Telegram Web Link
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
А ось і квіти))
Трамп у виступі про Орбана:
— Немає нікого кращого, розумнішого або кращого лідера, ніж Віктор Орбан. Він фантастичний... Він не викликає суперечок, тому що він каже: "Саме так воно має бути", і на цьому все закінчується. Так? Він бос. Ні, він чудовий лідер.
Вечірка Трампа для Орбана. Рок-н-ролл ))
Що це за старпьори в перуках на сцені?
Під час рандеву Трампа та Орбана, чинний президент США Байден перебував у Пенсільванії, на зустрічі з виборцями.

Ось що Байден (трохи кострубато) сказав з цього приводу:

Трамп думає, що Путін - сильний хлопець, легкий на підйом. Знаєте, з ким він зустрічається сьогодні в Мар-а-Лаго? З Орбаном з Угорщини! Який прямо заявив, що не вірить, що демократія працює, він будує диктатуру. Єдиний член НАТО... Ось з ким він зустрічається!
Трамп показує Орбану якусь золоту тарілку))))
🍓Щодо Трампа хочу зауважити, що він грає свою гру. Його мета зараз — перемога на виборах. Його не можна назвати союзником Росії: як Путіна, так і Орбана Трамп використовує, щоб спровокувати Байдена і привабити неосвіченого американського консервативно-"патріотичного" виборця.
Трампа не можна й назвати союзником України.
В таких людей на першому місці власні інтереси й забаганки.
Але взаємодіяти з ним треба, домовлятися з ним доведеться, і над цим має працювати вже зараз українська дипломатія.
Українське посольство в США цю місію, здається, завалило на старті...
Кумедно, що в резиденції Трампа на стіні висить його обкладинка в Time у багатій рамці. Скрін з відео Орбана)
Нарциси.
Доброго ранку! Сьогодні у Страсбурзі стартує сесія Європарламенту. Звісно, щодня будуть українські теми.

У вівторок зранку Єврокомісія і Єврорада відзвітують про плани на засідання лідерів ЄС 21-22 березня.
Можемо мати новини з усіх ключових для України питань: гроші, зброя та боєприпаси, перемовини про вступ до ЄС.

Ближче до вечора у вівторок прозвучить заява Єврокомісії про готовність урядів ЄС до боротьби з іноземним втручанням, в тому числі з боку Росії.

У середу відбудуться дебати і заяви Ради та Єврокомісії про необхідність вирішення нагальних проблем українських дітей, примусово депортованих до Росії.
Також очікується виступ прем'єр-міністра Фінляндії.

Цікаво цього тижня відслідкувати також візит високого представника ЄС з питань зовнішньої політики Жозепа Борреля у США, який розпочнеться завтра.

А, ще Європарламент цього тижня має голосувати за продовження безмитної вільної торгівлі з Україною, зокрема сільськогосподарською продукцією, але дата ще не встановлена.
Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики/віце-президент Єврокомісії Жозеп Боррель відвідає Нью-Йорк та Вашингтон 11-15 березня.

У понеділок він зустрінеться з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, з ким, зокрема, обговорить останні події російської агресії проти України та інші геополітичні питання.

У вівторок Боррель о 15:00 за центральноєвропейським часом виступить зі щорічним зверненням до Ради Безпеки ООН щодо співпраці між ООН та Європейським Союзом. Після свого виступу він проведе прес-конференцію в приміщенні ООН о +/- 18:00 за центральноєвропейським часом.

Потім Високий представник поїде до Вашингтона. У середу він проведе двосторонню зустріч з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном, щоб обговорити ситуацію на Близькому Сході, підтвердити спільну підтримку України з боку ЄС та США, а також обговорити ключові глобальні, зовнішні та безпекові пріоритети.

У середу та четвер Боррель також проведе зустрічі з членами Комітету з міжнародних відносин Конгресу США та іншими політиками.

У п'ятницю Верховний представник разом з Комісаром ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон буде співголовою Енергетичної ради ЄС-США з боку ЄС, з Державним секретарем Ентоні Блінкеном та Міністром енергетики Дженніфер Гранхолм з боку США. Він виступить зі вступним словом о +/- 20:00 за центральноєвропейським часом.

Високий представник ЄС також виступить на заході, присвяченому Україні, в Джорджтаунському університеті.
Міністерство оборони Білорусі оголосило про перевірку бойової готовності армії. По країні очікуються пересування воєнної техніки.
Доброго ранку, як і обіцяла президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, Єврокомісія підготувала проект переговорних рамок для початку перемовин про вступ з Україною. Зараз вона виступатиме в Європарламенті, я очікую від неї заяви про це.
Але я продовжую прогнозувати, що перемовини найближчі місяці не почнуться.
Ще сьогодні увечері будуть дебати щодо заборони імпорту в ЄС аграрки з Росії та Білорусі — таке рішення прийняли депутати напередодні.
Десь о 20-21:00 за Києвом.
А завтра увечері депутати Європарламенту голосуватимуть за продовження безмитної торгівлі з Україною ще на рік. Насамперед це важливо для нашої аграрної промисловості - щодо цього будуть деякі винятки.
Фон дер Ляєн виступила і не сказала про Україну майже нічого.
Говорила багато про Близький Схід, а також оголосила, що Єврокомісія сьогодні звертається до Європейської Ради і рекомендує розпочати перемовини про вступ до ЄС з Боснією та Герцеговиною. Це те, що відбулося щодо України минулої осені.
Цілком можливо, що перемовини про вступ ми будемо починати "в комплекті" з боснійцями.
Європарламент затвердив нову директиву, яка встановлює кримінальну відповідальність за дії з обходу санкцій проти Росії (та інших санкцій ЄС).
Після її вступу у силу, за обхід санкцій буде встановлено кримінальне покарання, яке буде діяти у всіх державах ЄС.
Подивимося, що з цього вийде.
Поки я вивчала директиву про криміналізацію санкцій ЄС, Єврокомісія нарешті передала у Раду ЄС проект переговорних рамок для України — об'ємного документу, який встановлює правила перемовин про вступ держави до Європейського Союзу.
Тепер рамки будуть дискутувати і вивчати представники всіх 27 держав-членів ЄС.

Після їх затвердження Європейською Радою, власне, і може бути скликана міжурядова конференція, на якій буде оголошено про початок перемовин про вступ з Україною.

Це відбудеться вже після виборів до Європарламенту, запланованих на 6-9 червня.

Для України погано, що апогей процесу — голосування за переговорні рамки і скликання Конференції — може припасти на головування Орбана/Угорщини у ЄС, яке починається у липні 2024.
Сьогодні зранку Єврокомісія звітує перед Європарламентом про те, які заходи вживаються щодо повернення українських дітей, примусово депортованих Росією.
А увечері — голосування за продовження режиму вільної торгівлі з Україною (з деякими винятками щодо аграрки, які випросили європейські фермери) ще на рік, до червня 2025 року.
Підклали нам свиню поляки і румуни!!! Європарламент проголосував за продовження режиму вільної торгівлі з Україною ще на рік — але з подачі депутатів від Польщі та Румунії вніс поправки, якими збільшив перелік агропромислової продукції, яка підпадатиме під обмеження.
Тепер документ повернули у комітет з питань торгівлі, і будуть проведені додаткові перемовини в тристоронньому форматі — з Радою ЄС, яка тепер має схвалити ці поправки, або запропонувати альтернативу, і за посередництва Європейської Комісії, яка є автором початкової версії документу.

Якщо початково Єврокомісія пропонувала встановити обмеження на імпорт з України трьох видів агропромислової продукції: курятина, яйця та цукор,
то тепер в цей перелік додатково входять:
пшениця звичайна, пшеничне борошно та гранули, ячмінь, ячмінне борошно та гранули, овес, кукурудза, кукурудзяне борошно та гранули, ячмінна крупа та шрот, зерно зернових культур, оброблене іншим способом, мед.
І ще хороша новина за сьогодні — є 5 мільярдів євро у Європейський фонд миру, які будуть направлені на зброю та боєприпаси для України!!!

Посли держав ЄС у Брюсселі сьогодні досягли принципової згоди щодо реформування Європейського фонду миру, щоб підтримати Україну з бюджетом у 5 мільярдів євро на 2024 рік.

Наступного тижня це рішення мають затвердити лідери ЄС на саміті Європейської Ради.

Подивимось, чи не буде вибриків від Орбана та Фіцо.
2024/06/17 17:52:08
Back to Top
HTML Embed Code: