Дні народження депутатів місцевих рад на наступному тижні

27 – 30 листопада

1 – 3 грудня

Недовіра Петропавлівському сільському голові Синельниківського району Яблуновському Максиму Миколайовичу

12 листопада 2021 року постійна комісія сільської ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту та зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями і засобами масової інформації, розглянувши звернення 14 депутатів, рекомендує скликати сесію і розглянути питання про дострокове припинення повноважень сільського голови.

16 листопада виконуюча обов’язки сільського голови Лариса Замура видає розпорядження про скликання сесії на 19 листопада.

19 листопада 2021 року, таємним голосуванням, 17 депутатів підтримали проєкт рішення про дострокове припинення повноважень сільського голови. На сесії зареєструвалося 18 депутатів з 22 обраних.

Довідка: Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень (ч.2 ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради (ч.3 ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Яблуновського Максима Миколайовича, на той час тимчасово непрацюючого, самовисуванця, обрано сільським головою 25 листопада 2020 року. За нього просувало 1047 з 7 тисяч 830 виборців.
За посаду голови боролися 5 кандидатів. Найближчий суперник отримав 745 голосів. Прийняло участь у голосуванні 3018 виборців, або 38,5%.
Цікаві факти:
• на 22 мандати в раду претендувало 108 кандидатів - це найвищий показник серед сільських селищних рад до 10 тисяч виборців
• політичними партіями було висунуто 40 кандидатів, але депутатом став всього один представник від партій
Дні народження депутатів місцевих рад на наступному тижні

4 – 10грудня

Коментувати ми вже не будемо – просто факти для історії.

29 квітня 2021 року в Дніпропетровській області проходять 5 зборів громадян щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

14 травня ЦВК реєструє 5 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з наступних питань:
• Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?
• Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?
• Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?
• Чи підтримуєте Ви легалізацію наркотику марихуана в Україні?
• Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?

До 12 серпня 2021 року до ЦВК від жодної ініціативної групи документи не надійшли і комісія припинила такі ініціативи.

13 серпня 2021 року в Запорізькій області знов проходять 5 зборів громадян щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, а вже 26 серпня ЦВК реєструє 5 нових ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з тих самих питань!

До 24 листопада 2021 року, як і очікувалося, до ЦВК від жодної ініціативної групи документи не надійшли і комісія 30 листопада 2021 року припинила такі ініціативи.

Чекаємо реєстрацію наступних ініціативних груп «активістів» з Полтавської області, де 18 та 19 листопада були проведені чергові збори громадян…

You can fool all the people a part of the time, or a part of the people all the time; but you can never fool all the people all the time. Abraham Lincoln

Ви можете обдурювати певний час всіх людей або частину людей весь час; але ніколи не можна обдурювати всіх людей весь час. Авраам Лінкольн
Зміни в депутатському корпусі Дніпропетровської області за рік.

З моменту оголошення результатів місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, у складі депутатського корпусу області відбулися певні зміни.

Всього в області 2 тисячі 902 депутата місцевих рад.

За цей час змінилося 55 депутатів, залишаються вакантними ще 12 мандатів.
Депутат Марганецької міської ради Олена Жадько досі, з 26 листопада 2020 року, не склала присягу і не набула статусу депутата!
5 жінок-депутатів змінили прізвище.
4 громади, за різними обставинами, залишилися без голови. В двох вже призначені вибори голови на 27 березня 2022 року.

Територіально:
Дніпропетровська обласна рада – 120 депутатів, 2 вакантних мандата.

Дніпровський район:
• місцевих рад – 18
• депутатів – 500
• замінено депутатів – 9
• вакантних мандатів – 1

Кам’янський район:
• місцевих рад – 13
• депутатів – 366
• замінено депутатів – 6
• вакантних мандатів – 3

Криворізький район:
• місцевих рад – 22
• депутатів – 708
• замінено депутатів – 15
• вакантних мандатів – 0

Нікопольський район:
• місцевих рад – 9
• депутатів – 262
• замінено депутатів – 5
• вакантних мандатів – 0

Новомосковський район:
• місцевих рад – 9
• депутатів – 250
• замінено депутатів – 4
• вакантних мандатів – 2

Павлоградський район:
• місцевих рад – 8
• депутатів – 216
• замінено депутатів – 6
• вакантних мандатів – 0

Синельниківський район:
• місцевих рад – 20
• депутатів – 480
• замінено депутатів – 10
• вакантних мандатів – 4

Нагадуємо, що на Dnipropetrovsk region щотижня публікуються відомості про дні народження місцевих депутатів.
Спекотне у Кривому Розі

Першому заступникові Криворізького міського голови, депутату обласної ради від «Української перспективи» Євгену Удоду було повідомлено підозру за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) Кримінального кодексу України. Вчора, 17 грудня 2021 року, судом обрано запобіжний захід – застава 1 мільйон 135 тисяч гривень.

Того ж дня, на засіданні Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради, таємним голосуванням звільнено голову районної ради Антона Недоступа, який обраний в раду за списком Слуги народу. За це рішення проголосувало 23 депутати.
Новим головою ради обрано Сергія Кушніра представника Української перспективи.
Дніпровська районна державна адміністрація залишилася без голови

У святкові дні, якось непомітно вийшло Розпорядження Президента України про звільнення Микити Загрійчука з посади голови Дніпровської районної державної адміністрації за власним бажанням. З 6 січня виконання обов’язків покладено на Тетяну Чивіт, заступника голови райдержадміністрації
Цікаво, що з нового року в приміщенні де знаходилася райдержадміністрація (вул. Теплична, 5 в смт Слобожанське) припинено подання електроенергії. Розпорядженням виконуючої голови Дніпровської райдержадміністрації з 6 січня 2022 року встановлена тимчасова дислокація апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації у будівлі по вул. Теплична, 19 в смт Слобожанське.

Нагадуємо, що на Dnipropetrovsk region щотижня публікуються відомості про дні народження місцевих депутатів.
На початку року Кабмін подав до Верховної Ради України проєкт Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№6504, подано 05.01.22).

Розпочинаємо огляд новел цього проєкту.

Суттєві зміни у класифікація посад в органах місцевого самоврядування.
Проєктом пропонується 3 категорії посад, поділених на підкатегорії та 9 рангів (ст.7, ст.8, ст.36).
До І категорії посад віднесені керуючі справами в органах місцевого самоврядування (1 підкатегорія) та керівники відділів та управлінь зі статусом юридичної особи публічного права, їх заступники (2 підкатегорія).
До ІІ категорії посад – керівники структурних підрозділів апарату (виконавчого апарату) місцевої ради, їх заступники (1 підкатегорія), а також керівники структурних підрозділів у складі відділів та управлінь зі статусом юридичної особи публічного права, їх заступники (2 підкатегорія).
До ІІІ категорії посад – посади головних спеціалістів (1 підкатегорія), провідних спеціалістів (2 підкатегорія), спеціалістів (3 підкатегорія), інші посади службовців місцевого самоврядування, не віднесені до категорій “І” і “ІІ”.
Довідка: Існуюче законодавство передбачає 7 категорій та 13 рангів посадових осіб органів місцевого самоврядування.

• До посад в органах місцевого самоврядування додані працівники органів місцевого самоврядування, які виконують функції з обслуговування (ст.6). Функції з обслуговування — робота працівника органу місцевого самоврядування, яка не передбачає здійснення повноважень, безпосередньо пов’язаних з виконанням завдань і функцій місцевого самоврядування (ст.2).

Патронатна служба (ст.86)

Утворюється у межах чисельності апарату (виконавчого апарату) ради та витрат на їх утримання.
Трудові відносини з працівником патронатної служби припиняються в день припинення повноважень голови ради.
Працівникам патронатної служби забороняється давати доручення службовцям місцевого самоврядування.
Розглянемо цікаве питання.

Хто має видати посвідчення депутату місцевої ради, голові територіальної громади?

Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено що після набуття депутатом місцевої ради повноважень йому видається посвідчення (ст.9).
Також з минулого сторіччя, існує Постанова Верховної Ради УРСР від 20 листопада 1989 р. N 8387-XI «Про нагрудні знаки і посвідчення депутатів місцевих Рад народних депутатів Української РСР». Ну, звісно в цій постанові герб УРСР, «тов. Іванов обраний»… Але це єдиний документ у якому визначено, що посвідчення депутату підписує голова ради. Нагадаємо, що тоді голова ради обирався депутатами і голів тергромад не існувало ще.
Новітній Виборчий Кодекс України також видачу посвідчень депутатам місцевих рад і міським, сільським і селищним головам не передбачив. Президенту України, народним депутатам видає посвідчення, а іншим зась!

Виборчий Кодекс України визначає, що ЦВК, як орган який проводив вибори, вручає посвідчення Президенту України (ст.130) та видає посвідчення народного депутата України (ст.189).
На нашу думку, по аналогії, видавати посвідчення міським, сільським і селищним головам, депутатам місцевих рад має відповідна територіальні виборчі комісії.
Чому так?
Територіальні виборчі комісії є постійно діючими органами і є юридичними особами. Територіальні виборчі комісії в межах повноважень, визначених Виборчим Кодексом, забезпечують організацію підготовки та проведення місцевих виборів (ст.33). Також ТВК реєструє обраних депутатів, сільського, селищного, міського голову (ст.206). Хто реєструє, той і має видавати посвідчення.
Що стосується голів обласної та районної ради, яких обирає рада. Правильно було б видавати його відповідною радою, але без підпису, а тільки з посиланням на номер рішення ради і печаткою ради. Як нам відомо, зараз посвідчення цим посадовим особам видає Верховна Рада України, але нормативний документ (підставу) у відкритому доступі ми не знайшли.

Цей матеріал тільки думка кількох осіб з великим практичним досвідом у виборчому процесі.
Продовжуємо огляд новел проєкту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№6504, подано КМУ 05.01.22)

o Оплата праці службовців місцевого самоврядування

Схема посадових окладів службовців місцевого самоврядування затверджується відповідною радою за пропозицією голови ради (ст.47).

Критерії (ст.47):
• мінімальний розмір посадового окладу службовця МС, який займає посаду категорії “ІІІ”, не може бути меншим двох розмірів та більше восьми розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року;
Довідка: на 1 січня 2022 року цей показник 2481 грн. Проте слід враховувати, що в Державному бюджеті України для визначення посадових окладів окремих категорій посад прописується інший, значно менший показник розміру прожиткового мінімуму!
• максимальний розмір посадового окладу службовця МС, який займає посаду категорії “ІІІ”, не може перевищувати мінімальний розмір посадового окладу службовця, який займає посаду категорії “ІІ”, а максимальний розмір посадового окладу категорії “ІІ”, не може перевищувати мінімальний розмір посадового окладу категорії “І”;
• мінімальний розмір посадового окладу службовця МС, який займає посаду категорії “ІІ”, встановлюється не менш як на 30 відсотків вищим за мінімальний розмір посадового окладу службовця, який займає посаду категорії “ІІІ”;
• мінімальний розмір посадового окладу службовця МС, який займає посаду категорії “І”, встановлюється не менш як у 2 рази вищим за мінімальний розмір посадового окладу службовця, який займає посаду категорії “ІІІ”;
• максимальний розмір посадового окладу службовця МС, який займає посаду категорії “І”, не може більш як у 5 разів перевищувати мінімальний розмір посадового окладу службовця, який займає посаду категорії “ІІІ”.
Для довідки: З мінімального розрахунку min оклад ІІІ категорії – 4962 грн, max оклад І категорії в цьому випадку – 24810 грн.

o Оплата праці виборних посадових осіб МС

Розміри посадових окладів виборних посадових осіб місцевого самоврядування затверджується відповідною радою (ст. 85).

Критерії:
• мінімальний розмір посадового окладу виборної посадової особи не може бути меншим за максимальний розмір посадового окладу службовця, який займає посаду категорії “І”, крім розміру посадового окладу старости;
• мінімальний розмір посадового окладу старости не може бути меншим за максимальний розмір посадового окладу службовця місцевого самоврядування, який займає посаду категорії “ІІІ”;
• максимальний розмір посадового окладу виборної посадової особи не може більш як у 6 разів перевищувати мінімальний розмір посадового окладу службовця, який займає посаду категорії “ІІІ”.

Нагадуємо, що на Dnipropetrovsk region щотижня публікуються відомості про дні народження місцевих депутатів.
Продовжуємо огляд новел проєкту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№6504, подано КМУ 05.01.22)

o Надбавки

Надбавка за вислугу років встановлюється на рівні 3 відсотків посадового окладу службовця місцевого самоврядування за кожний рік стажу служби в органах місцевого самоврядування, але не більше
50 відсотків посадового окладу (ст.48).

Розміри надбавок за ранги службовців місцевого самоврядування визначаються виходячи з розмірів надбавок за ранги державних службовців, затверджених Кабінетом Міністрів України (ст.48).

Довідка: надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи передбачена Постановою КМУ від 9 березня 2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», яка на сьогодні застосовується для органів МС.

o Премії

Фонд преміювання встановлюється у розмірі 20 відсотків загального фонду посадових окладів за рік (ст. 49).

Місячна або квартальна премія. Розмір місячної премії не може перевищувати 30 відсотків посадового окладу. Розмір квартальної премії не може перевищувати 90 відсотків посадового окладу (ст. 49).

Премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності. Встановлюється усім службовцям місцевого самоврядування, які отримали відмінні оцінки за результатами оцінювання службової діяльності, в однакових відсотках до розміру посадового окладу без урахування фактично відпрацьованого часу в межах фонду преміювання такого органу місцевого самоврядування. Розмір такої премії не може перевищувати розміру посадового окладу відповідного службовця місцевого самоврядування (ст.49, ст.38).

o Компенсації

• Компенсація за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього службовця у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього службовця (ст.50).
• Компенсація за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою пропорційно додатковому навантаженню (ст.50).
• Компенсація за невикористану щорічну відпустку. Грошова компенсація виплачується в останньому місяці наступного робочого року службовця місцевого самоврядування, за всі не використані дні відпустки попереднього робочого року. При цьому службовець повинен використати не менше 30 днів щорічної відпустки в поточному році (ст.54).

Посіпаки приєднатися
Продовжуємо огляд новел проєкту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№6504, подано КМУ 05.01.22)

Внесені суттєві зміни до не сумісництва під час служби в органах місцевого самоврядування.

Керуючій справами в органах місцевого самоврядування не може бути депутатом будь-якої місцевої ради (ст.12).

Службовець місцевого самоврядування не має права (ст.12):
• бути членом політичної партії, якщо він займає посаду категорії “І”. На час служби в органах місцевого самоврядування на посаді категорії “І” особа зупиняє своє членство в політичній партії;
• бути депутатом місцевої ради, якщо він працює в апараті (виконавчому апараті) цієї ради або її виконавчому органі;
Довідка: Перехідними положеннями (п.6) визначено, що ця дія не поширюється на службовців МС, які до дня набрання чинності цим Законом набули статусу депутатів відповідних рад, до закінчення або дострокового припинення їх повноважень депутатів таких рад.
• організовувати і брати участь в агітації, крім випадку, коли він зареєстрований кандидатом у депутати.

У разі реєстрації службовця місцевого самоврядування кандидатом на виборах відповідною виборчою комісією, він зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника служби.
На період участі у виборчому процесі службовець місцевого самоврядування не може перебувати на робочому місці, ним припиняється виконання посадових обов’язків. Такому службовцю за його заявою, надається відпустка без збереження заробітної плати або може надаватись щорічна основна та/або додаткова відпустка, на яку він набув право відповідно до закону.
Продовжуємо огляд новел проєкту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№6504, подано КМУ 05.01.22)

o Введено функцію керівник служби в органі місцевого самоврядування (далі – керівник служби) – посадова особа місцевого самоврядування, яка наділена повноваженнями з управління службою та організації роботи інших працівників у цьому органі відповідно до цього Закону (ст.2).
Повноваження керівника служби в органах місцевого самоврядування здійснюють (ст.15):
• для І категорії посад – відповідний голова місцевої ради;
• для ІІ – ІІІ категорії посад – керуючий справами.

У виконавчому органі ради (відділ, управління тощо), утвореному зі статусом юридичної особи публічного права для категорії “ІІ”-”ІІІ” – керівник цього виконавчого органу.

o Дисциплінарна відповідальність службовця

В проєкті Закону цьому питанню відведено цілий розділ з 13 статтями (ст. 57-69)!
Визначено 15 дисциплінарних проступків, за які може бути застосовано один з видів дисциплінарного стягнення:
1) зауваження;
2) догана;
3) сувора догана;
4) звільнення з посади.

У статті 58 детально викладені які дисциплінарні стягнення можуть застосовуватися для кожного з дисциплінарних проступків.

Занадто велика відповідальність в цьому питання покладена на керівника служби. І хоча проєктом передбачено колегіальний орган для розгляду - Дисциплінарна комісія, але проводить первинний розгляд, приймає рішення про відкриття дисциплінарного провадження та накладає дисциплінарне стягнення керівник служби особисто!

Дні народження депутатів місцевих рад 22-28 січня
Продовжуємо огляд новел проєкту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№6504, подано КМУ 05.01.22)

Початок огляду

o Зміни при проведенні конкурсу

• Проєктом передбачено, що оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на Єдиному порталі вакансій публічної служби та на офіційному вебсайті відповідної ради (ст.22).
Довідка: чинним законодавством передбачено, що орган, у якому проводиться конкурс, зобов'язаний опублікувати оголошення про проведення конкурсу в пресі або поширити його через інші офіційні засоби масової інформації (Постанова КМУ від 15 лютого 2002 р. № 169 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців»).

• Строк подання документів для участі в конкурсі не може становити менше 10 та більше 30 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурсу (ст.22).
Довідка: чинним законодавством передбачено 30 календарних днів (Постанова КМУ від 15 лютого 2002 р. № 169 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців»).

• Орган місцевого самоврядування забезпечує відеофіксацію конкурсного відбору на посади службовця місцевого самоврядування категорії “І” з подальшим оприлюдненням на своєму вебсайті відеозапису впродовж одного робочого дня з дня його проведення (ст.24).

o При призначенні особи на посаду службовця місцевого самоврядування вперше, встановлення випробування є обов’язковим. У разі незгоди особи із встановленням випробування вона вважається такою, що відмовилася від зайняття посади службовця місцевого самоврядування (ст.32).

o Кадровий резерв формується із кандидатів на посади в орган місцевого самоврядування, які мають відкладене право (другий за результатами конкурсу кандидат) на зайняття посади в органі місцевого самоврядування (ст.35).

o Черговий ранг у межах відповідної категорії посад присвоюється службовцю місцевого самоврядування через кожні три роки з урахуванням оцінювання результатів його службової діяльності.
Довідка: існуюча норма через 2 роки
​​Вибори до Верховної ради України у 1998 році
Гарні ідеї не зникають! Курс гривні у березні 1998 року дорівнював 2,03 долари США.
Продовжуємо огляд новел проєкту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№6504, подано КМУ 05.01.22)

Переведення на посади службовців місцевого самоврядування без конкурсу

• Службовець місцевого самоврядування може бути переведений без обов’язкового проведення конкурсу тільки на іншу рівнозначну або нижчу вакантну посаду в тому ж органі та в інші органи місцевого самоврядування (ст.41).

• Службовці місцевого самоврядування, які отримали відмінні оцінки за результатами оцінювання службової діяльності, протягом року можуть бути призначені (переведені) без обов’язкового проведення конкурсу на вищу посаду в органі місцевого самоврядування, у межах займаної категорії посад з урахуванням функціональної спрямованості (ст.38, ст.41).

• Переведення державного службовця на посаду службовця місцевого самоврядування може здійснюватися без проведення конкурсу в разі відповідності його професійної компетентності кваліфікаційним вимогам до відповідної посади (ст.41).

• Прикінцеві та перехідні положення передбачають зміни у Законі України “Про державну службу” виклавши частину шосту статті 22 в такій редакції:
“6. Переведення службовця місцевого самоврядування на посаду державної служби категорії “Б” та “В” до державного органу, юрисдикція якого поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва та Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення, може здійснюватися без обов’язкового проведення конкурсу в разі відповідності його професійної компетентності кваліфікаційним вимогам до відповідної посади державної служби та за умови вступу на службу в органи місцевого самоврядування вперше за результатами конкурсу”.

Дні народження депутатів місцевих рад 29-31 січня та 1-4 лютого
5 лютого - початок виборчого процесу

27 березня 2022 року в Дніпропетровській області відбудуться позачергові вибори Покровського сільського голови Нікопольського району, Зайцівського сільського голови Синельниківського району та проміжні вибори депутата Новоолександрівської сільської ради Дніпровського району.

Основні дати виборчого процесу:

• 05 лютого - початок виборчого процесу
• до 06 лютого включно - подання до ЦВК копії рішення вищого керівного органу політичної партії про участь її місцевих організацій у проміжних та позачергових виборах
• до 14 лютого включно - звернення громадських організацій до ЦВК з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів на позачергових, проміжних місцевих виборах
• з 15 до 24 лютого включно - висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського голови
• до 24 лютого включно - подання до ТВК документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільськогоголови
• до 02 березня включно - внесення до ТВК подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій
• до 04 березня включно - оприлюднення ТВК відомостей про реєстрацію кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільських голів
• до 11 березня включно - утворення дільничних виборчих комісій


Постановою ЦВК від 14.01.22 № 9 визначено розмір грошової застави у 2022 році:
• для кандидата в депутати територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч на проміжних виборах - 1300 грн за кожного кандидата;
• для кандидата на посаду сільського голови на повторних виборах становить 6500 грн.
Продовжуємо огляд новел проєкту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№6504, подано КМУ 05.01.22)

o Щорічні відпустки (ст. 54, ст. 55)

Основна – 30 календарних днів
Додаткова – за кожний рік служби в органах місцевого самоврядування після досягнення п’ятирічного стажу служби службовцю місцевого самоврядування надається один календарний день щорічної додаткової відпустки, але не більш як 15 календарних днів.
Довідка: Перехідними положеннями (п.11) визначено, що якщо службовці МС, до набрання чинності цим Законом набули право на отримання щорічних додаткових відпусток більшої тривалості, ніж передбачено цим Закону, така тривалість зберігається.

o Пенсійне забезпечення

Пенсійне забезпечення службовців місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (ст.78).

Перехідними положеннями цього проєкту передбачено, що виборні посадові особи та службовці місцевого самоврядування, які на день набрання чинності цим Законом є посадовими особами МС та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад в органах місцевого самоврядування (ч.13), також особи, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад в органах місцевого самоврядування (ч.14), зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу” (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Дні народження депутатів місцевих рад 5-11 лютого
Кабмін узаконив використання Єдиного державного вебпорталу електронних послуг для проведення опитувань

07 лютого 2022 року КМУ своєю постановою №90 затвердив Порядок проведення опитування щодо ініціатив, спрямованих на вирішення питань державного управління у різних сферах суспільного життя, на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг.

Цікаво що ці опитування не є голосуванням, передбаченим Законом України “Про всеукраїнський референдум”, не є виборами, передбаченими Виборчим кодексом України, не є формою публічного громадського обговорення та/або електронних консультацій з громадськістю, передбачених Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” .

Тобто, такі опитування не передбачені жодним законом України і їх результати нікчемні!

Ну, а про які ініціативи, спрямованні на вирішення питань державного управління у різних сферах суспільного життя нас будуть питати - ми бачимо по першим опитуванням розміщених на порталі… До речі, хто замовник цих двох опитувань на сайті не визначено…

Дні народження депутатів місцевих рад 12-18 лютого
27 березня 2022 року в Дніпропетровській області відбудуться позачергові вибори Покровського сільського голови Нікопольського району, Зайцівського сільського голови Синельниківського району та проміжні вибори депутата Новоолександрівської сільської ради Дніпровського району.

Політичні партії, якими прийнято рішення про участь їх місцевих організацій у місцевих виборах:
• ВО “Батьківщина”
• Європейська Солідарність
• За майбутнє
• Наш край
• Опозиційна платформа – За життя
• Радикальна Партія Олега Ляшка
• Свобода
• Слуга народу

Громадські організації яким надано дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах 27 березня 2022 року:
• Всеукраїнська громадська організація "Солідарна молодь"
• Громадська ініціатива дій (ГІД)
• Центр впровадження та контролю демократичних та виборчих ініціатив
• Центр суспільних досліджень “ПОЛІС”

Дні народження депутатів місцевих рад 19-25 лютого
За інформацією Дніпро обласний перший номер списку кандидатів до обласної ради від Слуги народу Святослав Олійник подав заяву про складання повноважень депутата. Вакантною тепер залишиться і посада голови постійної комісії обласної ради з питань культури та духовності.
Увага! Комерційний телеграм канал @Info_baza_Posipaky_bot надав всім користувачам безкоштовний безліміт по пошуку осіб в базі!

Цей канал може бути корисним по виявленню ДРГ на блок постах!
У разі виявлення підозрілих осіб, додатково можна перевірити дані в боті:
• інформацію по автомобільному номеру
• ввести номер телефону особи в боті та отримати її ім‘я та прізвище
• сфотографувати особу та відправити фото обличчя в бота для ідентифікації

Зверніть увагу! Інформація в боті не офіційна, вона може бути застаріла або помилкова! Прохання перевіряти через інші джерела!

Бот має зручне меню, реєстрації не потребує.
2024/04/29 13:36:49
Back to Top
HTML Embed Code: