Telegram Web Link
Forwarded from Strichka.UA
У цей день українська молодь не просто вийшла на вулиці.

1 грудня 2013-го після жорстокого побиття студентів "Беркутом" мирна акція на підтримку асоціації з ЄС переросла у масовий протест. На Майдані зібралися сотні тисяч людей, частина – рушили на Банкову до Адміністрації президента.

Беркутівці у протестувальників кидали світло-шумові та газові гранати, у відповідь летіла бруківка та коктейлі молотова. Прорвати кордон силовиків намагалися за допомогою грейдера. Після кількох годин протистояння Беркут пішов у наступ. Тих, хто падав, били кийками.

Багато з тих, хто стояв там, пішов на війну. Й першими повернулися на неї знову у 2022 році. Хтось з них вже загинув, а хтось продовжує боротьбу.

Нашим обов‘язком є завершити те, що почалося в 2013 році. В пам’ять про всіх тих, хто вже не знами. І бути гідними тих, хто воює.

Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї.

@strichka_ua — віримо у ЗСУ, разом переможемо!
Forwarded from Адвокат Права
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
«Денис уже не сможет ответить»: снайпери СБУ розповіли як знищували вагнерівців під Бахмутом

Під час боїв за Бахмут навесні цього року снайпери СБУ прикривали українських воїнів на «Дорозі життя». Це була єдина логістична артерія, по якій у Бахмут надходило підкріплення. Допомігши втримати цю дорогу, спецпризначенці не допустили подальшого просування ворога до інших українських міст.

«Сили оборони зробили все можливе і неможливе, щоб втримати фортецю Бахмут. У тому числі серед цих Сил оборони активно працював Центр спеціальних операцій «А». Наші снайпери прикривали українських військових», - сказав Голова СБУ Василь Малюк у документальному фільмі «СБУ. Спецоперації перемоги».

За словами снайперів, зазвичай вони виходять на позицію і можуть до 5 днів спостерігати, а потім зробити 1-2 результативних постріли. «А тут за ніч ми з однієї гвинтівки висаджували по 30 пострілів», - розповів один із снайперів.

ПОДПИСАТЬСЯ
Сьогодні в районі о. Зміїний збитито Су-24М ВКС РФ, який під прикриттям Су-30СМ намагався завдати ракетно-бомбового удару по південю Одеської області.
Чи знали ви що слова до "Повстанського танго"були написані зв'язковою Романа Шухевича,який довгий час переховувався в неї від радянської влади за що вона отримала 25 років ув'язнення і тортур,але була одною з 4 жінок на весь союз ,яка не вибачилася перед владою щоб вийти на свободу і вийшла на волю тільки через 14 років,вже після смерті Сталіна?
https://youtu.be/8DAVAl_9dEA?si=CwuKMOt0AxolKKsw
Презентація книги "Народні Герої України. Історії справжніх"

Друга частина видання. Історії про 45 людей — військових, волонтерів, медиків, журналістів, громадських діячів. Їхні свідчення у цій книзі доповнять новітню історію нашої країни та не дозволять і‌і‌ перекручувати.

Кошти з продажу цього видання підуть на друк третьої частини про Народних Героїв.

Герої назавжди!🇺🇦
Лідери країн ЄС ухвалили рішення про початок переговорів щодо вступу України до Євросоюзу / У світі / Судово-юридична газета
https://sud.ua/uk/news/abroad/288197-lideri-krayin-yes-ukhvalili-rishennya-pro-pochatok-peregovoriv-schodo-vstupu-ukrayini-do-yevrosoyuzu
— І знаєш, що найстрашніше? Те, що я ні за чим не шкодую. Уже тоді було видно, що з такими поводирями нам перемоги не бачити. Я ще тоді зрозумів, що цій державі хана. У цій державі…
— Ніколи не кажи: в цій державі, — перебив я його. — Так завжди казали ті, для кого вона чужа. Кажи: наша.
— Наша? — він витріщив на мене очі. — А де ж вона, та наша держава? Її немає.
— Є вона, — сказав я.
— Де? Покажи!
— У лісі. Там совєтської влади нема. Там діють закони УНР.

В. Шкляр "Чорний Ворон. Залишенець".
Forwarded from Київ | Times
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
До укріплення кордону з білоруссю долучаються і місцеві

Інженерні групи ДПСУ приділяють особливу увагу будівництву фортифікаційних споруд на кордоні з білоруссю.

Прикордонники облаштовують окопи, укриття, вогневі позиції, а також встановлюють загороджувальний паркан з колючим дротом.

До укріплення державного кордону добровільно долучаються й місцеві жителі прикордонних областей.

Робота йде інтенсивно вздовж всієї лінії українсько-білоруського кордону.

Київ Ірпінь Буча | Підписатись
Цьогоріч, українці вперше святкують Різдво 25 грудня, проте варто памʼятати, що задовго до окупації московією наших земель, наші предки теж святкували Різдво 25 грудня та мало хто знає, як саме святвечір святкували повстанці. Вони за тиждень до цієї події домовлялися з селянами, хто міг би прийняти повстанців. Одні стояли на стійці охороняли, інші ж вечеряли, а потім мінялися. Найулюбленіша колядка, яку постійно колядували повстанці за вечерею була "Бог предвічний народився".
Мирослав Симчич «Кривоніс» про святкування в повстанській криївці.
Він пригадує, що Святвечір у 1945 році разом з куренем відзначали у далекому селі Білоберізці Верховинського району, де хати розкидані навколо гір.
«Саме в одній з таких віддалених хат святкували, поки командири та стрільці вечеряли, ми пильно охороняли село, вони змінювалися, тому всі стрільці мали можливість посмакувати святвечірніми стравами, пізніше групками ішли колядувати, цілу ніч по горах лунали повстанські колядки»
2025/07/01 07:24:52
Back to Top
HTML Embed Code: