Telegram Web Link
🌱Весна це час, коли хочеться дихати на повні груди і насолоджуватися життям. На жаль, хвороби легень забирають не тільки можливість комфортно існувати, а й головну життєву потребу повноцінно дихати.

🗓️22—23 березня Мультидисциплінарний підхід за участі найкращих фахівців України!

🏥В рамках конференції на базі Лікарні Святого Лкуки | Ацинус м. Кропивницький

🫁РАК ЛЕГЕНЬ: комплексне лікування

🔺👩‍⚕️🧑‍⚕️Мегапотужні спікери розкажуть про сучасні методи діагностики, лікування та підтримки пацієнтів з раком легенів, які можуть поліпшити якість життя та продовжити його тривалість.

🔺⁉️ Ви зможете поставити питання, обмінятися думками та отримати підтримку від однодумців.

🔺👨🏻‍⚕️🧑‍💻 Офлайн та онлайн участь

🔺📃🪪 Сертифікат на 20 балів БПР

Детальніше про захід ви можете дізнатися за посиланням 👉 https://official.doctorthinking.org/calungs

Обирайте зручний варіант участі та приєднуйтесь до заходу на платформі Доктор Думає! 💛🖤
🌷В міжнародний жіночий день корисна інформація для нашої прекрасної половини підписниць про макіяж у спортзалі.

👨🏼‍🔬В експерименті брали участь 43 студенти. Майже половина з них були дівчатами у віці близько 23 років (з похибкою в п'ять років), а решта – чоловіків (середній вік 26 років, похибка 6,7 року). Усі учасники перед початком дослідження підтвердили відсутність серйозних захворювань та алергічних реакцій.

🔎Перш ніж розпочати експеримент, учасникам очистили обличчя за допомогою міцелярної води. Далі вимірювали рівень вологості, еластичність та жирність шкіри, а також визначали розмір пор. Після цього на одну половину обличчя в ділянці Т-зони та U-зони наносили тональний крем за допомогою губки.

🔎Друга половина обличчя залишалася без макіяжу. Далі учасникам пропонували 20-хвилинне тренування на біговій доріжці, після чого всі виміри повторювали.

🚩Зіставлення результатів показало, що вологість та еластичність шкіри збільшувалися після тренування. Однак на ділянках із тональним кремом цей ефект був найбільш виражений. Вчені пов'язують це з тим, що макіяж перешкоджав випаровуванню вологи зі шкіри.

🚩Також було виявлено, що фізична активність призводить до збільшення розміру пор на обличчі. На частині без макіяжу вони розширилися більше. Жирність шкіри на частині без макіяжу збільшувалася після тренування, тоді як на ділянках під тональним кремом, навпаки, зменшувалася. Зниження рівня шкірного жиру може призвести до сухості шкіри.

🚩Отже, використання тонального крему під час аеробних вправ може негативно впливати на стан шкіри обличчя, особливо якщо вона схильна до сухості. Тому рекомендується видаляти макіяж перед тренуванням.

#новини_медицини
Друзі, 15 березня, у співпраці з "ERAS Україна" ми проведемо майстер-клас:

⏱️ «Лист-очікування» як частина стратегії ERAS https://eras.org.ua/eraslist

🇺🇦"ERAS Україна" постійно працює над поширенням інформації про стратегії ERAS з позицій 🩺 доказової медицини.

👨‍🏫Черговий майстер-клас присвячений підготовці пацієнтів, які очікують на оперативне втручання. Також будемо обговорювати питання 🩸анемії і 🥗 нутритивної підтримки пацієнтів.

🛍️ Що ви отримаєте?
сучасні стратегії доказової медицини
досвід Національного інституту раку
сертифікат на 10 балів БПР
участь у дискусії

👨‍⚕️ Результат хірургічного втручання залежить від багатьох чинників, але якісна підготовка сприяє успіху та швидкому відновленню пацієнтів.

💛🖤 До зустрічі, 15 березня
з командою професіоналів!
Руйнівні втрати від забруднення повітря

👨🏼‍🔬Дослідники з Університету Монаша в Австралії виявили, що короткочасний вплив дрібних твердих частинок PM2,5, у забрудненому повітрі призводить до понад мільйона передчасних смертей у всьому світі щороку, особливо у Східній Азії, де трапляється більше половини цих смертей.

🚩PM2,5 розміром два з половиною мікрона або менше настільки малі, що можуть проникати глибоко в легені і навіть потрапляти в кров, викликаючи різні захворювання. Дослідження вивчило дані про смертність і забруднення з більш ніж 13 000 міст і селищ по всьому світу за два десятиліття до 2019 року.

🔎На відміну від попередніх досліджень, які в основному зосереджувалися на впливі довготривалого забруднення на здоров’я в міських районах зі стабільно високим рівнем забруднення, це дослідження проливає світло на небезпеку короткочасних стрибків рівня PM2,5. Ці сплески можуть відбуватися як у великих, так і в малих містах через такі події, як ландшафтні пожежі, пилові бурі та інші екстремальні явища.

🚩Навіть короткий вплив PM2,5 протягом кількох годин або днів може мати смертельні наслідки, особливо в Азії та Африці. У міських умовах було зареєстровано більше п’ятої частини цих передчасних смертей (22,74%).

🇦🇺Мегапожежі в Австралії під час так званого Чорного літа 2019-2020 років призвели до 429 передчасних смертей, пов’язаних із димом, і до 3230 госпіталізацій внаслідок гострого та постійного впливу надзвичайно високого рівня забруднення повітря, пов’язаного з лісовими пожежами.

✅️Для боротьби з гострою шкодою для здоров’я потрібно включати системи попередження про забруднення повітря та плани евакуації громади, які б значно пом’якшили вплив короткочасного забруднення повітря на здоров’я вразливих груп населення.

#новини_медицини
Розчищення безладу корисне для психічного здоров’я

🚩Безлад погіршує пам'ять, призводить до поганих харчових звичок, знижує настрій та творчі здібності, заважає зосередитися і приймати рішення і як наслідок продуктивність та енергія зменшуються. Подумайте про 5% часу (а це дорівнює 5% вашого доходу), який ви витрачаєте на пошуки втрачених речей або купівлю нових.

🚩Безлад ускладнює спілкування і може навіть зруйнувати стосунки. Коли середовище дуже захаращене, людей відволікають випадкові візуальні подразники в кімнаті, що заважає відчувати вирази та емоції людей у хаотичному середовищі.

🚩Наш життєвий простір є «психологічним домом». Ми хочемо і маємо відчувати це як місце комфорту та безпеки.

Отже, викидання непотребу:

✅️Покращує настрій – прибирання безладу розслабляє розум;

✅️Посилює здатність зосереджуватися, що готує ваш мозок до виконання завдань;

✅️Покращує фізичне здоров’я – покращуються харчові звички;

✅️Підвищує продуктивність – візуальні досягнення є винагородою;

✅️Знімає тривогу – наявність безладу змушує вас боятися ще більшого безладу;

✅️Покращує сон – організоване середовище покращує якість сну;

✅️Покращує стосунки – спілкування ефективніше.

🚩У 2010 році Марі Кондо розпочала рух за прибирання безладу, рекламуючи спосіб відкидати все, що не приносить вам радості. Після третьої дитини вона заявила, що відмовляється від щоденного прибирання. Кондо сказала, що час для її дітей важливіший.

Джерело
👩⚕️👨⚕️ Шановні колеги-анестезіологи!
Запрошуємо вас на SAFE — серію майстер-класів «Все про седацію в практиці лікаря-анестезіолога”. Це ваш шанс дізнатися все про особливості правильної та безпечної седації пацієнтів у хірургії, стоматології та відділеннях інтенсивної терапії.

✍️ Автор курсу - Дмітрієв Дмитро Валерійович доктор медичних наук, професор, лікар-анестезіолог, медичний директор ПРЦОЯО, керівник центру лікування болю м. Вінниця

🏁 Старт 11 квітня 2024 о 18:00

На вас чекають:
📚Три насичені інформативністю майстер-класи
🧠 Сесії Q&A, де ви зможете отримати відповіді на складні питання
🪪 Сертифікат 10 балів БПР за кожен майстер-клас
📀 Запис курсу на 60 днів

Обирайте зручний варіант участі та приєднуйтесь до нас у глибокому зануренні у світ седації на платформі Doctor Thinking 💛🖤

🔗 Реєстрація та деталі: https://official.doctorthinking.org/safe#rec691426908
Самотність більш шкідлива для якості життя, ніж алкоголь чи ожиріння, і має сильніший вплив, ніж куріння 15 цигарок на день

👨🏼‍🔬Вчені вивчили дані 603 пацієнтів віком від 65 років, які за останній рік зверталися до лікаря, і при цьому не мали підтверджених випадків хвороби Альцгеймера, деменції чи психічних розладів, а також розмовляли англійською та змогли підписати згоду на участь у дослідженні.

🔎53% пацієнтів похилого віку, які звернулися за первинною медичною допомогою, відчували самотність. Висновки були зроблені на основі опитування, де учасники оцінювали свої почуття за шкалою від 5 до 25 балів, використовуючи інструмент "Набір емоцій".

🔎Нижчі оцінки якості життя найбільше пов'язані з вищим рівнем самотності. Автори дослідження порівняли силу впливу цього чинника на стан людини із впливом куріння 15 цигарок на день. Алкоголь і ожиріння впливали на якість життя не настільки сильно, як самотність.

🚩Попри те, що дані збиралися під час пандемії коронавірусу, загальний рівень самотності продовжує зростати. Рекомендується лікарям при огляді пацієнта звертати увагу на питання про самотність настільки ж, як і на питання про харчування, сон, фізичну активність та інші аспекти способу життя.

#новини_медицини
Нові найдорожчі ліки

💊"Ленмелді" проти метахроматичної лейкодистрофії встановив новий рекорд вартості у глобальному масштабі: гуртова ціна препарату оцінюється у 4,25 мільйона доларів.

🚩Це захворювання належить до рідкісних, з частотою приблизно 1 на 40000 – 160000 дітей, у яких з раннього дитинства діагностуються рухові та когнітивні порушення, а також напади епілепсії.

🚩Нова генетична терапія додає недостатній ген арилсульфатази А в клітини кісткового мозку: більшість дітей, які пройшли лікування цим препаратом у рамках тестування у 2010 році, виросли практично здоровими. Це перший схвалений FDA спосіб лікування метахроматичної лейкодистрофії.

📈До цього моменту найдорожчими ліками була генна терапія гемофілії B.

#цікава_фарма
Чому більшість людей правші та як зʼявляються шульги?

🤔З рукою ми визначаємося ще до народження, це можна побачити на УЗД починаючи з 10 тижня: правші швидше покладуть у рот правий палець, а шульги – лівий.

🧬За провідну руку близько 25% відповідає генетика. Серед інших можливих факторів виділяють вплив тестостерону в утробі матері та різні процеси пренатального розвитку.

👨🏼‍🔬Британське дослідження 2019 року на даних 400 000 осіб виявило 4 гени, пов'язані з ліворукістю, 3 з яких кодують протеїни, що впливають на латералізацію мозку.

🔎Домінування людей, які більше використовують праву руку – побічний ефект еволюції. Оскільки за мову більше відповідає ліва півкуля, посилювалася перевага правої руки, яка теж контролюється лівою півкулею.

🔎Цікаво, що людиноподібні мавпи теж мають провідну руку, але правші і шульги серед них поширені рівномірно.

🤺Шульги можуть мати перевагу, коли справа доходить до бійки. Суперник, який атакує з лівого боку, – це несподівано, тому що більшість людей звикли битися з правшами. Ці здогади підтверджують дослідження на шульгах у фехтуванні.

#розумні_факти
Найнижчий лікар у світі

👨🏻‍⚕️23-річний Ганеш Бараія народився в районі Таладжа Талука, штат Гуджарат, Індія. У школі з нього часто сміялися через велику голову і низький зріст.

🤔Одного разу батькові Ганеша, Вітталу Бхаю, який працював фермером і заробляв близько 200 рупій на день, запропонували 100 000 рупій (1200 доларів), щоб він дозволив Ганешу приєднатися до цирку як клоуну. Чоловік був настільки спустошений цією пропозицією, що почав хвилюватися за безпеку свого сина, побоюючись, що його викрадуть. Він почав супроводжувати його до школи і не дозволяв хлопчикові нікуди йти без нагляду.

👨🏻‍⚕️Попри свої фізичні обмеження Ганеш завжди був дуже амбітним. Він змалку знав, що хоче бути лікарем, і вкладав усю свою енергію в навчання, старанно працював, щоб отримувати високі оцінки. Коли настав час, він подав документи на ступінь бакалавра медицини та бакалавра хірургії (MBBS), але отримав відмову через свій маленький зріст – 91 см. Попри хороші результати тестів Медична рада Індії відхилила його заяву, стверджуючи, що він не зможе виконувати свої обов'язки в екстрених випадках.

🤔Ганеш був спустошений цією відмовою, але не збирався відступати від своєї мрії. За допомогою директора школи він звернувся до окружного колектора, потім до міністра освіти штату і навіть постукав у двері Верховного суду Гуджарату. Жодна з його спроб не увінчалася успіхом, але він відмовлявся здаватися. Його справа дійшла до Верховного суду Індії, і справедливість нарешті перемогла.

✅️2018 року найвища судова інстанція Індії надала Ганешу право вступити до магістратури бізнес-школи, що він і зробив наступного року. Нещодавно він завершив навчання і працює інтерном у лікарні Sir-T у Бхавнагарі, де навчається за програмою магістерської підготовки.

🗨"Три роки тому я був дуже розчарований, але відмовився прийняти їхній вердикт. Зараз я дуже щасливий, що домігся справедливості від Верховного Суду, — сказав Ганеш три роки тому. — Зараз я на шляху до здійснення мрії, яку я плекав від дитинства. Я знаю, що я не такий, як усі, але я хочу жити повноцінним життям, як інші люди, і щоб мої батьки мною пишалися".

🤔Доктор Ганеш Бараія досі стикається з дискримінацією, оскільки багато його пацієнтів неохоче відкриваються йому через його зріст, але щойно вони бачать, що він знає свою справу, їм стає легше. Проте, це те, з чим іншим лікарям не доводиться стикатися щодня.

🗨"Щоразу, коли пацієнти бачать мене, вони спочатку трохи налякані, але потім приймають мене, і я також приймаю їхню початкову поведінку. Вони поводяться зі мною привітно і позитивно. Вони також стають щасливими", — сказав він.

#статистика
🩺🧑‍⚕️ Лікар-терапевт – універсальний солдат, перед яким щодня постають непрості завдання диференційної діагностики та 💊 лікування значної кількості захворювань.

🤔 Непрості клінічні випадки та прагнення професійного розвитку спонукають покращувати власні знання, саме тому

12 квітня 2024 року ми проведемо майстер-клас "Клінічні випадки в терапії".
https://official.doctorthinking.org/clincases

Що ви отримаєте?
Розбір практичних кейсів
Нові тактики лікування
Сертифікат на 10 балів БПР

Знайомтесь з програмою та реєструйтесь на захід 👇
https://official.doctorthinking.org/clincases

💙💛 До зустрічі, 12 квітня о 10:00
на платформі DoctorThinking
Чому ми часто прокидаємось за хвилину до будильника?

За підйом у певний час відповідальний наш біологічний годинник, який звикає прокидатися в однаковий час. Ближче до пробудження він запускає каскад реакцій, які готують нас до підйому.

🔎За результатами телефонного опитування 1997 року майже три чверті його учасників прокидалися раніше будильника, а деякі робили це настільки постійно, що в результаті навіть відмовилися від будильника.

Здатність прокидатися у певний час без будильника пов'язана з нашим біологічним годинником, який "заводить" супрахіазматичне ядро. Цей внутрішній годинник допомагає регулювати наші циркадні ритми.

Внутрішній годинник любить постійність – він звикає до часу, в який ви зазвичай прокидаєтеся. Спеціальні гангліозні клітини нашого зорового шляху визначають зміну рівня освітленості та повідомляють організму, що ми наближаємося до того часу, коли зазвичай встаємо. Це викликає підвищення рівня гормонів кортизолу та адренокортикотропіну, які готують наш організм до пробудження.

🚩Ця система не така точна, як електронний годинник, – ви можете прокинутися рівно в призначений час, за кілька хвилин до або після. Але якщо ви заводите будильник, то варіанти всього два – або прокинутися трохи наперед, або по будильнику.

✅️Якщо ви прокидаєтеся до будильника і при цьому почуваєтеся бадьорими, це говорить про те, що ваш графік сну перебуває в гармонії з ритмами вашого організму. Швидше за все, ви отримуєте достатню кількість сну.

Іноді нам потрібно прокинутися в незвичайний час: наприклад, якщо у нас ранковий рейс або ми вирішили встати раніше, щоб точно не спізнитися на іспит. І в цьому випадку ми здатні прокинутись у призначений час без будильника – знову ж таки завдяки кортизолу та адренокортикотропіну.

#розумні_факти
🪷 Здоров'я жінки - важливість, яку не можна недооцінювати!

🧘‍♀️Жіноче здоров’я було, є і буде найважливішою складовою будь-якого суспільства, від здоров'я жінки залежить здоров'я нації загалом.

👩‍⚕️⚕️👨‍⚕️Саме тому ми запрошуємо всіх фахівців галузі до БЕЗКОШТОВНОЇ реєстрації на МК "МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА ФАХОВА ШКОЛА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я ЖІНКИ"

2-3 травня 2024 року

Чим раді поділитися?
🌷 Два насичених дні навчання
🌷 Топ 50 спікерів України
🌷 Понад 60 доповідей провідних фахівців
🌷 Жива дискусія
🌷 20 балів БПР
🌷 Безкоштовна участь

Платформа Doctor Thinking 💛🖤 Працюємо на благо країни, з турботою про жіноче здоров’я!
Для безкоштовної реєстрації переходьте за посиланням👉https://official.doctorthinking.org/healthwoman24
🧸Вітаємо, батьки та дитячі лікарі! 🧑‍⚕️

👶🍼Час прикорму – важливий етап у розвитку малюка. 🧃Прикорм має бути своєчасно введеним, правильним, поживним, смачним, безпечним, зручним для вживання дитині та мінімально стресовим для батьків.🥦🥣

📚 Клінічний посібник «ПРИКОРМ» – ваш надійний помічник! Дізнайтеся більше про правильний прикорм та забезпечте малюкам найкращий старт у житті.

📖Наш інформативний клінічний посібник буде корисним для батьків, лікарів, інтернів та студентів-медиків.🩺

🔆Не пропустіть цю унікальну можливість поповнити свою бібліотеку та підвищити кваліфікацію!

📗Посібник доступний усім охочим у форматі PDF на сайті DoctorThinking 💛🖤 https://doctorthinking.org/product/prykorm/
У Німеччині тестують роботів-онуків для літніх людей

🤖Мюнхенський стартап Navel Robotics випускає роботів для будинків, у яких проживають люди похилого віку. Згідно з ідеєю, розробка має замінювати онуків.

✅️Робот може встановити зоровий контакт і за виразом обличчя визначити, що відчуває інша людина. Він заснований на ШІ, тож може: розповідати анекдоти, слухати історії з життя та ставити запитання.

🔎Наразі роботи Navel Robotics проходять тестування відразу в кількох будинках для людей похилого віку. Багатьом людям старшого віку такий собі дитина-робот, яка спілкується з ними, нагадує часи, коли їхні діти були маленькими. Жителі будинків залюбки знайомляться з роботом-онуком, який дуже милий і добре реагує на людей.

💶Після завершення випробувань Navel Robotics збираються запустити серійне виробництво роботів. Зазначається, що вони продаватимуться комплектом по двоє приблизно за 48 тисяч євро.

#новини_медицини
Навіть дотик до робота полегшує біль і депресію

🔎Дослідники з Бохума, Дуйсбурга-Ессена та Амстердама проаналізували понад 130 міжнародних досліджень, в яких взяли участь приблизно 10 000 людей, щоб з’ясувати, чи дійсно дотик приносить користь для здоров’я людини. Дотик не обов’язково повинен тривати так довго — або залучати іншу людину. Такі предмети, як соціальні роботи, важкі ковдри та подушки, також допомагали людям почуватися краще.

🗨«Ми усвідомлювали важливість дотику як втручання в здоров’я», — каже доктор Джуліан Пакхайзер з Інституту когнітивної нейронауки Рурського університету в Бохумі. «Але, незважаючи на численні дослідження, залишалося незрозумілим, як його оптимально використовувати, яких ефектів можна очікувати конкретно та які фактори впливу».

✅️Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Nature Human Behaviour, немовлятам також корисні регулярні обійми, але це повинні робити мама і тато.

🗨«У випадку з немовлятами важливо, щоб батьки керували дотиком; їхній дотик ефективніший, ніж дотик фахівця», – зазначає доктор Гелена Хартманн з Університету Дуйсбурга-Ессена. «Однак у дорослих ми виявили, що немає різниці між людьми, з якими були знайомі наші волонтери, і медсестрою».

🚩Найбільший вплив дотик до когось має на психічний стан людини, що вказує на терапію дотиком як на корисний інструмент для тих, хто має справу з психічними розладами. Дослідники також виявили, що акт дотику до когось сприяв невеликим серцево-судинним перевагам, таким як покращення артеріального тиску та частоти серцевих скорочень.

🚩Важливо те, що не потрібно цілий день обіймати когось, щоб покращити його самопочуття. Дослідження показують, що більш тривалі сеанси дотику, наприклад обійми протягом 20 хвилин, не покращили вплив на самопочуття пацієнта.

#новини_медицини
Одностатеві батьки можуть зачати дітей зі спільною ДНК за допомогою клітин шкіри

👨🏼‍🔬Дослідники з Орегонського університету здоров'я і науки (OHSU) змоделювали на мишах гаметогенез in vitro. Ядро клітини шкіри чоловіка або жінки поміщається до донорського ембріона, у якого відсутнє власне ядро.

🔎Потім ядро заміщеної клітини шкіри розрізають навпіл, щоб звільнити місце для сперматозоїда, після чого створюється життєздатний людський ембріон, який підсаджують до матки за допомогою екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

🔎Нова процедура може революціонізувати спосіб створення сім'ї для гомосексуальних чоловіків, оскільки для цього їм не потрібно буде надавати донорську яйцеклітину.

✅️Перевага методики полягає в уникненні тривалого часу культивування, необхідного для перепрограмування клітини.

#новини_медицини
Хто успішніший в дорослому віці: діти, які були хуліганами, чи спокійні?

👨🏼‍🔬Вчені з Інституту соціальних та економічних досліджень Університету Ессекса в Британії провели дослідження, щоб з'ясувати, як соціально-емоційні навички дітей, які включають риси особистості та вміння спілкуватися з оточенням, пов'язані з економічними результатами та успіхами на ринку праці в дорослому житті.

🔎Дані взяли з британського дослідження 1970 British Cohort Study, в якому брали участь понад 17 тисяч людей, народжених другого тижня квітня 1970 року в Англії, Шотландії та Уельсі. Інформація про них була зібрана в різні періоди життя, починаючи з п'яти до 46 років, з використанням тестів, анкет для батьків і вчителів, а також опитувань самих учасників.

🔎Дослідники сформували вибірку приблизно з 7000 осіб, які змогли надавати інформацію в десятирічному віці. Вони вивчили, як вчителі оцінювали соціальні та емоційні навички дітей у віці 10 років у 1980 році, а потім простежили за ними до досягнення 46 років у 2016 році. Крім того, вчені розглянули результати опитувань учасників у 16 років, що характеризують їхню соціальну поведінку, інтереси, стан психіки та низку інших аспектів.

✅️Вони виявили, що учасники, у яких було більше повідомлень від вчителів про проблеми з поведінкою, включаючи спалахи гніву, цькування та знущання з інших дітей, згодом отримували зарплату на майже 4% вище у 2016 році. Для порівняння: розвинені когнітивні здібності асоціювалися зі збільшенням заробітку на 6%, а додаткові роки освіти додавали до нього трохи менш як 5%.

🚩У той самий час труднощі з увагою, емоціями та відносинами з однолітками у шкільні роки, зазвичай, погіршували успішність. Це виражалося у зниженні заробітку майже на 3% порівняно з іншими однокласниками.

🚩Також було виявлено, що діти зі складнощами у поведінці стали більш товариськими підлітками, але в майбутньому серед них частіше зустрічалися ті, хто курив та потрапляв під арешт.

#розумні_факти
Вперше випробували таблетки від діабетичної макулопатії.

🔎Досі її можна було лікувати лише за допомогою ін’єкцій або лазерної хірургії.

🚩63-річний Стів Готтс вже 30 років хворіє на цукровий діабет. Він став першим пацієнтом у світі, який випробував данегаптид завдяки Фонду лікарень Ліверпульського університету NHS.

🗨«Я з нетерпінням чекаю майбутнього», зауважує Стів. Ризик сліпоти поставив під загрозу здатність чоловіка спостерігати за зростанням своїх онуків.

#новини_медицини
Традиційний робочий день з 9 до 5, найкращий для здоров’я, особливо на початку кар’єри

🚩Порівняно з тими, хто працює з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 17:00, молоді люди, які працюють вночі або за іншим нестабільним графіком, спали менше і гірше. Вони також частіше повідомляли про почуття депресії майже через 30 років.

🔎Дані Національного довгострокового опитування молоді 1979 року (NLSY79) включали інформацію про понад 7000 людей по всій території США за 30-річний період. Лише кожна четверта людина (26%) завжди працювала за стабільним графіком зі стандартними годинами.

🔎Більше третини (35%) «в основному» працювали за звичайним графіком, тоді як 17 відсотків почали за стандартним графіком у свої 20 років, перш ніж перейти на нестабільний графік у свої 30 років. Нестабільні графіки включають вечірню роботу, нічні зміни або графіки, коли щоденні години постійно змінюються. Лише 10 відсотків учасників не працювали протягом періоду дослідження.

🚩Найбільші відмінності у стані здоров’я спостерігалися серед працівників, які починали свою кар’єру зі звичайних робочих годин, а потім перейшли на нестабільний графік у віці 30 років. Насправді вплив на здоров’я був подібний до ефекту лише середньої освіти.

🚩Хан також виявив, що чорношкірі американці частіше мають нестабільний робочий графік, що призводить до погіршення здоров’я в середньому віці. Загалом дослідження, опубліковане в PLOS One, показує, що нездатність працювати з дев’яти до п’ятої може призвести до поганої якості сну, фізичної втоми та емоційного виснаження. Усе це згодом може зробити організм вразливим до хвороб.

🗨«Робота, яка повинна приносити ресурси, щоб допомогти нам підтримувати гідне життя, тепер стала вразливою для здорового життя через зростаючу нестабільність у нашій роботі в цьому суспільстві, де дедалі більше нерівності. Люди з уразливим соціальним становищем (наприклад, жінки, чорношкірі, малоосвічені) непропорційно несуть ці наслідки для здоров’я», – підсумовує Хан.

🔎Попередні дослідження виявили ще більше проблем, пов’язаних з роботою вночі. У звіті за 2023 рік про 50 000 людей, які працюють поза типовою зміною з дев’яти до п’яти, можуть страждати від порушення пам’яті та пізнання до середнього віку. Найвищі показники когнітивних розладів були виявлені серед працівників, які повідомили, що працювали більше нічних змін на своїй поточній роботі або працювали в нічну зміну на своїй найдовшій роботі.

🔎Одне дослідження 2021 року навіть виявило зв’язок між нічною роботою та різними захворюваннями. Вчені з лабораторії наук про здоров’я Університету штату Вашингтон виявили, що 24-годинний ритм людини порушується, якщо ви регулярно працюєте вночі. Це спричиняє аномальну активність певних генів, пов’язаних із розвитком раку, що підвищує ризик пошкодження ДНК.

#новини_медицини
2024/05/09 20:14:57
Back to Top
HTML Embed Code: