Telegram Web Link
Що там чутно

Встряхнуть росіяни трохи цю війну? Виглядає що можливість є, та й очікувано
Forwarded from ХОДАКОВСЬКИЙ
Часів Яр

Попри тези про «незначне стратегічне значення міста» від офіційних представників ЗСУ, до кризи в обороні далеко. Щодня артилерія та дрони завдають ворогу суттєвих втрат, а в лісистій місцевості на півдні, українська піхота веде криваві зустрічні бої з натиском російських штурмовиків.
Центральна проблема оборони Часового Яру незмінно тяжіє над нами з часів битви за Сєвєродонецьк: низький рівень управління.
Апелювати до відсутності ресурсів - безглуздо, сумнівно, що ця проблема може колись вирішитися, питання в тому, як розпорядитися наявними.
Насиченість оборонних рубежів різноманітними підрозділами легко нівелювати відсутністю взаємодії між ними. Це можливо вирішити лише прямими розпорядженнями та контролем з боку вищого керівництва. Отаманщина ніколи не встоїть перед, хай і кульгавою, централізованою воєнною машиною РФ. Ворог це прекрасно розуміє і бʼє туди, де ситуація на полі бою не відповідає декларованому на папері.
Якщо ваша логістика завʼязана на мостах, варто попіклуватися про резервні переправи. Особливо, якщо ви не збираєтесь відступати.
Якщо у вас є перспектива ворожого прориву, варто попіклуватися про завчасну підготовку резервних позицій для ваших засобів підтримки.
Якщо у вас очікуються поранені, варто зважити на необхідність стабілізаційних пунктів.
Все це елементарні правила про які сказано вже не раз, ми маємо створити умови за яких інтелектуальні зусилля кращих офіцерів та дієвих командирів будуть спрямовані на планування майбутніх боїв та операцій, а не холеричне вирішення потоку проблем, що навʼязуються ворогом.
Волю та правила гри навʼязати маємо ми.
Атака - це завжди ризик, і забезпечити її може лише стабільна та впевнена оборона.

@BKhodakovsky
Отже коли наші намагаються зайти в Білгородську область їм на рога надають вже на ленточці, а як підари заходять то ми в кроці від пройобу вовчанська та сиплемо полоненими

Ото й видно хто часу не гаяв

Генералам та полковникам разом з урядом раму б підзібрати
⚡️Если Запад хочет решать украинский конфликт на поле боя, то "будет на поле боя", заявил кандидат на пост министра иностранных дел РФ Сергей Лавров в Совете Федерации.
Кадрові зміни у РФ це привід трохи написати про російський ВПК.

Російський ВПК це один з найбільш неприємних епізодів російсько-української війни. Він забезпечив РФ дуже мʼякий економічний спад в 2022 і зростання в 2023-24 році. Він забезпечив російському суспільству легкий спосіб соціального підйому, забезпечуючи дуже дорогими робочими місцями найдепресивніші російські регіони. Він став одним зі способів російського уряду перерозподілити нафтову ренту для населення, суттєво помʼякшуючи вплив санкцій і забезпечуючи населення грошима. Через це великого незадоволення війною в РФ не спостерігається (як і активної її підтримки, щоправда).

Окрім всього цього, саме російський ВПК забезпечив російській армії найвищий рівень боєздатності з весни 2022 року. Ми бачимо, що попри гаргантюанські втрати, російська армія наступає і може дозволити собі атакувати з нового напряму. Це нетривіальні досягнення, особливо з урахуванням того, що формально на армію витрачається не двозначний відсоток від ВВП, а наслідки від військової деформації невеликі та контрольовані.

Але це лише одна сторона медалі. Все це неможливо без специфічного контексту.

Давним давно на Землі існувала країна, де декілька поколінь людей принесли в жертву залізним машинам свій добробут і життя. Ця країна лишила всім у спадок паршиве управління і ще гіршу демографію. Але було і ще дещо - матеріальний наслідок жертовності поколінь людей - купа одиниць техніки, які залишалися на складах.

Геніальна ідея, яка стоїть за 80% успіху російського ВПК полягає в налагодженні процесу швидокго відновлення цієї техніки. Простий, не дуже трудоємний процес, забезпечив і насиченість технікою ВС РФ і майже двократне зростання "навколовійськових" галузей. І, варто нагадати, що все це відносно недорого, порівнюючи з, наприклад, радянськими витратами на оборону.

Справа в тому, що цей процес не може тривати вічно. Як і завжди, хороших даних у нас нема, але різні осінтери, що аналізують стан складів з технікою, говорять про те, що значна, подекуди дуже значна частка цієї техніки вже не на складах. Це не означає, що щасливі часи російського ВПК минули - частина техніки транспортується, частина техніки складується вже на самих заводах, але це означає, що найближчим часом ВПК переживатиме період трансформації. Мала трудоємність виробництва доживає свої останні критичні місяці.

Це означає дві речі. Перша - підтримка поточного рівня забезпечення технікою буде коштувати набагато дорожче. Суми, які потребує ВПК для виробництва багатократно більше за суми, які ВПК потребує для ремонту та відтворення радянських запасів.

Друга - кожна наступа інвестиція РФ у ВПК призводитиме до результатів на правій частині кривої спадної віддачі. Економічна деформація в РФ наразі відчувається на ринку праці - через дефіцит кадрів. Кожний наступний рубль призводитиме до більшого відчуття дефіциту, ніж попередній. В умовах "переходу ВПК від відновлення до виробництва", російському уряду буде дуже важко підтримувати макроекономічну стабільність, яка забезпечує російській державі позитивні економічні та соціальні результати від війни.

Незалежно від того, хто обійматиме посаду, наскільки антикорпуційним буде діяльність нового очільника МО РФ оборонні витрати неможливо оптимізувати, неможливо зробити принципово більш ефективними. Тому через певний проміжок часу, російський уряд стикнеться з вибором або при обмеженості ресурсів, ці витрати треба буде збільшувати і нести всі "costs" цього рішення, або змиритися з поступовою втратою військового потенціалу.

В умовах бажання трансформуватися в тоталітарний, російський режим дуже хоче обрати всі переваги першого варіанту, заплативши за це якомога менше. Саме цим зумовлені сьогоднішні кадрові рішення. Чи вийде це (трансформуватися у тоталітарний режим) - подивимось. Шанси відмінні від нуля, але не дуже високі. А от підтримувати поточний рівень забезпеченості технікою без великих економічних витрат не вийде ніколи.
Forwarded from the enemy
ХАХАХАХАХАХХА
Forwarded from ХОДАКОВСЬКИЙ
Сьогодні вранці ворог вдався до чергової спроби штурму Часового Яру на північно-східному напрямку. Бронетехніка та штурмова група росіян прорвалися на околиці міста але були оперативно знищені спільними зусиллями гарнізону міста. Ворог поплатився за зухвалу витівку: ніхто з атакуючого підрозділу не вижив.

1. Знищена ворожа техніка
2. Російські штурмовики

@BKhodakovsky
Forwarded from Dmytro Якось воно все буде
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Propaganda Posters
(Afghan mujahideen poster, 1980s) the Pashto(bottom) text says “pardon me that i am killing you, It is the wrong policy of Kremlin that is putting you in the grip of death”
https://redd.it/1cr9joo
@r_propagandaposters
⚡️Белоусов: первоочередная задача - комплектование ВС РФ, речь не идет о мобилизации
Ворог готується форсувати Дніпро.
Противник намагається давити на нашу слабину – особовий склад

Поки ми виснажували наші людські ресурси, ворог витягнув собі значну кількість резервів екстенсивним рекрутингом й тепер намагається максимально розтягнути наші скудні сили в надії на те щоб досягти успіху задавивши масою

Як бачимо на Харківщині він вже має певні успіхи, заставши нас врасплох

Цікавою фіналочкою могла б бути Білорусь

Тому потрібні союзники на наших територіях

Ну а бажаючих пережити ще один динамічний етап війни замість пропущеного запрошую до війська
Рыночный инсайд, котировки на арестовичей пизда растут, всё что не вставляет через слово бля и не говорит завтра пидор будет за збручем сорвёт кассу как фейгин в 22м
2024/05/16 12:13:57
Back to Top
HTML Embed Code: