Telegram Web Link
Forwarded from U-Cycle
Підпиши петицію про скасування сезонного підвищення швидкісного режиму з 50 до 80 км/год у Києві.

Нагадай Віталію Кличку і його команді: менша швидкість на дорозі, менше смертей і травм у ДТП.

Влад Панченко, водій авто та велосипедист, член U-Cycle та учасник Майстерні міста, створив петицію і закликає Департамент транспортної інфраструктури КМДА та Патрульну поліцію Києва не допустити чергового підвищення швидкісного режиму з 50 до 80 км/год у Києві з 1 квітня 2025 року на
- пр. Романа Шухевича
- пр. Степана Бандери
- пр. Миколи Бажана
- вул. Набережно-Рибальська
- Набережне шосе
- Наддніпрянське шосе
- Столичне шосе
- Дорога Р-69 в межах Києва

і просить депутатів Київради скасувати рішення від 09.10.2018 № 1739/5803.

А ми просимо вас підписати петицію, вибрати листівку та опублікувати її на своїй сторінці в соцмережах разом з петицією.

Не забудьте затегати Віталія Кличка, КМДА, ДТІ, Патрульну поліцію Києва і депутатів Київради.

Фото з лежачого протесту велоспільноти біля КМДА 15 червня 2020 року.
23👎8👍4
🚲1 березня розпочинається ІІ щорічний всеукраїнський архітектурний конкурс "Велогромади", громада-переможець якого зможе отримати безоплатну розробку проєкту велосипедного маршруту. Щорічний архітектурний конкурс з інфраструктурного облаштування веломаршруту в громадах організовує проєктна команда Bike City consulting.

Територіальна громада може запропонувати для створення проєкту велосипедний маршрут на території населеного пункту або громади для забезпечення транспортних потреб мешканців або велосипедний маршрут рекреаційного чи туристичного призначення.

Минулого року переможцем стала Миколаївська територіальна громада, де в жовтні 2024-го розпочали облаштування велосипедного маршруту "Намив - Ліски - Центр".

У конкурсі можуть взяти участь усі громади України, які мають затверджений документ, що передбачає розвиток велосипедної мережі (наприклад, Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури, План розвитку велоінфраструктури чи інший стратегічний або містопланувальний документ, який визначає розвиток веломережі територіальної громади).

Прийом заявок від громад розпочнеться 1 березня й триватиме до 15 березня 2025 року.

#про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍94
Тимур Ткаченко 🇺🇦
Обмеження під час війни, як і будь-які інші процеси, повинні бути своєчасні, виправдані, розумно організовані. Якщо щось з цього переліку випадає, виникають зловживання, несправедливість. Напередодні вчергове розігрався скандал з перепустками для руху під…
❗️Рух Південним мостом буде відновлено, але частково!

Є відповідь міського голови і, за сумісництвом, співголови Ради оборони Києва Віталія Кличка щодо руху Південним мостом.

Він повідомив, що у грудні 2024 міська влада знову зверталася до військових і тоді згоди на відкриття руху в звичному режимі Південним мостом не було.

На тепер, після консультацій з військовими, є можливість частково зняти обмеження. А саме – дозволити рух транспорту з лівого на правий берег. Рух з правого берега поки що залишиться без змін.

Для цього ще потрібні додаткові рішення військових, з якими тривають консультації. Та після цього – рішення Ради оборони міста, зазначив Кличко.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність |Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
😁14🤨2👍1
🔥 Порядок денний на завтрашнє засідання робочої групи "Київська майстерня міста":

1. Обговоренння організації дорожнього руху (ОДР) на Подільському мостовому переході через р. Дніпро з урахуванням велоінфраструктури.

2. Розгляд питання стосовно розробки схем ОДР для реалізації пропозицій ГО "Пасажири Києва":
- вул. Б. Антоненка-Давидовича - вул. Бориспільська (розворотне коло для продовження автобусу №115)
- вул. Родини Глаголєвих та вул. М. Берлінського (для зміни траси слідування автобусу №36)

3. Розгляд питання стосовно розробки комплексної схеми ОДР на вул. Овруцькій та реконструкції світлофорного об’єкта на перехресті вул. Овруцька – вул. Загорівська.
На цьому перехресті ненормативна ширина проїзної частини на перехресті, що зумовлює ДТП і затримки руху низки магістральних тролейбусних маршрутів. Вулиця є частиною магістрального веломаршруту і потребує комплексної зміни ОДР.

4. Обговорення пропозицій щодо внесення змін в ОДР на вул. Глибочицькій.

Завтра очікуємо продуктивне засідання, про його результати повідомимо.

Підписуйтесь на Пасажири Києва
Telegram | Facebook | Substack
👍102
🚗 Чому розширення доріг не рятує від заторів, а лише погіршує ситуацію?

Багато міст намагаються боротися із заторами, розширюючи дороги. Логіка проста: більше смуг – більше простору для авто. Але досвід показує, що це не працює. Через феномен «індукованого попиту» водії починають частіше користуватися автомобілями, і нові дороги швидко заповнюються.

А що ж допомагає? Плата за завантаженість доріг (congestion pricing). Це означає, що в години пік проїзд певними ділянками коштує дорожче. Така система вже успішно працює в Лондоні, Стокгольмі та Сінгапурі, зменшуючи затори й покращуючи якість повітря.

Як вважаєте, чи варто запровадити таку систему у великих містах України? Діліться думками в коментарях!

Джерело: https://www.scientificamerican.com/article/why-widening-highways-doesnt-fix-traffic-but-congestion-pricing-can/

Фото: Art Wager/Getty Images

#про_база #про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍2610
🚗 Продовжуємо практику звітування про тижневий трафік Києва. Нагадуємо, що в основі нашого звіту дані лічильника трафіку Офісу Трансформації. Наразі цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 21:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 17 – 23 лютого, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 47%;
🛑вівторок – 40%;
🛑середа – 42%;
🛑четвер – 45%;
🛑п’ятниця – 38%;
🛑субота – 21%;
🛑неділя – 12%.

Цього тижня трафік в Києві показав незначне зниження - середньотижнева затримка зупинилася на позначці 34%, що на 3% менше за затримку попереднього тижня.

Попри помірну середньотижневу затримку бачимо аномальний ранковий пік на графіку у понеділок, 17 лютого. Того дня о 8:00 ранку затримки сягнули 132%. Тобто поїздка, що в порожній мережі тривала б 30 хвилин могла зайняти у киян 70 хвилин і більше. Причиною цього став снігопад, що розпочався ще з вечора неділі. Попри те, що КМДА відзвітувала про очищення вулиць, бачимо, що наслідки погоди все ж дали про себе знати. Водночас вже з вівторка картина мобільності повернулася до більш звичного вигляду.

Загальна оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 31,9 млн. гривень. (на 2,3 млн. гривень менше, ніж минулого тижня).

🤔 Як затримки трафіку перетворюються на гроші? Читайте тут та тут.

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍92
Колеги з Vision Zero провели порівняльне дослідження на цікаву тему: «Безоплатний проїзд, знижки й монетизація пільг у громадському транспорті в Україні та ЄС».

Якщо коротко, у нас занадто багато категорій громадян, яким держава обіцяє безоплатний проїзд у громадському транспорті. Проте з бюджету це майже не фінансується — витрати перекладено на громади. При цьому у нас пільга зазвичай становить 100%.

В ЄС категорій значно менше, і вони визначаються насамперед за економічною спроможністю, а не ідеологічними критеріями. Окрім того, більшість отримує лише часткову знижку, а не повністю безоплатний проїзд.

Коротше, «соціалочка» — наше все.

Скорочену версію можна почитати тут, а повний звіт знайти тут.


🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись
#безплатний_транспорт
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍19
❗️Відновлення руху Південним мостом – на найближчій Раді оборони Києва ухвалять "найкраще" для киян рішення, повідомив речник Київської міської військової адміністрації Євген Ієвлєв.

За його словами, сполучення між лівим і правим берегами є надважливим і вже є напрацьоване рішення про те, що обмеження руху Південним мостом мають зняти. Для цього провели консультації з ДСНС, Нацполіцією та іншими структурами, що залучені до оборони міста.

Ієвлєв пояснив, що у 2022 році ввели обмеження, бо була потреба, щоб цим мостом могли оперативно скористатися важливі логістичні сили. Але він наголосив, що ця потреба зникла "не вчора" і "не позавчора"

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
🤨5👍3
ПроМобільність
❗️Відновлення руху Південним мостом – на найближчій Раді оборони Києва ухвалять "найкраще" для киян рішення, повідомив речник Київської міської військової адміністрації Євген Ієвлєв. За його словами, сполучення між лівим і правим берегами є надважливим і…
🚌🚍 Також Ієвлев розповів про зупинку громадського транспорту під час повітряних тривог та те, яке рішення буде винесено на Раду оборони Києва.

Голова КМВА Тимур Ткаченко провів наради з представниками ДСНС, правоохоронцями та представниками Сил оборони Києва, аби зрозуміти доцільність цього рішення.

"Є позиція, що це абсолютно неправильне рішення. Є також напрацювання, є пропозиції від Сил оборони і всіх учасників Сил оборони Києва. Є напрацьовані рішення. Буде винесено також на Раду оборони. І суть в тому, що перевізник сам буде приймати рішення. По-перше, буде доїжджати до найближчої зупинки. По-друге, саме водій буде приймати рішення, чи зупиняти транспорт і слідувати до укриття з усіма, чи продовжувати рух. Усе зроблено задля того, щоб не було цього колапсу біля мостів та метро".


Як оцінюєте таку пропозицію?

👍 – хороша пропозиція;
🤔 – не впевнені, що це повністю вирішить проблему.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
🤔26👍2
❗️Міністерство розвитку громад та територій України презентувало результати оцінки збитків і потреб, що виникли внаслідок широкомасштабного російського вторгнення (RDNA4). Нас цікавить тематика транспорту:

Потреби України в цій сфері складають $3 млрд, з них $2,2 млрд – сума із загального фонду держбюджету, разом з кредитами та грантами від міжнародних партнерів.

Загалом у транспорті передбачено 82 проєкти, з них 21 має фінансування. Фокус проєктів – модернізація дорожнього та залізничного покриття, прикордонна інфраструктура, розвиток громадського транспорту, а також відновлення логістики для посилення економічної стійкості. Які проєкти передбачені – можна побачити на картинці.

Повний звіт доступний за посиланням.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍131
🚘🚫 "У питанні планування міст нашого майбутнього ми стоїмо на роздоріжжі. Нам не можна залишати модель розвитку, де міста розростаються і люди все більше стають залежними від власного автомобіля. Наше соціальне і природне середовище є надто крихким, і наше майбутнє виживання вимагає нового стійкого бачення. Нам потрібен чіткий підхід до розвитку громад, які будуть пішохідними, придатними для життя, інклюзивними, безпечними, доступними та сталими.

Для цього потрібно, аби всі "гравці" сіли за стіл переговорів і працювали разом – федеральні, провінційні та муніципальні уряди, приватний сектор і неприбуткові організації. Кожен учасник зробить свій унікальний внесок: приватний сектор – інноваційними рішеннями, некомерційні організації – глибокими знаннями та інвестиціями в людей і місцевість, і державний сектор, який має цінувати такі суспільні блага, як рівність, справедливість, клімат, здоров'я та безпека. Це нелегке завдання, але наше майбутнє залежить від реалізації сміливих та інноваційних міських ідей".

Згодні з такою думкою з книги "Urban Mobility: How the iPhone, COVID and climate changed everything"? Та чи готові наші міста до таких змін?

#про_подумати

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
21👍5👎1👏1
🚂 "Укрзалізниця" цього року запустить повноцінну роботу "Локомотивної компанії", до якої увійдуть локомотивні депо УЗ.
Про це повідомив у Facebook голова правління УЗ Олександр Перцовський.

"Цього року запускаємо повноцінну роботу "Локомотивної компанії" УЗ. Наші локомотивні депо увійдуть до неї, буде централізована координація, оптимізація процесів, додаткове завантаження для сильних депо, поліпшення забезпечення", – повідомив Перцовський.

Він розповів, що наразі депо Т.Шевченка у Смілі є тепловозною базою для неелектрифікованих ділянок. На підприємстві самостійно освоюють виробництво запчастин, які раніше поставлялися з Росії.

Водночас Знам'янка є потенційною базою для нових двосистемних локомотивів.

"Депо готове, фахівці пройшли попередні стажування. Потужності дозволяють розгорнути якісну базу для нових сучасних електровозів", – додав Перцовський.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
👍142🔥1🤔1
🦁🛤 Міський голова Львова Андрій Садовий розповів про намір зробити Львів новим великим транспортним хабом Європи.

Британський міністр авіації, мореплавства та безпеки Майк Кейн підтвердив готовність підтримати розвиток транспортної інфраструктури України. Тож на зустрічі у Лондоні, на якій був присутній Садовий, було досягнуто домовленостей:

🛑Три провідні компанії з досвідом реалізації масштабних інфраструктурних проєктів – Gleeds, BDP, PwC – долучаються до роботи;
🛑 Упродовж наступних трьох місяців ці компанії підготують перелік пріоритетних проєктів для залучення фінансування;
🛑 Один із ключових напрямків роботи – створення автомобільного та залізничного вузла у Львові.

Варто нагадати, що близько року тому очільник мінінфраструктури Олександр Кубраков заявляв, що будівництво першої великої ділянки європейської колії (1435 мм) на відрізку Мостиська-Скнилів мало розпочатися в 2024-му році – детальніше можна почитати за посиланням.

А на початку 2025-го року видання повідомило, що реконструкцію залізничної колії на колію європейського стандарту 1435 мм на дільниці Ужгород – Львів планують розпочати у цьому році. Будівництво триматиме до 2028 року й всього на проєкт планують спрямувати 458 млн грн: у 2025 році – 159 млн грн, у 2026 році – 97 млн грн, у 2027 році – 109 млн грн, у 2028 році – 93 млн грн. Джерелами фінансування є проєкт міжнародної технічної допомоги ЄС CEF 2023, державний бюджет, власні кошти АТ "Укрзалізниця".

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
17👍5😁1
📣 Вокс Україна запрошує на публічну дискусію «Чи справді Києву потрібно зупиняти громадський транспорт в повітряну тривогу?»

Дата: 6 березня
Час: 18:00-20:00
Місце: Сенс @sens_kyiv на Хрещатику, 34
Реєстрація за посиланням

Київ — єдине місто в Україні, де громадський транспорт зупиняється під час повітряних тривог. Попри те, що міська влада, посилаючись на рішення Ради оборони міста щодо безпеки, вже відхилила 8 петицій із закликом скасувати цю практику, дискусії тривають. Чи залишається це рішення ефективним? Як воно впливає на безпеку людей, ритм життя міста, економіку та соціальні процеси? І чи справді не існує альтернатив? Про це й більше говоритимемо на події.

📍 Хто говоритиме?

Олександр Гречко, ГО «Пасажири Києва» @kyivpassengers
Анастасія Боброва, директорка CEDOS, кураторка Українського урбаністичного форуму
представник КМДА
представник ДСНС
TBC

Модераторка: Наталія Рибальська, Хмарочос @hmarochos

📍 Як долучитися?

Умовою участі є ваш свіжий донат на ремонт автівки для розвідувального батальйону 5 ОШБр, бригади, в якій служить СЕО «Вокс Україна» Максим Скубенко.

🫙 Банка
Рекомендований розмір донату — 200 грн.

Заповнюючи реєстраційну форму, додайте скріншот або квитанцію, які підтверджують ваш внесок.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍151
2025/07/08 19:37:36
Back to Top
HTML Embed Code: