Telegram Web Link
Економіка Києва втратила мінімум 5,4 мільярдів гривень через простій комунального транспорту

Ми актуалізували наші раніше зроблені розрахунки станом на зараз і вийшли на таку величезну цифру втрат для економіки міста.

Більше 2,5 років діє безглузде і шкідливе для жителів Києва рішення про зупинку комунального транспорту, яке приносить колосальну економічну шкоду для міста та посилює соціальну напруженість.

Ніякого фактичного підвищення безпеки пасажирів немає. Є тільки фіктивне, яке придумали чиновники КМДА.

Адже пасажири не йдуть в укриття на тих зупинках, на яких їх висадили, а скупчуються на них в очікуванні на маршрутки та таксі, чим ставлять себе під ще більший ризик. Не йдуть в укриття й водії комунального транспорту.

Зате їздять маршрутки і таксі, якими кияни вже вимушені користуватися під час тривог і переплачувати сотні гривень, щоб дістатися потрібного місця.

За цих умов Київ залишився єдиним містом України, яке зупиняє комунальний транспорт під час тривог, прикриваючись то рішенням військових, то рекомендаціями ДСНС. Тоді як інші міста ухвалили рішення на користь містян, а не придумували відмазки аби уникнути якоїсь там відповідальності.

Розрахунки ми проводили за методикою, яку раніше публікувала компанія "ПроМобільність". Відповідно до цієї методики, всього 1 година простою комунального транспорту під час повітряної тривоги коштує Києву як мінімум 8,7 млн грн.
🚃 Наслідки спільного руху авто і трамваїв на Кирилівській.

ДТП повністю паралізувало рух трамваїв у напрямку Подолу.

Фото – "ПроМобільність".

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
🚘 Трохи з запізненням, але публікуємо наш традиційний звіт про трафік у Києві. Нагадуємо, що в його основі – дані лічильника трафіку Офісу Трансформації. Цей лічильник щогодини вимірює час проїзду за фіксованими маршрутами в Києві у проміжку з 8:00 до 20:00 та порівнює його з ідеальним часом проїзду за умов порожньої дорожньої мережі. Більш детально про методологію розрахунку читайте тут.

Отже, згідно з даними лічильника трафіка, впродовж минулого тижня, 3 – 9 березня, на магістралях і вулицях Києва склалася наступна середньоденна затримка трафіку:

🛑понеділок – 34%;
🛑вівторок – 42%;
🛑середа – 39%;
🛑четвер – 44%;
🛑п’ятниця – 66%;
🛑субота – 33%;
🛑неділя – 17%.

Цього тижня трафік в Києві показав незначне зниження – середньотижнева затримка зупинилася на позначці 38%, що на 4% більше, ніж затримка попереднього тижня.

Ключовими факторами, що впливали на київський трафік минулого тижня стали погода та 8 березня. До четверга зимові хмари остаточно розвіялись над містом, що збіглося з підготовкою містян до свята – це принесло достатньо високі вечірні піки, 84% у четвер та 96% в п’ятницю. Також зростання затримок спостерігаємо і в суботу 8 березня: на піку їхнє значення досягнуло 56%, що є вищим за типову затримку на 20%.

Загальна оцінка транспортних втрат в Києві, без врахування громадського та екстреного транспорту, за 5 робочих днів (для типової матриці переміщень буднього дня) складає 33,2 млн. гривень. (на 1,8 млн. гривень більше, ніж минулого тижня).

🤔 Як затримки трафіку перетворюються на гроші? Читайте тут та тут.

#про_Київ #про_трафік

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🚲 Якщо ваша влада зволікає, завжди є можливість взяти ініціативу у свої руки!

Майстерність у створенні велодоріжок 💯

Джерело: @xtrevi в x.com

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Forwarded from NE:Urban
Промарковані розміткою перехрестя – це дешевий і простий спосіб покращення безпеки дорожнього руху конкретного об’єкту.

📸 Oleksandra Handziuk

#Німеччина #Мангайм #ОДР
Цікаве відео з Ужгорода від каналу City Bus Ukraine, де водій автобуса показує роботу на своєму "Електроні", а також трохи розповідає про особливості дизельного автобуса. Загалом КП "Ужгородський муніципальний транспорт" має 40 автобусів "Електрон", на маршрутах їздять 25 із них.

Нагадаємо, що в січні місто уклало контракт з львівським заводом "ЕлектронМаш" на постачання дев'яти низькопідлогових електробусів. Через 10 місяців після внесення Мінфіном авансового внеску завод має поставити електробуси в Ужгород. Тож чекаємо і на огляди вже електробусів.

#про_UA #про_дивитися

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
📣 27 березня відбудеться вебінар – "Знайомство з PTV Vistro". Це універсальне програмне забезпечення для організації дорожнього руху, розроблене для транспортних планувальників та інженерів! Компанія "Беспалов ЛАБ" запрошує усіх бажаючих долучитися до вебінару.

На вебінарі буде розглянуто:
🛑 Які можливості надає PTV Vistro?
🛑 Для кого це програмне забезпечення?
🛑 Приклади використання в реальних проєктах;
🛑 Інтеграція з PTV Vissim та PTV Visum.

⚡️ Ви матимете змогу побачити реальні кейси та отримаєте відповіді на запитання!

👉 Реєстрація тут: https://forms.gle/DfXaBXnkzQYt6VzK6

Вебінар пройде 27 березня о 15:00 (тривалість 1 година) на платформі Microsoft Teams (посилання буде надане після реєстрації).

Долучайтеся, щоб дізнатися більше про сучасні рішення для транспортного моделювання! 🚦📊

#про_можливості

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥Сирена виє, транспорт стає: чому безпека в Києві – ілюзія, і хто ускладнює життя киян

Оце так сюрприз. В день підписання 9-ї петиції про скасування зупинки громадського транспорту з сюжетом на цю тему виходить Бігус.інфо.

Дууууже рекомендуємо переглянути.

https://youtu.be/xLa_US1k9LQ?si=0ibo4srKSI6Qj_BQ
🚌🚎Рішення Ради оборони міста Києва: Із 21 березня наземний громадський транспорт під час повітряної тривоги, після висадки охочих біля укриття, продовжуватиме рух за маршрутом

Відповідне рішення, після консультацій з військовими, правоохоронцями, ДСНС, ухвалила сьогодні, 18 березня, Рада оборони міста Києва.

▫️У разі повітряної тривоги КП "Київпастранс" та приватні компанії, що надають послуги з перевезення пасажирів, робитимуть зупинку біля найближчого укриття, розміщеного за маршрутом руху.

▫️Охочі пасажири зможуть покинути салон та перейти в безпечне місце. За потреби пасажирам буде надана необхідна допомога.

▫️Водій транспорту робитиме оголошення про можливість подальшого продовження поїздки за маршрутом руху.

▫️Після того, як охочі залишили салон транспортного засобу, водій продовжить рух за маршрутом.

Водночас у протоколі Ради оборони Києва зазначено, що водій також має право прийняти рішення пройти до укриття на час повітряної тривоги.

🚇Київський метрополітен поки працюватиме в тому ж режимі. Рух поїздів наземною частиною метро під час оголошення повітряної тривоги залишатиметься обмеженим.

🙏🏻Будь ласка, будьте свідомими і бережіть себе!
Forwarded from U-Cycle
Сім громадських організацій, які серед пріоритетів мають на меті підвищення безпеки руху, спільно звернулися до начальника Київської міської військової адміністрації Тимура Ткаченка з проханням не допустити сезонне підвищення швидкості на деяких ділянках вулиць Києва для зменшення ДТП, смертності та травмування на дорогах.

Спільне звернення направили громадські організації U-Cycle / Асоціація велосипедистів Києва, Пасажири Києва, Vision Zero, Доступно.ua, Екодія, ЦЕДЕМ і MotoHelp.

Чого ми хочемо
У зверненні ми закликаємо Київську міську військову адміністрацію провести робочу нараду з Департаментом транспортної інфраструктури КМДА, Управлінням патрульної поліції в Києві та представниками громадськості, що підписалис, щоб вжити заходів для недопущення можливого підвищення з 1 квітня 2025 року швидкісного режиму з 50 до 80 км/год у Києві на визначених Дептрансом ділянках доріг. Повністю звернення є тут.

✍️ Нагадуємо, що ви можете підтримати петицію за скасування підвищення швидкості до 80 км/год у Києві.
📣❗️Починаймо день з донату! Цього разу закликаємо вас допомогти нашому колезі Віктору Петруку, який захищає Україну в лавах Сил оборони України. За його словами, ситуація у його зоні відповідальності наразі важка,

Віктор звернувся до нас з потребою у зарядній станції EcoFlow DELTA 3 Plus. Ми вже замовили і оплатили її, утім будемо вдячні, якщо ви долучитеся до збору!

https://send.monobank.ua/jar/4msAsWwZ4K

Будемо вдячні за кожен донат та за поширення цього посту!

Підписуйтесь на ПроМобільність
🚍 6 днів залишається задля того, аби підписати петицію про запровадження смуг громадського транспорту по вулиці Хрещатик.

Смуги громадського транспорту закладені у проєкт капітального ремонту вулиці, але поки ремонту немає, громадський транспорт змушений стояти в заторах.

Європейська модель розвитку міста передбачає пріоритет громадського транспорту над індивідуавальним, і Київ, влада якого постійно заявляє про рух міста до європейських стандартів, мусить дотримуватися цих пріоритетів, наголошує автор петиції.

🛑Посилання на сайт Київ Цифровий: kvd.page.link/Vnb11tcApe42Hjhy9.
🛑Посилання на сайт Київради: petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=13386.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Наука про оптимальне транспортування: Як математика знаходить найкращі маршрути

Оптимальне транспортування — це захоплива математична проблема, яка знаходить застосування в логістиці, економіці, комп’ютерних науках і навіть машинному навчанні. По суті, це питання як можна переміщувати ресурси з одного набору локацій до іншого найбільш ефективним способом.

У цьому дописі розглянемо наукові методи визначення оптимального транспорту, базуючись на концепціях теорії потоків у мережах і математичної оптимізації. Для допису я використала свіжий підручник з економетрики Guillaume A. Pouliot "Optimization-Conscious Econometrics".



1. Що таке оптимальне транспортування?

Проблема оптимального транспортування бере свій початок з XVIII століття, коли Гаспар Монж сформулював її як задачу ефективного переміщення ґрунту. Пізніше, у XX столітті, Леонід Канторович розробив математичний апарат для її розв’язання, використовуючи методи лінійного програмування.

Математично ця задача включає:
• Розподіл джерел: місця, де знаходяться ресурси.
• Розподіл пунктів призначення: місця, куди треба їх доставити.
• Функцію вартості: визначає витрати на перевезення товарів між локаціями.

Мета — мінімізувати загальні транспортні витрати, дотримуючись обмежень щодо попиту і пропозиції.

🔹 Приклад із життя: мережа супермаркетів вирішує, як доставити фрукти з кількох ферм до магазинів по країні, мінімізуючи витрати на паливо.



2. Проблеми потоків у мережах: підхід через графи

Один із найпотужніших способів моделювання оптимального транспортування — це використання проблеми потоків у мережах. Це означає, що транспортну систему можна подати у вигляді графа:
• Вузли представляють локації (фабрики, склади, споживачі).
• Дуги позначають маршрути перевезення, які мають вартість і пропускну здатність.

Такий підхід дозволяє застосовувати алгоритми потоків у мережах, які є окремими випадками задач лінійного програмування.

Ключові методи:
• Симплекс-метод для потоків у мережах — модифікований алгоритм симплексу, що ефективно вирішує задачі транспортної оптимізації.
• Алгоритм мінімальної вартості потоку — визначає найдешевший спосіб транспортування заданої кількості товарів мережею.
• Алгоритм циклічного усунення — покращує потік, виявляючи та усуваючи надлишкові цикли витрат.

🔹 Авіакомпанії використовують оптимізацію потоків для розкладу рейсів, мінімізуючи витрати на паливо та забезпечуючи покриття всіх напрямків.



3. Алгоритм Сінкгорна: обчислювальне прискорення

Одна з основних складностей у вирішенні задачі оптимального транспортування — це велика обчислювальна складність стандартних методів лінійного програмування. Проривом у цій сфері став алгоритм Сінкгорна, який використовує техніку ентропійної регуляризації.

Як це працює:
1. Починаємо з початкової матриці вартості, яка показує відстані або витрати між джерелами та пунктами призначення.
2. Застосовуємо ітеративне масштабування рядків і стовпців, щоб коригувати матрицю, поки вона не відповідатиме обмеженням транспорту.
3. Алгоритм швидко сходиться, даючи наближене оптимальне рішення.

🔹 Google Maps використовує схожий процес для розрахунку найкращих маршрутів для доставки, наприклад, у сервісі Uber Eats.



4. Ітераційні проєкції Брегмана: геометричний підхід

Ще один важливий метод оптимального транспортування — ітераційні проєкції, засновані на теоремі Брегмана. Цей метод розглядає проблему в термінах опуклої оптимізації:
• Замість того щоб безпосередньо вирішувати задачу транспортування, ми поступово проєктуємо можливі рішення на набір опуклих обмежень.
• В результаті, після кількох ітерацій, алгоритм сходиться до оптимального плану транспортування.

🔹 У фінансах цей метод застосовують для оптимального розподілу інвестицій між активами з мінімальним ризиком.



5. Застосування у реальному світі

Оптимальне транспортування не лише теоретична задача — воно широко використовується в різних сферах:

📦 Логістика та ланцюги поставок
• Компанії, такі як Amazon і FedEx, застосовують мережеві алгоритми для оптимізації доставки та мінімізації витрат на паливо.
🚇 Міське планування
• Оптимальні моделі руху допомагають містам планувати ефективні громадські транспортні маршрути, зменшуючи затори та покращуючи мобільність.

🖥 Машинне навчання
• Відстань Васерштейна, заснована на теорії оптимального транспортування, використовується в штучному інтелекті для порівняння розподілів ймовірностей (наприклад, у генеративних нейромережах та обробці зображень).

📊 Економіка
• Оптимальне транспортування застосовується для аналізу ринку праці, розподілу ресурсів та моделювання нерівності доходів.




Оптимальне транспортування — це багата математична дисципліна, що поєднує лінійне програмування, теорію графів та ймовірність. Методи, такі як алгоритми потоків у мережах, метод Сінкгорна та ітераційні проєкції, забезпечують потужні інструменти для ефективного вирішення задач транспортування.

Від ланцюгів поставок до штучного інтелекту — пошук найефективніших маршрутів формує майбутнє логістики, міського планування та цифрових технологій. 🚀

(Допис створено з допомогою штучного інтелекту)
#транспортна_наука
🚲 Переможцем ІІ всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу "ВЕЛОГРОМАДИ" з інфраструктурного облаштування веломаршруту в територіальних громадах 2025 року стала Білоцерківська міська територіальна громада.

Кожна заявка була цікавою і унікальною, було запропоновано різні типи веломаршрутів з цікавим трасуванням і обґрунтуваннями, що надає кожній громаді унікальності, зазначили організатори.

Загалом у конкурсі взяло участь 7 громад – Білоцерківська, Лубенська, Білогородська, Ясінянська, Ворохтянська, Тернопільська та Вижницька. З перевагою у 10 балів переможцем стала саме Білоцерківська громада. Тож тепер громада-переможець зможе отримати безоплатну розробку проєкту велосипедного маршруту!

З результатами можна ознайомитися за посиланням.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
🅿️ У Львові на вул. Стрийській, біля іподрому, облаштують перехоплюючий паркінг. Відповідне рішення затвердив виконком.

На цьому майданчику мешканці передмість зможуть залишати свої автівки, після чого матимуть змогу дістатися міським громадським транспортом чи обрати інший спосіб пересування. Завдяки цьому зменшиться навантаження приватних авто на міську дорожню мережу.

Разом з перехоплюючим паркінгом на вул. Стрийській мають облаштувати хідник, велодоріжку та іншу необхідну технічну інфраструктуру.

Виконати всі роботи та передати на баланс ЛКП "Львівавтодор", який є замовником, паркінг і облаштовану інфраструктуру мають до грудня 2025-го року.

#про_UA

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
“Ми знаємо, як будувати міста, що не завдають шкоди планеті:

Природні рішення (зелені дахи, водно-болотні угіддя)
Міські зелені зони (парки, крони дерев)
Сталий транспорт (велодоріжки, електромобільність)
Розумне планування та участь громади”

Фото: Namba Parks, Осака, Японія

Джерело: UN-Habitat

#про_світ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Корисна пам'ятка 👇
2025/07/08 06:46:04
Back to Top
HTML Embed Code: