.51 Закону).

Староста працює на постійній основі в апараті відповідної ради та її виконавчого комітету. На старосту поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови (ч.2 ст.54-1 Закону).

Введена процедура громадського обговорення кандидатури на посаду старости за поданням сільського, селищного, міського голови.

Єдиної форми громадського обговорення Законом не визначено! Порядок організації такого обговорення, інформування виборців, громадських об’єднань, засобів масової інформації тощо – не визначено! Такий порядок має прийняти відповідна рада (ч.1 ст.54-1 Закону).
Документ, яким підтверджується обговорення, є Протокол, який має містити такі відомості:
• дата (період) і місце проведення громадського обговорення
• кількість виборців відповідного старостинського округу
• відомості про кандидатуру старости
• кількість учасників громадського обговорення, які підтримали відповідну кандидатуру, із зазначенням прізвища, власного імені та по батькові, числа, місяця і року народження, серії та номера паспорта громадянина України (ч.1 ст.54-1 Закону).

Кандидатура старости вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо отримала підтримку у старостинському окрузі (ч.1 ст.54-1 Закону):
• з кількістю жителів до 1500 - більше 20 відсотків виборців відповідного старостинського округу
• з кількістю жителів від 1500 до 10 тисяч - більше 17% голосів
• з кількістю жителів від 10 тисяч до 20 тисяч - більше 14% голосів
• з кількістю жителів від 20 тисяч до 30 тисяч - більше 10%голосів
• з кількістю жителів більше 30 тисяч - більше 7% голосів

Староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.
Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана сільською, селищною, міською радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання відповідної сільської, селищної, міської ради (ч.1 ст.54-1 Закону).

Цікаво, що з Закону повність виключено порядок і підстави дострокового припинення повноважень старости!
2024/06/01 00:32:30
Back to Top
HTML Embed Code: