Telegram Web Link
• нові книжки •

📖 в мене на полицях зʼявились дві новинки @starlev

«Дивокровці» — фентезі української письменниці, яке розгортається у Києві 🥹
• із того, що встигла прочитати, тут має бути важлива для мене складова у тексті «відчуття, що ти частина чогось важливого і ти важливий» • ціную це в книжках, особливо середнього класу та підліткових

Київська восьмикласниця Коханнячко Латник розслідує таємниче зникнення Інни, дівчини свого батька. Натомість вона знаходить чарівну громаду, яка вже сотні років живе у Києві. Раніше Коханнячко завжди почувалася самотньою. Дорослішання, перше кохання та спроби порозумітися з батьком-ветераном не робили життя простішим.
Тепер вона виявляє, що й сама — наполовину перевертень. Залишилося тільки навчитися користуватися своїми силами, які все ніяк не прокинуться. І зробити це якомога скоріше. Адже Інна зникла не просто так. На громаду дивокровців насувається небезпека. Коханнячко, яка вперше відчула, що значить бути частиною чогось, не збирається стояти осторонь.



«Тролейбус номер 15. Подорож у близьке минуле» — це книга спогадів, дорослішання, важливих моментів та Києва й тим, яким він був у близькому минулому. Дуже її хотіла, бо досі у серденьку номери тролейбусів, яких вже років десять немає, але це важливі для мене спогади.

Щодня тролейбус їде вулицями Києва за своїм маршрутом. Кожна зупинка — це окрема розповідь, і йдеться не лише про історію київських вулиць та локацій. Книжка спогадів Наталки Діденко дає можливість зануритися в атмосферу Києва через призму особистих історій авторки. Ці прості й відверті, щемкі, теплі, сповнені доброго гумору розповіді немов переносять нас у минуле, дають можливість пригадати студентські роки й час дорослішання, зустрічі з друзями, маленькі радощі й великі досягнення. З часом змінюються назви вулиць, міняється темпоритм життя, врешті змінюємося ми самі, а тролейбус їде тим самим маршрутом і запрошує нас у мандрівку — в подорож у близьке минуле.
💭 читали щось з цього? можливо, маєте у бажанках?

#приїхало_tmgarden цей туманний сад
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
38
Софія Андрухович "Фелікс Австрія", Видавництво Старого Лева 🌟

Неймовірно колоритний історичний роман, де Станиславів часів Австро-Угорщини буквально оживає перед очима.

Побут, костюми, звички, кулінарія (читати на голодний шлунок не рекомендую 😄), галицькі діалектизми — усе це створює глибоку естетику епохи.

"Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти."


👩🏻‍⚕️👩‍⚕️У центрі — історія двох жінок, що виросли разом, але не можуть точно визначити, ким вони є одна для одної: не подруги, не сестри, не ворогині.
В них співзалежні стосунки, з яких обидві наче мають піти, але ніяк не можуть. Цікаво, що спершу все подається через призму однієї оповідачки, але згодом можна поглянути на все з іншого ракурсу.

"Звикнувши до картинки свого життя, вони, здавалося, нездатні були розгледіти інші можливості, просто не могли їх побачити. Не вірили в них — а отже, цих можливостей і не мали".

"Кожен отримує те, що хоче, кожен має таку любов, якої прагне. Хтось народився панею - хтось служницею, і служниця була б нещасна здобути волю від пані. Пані любить у той спосіб, що приймає від служниці її служіння, і таким чином робить служницю щасливою, саму її перетворює на пані – у цьому чарівному палаці. Хоча й палац цей, який є водночас кораблем, далеким островом, венецьким палаццо, римським храмом – може бути страшною в’язницею, як в’язницею може бути – і буває – сама любов. Хтось любить їжею, хтось – каменем, хтось – молитвою"


Сюжет розвивається неспішно, тільки ближче до фіналу з’являється динаміка. Я не можу сказати, що в повному захваті від книги, але тут точно є про що поговорити, тому чекаю нашого клубу.

Головні переваги книги, як на мене — мова і атмосферність. А ще як авторка підіймає питання ідентичності, любові, сім’ї, пошуку себе.

"Любов – це єдиний вияв магії у нашому світі. Без любові всі ці металеві коліщатка швидко заіржавіли б і покришилися. Але ж ні, вони цокотять і обертаються, приводять в рух одне одного, хоч би вже й самі того не хотіли"

"Як не можу знайти спокою, то завше пораюсь біля кухні: щось ціджу і перетираю, пражу-смажу, варю, начиняю. Коли шкварчить в оливі цибуля, на весь будинок пахне часником, а я наскрізь просякаю запахом готування, на серці відразу стає простіше - і вже дається далі жити. Більше світла стає у тому приміщенні всередині мене..."


Фінал — неоднозначний, дуже цікаво буде його обговорити.

🏆 Також історія здобула багато премій і була екранізована (я ще не дивилася, але вже кілька людей радили).

А ви читали чи може дивилися фільм?

#кт_відгук

Книготерапія 📗Підписатись
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
46👍3🔥3
10 липня о 19:00 запрошуємо до книгарні-кав'ярні Book.ua (Київ, метро Золоті ворота, вул. Миколи Лисенка 2/1) на розмову про демонологію, фольклор і новітні вигадки з авторами Володимиром Аренєвим та Михайлом Назаренком  

Модеруватиме подію Анастасія Бідонько.

Поговоримо про те, як українські демонологічні істоти збереглися в народній пам’яті та як перероджуються в сучасній літературі.

На вас чекає:
🔹 аналіз традиційних демонологічних сюжетів;
🔹 несподівані інтерпретації знайомих істот;
🔹 діалог між минулим і теперішнім;
🔹 простір для ваших запитань і фантазій.

Приходьте, якщо хочете розплутати клубок старих легенд і сучасних міфів 🔮
32🥰2
Як же гарно пише Михед, я не можу:

«У глибоких присмерках екзистенційної самотності поснули боги, нуртує непозбувна бентега й духовна каламуть, але так хочеться побути щасливим хоча б одну ніч.»
783
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Триває передпродаж аудіокниги «Аркан вовків» Павла Дерев'янка 🎧

Передзамовляйте в Абук аудіокнижку «Аркан вовків», яку озвучив Денис Денисенко, зі знижкою 20% та пориньте в історію, яка поведе вас вовчою стежкою 🐺

Передпродаж триває до 7 липня включно у застосунку Абук.
67❤‍🔥13🥰2🔥1
Террі Пратчетт «Морт»
⭐️ 10/10 і мільйон з десяти озвучка на АБУК

З цієї книги почалось наше знайомство з автором (я дуже чекаю озвучку всього циклу) і продовжується, бо світ, що стоїть під куполом на диску, який тримає три слона і велетенська черепаха, який створила ця геніальна людинка до біса химерний та захоплюючий

Ця історія про звичайного сільського хлопчика на імʼя Морт, який знаходиться у пошуках себе і його бере в учні сам поважний пан Смерть.

Ну, по факту, це скелет в мантії з косою, який втомився від своєї безкінечної роботи і вирішив скористатись нагодою та пізнати щастя людське

Уявіть, Смерть у фартушку готує випічку, ходить на рибалку та дуже любить кошенят. Уявили? Отак десь воно і було 🥰

І тільки дай тому хлопцю…
я - Морт

волю, ця романтична та сентиментальна натура обов’язково вляпається в якусь не надто приємну ситуацію. Ну і звісно, що вирішувати він її захоче сам. Але чи вдасться йому 💀

🤔 Здавалось, сюжет простий як двері, але магією просочений буквально кожен шматочок історії, текст веде загадковими заковиристими стежками, ти не знаєш, яким буде наступний крок і яку чудасію зустрінеш на шляху.

📎Діалоги персонажів можна розбирати на цитати, настільки вони влучні, іронічні та гармонійні.
Якщо вам треба неймовірно затишне фентезі - СЮДААА.

Не дивно, що у Пратчетта стільки прихильників. І я рада бути в їх числі 🤩
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
68👏4🍓2
Усе починається з таємничої появи бібліотечки — просто посеред вулиці, посеред ночі. Вона невелика, дерев’яна, саморобна. І біля неї — великий рудий кіт, наче охоронець чужих історій. Що ховається за її полицями? І чому деякі книжки знаходять своїх читачів у найважливіший момент?

📖 Ребекка Стед, Венді Масс — «Втрачена бібліотека»

Одного вечора в містечку Мартінвіль одинадцятирічний Еван знаходить у бібліотечці дві пошарпані книги. І навіть не підозрює, що це відкриє двері до старої, майже забутої історії — однієї з тих, про які дорослі неохоче згадують. Разом із найкращим другом він розпочинає розслідування, що торкається таємниць минулого і впливає на майбутнє не лише хлопців, а й цілого міста.

«Втрачена бібліотека» — зворушлива й таємнича історія про відданість, вибір, пошук правди та силу хорошої книжки, яка може творити справжні дива.


🔸 Переклад: Тетяна Добрянська
🔸 Художнє оформлення: Мар’яна Петрів
47❤‍🔥3
Що змінює нас назавжди? Нові люди, перше кохання, розчарування — і одне літо, коли нарешті наважуєшся дихати на повні груди.

📖 «Я напишу тобі завтра» Марусі Щербини — емоційний підлітковий роман про Ярослава, який приїздить до літнього табору, сподіваючись просто перечекати канікули. Але натомість опиняється в центрі подій, що змінять його — назавжди. Тут буде все: напружені діалоги, щемке мовчання, нові друзі, несподівані втрати, несміливі зізнання й лист, який так і не було надіслано.

🎨 Обкладинку створила Наталія Носова — ніжну, проникливу, як і сама історія.

📦 Книга ще в друкарні, але зовсім скоро буде у продажу.
36
Патришія Форд «Словозахисниця»

Знаєте цю фішку в YA-книгах, яку можна або щиро любити, або тихенько крінжувати?

Коли 16-річні (максимум 18, і то під питанням) герої таке витворяють, що дорослі з кредитами, дітьми, котами і двома вищими 😂 просто б здались.

Так от «Словозахисниця» саме звідси, проте це справді доволі симпатичний і харизматичний представник жанру.

⛈️Постапокаліптична реальність після екологічної катастрофи.
Льодовики розтанули, бурі та дощі змили цивілізацію. І ось єдине безпечне місце на планеті відокремлене місто Ковчег 🌊

Ковчег створив Джон Ной, ім’я промовисте, аналогії з біблійним Ноєм очевидні. Він запровадив жорсткі правила, які мали б запобігти новій катастрофі.

🔪Спершу поруч були однодумці, але з часом Ной позбавився тих, хто ставив під сумнів ідеологію.

Найрадикальніше його рішення для безпеки світу - контроль мови.

🔡Тож, в цьому всесвіті Слова під контролем.
Все, що поза дозволеного списку з 500 слів карається. Порушника виганяють. За ворота. У дику природу. Де не виживають.


Головна героїня дівчинка Летта, учениця Словозахисника. Їй, здається, років 16.

📖Її наставник хранитель слів. Майже єдиний, хто має доступ до «великої скарбниці», такого собі переписаного на окремі листочки словника .…

І ось, звісно, щось іде не за планом, починається типовий YA-заміс, але, все доволі логічно, не бісяче (мене особисто все влаштувало, з поправкою на жанр). І що головне легко читається

А ще тут є «Фараони» 😂, я спочатку трохи озадачелась тут це назва охоронців порядку. Мене це дуже смішило, але в цьому щось є.

«Словозахисниця» це не просто підліткова антиутопія. Це тривожне, але красиве нагадування про цінність мови, сили комунікації, права говорити ну і про те, що екологічні проблеми самі себе не вирішують.

Руда стерлядь про книжки
29
Даруємо цілий стос темних книжок: горор і два трилери😱

Разом із Видавництвом Старого Лева, даруємо три свіжі новинки в одні руки⚡️

Умови прості, але, будь ласка, прочитайте їх уважно:

🫰 підпишіться на Запеклу книгожерку @sashas_reads

🫰 підпишіться на Видавництво Старого Лева @starlev

🫰 перешліть цей допис друзям, яким це також цікаво

🫰 натисніть кнопку «Брати участь» під оригінальним дописом на каналі Запекла книгожерка.

🏆 Ім'я переможця чи переможниці зʼявиться під оригінальним дописом у наступну пʼятницю, 11 липня.

Успіхів
69👎3🔥2
Як розповісти про світ, у якому світло — не найголовніше? ❤️‍🩹

Ілюстраторка Дарія Філіпова ділиться враженнями від зворушливої повісті «Хлопчик, який бачив у темряві» Раси Буґавічуте-Пеце — історії про дорослішання, відповідальність і силу родинних зв’язків.

Ця книга відкриває дитинство очима хлопчика, який єдиний у своїй родині бачить. Вона чіпляє, викликає ностальгію й нагадує: навіть у незвичних обставинах усі ми шукаємо близькості, розуміння та підтримки.

Переклад і видання цієї книжки здійснено в межах проєкту від «Креативної Європи»
🔥2511🥰2
Forwarded from Бабай
🐺Фентезійна трилогія Павла Дерев’янка «Літопис Сірого Ордену» отримала нове втілення у Видавництві Старого Лева. Перший роман циклу «Аркан вовків» стабільно тримається у топах продажів та підкорює серця нових шанувальників.

У детальному огляді Максим Христенко розповідає у чому ж секрет успіху цієї історії та чому на неї обов’язково варто звернути увагу читачам.

https://babai.co.ua/articles/nova-vovcha-povnya-perevydannya-litopysu-siroho-ordenu
🔥3711❤‍🔥8🥰1💘1
Звітую, «Аркан вовків» йде дуже добре, мені лишилось 150 сторінок, тож на вихідних дочитаю.

🗡 Мені дуже подобається історія, важко відірватись і щось підказує, що вже можна замовляти другу частину, бо я, однозначно, у фандомі.

📜 А ще в чатик скинули тест на визначення вашого куреня, вміння та таємного імені, а я принесла його вам.
В мене отаке вийшло:
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥5216🤣2🍓2
Forwarded from Закнижжя!
Гемінгвей, антивоєнна книга і відпочинок в гамаку

Я за містом, зі мною гамак під тінистою яблунею, кава і гарні книги. І котик :)
Я вирішив, що буду читати тільки художку, бо чесно кажучи, від книг по психології трохи портиться вже апетит :)

Хочеться чогось справжнього і чесного.
Тому читаю книгу Гемінгвея, якого дуже люблю, і його одну з найсильніших книг — «Прощавай зброє»

Ось вам 3 причини, чому варто прочитати цю книгу хоча б раз.


1. Дуже сильно про війну. Справжній антивоєнний реалізм від військовго.
Гемінґвей не героїзує війну - він показує її абсурдність, хаос і людські втрати без прикрас. Через очі головного героя, лейтенанта Фредеріка Генрі, ми бачимо фронт Першої світової війни як безжальний простір руйнації, де смерть випадкова, а героїзм рідкісний.
Автор показує, як війна знецінює життя та руйнує віру в сенс і справедливість.

2. Теорія айсберга в силі
Гемінґвей застосовує свою знамениту «теорію айсберга»: він описує лише видиму частину подій, залишаючи глибокі емоції під поверхнею тексту. Це створює сильне емоційне напруження і дозволяє читачу самостійно добудовувати підтексти.
Простота мови маскує глибину психологічних переживань героїв.

3. Особиста драма на тлі катастрофи
Центральна сюжетна лінія - кохання між Генрі та медсестрою Кетрін Барклі. Їхні стосунки - не просто романтична історія, а спроба знайти сенс і тепло у світі, де панує смерть. Особиста трагедія героїв віддзеркалює загальнолюдське страждання і втрату віри в майбутнє.

Я дуже люблю цю книгу. Перечитував її багато разів, і цей реалізм, жарти солдатів, вміння передати суть за простими діалогами - це те, за що дуже люблю Гемінгвея.
І особливо зараз хочеться почитати щось де є правда про війну і світ, без солодкої брехні. Бо війни завжди руйнують і завжди приносять багато болю, що Перша Світова, що наша. Тому обираю саме «Прощавай зброє».

Ось кілька цитат з книги
«Світ ламає всіх, а потім багато хто стає сильнішим у зламаних місцях.»
(англ. “The world breaks everyone and afterward many are strong at the broken places.”)

Ні, стареча мудрість — це велика омана. Старі не стають мудрішими. Вони стають обачнішими.


Можливо, війни тепер не завершуються перемогами.
Можливо, вони тривають безконечно. Можливо, це нова Столітня війна.

Перша панацея для погано керованої країни – валютна інфляція, друга –
війна
; обидві приносять тимчасове процвітання, обидві приносять остаточну загибель.


Знаєте, є книги які стають старими і втрачають свою силу.
Але саме ця книга для мене не втрачає актуальності вже багато років.
Люблю це видання від Видавництва Старого Лева.

А ви читаєте антивоєнні книги зараз? Чи читали Гемінгвея?
@BagnenkoText
37🥰6👍4
2025/07/13 20:21:54
Back to Top
HTML Embed Code: