Telegram Web Link
Штучна матка для недоношених дітей

👩‍🔬Вчені з Дитячої лікарні Філадельфії уже провели понад 300 успішних тестів на ягнятах, які народилися на 23 – 24 тижні вагітності (термін еквівалентний людському). І надалі у тварин фіксували нормальний розвиток мозку.

🚩Одним із ключових моментів роботи штучної матки є під'єднання пуповини плоду до оксигенатора. Власне, це забезпечує циркуляцію крові та створює середовище, аналогічне навколишньому середовищу дитини до її народження.

🚩Близько 15 мільйонів недоношених дітей щороку можуть виживати, адже матимуть додатковий час для повноцінного розвитку. Наразі команда дослідників готова перейти до тестування на людях.

#новини_медицини
🤸‍♂️Здоровий хребет - здорове тіло! Але згідно зі статистикою, понад 80% населення земної кулі скаржаться на біль у спині.

🩻 Тому запрошуємо на курс з 5 насичених семінарів
🪢 Захворювання хребта: клінічна синергія оперативних та консервативних технологій

👨🏻‍⚕️Автор курсу Яків Віталійович Фіщенко - доктор медичних наук, професор, головний науковий співробітник відділу хірургії хребта ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України"

🔍Розглянемо такі патології як:
🔹поперековий спінальний
стеноз, грижі міжхребцевого диску,
🔹динамічна корекція сколіозу,
🔹 форамінальний стеноз та far out синдром,
🔹 дегенеративні захворювання хребта
🔹 розберемо всі сучасні можливості ендоскопічної хірургії!

Оберіть майстер-клас, що вас зацікавив або замовте доступ до усього курсу зі знижкою!
🧑‍💻Реєструйтеся на платформі
DoctorThinking💛🖤 та дізнайтесь все про особливості діагностики та лікування захворювань хребта👇
https://official.doctorthinking.org/spinalsurg
Іспанія вперше обрала до парламенту депутатку із синдромом Дауна

✅️Це перший випадок у світі, коли людина з генетичним розладом стала посадовицею європейського парламенту.

✅️45-річна жінка займається політикою з 18 років, коли вона вступила до консервативної Народної партії Іспанії.

✅️У травні минулого року жінка стала 12 номером у списку кандидатів, яких партія виставляла на регіональних виборах у Валенсії.

🗨"Ласкаво просимо, Мар. Чудова новина для політики – подолання бар'єрів. Суспільство починає бачити, що люди з синдромом Дауна можуть зробити великий внесок", – зазначив регіональний лідер Карлос Масон в соціальних мережах вітаючи Мар.

🔜Мар Гальсеран сподівається, що її присутність у регіональному парламенті допоможе зруйнувати багато упереджень, які продовжують існувати в суспільстві, особливо коли йдеться про людей з синдромом Дауна.

#новини_медицини
Вчені створили розумну пігулку, яка вібрує, щоб почуватися ситим

👩‍🔬Дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили високотехнологічну пігулку, яка починає вібрувати, щойно вступає в контакт із рідиною у шлунку користувача, щоб стимулювати рецептори та створити відчуття ситості.

🚩Vibes, скорочення від "вібрувальний пероральний біоелектронний стимулятор", був нещодавно оприлюднений в дослідженні, але засоби масової інформації вже рекламують його як майбутнє втрати ваги.

✅️Хоча його ще доведеться перевірити на людях, випробування на свинях дали дуже перспективні результати. Приблизно через 30 хвилин вібрації свині споживали в середньому майже на 40 відсотків менше їжі протягом найближчих пів години, ніж без неї. Очевидно, революційний пристрій працює, активуючи розтяжки в шлунку, імітуючи присутність їжі. Це, зі свого боку, сигналізує гіпоталамусу про підвищення рівня гормонів, які змушують нас почуватися ситими.

🗨"Ми припускаємо, що пігулку Vibes потрібно приймати на відносно порожній шлунок за 20-30 хвилин до очікуваного харчування, щоб спричинити бажане відчуття ситості на початку їжі", - написала команда.

👩‍🔬За повідомленнями, пігулки вигадав Шрія Срінівасан, колишній аспірант Массачусетського технологічного інституту, нині доцент біоінженерії у Гарвардському університеті. За роки роботи в Массачусетському технологічному інституті він зацікавився ідеєю контролю зв'язку між мозком та шлунком шляхом штучного розтягування механорецепторів, які вибудовують шлунок у вигляді вібрації.

🗨"Я замислився, чи зможемо ми активувати рецептори розтягування в шлунку, вібруючи їх і змушуючи їх відчувати, що весь шлунок був розширений, щоб створити ілюзорне почуття розтягування, яке може модулювати гормони та режим харчування", - сказав Срінівасан.

🚩Вібростимулятор, який має розміри вітамінної таблетки, живиться за рахунок влаштовано батареї та активується або шлунковою рідиною, що розчиняє мембрану навколо пігулки, або увімкненим таймером. Після отримання бажаного ефекту таблетка виходить із організму з іншими твердими відходами.

💵Очікується, що ціна пігулки варіюватиметься в діапазоні від одного цента до долара, і дослідники кажуть, що в кінцевому результаті можна буде імплантувати стимулятор і, таким чином, усунути необхідність постійного його вживання.

🗨"Наше дослідження демонструє ефективність недорогого, неінвазивного втручання для зниження споживання їжі та споживання калорій. Пристрій ефективно функціонує у шлунку і спричиняє ситість", - сказав Джованні Траверсо, гастроентеролог із Бригама та жіночої лікарні, та співавтор дослідження. "Пристрій може революціонізувати терапевтичні варіанти для пацієнтів із ожирінням. Тим не менш, майбутні дослідження мають вивчити фізіологічні ефекти пристрою до його доступного для пацієнтів".

✅️Дослідники зараз вивчають способи розширення виробництва капсул вібрації, які можуть дозволити клінічні випробування у людей.

#новини_медицини
Нова терапія акне

👩‍🔬Міжнародна група вчених з Лабораторії трансляційної синтетичної біології Університету Помпеу Фабра модифікувала бактерії Cutibacterium Acnes для секреції білка NGAL.

🚩Білок NGAL є ключовим медіатором ліків проти прищів – ізотретиноїну.

✅️Існування цих механізмів у природі дає змогу створити безпечну терапію з використанням "живих" терапевтичних засобів, адже вона не має небажаних побічних ефектів, які часто фіксують при лікуванні традиційними антибіотиками і лікарськими препаратами.

#новини_медицини
Назальний спрей з антитілами може запобігти COVID-19

🚩Поточні вакцини проти COVID-19 в основному стимулюють реакцію антитіл IgG в організмі, і попередні дослідження показали, що їх здатність захищати від інфікування новими варіантами вірусу омікрон обмежена.

✅️Щоб подолати це, група під керівництвом професора Цяна Пан-Хаммарстрема з Каролінського інституту використала генну інженерію для створення антитіл IgA, які зв’язуються зі спайковим білком SARS-CoV-2 подібно до антитіл IgG.

✅️Миші, заражені варіантом омікрон, отримували лікування антитілами IgA через ніс. Назальні краплі значно зменшили вірусне навантаження в трахеї та легенях інфікованих мишей. Було показано, що антитіла IgA сильніше зв’язуються зі спайковим білком SARS-CoV-2 і більш ефективно нейтралізують вірус порівняно з вихідними антитілами IgG.

✅️Є також сподівання, що цей метод можна буде використати для нейтралізації інших поточних і нових варіантів вірусу.

🗨«Ми вважаємо, що це буде дуже перспективна стратегія не тільки щодо COVID-19 і нових варіантів, але й для інших інфекційних захворювань, включаючи грип та інші респіраторні інфекції та інфекції слизової оболонки шлунка, такі як Helicobacter pylori, проти яких немає вакцини, доступної на цей момент» – каже Цян Пан-Хаммарстрьом, професор того ж факультету та останній автор статті.

#новини_коронавірус
Новий пероральний інсулін, що доставляється через наноносії, незабаром може замінити ін’єкції

🚩Усередині них ми знаходимо крихітні наноносії, в які інкапсульований інсулін. Частинки становлять 1/10 000 ширини людської волосини.

🔎Цей спосіб прийому інсуліну є більш точним, оскільки він швидко доставляє інсулін до тих частин тіла, які його потребують найбільше. Коли ви берете інсулін шприцом, він поширюється по всьому тілу, де може викликати небажані побічні ефекти.

🗨«Ми створили покриття, яке захищає інсулін від розщеплення шлунковою кислотою та травними ферментами на шляху через травну систему, зберігаючи його в безпеці, поки він не досягне місця призначення, а саме печінки», — каже Маккорт, біолог печінки.

✅️Потім це покриття розщеплюється в печінці ферментами, які активні лише за високого рівня цукру в крові, вивільняючи інсулін, де він може діяти в печінці, м’язах і жирі, видаляючи цукор із крові.

✅️Це означає, що коли рівень цукру в крові високий, відбувається швидке вивільнення інсуліну, і, що ще важливіше, коли рівень цукру в крові низький, інсулін не виділяється.

🔎Коли ви вводите інсулін під шкіру шприцом, набагато більше його потрапляє до м’язів і жирової тканини, ніж у нормі, якби він вивільнявся з підшлункової залози, що може призвести до накопичення жиру. Крім того, вам не потрібно колотися голкою, цю форму інсуліну не потрібно зберігати в холодильнику.

🔎Пероральний інсулін був випробуваний на нематодах, мишах і щурах. І, нарешті, ліки зараз випробувано на бабуїнах у Національній колонії павіанів в Австралії. Коли вони отримали ліки, у них знизився рівень цукру в крові.

🔜Випробування на людях розпочнуться у 2025 році під керівництвом компанії Endo Axiom Pty Ltd.

#новини_медицини
Як кількість братів і сестер впливає на психічне здоровʼя?

🔎Нове дослідження провели на основі даних про учнів 8 класу: понад 9400 дітей з Китаю та понад 9100 із США. Учні приблизно 14 років пройшли опитування для оцінки їхнього емоційного стану, загального добробуту тощо.

🔎Результати показали, що загальна кількість дітей у сім'ї негативно корелює із психологічним здоров'ям дитини. Цей тренд був помічений як в американській, так і в китайській вибірках, попри культурні відмінності та різну політику щодо сімейного планування.

🔎Серед китайських підлітків було менше братів та сестер, ніж серед американців (у середньому 0,8 менше). Більше третини китайських дітей були єдиними дітьми у своїх сім'ях, тоді як серед американських дітей таких було лише 12,6%. Водночас 76% китайських дітей жили в сім'ях з обома батьками, тоді як серед американських дітей таких було лише 57%.

🚩Особливо важливою була різниця у віці між дітьми. Наявність брата чи сестри молодше на рік, чи два не впливало на психологічний стан підлітка. Однак наявність старшого брата чи сестри негативно впливало на його психологічний стан, особливо якщо різниця у віці була меншою за рік.

#розумні_факти
🔥А ми підготували для вас аж три чудових та насичених актуальними 📚знаннями дні!!!

https://official.doctorthinking.org/way

25-27 січня проведемо майстер-клас

🎒 WAY: Winter Adequate anesthesia education daYs

🤓 На лекціях обговоримо все про лікування болю з провідними спеціалістами 🇱🇻 Латвії та 🇺🇦 України.

👩‍💻 А ще трансляція майстер-класів та обмін досвідом👨‍⚕️👩‍⚕️ - гарантовано!!!

Що ви отримаєте
сертифікат на 20 балів БПР
сучасні знання
практичні поради

💻 Знайомтесь з програмою та реєструйтеся для участі у крутому заході!!!

https://official.doctorthinking.org/way

💛🖤 До зустрічі, 25-27 січня
на платформі DoctorThinking
Знайшли новий негативний вплив фізичних покарань на дітей

🔎В рамках дослідження відстежили зміни у поведінці близько 18 170 американських дітей з моменту відвідин ними дитячого садка до початку навчання у початковій школі. Для того, щоб визначити вплив ляпасів на три ключові складові виконавчих функцій – інгібіційний контроль, когнітивну гнучкість та робочу пам'ять, дослідники проаналізували дані близько 12 800 дітей.

✅️В результаті дослідження встановлено, що навіть рідкісне застосування шльопків у п'ятирічних дітей корелювало з нижчим рівнем інгібіційного контролю та когнітивної гнучкості. Проте вплив фізичних покарань на робочу пам'ять після корекції спотворень не виявили.

✅️Вчені не знайшли відмінностей в ефекті шльопків залежно від статі дитини, етнічної приналежності основного опікуна або рівня батьківського тепла, що говорить про те, що фізичні покарання можуть негативно позначитися на когнітивному розвитку дітей, незалежно від їхньої демографічного та сімейного стану.

#новини_медицини
Як рівень освіченості впливає на тривалість життя?

🔎У дослідженні було зібрано дані з 59 країн і включено понад 10 000 даних, зібраних із понад 600 опублікованих статей. Вчені виявили, що освіта подовжує тривалість життя незалежно від віку, статі, розташування, соціального та демографічного походження.

✅️Вони виявили, що ризик смерті знижується на 2% із кожним додатковим роком навчання. Це означає, що у тих, хто закінчив шість класів початкової школи, ризик смерті був нижчим у середньому на 13%. Після закінчення середньої школи ризик смерті знизився майже на 25%, а 18-річна освіта знизила ризик на 34%.

🔎Дослідники також порівняли вплив освіти з іншими факторами ризику, такими як здорове харчування, куріння та вживання занадто великої кількості алкоголю, та виявили, що наслідки для здоров'я аналогічні. Наприклад, користь 18-річної освіти можна порівняти з користю від вживання ідеальної кількості овочів, а не з відмовою від овочів взагалі. Зовсім не ходити до школи так само шкідливо, як випивати п'ять і більше алкогольних напоїв на день або викурювати десять сигарет на день протягом 10 років.

✅️Дослідники не виявили суттєвої різниці в ефектах освіти між країнами, що досягли різних стадій розвитку. Це означає, що триваліша освіта однаково ефективна в багатих країнах, як і в бідних країнах.

🗨"Нам необхідно збільшити соціальні інвестиції, щоб забезпечити доступ до кращої і більшої освіти в усьому світі, щоб зупинити нерівність, що зберігається, яка забирає життя", - сказала Мірза Баладж, співавторка і наукова співробітниця кафедри соціології та політології NTNU. "Найвищий рівень освіти веде до кращої зайнятості та вищих доходів, кращого доступу до медичного обслуговування та допомагає нам дбати про своє власне здоров'я. Високоосвічені люди також схильні розвивати ширший набір соціальних та психологічних ресурсів, які сприяють їхньому здоров'ю та тривалості життя".

🔜Більшість досліджень, включених до цього дослідження, були проведені в країнах з високим рівнем доходу, що наголошує на необхідності додаткових досліджень у країнах з низьким та середнім рівнем доходу, особливо в країнах на південь від Сахари та Північної Африки, де даних недостатньо.

#розумні_факти
Що корисніше для мозку: письмо руками чи друк на клавіатурі?

🔎У дослідженні взяли участь 36 студентів, активність мозку яких вимірювалася за допомогою високочастотного електроенцефалографа, що працює на 256 датчиках, встановлених на голові.

👨🏻‍⚕️Учасники експерименту неодноразово попросили написати або набрати на клавіатурі слово, що з'явилося на екрані. Для написання вони використовували цифрову ручку, а для набору тексту – клавіші клавіатури, натискаючи одним пальцем. Для виключення виникнення артефактів, викликаних рухами голови та очей при зміні фокуса уваги між екраном та клавіатурою, набрані слова не з'являлися на екрані доти, доки учасники їх не надрукували.

✅️При ручному письмі звʼязки в мозку стають складнішими та розгалуженішими, ніж при наборі тексту на клавіатурі. Це впливає на процес навчання, тому що вони відіграють ключову роль у формуванні пам'яті та кодуванні нової інформації.

🚩Навіть при використанні цифрових ручок для рукописного введення результати залишаться такими ж, як і при використанні звичайної ручки та паперу. Це пов'язано з тим, що при ручному письмі більше залучені моторика та органи чуття. Водночас одноманітне натискання по клавішах одним пальцем менше стимулює мозок.

✅️Результати дослідження підтверджують важливість збереження традиції ручного письма в епоху цифрових технологій у розвиток мозку. Вчити дітей рукопису важливо для поліпшення запам'ятовування та ефективного засвоєння знань.

#розумні_факти
​​НОВА ФАХОВА ШКОЛА УЗД
У ЛЬВОВІ 24.02
📚

Друзі, запрошуємо приєднатись УЗД-спеціалістів до фахової школи, що відбудеться у Львові 💛

ТЕМА:
Ехокардіографічна оцінка ішемічної та неішемічної патології міокарда

ПРОГРАМА:

1️⃣Визначення ішемічної кардіоміопатії. Ішемічна мітральна недостатність. Ехокардіографічна оцінка ІКМП.
2️⃣Дилятаційна кардіоміопатія. Діагностика і диференціація. Міокардит: можливості візуальної діагностики. Недилятаційна кардіоміопатія - «нова» патологія? Гіпертрабекулярність міокарда.
3️⃣Гіпертрофічна кардіоміопатія. Особливості діагностики різних фенотипів. Оцінка ризику раптової смерті. Показання до хірургічного втручання.
4️⃣Фенокопії ГКМП. Амілоїдоз серця: ключі до ехокардіографічної діагностики. Що потрібно знати про хворобу Фабрі.
5️⃣Аритмогенна кардіоміопатія правого шлуночка.
6️⃣Рестриктивні кардіоміопатії. Ендокардит Леффлера.
7️⃣Рідкісні КМП. Саркоїдоз серця. Кардіоміопатія Такоцубо.
8️⃣ МРТ діагностика у диференціації ішемічної та неішемічної патології серця.

КОЛИ?
24 лютого 2024 року

ДЕ?
у місті Львів

СПІКЕР:
Орищин Неля Дмитрівна - д.мед.н., професор кафедри променевої діагностики ЛНМУ

Паламарчук Юрій Олександрович - зав. відділом променевої діагностики центру Св. Параскеви

💛10 балів БПР

Продовжуємо працювати для вас та задля перемоги нашої України! 🇺🇦
Бережіть себе!

#узд
Хвороба Альцгеймера може передаватись

🔎У нещодавно опублікованій статті повідомляється про вісьмох пацієнтів, які в дитинстві проходили лікування гормоном росту, отриманим від померлих. Такий підхід використовувався для лікування різних станів, що викликають низький зріст, у Великій Британії з 1959 по 1985 рік. П'ятеро з них зіткнулися із симптомами деменції, у них було діагностовано хворобу Альцгеймера. Ще одному пацієнту встановили діагноз помірних когнітивних порушень. Їх вік на момент початку неврологічних симптомів змінювався від 38 до 55 років.

🚩Пізніше цей метод був визнаний небезпечним, коли стало відомо, що деякі з цих гормонів були забруднені дефектними пріонами – аномальними білками, які викликають хворобу Крейтцфельдта – Якоба, у пацієнтів передчасно утворилися відкладення бета-амілоїду в головному мозку.

🚩Через молодий вік цих пацієнтів і факт лікування людським гормоном росту в дитинстві цілком ймовірно, що у них розвинувся не типовий вид хвороби Альцгеймера, який зазвичай виникає з віком.

🔎Ці випадки підтверджують гіпотезу про те, що хвороба Альцгеймера може бути спричинена передачею патологічної форми бета-амілоїду в результаті медичного втручання. Однак, оскільки гормон росту від померлих людей більше не використовується в медичній практиці, ризик передачі хвороби в цей спосіб сьогодні практично нульовий.

#новини_медицини
Всього 8 хвилин виконання статичних вправ тричі на тиждень можуть сприяти зниженню артеріального тиску.

👨🏻‍⚕️Науковці проаналізували 270 рандомізованих досліджень, у яких брали участь понад 15 тисяч людей.

👨🏻‍⚕️Учені зосередились на вивченні впливу на артеріальний тиск трьох статичних вправ жим ручного динамометра, розгинання ніг на фіксовану опору та присідання, притиснувшись спиною до стіни. Планку не включали у дослідження.

💪Статичні вправи, як-от "стільчик" біля стіни, можуть допомогти знизити артеріальний тиск ефективніше, ніж інші види активності, серед яких аеробіка, силові тренування або високоінтенсивні інтервальні тренування.

✅️Якщо виконувати "стільчик" біля стіни регулярно, значно знижується систолічний артеріальний тиск в середньому на 10 мм рт. ст., а діастолічний тиск – на 5 мм рт. ст..

🔎Зниження тиску відбувається унаслідок скорочення м'язів, утримання одного положення тимчасово зменшує приплив крові до певного м'яза. Формуються сигнали, які спонукають кровоносні судини розслаблятися і зменшують опір кровотоку, і зрештою – артеріальний тиск знижується.

✅️Висновки науковців стануть у нагоді під час формування рекомендацій щодо фізичних вправ для профілактики та лікування гіпертонії.

#новини_медицини
🗓️ Друзі, цієї суботи ми проведемо перший із серії майстер-класів Якова Фіщенка 👨‍⚕️ - "Захворювання хребта: клінічна синергія оперативних та консервативних технологій"

https://official.doctorthinking.org/spinalsurg

1. Попереково-спінальний стеноз: сучасний підхід до проблеми

❤️‍🩹 Незважаючи на широке розповсюдження захворювання, на сьогоднішній день немає єдиного об'єктивного стандарту постановки діагнозу ПСС, і він ставиться на підставі оцінки скарг, симптомів, тестів, інструментальних методів дослідження.

⁉️ В лекції будуть висвітлені наступні питання:
Що таке поперековий спінальний стеноз
Діагностика ПСС
Диференційна діагностика ПСС
Консервативне лікування
Кому показана операція по ПСС
Що очікувати від операції

🗂️ За кожен захід ви отримаєте сертифікат на 10 балів БПР.

💌 Реєструйтеся на перший майстер-клас, або на 5в1 зі знижкою!
https://official.doctorthinking.org/spinalsurg

💛🖤 До зустрічі, 3 лютого об 11:00
на платформі ДокторДумає!
🏙Ви хочете жити в місті, де ви можете відчувати себе спокійно і захищено? Де ви можете довіряти своїм сусідам і владі? 🏡 Де ви можете насолоджуватися красою і комфортом свого середовища? Звісно що так!

🤝Тому наш партнер 🇺🇦 ГО "Соціальна перспектива" упродовж листопада 2023 - лютого 2024 року працювала над реалізацією проєкту про безпеку міських територій та закладів для жінок та дівчат 👩‍👧‍👧«Безпечне місто та освіта у світлі РПД 1325. Вінниччина».

📽Ділимося з вами анімаційними соціальними роликами, виготовленими в рамках проєкту.
🎬https://youtu.be/vUXCnB-LyTY
🎬https://youtu.be/OOrOfGjQpBs
🎬https://youtu.be/OOrOfGjQpBs

👩‍💻Ви можете дізнатися більше про проєкт на сайті ГО "Соціальна перспектива" https://sp.vn.ua/
🗓️16 лютого за участі найкращих фахівців України!
В рамках конференції на базі Лікарні Святого Луки | Ацинус м. Кропивницький
🫀СЕРЦЕВИЙ РИТМ. 2024

👩🏻‍🔬🧑‍⚕️Доповіді мегапотужних спікерів про новітні методи діагностики й лікування серцево-судинних захворювань, спілкування з провідними фахівцями та обмін досвідом.

💥трансляція наживо
💥доступ до запису 60 днів
💥сертифікат з 10 балами БПР 
💥безоплатна участь  для військових

Не пропустіть цю неймовірну нагоду разом з DoctorThinking, адже наші серця б'ються у такт із вашими бажаннями! 💛🖤

Обирайте зручний варіант участі та реєструйтеся за посиланням 👉 https://official.doctorthinking.org/cardiorhytm2024
Перший препарат для лікування обмороження

🔎Американський ін'єкційний препарат Aurlumyn, що отримав схвалення FDA, містить активну складову ілопрост, що розширює кровоносні судини та розріджує кров.

🔎Вчені провели дослідження ефективності препарату в період з 1996 по 2008 роки. 47 дорослих з серйозними обмороженнями були поділені на три групи. Перша група отримувала аспірин та ілопрост кожні 6 годин протягом 8 днів. Друга група отримувала аспірин та аналог ілопросту (який не був схвалений FDA), а третя група отримувала лише аспірин.

✅️Основним показником ефективності було сканування кісток через 7 днів після початку обмороження. За результатами цього сканування визначалася необхідність ампутації хоча б одного пальця. В групі, що приймала ілопрост з аспірином, немає жодного випадку, де б потребувалась ампутація.

🚩Цей препарат, однак, має деякі побічні ефекти, включаючи головний біль, тахікардію, нудоту, блідість, запаморочення і гіпотонію.

#новини_медицини
📃Як не втратити надію та зберегти здоров’я, коли кожен день стає битвою за життя. Лист очікування це шанс на порятунок.

💥15 березня 2024 року семінар ERAS Україна (асоціації швидкого відновлення після хірургічного втручання), у форматі офлайн/online, Національний інститут раку.

🇺🇦Вітчизняні спікери розкажуть що таке «лист очікування» для хворих, яким заплановано хірургічне втручання, допоможуть з'ясувати, яке практичне значення «листа очікування» та порадять, як впровадити його у себе в клініці.

🧑‍⚕️👩‍⚕️Для кого буде цікаво?
Лікарі-анестезіологи
Лікарі хірургічних спеціальностей, онкологи, гінекологи
Лікарі невідкладної допомоги
Лікарі-інтерни

📌4 варіанти участі у семінарі
📌доступ до перегляду трансляції
📌сертифікат 10 балів БПР
📌можливість задавати питання та брати участь у дискусії

Навчайтеся у найкращих разом з нами 💛🖤
обирайте зручний варіант участі та реєструйтеся за посиланням https://eras.org.ua/eraslist
2024/05/10 00:53:02
Back to Top
HTML Embed Code: