Telegram Web Link
Voice of America: - Швеція надала Україні значну військову допомогу. Певного часу обговорювалося надання винищувачів Gripen. Швеція планувала їх надати, а потім призупинила поставку.
Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрьом: - Таке рішення було ухвалене через те, що Україна дійшла висновку, що мати одночасно дві системи винищувачів – і F-16, і Gripen – надто багато.
😁38🔥3😱3👍1👎1
Із новин: "У Великій Британії роз'яснили, що не давали Україні дозволу використовувати крилаті ракети Storm Shadow для нанесення ударів по території Росії, пише The Telegraph із посиланням на Міноборони країни".
😁30😱5
про футбол
😁28👍4👎1
Біографію Залужного вже можна купити.

Читаємо: "Залізний генерал, легендарна постать, Герой України, Головнокомандувач Збройних Сил України (2021—2024), воєначальник, якого історія запам’ятає людиною, яка зламала план російського «бліцкригу» й розвінчала міф про непереможність російської армії, один зі 100 найвпливовіших людей 2022 року за версією журналу Time".

Чим зайнята зараз ця "легендарна людина"? Якою справою, де може дуже помітно на щось впливати за версією журналу Тайм? Колишній генерал став чиновником і далі сидить на шиї тих, хто веде економічну діяльність. Живе за податки в країні, де жити досить дорого для людини, яка не заробляє своєю працею. Але податки не рахують, їх саме витрачають. Далека від його професійних навичок "робота" колишньому генералу, схоже, до вподоби. Утримання за чужий рахунок - ось доля і життєва мета всіх "видатних" постатей в державі.
🔥46👍10😁5😱1
Із новин. В Штатах поширюється продаж "препарату", який називають "антидот проти вакцини від ковіду". Враховуючи поширення скандалів навколо вакцин і людей близьких до популяризації вакцинування під час афери з ковідом, з'явилися люди, які пропонують щось невідоме тим, хто опинився під враженням від того, що насправді залили в їхній організм. Аферисти? Так, аферисти. Але тут важливо інше. Ця афера - логічне продовження значно масштабнішої афери - "пандемія ковіду", яку провели уряди більшості держав світу з катастрофічними наслідками для людей. Це той випадок, коли не можна просто вийти і сказати: "все, забули". Наслідки є і будуть далі.
👍43🔥8😁7
Спецслужби знешкодили нападника на Трампа. У ФБР назвали інцидент замахом на вбивство. Нападника ідентифікували як 20-річного Метью Крукса.
🔥14👍6😁2😱1
Багато коментаторів взялися пояснювати навіщо путлер вдався до кровавого злочину перед самітом НАТО і запустив ракету по дитячій лікарні в Києві. Ракета летіла точно в ціль неушкодженою додають вони. І практично ніхто не питає чому її не збили.
👍43😱2
Ну не міняти ж Байдена на когось іншого отак, одразу після замаху )).
😁16👍1
Останнім часом багато читаю про системи альтернативного забезпечення енергією. Причини зрозумілі - відключають світло. А ще мені ця тема цікава як умовному "фахівцю" - зрештою я інженер-енергетик за освітою )) Професійно цим займався досить мало - розробляв свого часу, ще в радянські часи, блоки живлення для електронної апаратури.

І от зараз хочу сказати, що більшість текстів на цю тему страждають на дуже низьку якість викладення - автори плутаються у визначеннях, одиницях виміру, співвідношеннях показників тощо. Я вже багато писав про проблему одиниць вимірювання енергії - як тільки не пишуть - кВт/год, кВт-год і т.д. Тоді як кількість енергії - це, як ми знаємо зі шкільного підручника, це потужність (хай будуть кВт) помножена на час (год) - отже, це кВт*час.

Але цим проблеми не вичерпуються. Постійно зустрічаюся з висловом, що те чи ніше джерело електроенергії може "віддавати" чи "постачати" той чи інший струм. Я вже не кажу про плутанину з Амперами і Ампер-годинами. Тут важливо розуміти, що джерело здатне забезпечувати тільки той чи інший рівень напруги - Вольти. Струм не постачається, він завжди споживається. Струм споживання - це показник скоріше навантаження, а не джерела. Головний показник джерела - це потужність - Вт. Якщо потужність вашої сонячної панелі - 100 Вт, то за незмінних умов, вона здатна генерувати цю потужність тривалий час. Як джерело електрики панель має показник напруги, наприклад на її клемах напруга складає 20 вольт. Але це - без навантаження. Коли кажуть, що панель "віддає" струм стільки-то ампер, то ні, це струм, який може споживати отримувач від цієї панелі. Що більший струм споживання, то менша напруга, тому що потужність обмежена певним максимальним значенням. Після певного максимального навантаження напруга почне падати настільки, що ваш споживач з ним не зможе працювати.
👍33😱2
Із новин: "Повістка вважатиметься врученою, навіть якщо громадянин не розписався в оповіщенні від ТЦК чи Укрпошти - Міноборони".

Ще недавно точно така ж практика російської влади вважалася доказом її нелюдської, тоталітарної сутності і ігноруванням нею прав людини.
👍57🔥13😁7😱3
Із новин: "Народний депутат від “Слуги народу” Микола Задорожній отримав підозру від антикорупційних органів".

Всі учасники цих подій мають броню від мобілізації. А як же ж інакше?
😁30😱1
Стаття кандидата у віце-президенти. якого пропонує Трамп. Цю статтю вже інкримінують "як відмову допомагати Україні".

"Погана новина полягає в тому, що прийняття жорстокої реальності було б найбільш корисним минулої весни, до того, як українці розпочали ту надзвичайно дорогу та невдалу військову кампанію. Хороша новина полягає в тому, що навіть зараз оборонна стратегія може спрацювати. Закопування за допомогою старомодних ровів, цементу та наземних мін – це те, що дозволило Росії витримати контрнаступ України 2023 року. Наші союзники в Європі також могли б краще підтримати таку стратегію. Хоча деякі європейські країни надали значні ресурси, тягар військової підтримки наразі найбільше лягає на Сполучені Штати.

Дотримуючись оборонної стратегії, Україна може зберегти свою дорогоцінну військову силу, зупинити кровотечу та дати час для початку переговорів. Але для цього і американське, і українське керівництво повинні визнати, що проголошена паном Зеленським мета війни — повернення до кордонів 1991 року — є фантастичною".

https://archive.ph/lwpxt
👍31🔥5😱2
Із новин: "Згідно з опитуванням, більшість респондентів (53%) все ще не відчувають себе європейцями або відчувають себе ними незначною мірою (“скоріше ні” або “ні”)".

Звідки може взятися це відчуття в країні де держава багаторічними зусиллями забезпечила рівень економічної свободи властивий найменш розвиненим країнам Африки? Тепер, безумовно, в усьому буде "винна" війна. От тільки ця держава зараз існує саме завдяки війні, бо чиновники завзято руйнували економіку три десятиріччя і живитися державі в межах кордону вже давно нічим. Вона живиться зараз тільки війною. І свої особисті кишені начальство наповнює виключно дякуючи війні.
👍36🔥12😁2
Все для фронту, все для перемоги!

Пишуть, що депутати з усіх фракцій з 1 липня 2024 року збільшили бюджет своїм помічникам з 88 до 133 тис грн.
Нардеп може мати до 5 помічників на зарплаті. Більшість депутатів утримують по 2 помічники. Тепер вони будуть отримувати майже по 70 тис. А якщо хочеться, то може бути один (чи одна) - за 133 тис на місяць. Інститут помічників - це працевлаштування родичів або родичів інших депутатів на взаємній основі.
👍29😁12👎2🔥1
Група у ФБ, де українські науковці обговорюють поточні справи і проблеми, найпереконливіший доказ жахливого невігластва ніби то освічених людей у фундаментальних питаннях економіки і суспільних процесів. Будь-яка спроба виправити якусь чергову дурницю наражається на просто вражаючі заяви чи заперечення на рівні дошкільної освіти. Думати люди не збираються.
👍15😱14😁4🔥2
Із новин: "Держспецзв’язку зобов’язала мобільних операторів забезпечити 10 годин роботи мережі без світла".
От тільки не написали, що мається на увазі під словом "робота". Мережа не працює не тільки тому що сідає батарейка, а і тому, що в рази зростає навантаження на дуже обмежену пропускну здатність каналів від людей, які залишаються без wi-fi інтернету вдома.
👍37🔥3😱1
Із новин: "У Полтаві люди перекрили дорогу: вимагали, щоб їм увімкнули світло, якого не було майже добу".

майже одночасно:

"Після планового ремонту і перевантаження ядерного палива до енергосистеми підключено один з атомних блоків".
😁27👍18👎1🔥1
В Росії закінчуються величезні запаси зброї радянських часів. Незважаючи на всі розмови про те, що Росія перетворилася на воєнну економіку, вона здатна компенсувати свої приголомшливі втрати танків, броньованих машин піхоти та артилерії, лише витягнувши їх зі сховищ побудованих ще за радянських часів. Хоча ці запаси величезні, вони не нескінченні. Коли Шойгу в грудні 2023 року хвалився, що протягом року було поставлено 1530 танків, він не сказав, що майже 85% з них були не нові танки, а старі. Не вистачає якісних шарикопідшипників. Кількість працівників у військово-промисловому комплексі також різко скоротилася, приблизно з 10 млн до 2 млн. Ще одна серйозна проблема – виробництво артилерійських стволів. Незважаючи на те, що за підрахунками, на лютий цього року Росія могла мати близько 3200 танків на складах, до 70% з них “не змогли зрушити з місця”. Якщо нічого не зміниться, до кінця цього року російським військам, можливо, доведеться змінити свою позицію на набагато більш оборонну. (The Economist)
👍24🔥10👎1😱1
2025/07/12 04:25:21
Back to Top
HTML Embed Code: