Telegram Web Link
В умовах гібридної війни варто розуміти, що бойові дії ведуться не лише на Сході України, а й в інтернет просторі, що окупований не лише Крим, а й голови мільйонів людей.

Волонтери "Свободу В'язням Кремля" активно нагадують та допомагають політв'язням, полоненим, військовополоненим, зниклим безвісти та їхнім рідним.

Вся наша діяльність ефективна лише завдяки небайдужим людям, які читають наші сторінки. Чим більше ми маємо підписників, тим більше маємо можливостей допомогти пришвидшити перемогу у цій гібридній війні.

Наша ініціатива невтомно бореться на чотирьох інтернет-фронтах:

Instagram: https://instagram.com/remind_everyone?igshid=8ctkzl0b1fk3

Facebook: https://www.facebook.com/remindabouteveryone/

Telegram: https://www.tg-me.com/RemindEveryOne

Tik Tok: https://vm.tiktok.com/ZSqJ8JmX/

Підписуйся!
Викрали з власного подвір'я.

Валерій Горбань був викрадений окупантами 21 травня 2022 року у тимчасово окупованій Костянтинівці Мелітопольського району.

Чоловік у минулому був депутатом обласної ради. Зі слів дочки, наразі чоловік не має жодного відношення до політики.

Валерію Горбаню закидають причетність до нічних вибухів, що були напередодні у Мелітополі.

Раніше до домівки вже приходили росіяни з обшуками, але нічого не знайшли.
Ворог для СРСР, поборник української мови, вчитель з Донеччини. Він був переконаний, що без мови зупиняється прогрес та вмирає культура.

Олекса Тихий був членом-засновником Української Гельсінської групи. В 21 рік ледь не потрапив у в'язницю за критику безальтернативних виборів в СРСР із єдиним кандидатом.

В 1956 році був засуджених за "антирадянські погляди": розкритикував розправу над протестувальниками, які виступили проти прорадянської політики угорського уряду. Ув'язнили на 7 років табору та 5 років позбавлення громадянських прав.

В 1977 році Олексу покарали за правозахисну діяльність. Засудили на 10 років позбавлення волі, звинувативши в "антирадянській агітації і пропаганді".

Він протестував проти нелюдських умов утримання політв’язнів 52-денним голодуванням.​ Його тримали в карцері, весь час позбавляли права на побачення з рідними, звинувачуючи у "порушенні табірного режиму".

В 1984 році він помер у тюремній лікарні. В 1989 році Олексу Тихого було перепоховано.

#ми_не_забули
Олег Галазюк – двічі ув'язнений російськими окупантами, пройшов два "підвали" так званої "ДНР".

Перший раз його схопили у червні 2014 року, вдруге він перебував у полоні бойовиків із серпня 2017 року. Між двома ув’язненнями намагався знайти роботу на контрольованій українською владою території.

Втім, ні з чим повернувся в окуповане рідне місто Чистякове (до декомунізації Торез) Донецької області і продовжив співпрацю з "Радіо Свобода" як один з авторів рубрики "Листи з окупованого Донбасу". Писав під псевдонімом "Мирослав Тямущий". Колеги тривалий час не розкривали його особу: була надія, що так перемовини про обмін ітимуть ефективніше.

У серпні 2019 року Олег Галазюк отримав вирок – 16 років позбавлення волі з утриманням "у виправній колонії суворого режиму". За словами Олега, "злочином" було говорити правду про Донбас, брати "ДНР" у лапки. А в його так званій "кримінальній справі", яку вели бойовики, сказано: "вступивши у злочинну змову" з "Радіо Свобода", Галазюк називав Донецьк окупованим Росією.
В умовах гібридної війни варто розуміти, що бойові дії ведуться не лише на Сході України, а й в інтернет просторі, що окупований не лише Крим, а й голови мільйонів людей.

Волонтери "Свободу В'язням Кремля" активно нагадують та допомагають політв'язням, полоненим, військовополоненим, зниклим безвісти та їхнім рідним.

Вся наша діяльність ефективна лише завдяки небайдужим людям, які читають наші сторінки. Чим більше ми маємо підписників, тим більше маємо можливостей допомогти пришвидшити перемогу у цій гібридній війні.

Наша ініціатива невтомно бореться на чотирьох інтернет-фронтах:

Instagram: https://instagram.com/remind_everyone?igshid=8ctkzl0b1fk3

Facebook: https://www.facebook.com/remindabouteveryone/

Telegram: https://www.tg-me.com/RemindEveryOne

Tik Tok: https://vm.tiktok.com/ZSqJ8JmX/

Підписуйся!
Юрій Поправка - активіст, який став одним із перших жертв катувань під час російської агресії на сході України.

Студент КПІ та активний учасник Революції Гідності. Хотів з товаришами відвідати Слов'янськ, щоб розвідати настрої окупованого міста. Тоді їх бачили востаннє.

16 квітня їх помітили проросійські бойовики. Наступного дня Юрій потрапив у полон.

Вже 19 квітня було знайдено мертвим 19-річного студента.

Його втопили ще живого. Понівечене тіло знайшли в річці Казенний Торець біля смт Райгородок Донецької області з ознаками насильницької смерті.

Лише 25 квітня 2014 року через жорстокі катування, вдалося впізнати тіло Юрія.

Завдяки висновкам експертів, відомо, що «причина смерті — комбінована травма тіла внаслідок тортур, з подальшим утопленням ще живого непритомного потерпілого».

Юрій Поправка похований 28 квітня у Київській області, село Морозівка.
Нам потрібна твоя допомога!

"Свобода В'язням Кремля" - це ініціатива, що різнобічно допомагає політв'язням, полоненим, військовим та їхнім рідним.

Нам потрібні волонтери, які зможуть допомагати як на постійній основі, так і в окремих акціях.

Перш за все ми шукаємо редакторів, які зможуть виділяти годину на тиждень для написання рубрик. У свою чергу ми навчимо лаконічно писати тексти та працювати у графічних редакторах.

Для нерегулярної допомогти ми шукаємо юристів і журналістів - студентам та гімназистам цих спеціальностей ми також будемо раді!

Окрім цього, ми регулярно проводимо збори листів для політв'язнів. Якщо ти хотів би нам у цьому допомагати, то обов'язково долучайся до команди!

Головний критерій - небайдужість. Якщо ти можеш та хочеш допомогти, обов'язково дай про себе знати!

Заповнюй форму волонтера: https://forms.gle/UEzcqXTLuEzTvFi5A
29 квітня в бою під Харковом загинув журналіст та лейтенант ЗСУ Максим Мединський: позиції роти "накрила" ворожа артилерія. Служив у 95-ій окремій десантно-штурмовій бригаді.

"Не піти не можна. А як інакше? Хто повинен це зробити? Завжди є що втрачати. Але важливо не лише боятися втрат, а й захищати своє", - написав він у соціальних мережах з початку повномасштабної війни.

У 2014 році прийшов у військомат добровольцем та був мобілізований до складу 79-ої окремої аеромобільної бригади. Їхній підрозділ провів чотири місяці біля Донецького аеропорту.

У 2015 році повернувся із війни, бо хотів створити сім'ю. В інтерв'ю 2021 року казав: "я готовий іти на війну, бо не хочу, щоб донька жила в "совку".

#памятаємо
Олександр "Ведмідь" Кравцов пішов на фронт добровольцем ще у 2014 році. Олександр стояв на захисті Донецького аеропорту в 2014-2015 роках, а у 2022-му до останнього воював за Маріуполь. Зараз Ведмідь знаходяться в російському полоні, ослаблений та з ознаками побоїв. У своєму відео російські агресори погрожують Олександру та іншим захисникам Азовсталі смертною карою за захист своєї Батьківщини.

#свободуведмедям #врятуйтеведмедів
"Півтори години у Маріуполі і ми — "300", — повернений з полону захисник "Азовсталі".

Дмитро Усіченко на псевдо “Вишня” — боєць з Азовсталі, якому разом з іншими воїнами вдалося дістатися заблокованого окупантами заводу повітряним коридором.

Він – один із небагатьох, хто вижив після ризикованої операції на ґвинтокрилах, та один із тих, хто повернувся на підконтрольну Україні територію з російського полону. Воював з окупантами ще на Київщині — та, вигнавши ворога звідти, прийняв вольове рішення допомагати побратимам на Сході.

Діставшись Маріуполя, Дмитро побачив вулиці міста, всіяні трупами, і дітей з контузією в пошуках води. Першого ж дня "Вишня" разом з побратимами вступив у інтенсивний бій і потрапив під танковий обстріл, але увімкнув режим "безсмертного" і продовжував знищувати ворогів попри осколкові поранення, аж поки в районі "Азовсталі" в нього не влучила куля снайпера.

На щастя, Дмитро Усіченко вижив, а 29 червня 2022 року повернувся додому в результаті обміну полоненими.
Російські військові викрали із власного будинку херсонського волонтера

Романа Баклажова викрали 6 липня — про це повідомила його дружина. Забрали чоловіка на "розмову". Вилучили ноутбук, телефон чоловіка, флешки та особисті речі. Взяли номер телефону у дружини та матері, обіцяючи подзвонити. На прощання сказали: "Через пару дней прийдёт".

10 липня військові знову вдерлися до помешкання волонтера і... здивувалися, що Романа, за яким вони прийшли, викрали раніше.

Після початку вторгнення росії Роман Баклажов займався волонтерською діяльністю.

Віримо, що Роман якнайскоріше повернеться додому!
Назавжди 24. Роман Ратушний загинув під час виконання бойового завдання під Ізюмом.

Шлях активіста розпочався ще на Майдані 2013 року, коли Роману було лише 15 років. У 2018-му він очолив ініціативу "Захистимо Протасів Яр" від незаконної забудови.

Під час повномасштабного російського вторгнення воював на Київщині. Згодом перевівся до складу 93-бригади "Холодний Яр", де брав участь в боях на Сумщині та під Ізюмом. "Чим більше росіян ми вб'ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям", - писав він.

Роман загинув 9 червня. Усього за місяць, 5 липня, йому мало б виповнитися 25 років.

Вічна пам'ять герою! Присутній!
В "ДНР" повідомили про смерть британця Пола Урі, який з квітня перебував у полоні бойовиків

Пола взяли в полон у Запорізькій області ще у квітні, а згодом він постав перед окупаційним судом як "найманець", який нібито "воював на боці ЗСУ"... але насправді він не мав ніякого стосунку до збройних сил України (до речі, згідно з Женевськими конвенціями, іноземці-військовослужбовці також не вважаються "найманцями", а прирівнюються до військовополонених).

Як повідомляє британська благодійна організація Presidium Network, Пол Урі був волонтером, який намагався евакуювати родину українців з прифронтового селища, коли його затримали на блокпості російські військові. Т.зв. "омбудсмен ДНР" Дар'я Морозова заявила, що 10 липня "британський найманець" помер "через хвороби і стрес".

Урі мав діабет 1 типу і потребував інсулінозамісної терапії. Окупаційна влада "ДНР" стверджує, що йому нібито було надано відповідну медичну допомогу. Але українці добре знають ціну заявам Росії...
Водіїв-волонтерів, які евакуювали маріупольців, звільнили з російського полону

33 водії-волонтери, які ризикували життям та вивозили людей з Маріуполя, близько 100 днів перебували в полоні у селищі Оленівка на окупований Донеччині.

Їх затримали наприкінці березня та на початку квітня, інкримінували статтю "Тероризм" і хотіли ув’язнити на термін до 20 років за законами так званої "днр".

Нещодавно усіх водіїв, крім одного, вдалося звільнити з полону. Чекаємо на повернення усіх в'язнів Кремля!
Утримували в камері суду через те, що не хотів працювати на представників РФ

23 червня Івана Самойленка, голову Станіславської ОТГ на Херсонщині, російські військові викрали просто з роботи.

На допиті ефесбешники питали, чому він не хоче отримати російський паспорт, а також чи чекає він Україну. "Я кажу: “Звісно, чекаю”. Вони кажуть: “Ну, значить, посидиш у нас”, — розповідає Іван Самойленко.

Жодних доказів співпраці голови ОТГ з українською армією у них не було, тож Самойленка звинуватили у нібито розкраданні російської гуманітарної допомоги.

Зараз Іван Самойленко вже вдома.
11 липня Любомиру Домітрячко мало б виповнитися 25 років, але наприкінці червня він загинув у боях на Луганщині.

Родом з Борислава, що на Львівщині, Любомир був сиротою та виховувався в Червоноградській школі-інтернаті. У 2017 році він підписав контракт із 24-ю окремою механізованою бригадою імені Короля Данила.

25 червня внаслідок артилерійського обстрілу Любомир загинув на Луганщині. Поховали його на цвинтарі у Новояворівську, де він проживав із сім'єю.

Продовжуємо боротьбу та пам'ятаємо тих, хто віддав своє життя, щоб ми здобули перемогу.

#памятаємо
"Запорізький месник" став Героєм України

Строковику НГУ вдалося вразити 7 повітряних цілей російських окупантів. За це він отримав звання Героя України. 

Боєць завдяки своїй майстерності та подвигам вже отримав славу "Запорізького месника", так почали називати його українці в соцмережах, вражені його влучністю. Історію подвигів боєць пише переносним зенітно-ракетним комплексом "Ігла".
Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm повідомила, що ідентифікувала російського загарбника, який імовірно причетний до катування та вбивства українського військовополоненого.

Пошук за фото показав, що з високою імовірністю це може бути Євген Зібров (Женя Зибров) з міста Севастополь. У чоловіка є світлини у формі збройних сил російської федерації, він підписаний на військові сторінки, також має прикметну родинку на правій щоці.

«Ми не можемо стверджувати на 100%, що це саме він, але за сукупністю зовнішніх ознак плюс військовий досвід, плюс підтримує «спецоперацію» рф, поставив на аватарку літеру Z – з високою вірогідністю він може бути причетний», — зазначили в спільноті.
23 липня від ракетного удару росіян загинув полковник Віталій Гуляєв.

Віталій став на захист Батьківщини ще у 2014-му, вже тоді воював на передовій. Був першим командиром 13-го окремого мотопіхотного батальйону, потім служив у 93-й бригаді “Холодний Яр”. У 2021-му очолив 28-му окрему механізовану бригаду імені Лицарів Зимового походу.

Під час повномасштабного російського вторгнення 28-ма бригада під командуванням Віталія Гуляєва зупинила просування російських військ на півдні і відкинула ворога назад.

Життя полковника обірвалося на південному фронті, але боротьба триває. І як 28-ма бригада нищить ворога в пам'ять про командира, так, крок за кроком, ми позбудемося усієї російської нечисті, яка прийшла грабувати, ґвалтувати та нищити українців. Україна була, є і буде!
❗️Увага Дніпро

У неділю відбудеться «акція з приводу теракту в Оленівці та вимогою повернути рідних додому».

Українці нагадають про цинічно вбитих бійців «Азову» та закличуть міжнародні організації до дій.

📆7 серпня, 13:00
📍Набережна "Шар бажань"

Світова спільнота має звернути увагу на терор мордору, жертвами якого стали українські герої.

#98_Азов
2024/06/01 15:27:10
Back to Top
HTML Embed Code: