Telegram Web Link
🚃 У той же час вірогідність реалізації цієї ідеї виглядає сумнівно. Чому? Пояснює транспортний планувальник команди "ПроМобільність" Лев Іванець.

По-перше, варто відзначити, що ідея не нова. Зокрема, її просував містобудівник, урбаніст Віктор Петрук ще декілька років тому. Зокрема, на фото, доданого до посту, видно пропозицію зі статті Хмарочоса за 2019-й рік "У Києва є проблема з Подільсько-Воскресенським мостом. Як її вирішувати?". Цікаво, що роки йдуть, але проблеми з мостами залишаються. Стабільність – ознака майстерності?

По-друге, ця ініціатива викликає необхідність реконструкції вулиць Глибочицької, Дмитрівської та Валів. При чому ця реконструкція має бути спрямованою на те, щоб швидкісний трамвай рухався з максимальним рівнем виділеності і не залежав від трафіку. Інакше все ще більш вигідним з точки зору часу буде сісти в транспорт, який довезе до станції метро "Почайна" Північним мостом, і сенсу трамвая буде небагато. Чи готовий департамент транспортної інфраструктури до якісних змін? Можна подивитися на ремонт на вулиці Глибочицькій, щоб зрозуміти, що шанси якщо не нульові, то стрімко прагнуть до нульової відмітки.

Сама ідея логічна, і, ймовірно, має більше шансів, наприклад, отримати схвалення фінансування від партнерів. Складно сказати, чи дійсно можна реалізувати цей проєкт за 2,5-3 млрд грн та за 1,5-2 роки (тому що власне цей проєкт, як і низка інших, є лише однією з пропозицій), але це точно буде більш швидке і дешеве рішення, яке зможе суттєво пришвидшити шлях Троєщини хоч кудись. Утім те, що робиться зараз на Глибочицькій, вчергове доводить, що вірогідність реалізації такого проєкту вкрай мала.

Є ще один важливий нюанс. Крім того, що гроші потрібні не тільки щоб створити нову інфраструктуру, але і щоб її додатково утримувати. Відповідно до книжкових норм, після будівництва нового обʼєкту транспортної інфраструктури потрібно розуміти, що близько 6% від вже зроблених капіталовкладень потрібно мати щороку на підтримання працездатності цього обʼєкту. При цьому бажано, щоб 1% виділявся безпосередньо з бюджету, а 5% відкладалися у спеціальний фонд, гроші з якого умовно можно використати за 20 років, коли виникне потреба капітально ремонтувати або реконструювати споруду. Детальніше про це можна прочитати в нашому блозі – "Чи ризикує Київ і далі втрачати транспортну інфраструктуру у майбутньому?"

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
2025/07/03 17:04:34
Back to Top
HTML Embed Code: