Telegram Web Link
Ділюся процесом каліграфії і летерінгу.

Ситуація така. Звертається до мене старий знайомий, якого я знаю як засновника науково-популярного журналу Куншт і каже, що він написав мюзикл на дві дії по мотивам Тигроловів Івана Багряного. І скоро його покажуть у театрі оперети у Києві. І просить допомогти з афішею — зробити каліграфію.

Першим ділом я впадаю у глибоку дипресію, бо розумію, що такого рівня таланту і розмаху реалізації ідей мені не досягти НІКОЛИ! А вже тоді погоджуюся допомогти з каліграфією.

На п’ятьох фотках ви бачите перші скетчі, для яких було куплено альбом А3 формату і масивні пензлі. Тоді як виглядав почищений і допрацьований летерінг. Далі, як Кирило (замовник) додав подряпаності. І на останній, як воно виглядає на афіші у місті.

А ось лінк на сам мюзикл. Хто піде, розкажіть тоді, як було. Бо я тимчасово можу долучатися до культурного життя столиці хіба що каліграфією.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Опубліковано дипломні роботи випускників магістерської програми Type&Media Королівської Академії Мистецтв Гааги (Нідерланди)

Курс Type&Media, одина з найвідоміших магістерських програм Європи. Щороку там випускаються лише 10-12 студентів, зазвичай за ними всі стежать і, здебільшого, вони стають досить відомими іменами у світовій спільноті шрифтового дизайну.

Два дні тому я постив сторіз з офлайнової виставки і презентації їх проектів. А тепер от є можливість порозглядати проекти на сайті.

Сайт не передає це повністю, та на живих презентаціях було цікаво слухати і дивитися історії, що стоять за кожним з проектів. Переважно, це досить потужний мислиневий процес що лежить на грані тон візуальних пошуків і концептуальних рішень, а також на стику ремесла і технологій.

Мої фаворити:
1. Шрифт Cosm від Бена Зорна
2. І Loza Type Family від Анни Хорош.

Ну і сайт крутий.

Енджой!
Йоу.

Як ви може знаєте, я поступив на шрифтову магістратуру у Королівську академію мистецтв у Гаазі. Саме у ту, про студентів якої був мій попередній допис. Тут мій пост про це. І ще там же є хайлайт Type and Media.

А тут повний склад групи. Я бачив їх портфоліо, там всі 🤌🤟. І це типу як мої закордонні родичі на найближчий рік.

І я лише другий українець на цій програмі за 50 років її існування. І я хотів би це виправити. Не заради українацеєвропа, а скоріше з думкою про українську шрифтову індустрію і наше графічне оточення.

Тому продовжую вести цей блог. І тепер не лише про шрифти, ревайвли, каліграфію і летерінг, але й про навчання. Про вступ, про методи навчання, про проекти і всякі свої пригоди.
Блін, відредагував пост і красива фотка з превью зникла. Але переходьте по лінкам ☝️
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Доброго ранку. Записав вам короткий тур по аудиторії. Можливо, це вас трохи здивує. Принаймі мене здивувало, коли я вперше опинився там. Бо коли у назві закладу є слово «Королівська», то очікуєш консʼєржів на вході))

Там своя атмосфера. Вона не зовсім академічна. А скоріше практична. Іноді навіть трохи брутальна. Там хочеться закатати рукава і почати робити щось щойно ти переступив порог.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Уривок заняття по письму широким пером. Називається Contrast Project. Бо тут ми вивчаємо природу контрасту в літерах, а тоді робитимемо шрифт на базі свого письма.

Мене приємно здивувало моє власне розуміння у щодо логіки письма. Я багато писав і викладав, тому можу сказати, що в питанні теорії письма широким інструментом моя експертиза, розуміння і спосіб викладання на рівні викладачів академії.

Разом з тим, ціль проекту — шрифт, а не каліграфія сама по собі.

От наприклад, я оформлюю документи, візу і т.д. і вся комунікація Нідерландів, документація, держ.застосунки, навігація в державних установах, все побудовано на шрифтах, які розробляв мій викладач каліграфії.

В результаті, вивчення каліграфії через шрифтовий контекст дає багато нових, простигосподи, інсайтів) Це коли я наче і знав щось, але у новому контексті думаю: «Ах йо, он воно що!»

А ще у мене час від часу консультуються одногрупники. І я це дуже ціную, бо коли ми почнемо робити шрифт, у мене буде до них дуууже багато питань.
Але поки що у мене питання до вас. Я отримав чимало відгуків, типу, «дякую що ділишся» і планую написати статтю про вступ і початок навчання.

Тут у коментах👇, напишіть, які аспекти процесу вас цікавлять найбільше. Дяк🫶
Одне з поточних «швидких» завдань над яким ми працюємо.

Вчитель дав нам фотку напису зі станції Берлінського метро «Фрідріхштрассе» (фото 1). І ми повинні переосмислити цей напис. Жодних обмежень і вказівок, ні по процесу, ні по результату.

І якщо попри всю недолугість оригінального дизайну підійти до задачі серйозно, як ми і робимо, то виявляється, що там у написі кожна літера — це окремий концепт.

Я відношуся до цього не як до задачі яку треба закінчити, а скоріше як до можливості поекспериментувати зі своїм робочим процесом. Записую думки, роблю багато скетчів (фото 2). До-речі, записую нотатки з процесу одногрупників, бо всі підходять до справи дууууже по-різному (фото 3).

А ще у групі три німця і ми дуже багато обговорюємо німецький знак ß (есцет, знаєте його походження?), і маємо багато жартів щодо цього завдання, слова Friedrichstraße, та і самого викладача :)
Ха! Здається я знаходжу свій ритм постів тут. І це раз на місяць)) Хоча є підозра, що це не ритм, а брак часу в перемішку з лінню.

Пройшло близько двох місяці навчання і навіть осінні канікули.

Переважно, зараз ми вчимося мислити про шрифт глобально, скетчити без фокусу на дрібних деталях. Робимо багато штук як на цих фотках. Але вимоги до кожного наступного ескізу стають все серйозніші. Постійно треба бути готовим відстоювати свої рішення.
А нижче перелік основних предметів, які я проходжу. На даний момент їх п’ять:

1. Contras Project.
Він же каліграфія широким пером, що поступово перетікає у дизайн текстового шрифту.

2. Програмування на Python.
Вивчаємо прості речі, та все одно це моя біль. До речі, викладає Юст ван Россум, його брат Гвідо ван Россум… створив цю мову програмування. Мене цей факт досі шокує.

3. Ревайвл.
Ми самі знаходили книжку, кожен свою, шрифт з якої тепер досліджуємо і відроджуємо.

4. Предмет без назви.
Його веде головний викладач курсу. Там ми просто багато малюємо і по моїм відчуттям вчимося критично мислити. А, ще там була каліграфя гострим пером, на початку.

5. Різьба по каменю.
Вона почалася лише вчора, але я хворів і не зміг піти. Дуже чекаю наступного понеділка.
Кожного разу як я добре висипаюся у мене прокидається поклик розказати вам чим я займаюся.

Сьогодні ранок суботи і я лишився вдома попрацювати над ревайл-проектом.

Фотки 1 і 2:
Це я зараз сканую мікроскопом літери з книги, з якою працюю і шрифт з якої діджиталізую. Організовую інформацію. Мета, відзняти всі знаки у всіх розмірах у декількох варіантах.

Фотка 3:
Це я на занятті вчора. Показую Полу ван дер Лану свій прогрес і процес. Пол — це наш викладач по цьому проекту. І власник студії Bold Monday

Останні два скріни:
Це приблизно те, що я показую Полу на компі — аналіз шрифта, мої спостереження і нотатки. Зверніть у вагу на контрформи і розподіл контрасту у літерах о і е 🤷🏻‍♂️
2024/06/01 04:43:31
Back to Top
HTML Embed Code: