🥹 Пройшла доба, а ми вже маємо половину суми!

Поділіться з друзями чи задонатьте. Памʼятаєте, найменші суми роблять збір, тому сміливо відправляєте свої 5, 10, 15 гривень за посиланням.

🫂❤️
🔥За дві доби банка наповнилася до 30к, тому я вирішила, що можемо допомогти захисницям ще більше і зібрати 50к!

Ось лінк: https://send.monobank.ua/jar/2yQRfiJE8H

Добʼємо ціль швидше?😏
​​🧐Пам'ятаєте, я подавала заяву в правоохоронні органи на Арестовича?

Сьогодні я отримала відповідь від поліції про початок досудового розслідування. Це означає, що тепер поліція зобов'язана провести розслідування.

😌Також я маю відповідь від Генпрокурора, що справу передали в Київську міську прокуратуру.

За цією історією потрібен постійний громадський контроль. Впевнена — сам Арестович коментує все на світі, окрім заяви на нього в правоохоронні органи, оскільки розуміє, що влип.

Якщо справу доведуть до логічного завершення, це буде важливий для України прецедент, доказ, коли закон один для всіх, і безкарність — більше не норма.

P. S. До речі, санкція ст. 300 ККУ передбачає 2-3 роки позбавлення волі
​​🗳️Цього тижня в Раді можуть поставити на голосування законопроєкт за заборону УПЦ мocкoвського патріархату. Проте радіти рано.

За ініціативи моєї колежанки Юлії Клименко ми зібрали понад 240 підписів за винесення в залу парламенту усіх законопроєктів щодо УПЦ МП, включно з урядовим: 8371, 8371-1, 8221, 8262 та 8012. Але зараз голоси в парламенті активно збивають. На депутатів тиснуть, залякують, погрожують, що «попи РПЦ нашлють прокляття» (Середньовіччя, як воно є). І навіть, якщо парламентар був готовий голосувати за заборону, в день голосування він може бути у відрядженні, захворіти, «захворіти». Або бути в сесійній залі, але витягнути картку. Вийти попити каву.

😤Одночасно з тим, сьогодні у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі УПЦ МП у Феофанії відбулася нарада за зрив голосування проти УПЦ МП. За участі депутата від слуг Артема Культенко, що у 2016 році вступив до Київської духовної семінарії УПЦ МП, Онуфрія, Вадима Новинського, Павла Мepceдеса та інших. Хтось був присутній особисто, хтось онлайн.

Щонайменше дивним виглядає включення в цю дискусію Давида Арахамії з таким формулюванням: «Я знаходжусь над сутичкою. Я ні в ту, ні в іншу церкву не ходжу, тому можу дозволити собі розкіш спостерігати над змагальним процесом».

По-перше, нагадаю, що УПЦ МП — це ніяка не церква, а український офіс ФСБшної організації PПЦ. Ми неодноразово бачили, як pociя та її агенти маскувалися під медіа та політичні партії. Так звані ЗМІ Мураєва та Медведчука теж не треба було забороняти? Чи хтось серйозно назве сьогодні Царьова, Колесніченка чи Симоненка українськими політиками? Чому тоді ми робимо виняток для УПЦ МП? Це ж просто ще одне обличчя pociйської пропаганди.

По-друге, я не розумію, як можна бути «над сутичкою», якщо це сутичка pociї та України, і йдеться про виживання нашої держави.

Хочу нагадати Давиду Арахамії, що з цього приводу думає СБУ:

❗️СБУ стверджує, що діяльність pociйської православної церкви на території України спрямована на підтримку збройної агресії pociї, реалізацію геноцидної політики РФ та депортацію українців. З початку повномасштабного вторгнення здійснюється досудове розслідування 65 кримінальних проваджень щодо 65 священнослужителів УПЦ МП, у тому числі стосовно 15 архієреїв, частина з яких є юридичними керівниками релігійних організацій – управлінь, монастирів, центрів тощо.

Тож я дуже сподіваюся, що питання заборони діяльності релігійних організацій, афілійованих із державою-агресором, не опиниться у кінці порядку денного, на час, коли більшість нардепів розійдеться, і шансів зібрати голоси не буде.

📲І аби голоси зібралися — дуже прошу вас писати головам фракцій у фейсбук і пояснювати, чому це голосування — критично важливе для національної безпеки України.
💁‍♀️Жила собі дівчина. Назвемо її Катя. Добра подруга, відмінниця, улюблениця вчителів, що мала довірливі стосунки з мамою.

Але одного дня в кав’ярні Катя раптом заявляє друзям:

- А ви знаєте, що можна предмети пересувати силою думки?

І обіцяє поскидати статті англомовних науковців, які доводять, що це можливо. Виявляється, вже певний час Катя бере участь у спільних медитаціях й читаннях книжок у розкішному заміському будинку. Не подумайте, я не маю нічого проти книжкових клубів, але це скоріше було схоже на гурток любителів pociйської пропаганди, а в книжках йшлося про таке:

«Світом керує таємний світовий уряд – архонти. Це світове зло. Архонти створили історію, встановили існуючий світовий лад, керують народами, впровадили релігії, поширюють хвороби. А зараз архонти готують третю світову війну. ООН та Ліга Націй відповідають інтересам архонтів, а НАТО – їхній «хлист» (батіг)».

Поступово Катя втрачає будь-які соціальні зв'язки, свариться з друзями, бо вони не ті люди, які мали бути в «благотворчому суспільстві». А ще нові знайомі їй пояснювали, що її рідна сім'я — неідеальна. Катя, яка усе життя спілкувалась українською, — переходить на російську.

В організації, до якої долучилася Катя, за кожним закріплені ментори, які контролюють, чи достатньо добре людина медитує, бо ці медитації мають врятувати світ. Катя дуже переймається, що робить це недостатньо якісно. Бо тоді світ вона не врятує. А значить, краще їй узагалі померти й скоріше звільнитися від мук.

Так, Катя потрапила до АллатРи. Про це мені розповіли безпосередні свідки.

Є ще одна історія, від моєї студентки. Вона прийшла на прийом до лікаря. Раптом він почав розпитувати, де дівчина вчиться. Почувши, що на політології, спитав, як вона ставиться до політиків, і почав у дивний спосіб нав’язувати думку, що світ має жити без політики, і будь-які питання мають вирішуватися на всенародних референдумах.

І взагалі людство скоро захоплять штучні технології, які приведуть нас у світ ще гірший, ніж маємо з політичними лідерами. Треба з цим боротися й долучатися до руху благотворчого суспільства, який об'єднує всі на світі країни. Лікар-проповідник дав їй листівки та запросив приходити на зустрічі.

Так, це знову про АллатРу.

Саме про АллатРу та її аннунаків зняло кумедні відео Телебачення Торонто. Але не варто сприймати цю організацію як безневинних клоунів. Судячи з коштів, якими оперує АллатРа, та їхньої медійної присутності — це все дуже серйозно.

Якщо придивитися, можна помітити безліч плакатів та білбордів з написом «Благотворче суспільство» у вашому місті. Так, саме про нього торочила Катя та лікар моєї студентки. А якщо пропустите білборди, є ще канали, масові тиражі книжок та різного роду «семінари». Хто утримує такий величезний масив медіа? Публічної інформації про це бракує, але можна проаналізувати, кому це вигідно, та які ідеї просуває АллатРа.

Її представники несуть благу вість, що світ врятує Номо — слов'янський лідер зі спецслужб, і його біографія підозріло збігається з біографією пyтiнa.

«Слов'янський менталітет – ось, що найстрашніше для архонтів таємного світового уряду. Навряд чи буде жарт, якщо слов'янська щедрість душі торкнеться умів інших народів, по-справжньому пробудить їхні душі».

Прихильники руху влаштовували телемости з pociєю, запрошували поговорити пyтiнicтів та депутатів від «єдіной pociї».

Катування та вбивства у Бучі на своїх заходах коментують як «мы убиваем другу друга» та «… мы разделены, потому что нас разделили на государства, на национальности на расы, на социальные, религиозные, политические группировки. Нас искусственно разделяют, и при этом промывают нам мозги. Мы все понимаем, что нас постоянно зомбируют, стравливают друг с другом».

Вочевидь, саме через попередні розслідування журналістів про зв’язок АллатРи з російською пропагандою тепер вона працює під егідою «благотворчого суспільства». Щоб менше привертати увагу. Але ідеї, які АллатРа просуває, — не змінилися.

Та мала б змінитись реакція українською держави. Нехай навіть з новим брендингом — це та сама організація.

Продовження👇
​​Про «славянскоє єдінство» і рятівника-пyтiнa. Добре фінансована та небезпечна.


🤯За інформацією журналістів-розслідувачів, до цього двіжу входять: Ірина Верещук, Іван Баканов та його протеже Олег Кулініч із кримського СБУ, якого звинувачують у держзраді, заступник керівника ЦСО відділу «А» СБУ Михайло Кухаренко, мер Черкас Анатолій Бондаренко, Надія Савченко.

А незмінний з 1998 року мер Коростеня Володимир Москаленко прийняв «Глобальну партнерську угоду АллатРа» у статут міста. І навіть встановив на центральній площі Коростеня пам'ятник у вигляді її символу (Що взагалі?!). Щоправда, простояв символ недовго. А Віталій Останній, керівник управління Кіровоградської ОДА, очолює рух в Кропивницькому і під час Революції гідності був одним з організаторів місцевого aнтимaйдaнy.

Активну діячку АллатРи Христину Берестецьку нещодавно затримала поліція за те, що вона збирала інформацію про розташування ЗСУ і об’єктів критичної інфраструктури Києва — та передавала pociянам.

І це лише частина діянь, якими встигла прославитися АллатРа, та згадки про які не встигли підчистити.

Тож я відправила звернення в СБУ, РНБО та Мін'юст. Тим більше, АллатРа неодноразово потрапляла в поле зору правоохоронців, на неї відкриті кримінальні провадження.

Не новина, що pociя професійно маскує ФСБшні франшизи під релігійні організації. Згадаймо лише, як глибоко пустила коріння РПЦ-УПЦ МП в Україні, та якою руйнівною є її діяльність. Найголовніше — не варто недооцінювати небезпеку, навіть якщо вам проповідують про аннунаків, що кліпають очима як рептилоїди.

🤬Благотворче суспільство навідників pociйських ракет вони вже будують.
​​🏳️‍🌈⚡️Міноборони змінило позицію й підтримало законопроєкт про реєстровані партнерства.

Але це ще не все. Міністерство юстиції, яке мало розробити альтернативний законопроєкт про партнерства, також змінило позицію. Тепер воно готове підтримати мій законопроєкт №9103 і готує до нього правки до другого читання.

Тепер ініціатива цілковито за парламентом, який має підтримати законопроєкт у першому читанні та дати можливість Мін'юсту — внести свої правки в другому.

Адже досі негативні висновки цих міністерств блокували подальше просування законопроєкту в парламенті.

Як сказав Мін'юст, якщо ухвалити законопроєкт №9103, Україна виконає свої зобов'язання по статті 8 Конвенції про права людини. І зникнуть підстави подавати позови до Європейського суду з прав людини проти України через дискримінацію.

Міністерство юстиції оцінює законопроєкт як перший прогресивний крок до конструктивного діалогу з суспільством. Мета якого — створити правовий механізм захисту прав людини та її основоположних
свобод.

Думаю, ви бачили, що на парламентських виборах в Польщі перемогла опозиція, яка підтримує рівні права для одностатевих пар. Я дуже хочу, щоб Україна не лишалася єдиною країною в Європі, що досі тримається за мpaкoбiccя pociйського міра.
​​⚡️⚡️⚡️Рада підтримала законопроєкт про заборону РПЦ, раніше відомої як УПЦ Московського патріархату.

Поки що це лише перше читання, але все одно це історичне рішення.

Я, до слова, подала свій перший законопроєкт про PПЦ ще 26 березня 2022 року, коли Київ був в облозі. І тоді мені казали, що боротьба з ФCБ в рясах не на часі.

Я щаслива, що колеги змінили думку. Мені вкрай важливо покласти край діяльності PПЦ в Україні, тому я, звісно ж, підтримала законопроєкт уряду.

Щоб перемогти агресора, слід мислити асиметрично та не лишати для pociї жодних можливостей нам нашкодити.
Щасливі з колегами😏
​​⚡️СБУ та Нацполіція проводять обшуки в приміщеннях АллатРи по всій Україні. А здавалося б, за вікном дощ, ну що може підняти настрій?

Не знаю, що стало останньою краплею, але з 17 жовтня я отримую десятки звернень постраждалих від АллатРи осіб. З деким моя команда навіть зустрічалася. Історії про втрату рідних, які ми почули, дуже схожі, але від того не менш трагічні.

Я дуже рада, що правоохоронні органи зреагували, але АллатРа — це небезпечний вopoг
з потужними зв'язками навіть у владі, тож нам потрібні законодавчі запобіжники.

Серйозна проблема в тому, що в українському законодавстві є прогалина, що дозволяє релігійним за своєю сутністю організаціям реєструватися як громадські об'єднання.

І у нас відсутній механізм, щоб визнати таку громадську організацію релігійною, не залежно від суті її діяльності.

Але тут стає в пригоді законопроєкт №8371, ухвалений Радою в першому читанні. Він працюватиме не лише проти УПЦ МП, але й проти усіх релігійних організацій, центр яких знаходиться в державі-агресорі.

Дуже важливо, щоб заборона поширювалася і на псевдо громадські організації, які фактично є сектами й культами.

Тому сьогодні я подала правки до другого читання до №8371, які зокрема:

📌 унеможливлять утворення і діяльність громадських об'єднань, мета або діяльність яких за своїм характером відповідають діяльності релігійних організацій

📌 передбачають механізм проведення перевірки діяльності таких обʼєднань

📌 та інструмент, що зобовʼязує останні зареєструватися, як релігійна організація або ж припинити діяльність

Я дякую всім, хто зараз поширює свідчення та правдиву інформацію про так звану АллатРу, хто тегає СБУ та інші правоохоронні органи. І всім, хто робив це раніше. Обшуки — це лише початок, треба дотискати ситуацію. Я переконана, що це допоможе врятувати багато людей, яких вводять в оману та яким ламають життя.
​​Уявіть світ, де в школі до дівчат ставляться як до рівних, вчать стріляти та керувати дронами.
Хоча чого уявляти, такий центр військово-патріотичної підготовки є в Україні.

Я вже писала, що необхідно об'єднати програми предмета «Захисту України» для дівчат і хлопців.

✍️Міносвіти на початку навчального року створило робочу групу, щоб оновити програму. Але критичних змін не відбулося — до старої програми просто додали тему про БПЛА. Підхід, за яким дівчатка вчать накладати пов'язку «чепчик», а хлопчики вчаться стріляти, — не змінився.

Але мало просто змінити програму. У нас бракує вчителів і вчительок, які можуть толково й цікаво вести цей предмет, бракує обладнання для таких уроків.

Тож місяць тому разом із фондом Victory Drones ми почали працювати над комплексним оновленням цього предмета.

🏫Я завітала до однієї зі шкіл Київщини, де модель викладання «Захисту України» суттєво відрізняється. Учні й учениці зі всієї громади раз на місяць приїздять вчитися в центр військово-патріотичної підготовки.

Наповнення уроків не відрізняється за статтю, бо як сказали дівчата:
«це було несправедливо, ми теж хочемо вміти стріляти».
Так само хлопців вчать надавати першу домедичну допомогу.

4 вмотивованих і професійних учителів навчають 1000 учнів та учениць зі всього міста та сіл громади.
У центрі є кабінет топографії та домедичної допомоги, лазерний тир, зал для занять із самооборони. І до речі, ніхто тут не витрачає час на 8 годин стройової підготовки.

Які переваги такого підходу?
1) обладнати один центр військово-патріотичної підготовки фінансово вигідніше, ніж забезпечити всім необхідним кожен ліцей
2) вчителі, які працюють на повну ставку, матимуть вищий рівень мотивації вдосконалюватися й викладати якісніше

Ми поговорили з учителем, який з командою створював цей центр і дуже горить ідеєю, щоб до захисту України ставилися серйозно. Він розповів, що зустрів у Бахмуті трьох своїх учнів, яких навчав у 2017 році💔 його уроки «Захисту України» вплинули на їхнє бажання пов'язати життя з військовою справою.

Схожі ініціативи є й в інших містах, але поки це не стало системою. Ми хочемо поширити успішний досвід центру військово-патріотичної підготовки на всю Україну.
​​Бути публічною людиною — це велика відповідальність. Особливо, якщо ти політикиня. Особливо в країні, що веде війну за своє існування.

Навіть якщо ти орлиця.

І якщо ти викриваєш позиції ЗСУ або піддаєш cмepтельному ризику громадян на oкyпованих територіях, що чекають на Україну, — за цим має йти реакція правоохоронних органів.

Будь ти хоч сто разів фріком, яку вже давно ніхто не сприймає серйозно.

Розбиратися, зробила це Фаріон навмисно, чи тому, що вона Фаріон, мають правоохоронні органи. На це я й сподіваюся і подала заяву в правоохоронні органи.
​​🏫За навичками читання українські діти відстають від дітей з розвинених країн на 2,5 року навчання. Про це свідчить результати найбільшого і найбільш авторитетного дослідження PISA, яке порівнює навчальні результати 15 річних підлітків. От такі сумні новини в Тиждень читання.

У математиці та природничих дисциплінах українські школярі й школярки відстають від дітей з розвинених країн з Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) — на півтора року.

І причина не лише в повномасштабному вторгненні. Дослідження не проводилося в Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській областях, а також в Криму та Севастополі. Насправді наші показники значно гірші.

Так само менше українських підлітків досягають базового рівня грамотності порівняно з їхніми однолітками в країнах ОЕСР. З математики — це 58% дітей, з читання — 59%, з природничих дисциплін — 66%.

Українські учні досягають високих результатів суттєво рідше, ніж їхні однолітки в розвинених країнах. З математики — тільки 3% на противагу 9% в розвинених країнах, з природничих дисциплін та читання — 2% на противагу 7% в інших країнах. Ми любимо говорити про успіхи дітей на українських олімпіадах. Та, на жаль, ці успіхи статистично незначущі навіть серед дітей з високими показниками.

Ми очікувано маємо гірші результати, порівняно з попереднім дослідження PISA у 2018 році. З математики падіння — 12 балів, з природничих — 19, з читання — цілих 38 балів.

В Україні зберігається дуже висока нерівність в навчальних результатах, яка прив'язана до економічного стану родини та місця проживання дитини. Дітки з українських сіл демонструють результати з математики нижчі на 92 балів ніж їхні однолітки в містах. Це дорівнює 4,5 рокам навчання.

Також цей звіт оприявнив різницю між задачами в PISA і традиційними для українських шкіл завданнями. У нас досі в базовій і старшій школі досі застосовують примітивний підхід — визубри дати, визубри формули, визубри правило дев'ятки, що мав на увазі автор у кожному творі, розв'яжи 20 однотипних задач. Задачі PISA заточені на виявлення компетентностей, тут потрібно думати. Наших дітей часто це ставить в глухий кут.

З одного боку, все дуже погано. А справжні цифри, з урахуванням областей, де ведуться бойові дії або які перебували під pociйською окупацією, ще гірші.

З іншого, дуже добре, що у нас є ці цифри. Адже з 2020 року українська держава не змогла налагодити самостійний збір інформації про освітні втрати. Цей результат має стати дном, від якого ми маємо відштовхнутися. Тепер їх необхідно перекласти на конкретні рішення.

Понад половина успіхів дітей в навчанні — залежать від кваліфікації вчителів. Найкращі додатки для навчання не замінять хороших викладачів. Нам терміново потрібно повернутися до питання про сертифікацію педагогів.

Нам потрібен культ, що добре вчитися — це добре. Що світом керують ті, хто добре вчиться. Що читати приємно, корисно й потрібно. Нам терміново потрібно щось робити із якістю навчальних програм. На превеликий жаль, на цю тему ми зараз нічого не чуємо.

Нам потрібен надзвичайний стан в освіті. Адже йдеться про наше майбутнє.
​​🫠пyтiн прилетів у ОАЕ. А Зеленський — не прилетів. Навіть відеозвернення не записав.

Білий дім заявив, що кошти для допомоги Україні закінчаться до кінця року. Відмова Конгресу схвалити нову підтримку, за словами посадовців США, «поставить Київ на коліна на полі бою», а також «збільшить ймовірність воєнних перемог pociї».

І на фоні усіх цих новин в Україні несеться дискусія, хто й куди має їздити, і як кого обмежити в поїздках.

Перше враження від новин з США емоційне — чути це відверто боляче. Друге враження раціональне — на фоні дріб'язкових з'ясувань стосунків і cpaчів ми відверто програємо міжнародну співпрацю. Поки ми сваримося — про Україну на міжнародному рівні говорять усе менше й менше. Як країна, ми зацікавлені, щоб якомога більше притомних людей їздило за кордон і говорило від нашого імені та про нас. Будь-хто, хто добре говорить англійською, хто вміє спілкуватися з іноземною аудиторією на міжнародному рівні та має запрошення, — має їхати.

На власні очі я це бачила на кліматичній конференції ООН — COP28 в ОАЕ. Полетіла туди не коштом держбюджету, до речі (дякую німецьким партнерам). Українська делегація на COP28 була присутня, але не на рівні голів держав. Я вже мовчу про те, що Указу Президента про склади делегації не було до 5-го дня конференції. Непредставленість на найвищому політичному рівні — особливо на фоні прильоту пyтiна — це ж очевидний дипломатичний провал. Бо тут, між іншим, топові лідери світу. Навіть диктaтop лукашенко приїхав! Ви уявляєте, яка боротьба за змінами клімату в тoталiтарній Бiлopyci? Але він пpипxaвся, бо йому треба налагоджувати міжнародні, прости Господи, контакти. Бо COP28 — це про зміни клімату, так. Але це — один із найбільших майданчиків для зустрічей. І не використати його — помилка, яку ми не можемо собі дозволити.

Нехай Президент не зміг приїхати, але міг прилетіти Прем'єр? Міг же, правда? Ну якщо пyтiн зміг, і лукашенко — то, мабуть, варто було й нам краще підготуватись?

Та й взагалі. Знаєте, як вгадати, чи будуть на міжнародній події pociяни? Ніяк, не треба вгадувати, вони точно будуть. У будь-якому разі. Скрізь. У великих кількостях. До речі, в їхньому павільйоні на COP28 йшлося про те, чому треба інвестувати в pociю. Араби ходили, слухали.

Ми привезли на СОР28 експозицію про війну. Дуже круту, до речі. Я від кількох людей чула захоплення виставкою, яку підготувала Ярослава Гресь. Проте дискусії треба більше виводити за межі розмов про війну. Бо — хочеш того чи ні — але світ не думає тільки про нашу війну. Світ думає про економіку. І тому окрім нагадування про війну треба було говорити про інвестиції в Україну. На жаль, цього було суттєво менше ніж в pociйському павільйоні.

Це боляче визнавати, але нам потрібні нові наративи для світу. Бо ті, що працювали перший рік великої війни — зараз уже не діють. Але — на жаль — видається, що нічого нового ми сформулювати не можемо. Про Україну на своїх подіях на COP28 згадують представники буквально пари країн: американці, британці, німці. Все. Решта — вже перемкнулася на Палестину. Ситуація ставатиме дедалі гіршою.

Для того, щоб зрозуміти, як знайти спільну мову з іноземними партнерами, потрібно бути на цих заходах, слухати, про що говорять інші країни, розмовляти з ними про наші потреби — однією мовою. А ще краще — показати їхню зацікавленість в українській перемозі. Ми цього не робимо.

Я не розумію, що рухає керівництвом Верховної Ради й Офісу президента, коли воно ставить палиці в колеса, не погоджуючи депутатам поїздки на закордонні заходи. Процедура погодження відряджень складна й незрозуміла. А коли ви не можете підтвердити участь в події, бо ви не знаєте, чи підпишуть відрядження — вас менше запрошують. Хто від цього виграв? Точно не Україна.

Агов, українці й українки мають бути скрізь, щоб про нас не забували. Нам потрібна тактика «тисячі бджолиних укусів» — сотні таких зустрічей, тисячі, регулярно, на постійній основі, до перемоги.

Для того, аби тебе почули, — ти маєш говорити. Скрізь, де тільки можна. Українці сильні, коли діють толокою — усі разом, багато з власної ініціативи, хто що може.
P. S. Так, це фото з Гілларі Клінтон на тому ж COP28. Випадкова зустріч, яка трапилась просто тому, що я була поруч. 5 хвилин розмови, під час якої я подякувала за підтримку України, розповіла про дітей у бомбосховищах у школі та попросила весь час пам'ятати про нашу боротьбу.
Тут одни канал, @snidanokkhymery, просить мене відповісти на питання про те, коли мобілізація дійде до мого чоловіка, Тараса Доронюка.

При цьому на каналі закриті коментарі, тому не дуже зрозуміло, де я маю відповісти. Тому відповім тут. По-перше, Тарас мобілізований з травня. По-друге, ми з ним давно розлучені;)

По-третє, чоловік з яким я зараз разом, служить з першого дня вторгнення.

По-четверте, синові 11 років. Ну якщо вже комусь захочеться і про це спитати.

По-п'яте. Як думаєте, канал вибачиться за неправдивий закид?

https://www.tg-me.com/snidanokkhymery/961
​​🏛️⚡️Верховна Рада підтримала законопроєкт №10343 в першому читанні! Ми писали його разом із Міністерством оборони та Міністерством охорони здоров'я.

Він передбачає, що у сфері військової медицини ми маємо користуватись лише стандартами, настановами, рекомендаціями НАТО та держав-членів НАТО. І оскільки єдині рекомендації щодо турнікетів створив Комітет ТССС при Міноборони США — їх і зможе затвердити МОЗ та Міноборони України.

І тепер, якщо іноземні партнери захочуть передати нам турнікети, у нас будуть чіткі правила: нам підходять лише турнікети, схвалені CoТССС, будемо за них дуже вдячні.

Дякуємо колегам з парламенту за підтримку!
​​🙄Дуже «люблю», коли телеграм канали з довгої відповіді на складне питання виривають окремі слова, решту вигадують і капсом дають у заголовок.

Всі охочі можуть переглянути нашу розмову з Еммою Антонюк у «Це Ніхто Не Буде Дивитись» (як бачимо, таки буде дивитися). Про мобілізацію там 25 хвилин, про мобілізацію жінок: 17:56 — 24:49
https://www.youtube.com/watch?v=6Q0N4WAJlKs

Але тезово, про що ж ми говорили.

Популярна відповідь на питання про мобілізацію жінок — «ні, жінок не можна мобілізовувати. Ніколи. Нізащо». Але дуже нерозумно думати про популярність в час загрози припинити існування як незалежна держава.

У нас в Конституції написано, що «Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України». Там немає уточнень, що це стосується лише чоловіків чи лише жінок. Для чоловіків прописана обов’язкова служба у війську, але обов’язок захищати державу — у нас один для всіх.

У нас багато жінок, які вже служать в ЗСУ чи Нацгвардії. Тому якщо мобілізація окремих жінок буде необхідна для потреб оборони держави, якщо без цього ніяк, ми не витягуємо і не переможемо, — тоді нам доведеться піти на цей крок.

Як сказала Ярина Чорногуз: ці жінки мають бути з числа тих, хто не є єдиними опікунками дітей, людей з інвалідністю, або з жінок старшого віку, які мають вже дорослих дітей. І з умовою проходження відбору по фізо та доведенням вмотивованості виконувати свої обовʼязки під час бойових завдань на довгу дистанцію.

З яких телеграм фантазій взялося капслоком «УСІХ ЖІНОК», я не можу зрозуміти.

Так, ми живемо в патріархальному суспільстві. Так, до гендерної рівності нам дуже далеко. Так, армія не пристосована ні до кого, але до жінок вона пристосована менше за всіх. Так, коли жінки приходять у військкомат з власної волі, їх часто відправляють додому варити борщ. Так, жінки стикаються із сексизмом на службі.

Це все ганебні явища, з якими потрібно боротися. Але нам дуже важливо замінити частину людей, які вже давно на війні.

Служба у війську — це не лише штурми й не лише передова. Дуже часто це робота в тилу, задачі, які жінки цілком могли б виконувати.

‼️Ще раз, не УСІ жінки. Окремі категорії. І якщо в цьому буде критична необхідність.

Ви б обрали мобілізацію жінок чи програш у війні?

І відповім одразу на популярні в ці години питання, процитувавши свій давніший пост:

Мій коханий чоловік мобілізований з першого дня великої війни. Ні, не в тилу.

Мій перший чоловік і тато Мартина — мобілізований у травні 2023 року.
Мій син живе у Києві, не за кордоном.

Мій тато у перший день вторгнення відвіз маму на рідну Тернопільщину і повернувся додому, на Київщину, аби якось помагати військовим, які розташувалися в їхньому селі. На їхньому з мамою будинку досі помітні сліди уламків pociйських cнарядів...

Анонімні телеграм канали, які не чули про інформаційну гігієну, — це окремий біль.
📆Пройшло 6 місяців, як звільнили Ткаченка.

Міністра культури в Україні досі немає.

Як там наша культурна дипломатія? Підтримка літературної, мистецької, кінематографічної, театральної галузей? Збереження пам'яток? Вибудовування діалогу в суспільстві, пошук спільного, точок дотику?

Ніяк?🤷‍♀️
📝Верховна Рада підтримала законопроєкт №10343 у фінальному другому читанні!

Тепер українських військових лікуватимуть як в арміях країн НАТО. З такими ж високими стандартами обладнання.

Коли президент підпише законопроєкт, у сфері військової медицини ми будемо користуватись лише стандартами, настановами, рекомендаціями НАТО та держав-членів НАТО. Зокрема щодо турнікетів йдеться про рекомендації Комітету ТССС при Міноборони США.

🤝Дякую Міністерству оборони України, Міністерству охорони здоров'я України, Наталії Калмиковій та Марії Карчевич. Чекаємо на підпис президента.
2024/05/16 01:48:01
Back to Top
HTML Embed Code: