Telegram Web Link
Православний календар:
📆 3 липня 2025 р. (20 червня за ст. ст.), четвер.
Cедмиця 4-та після П’ятидесятниці.
🍽️ Петрів піст.

Місяцеслов:
☑️ Сщмч. Мефодія, єп. Патарського (312). Мчч. Інни, Пинни і Римми (I–II). Мчч. Аристоклія пресвітера, Димитріана диякона та Афанасія читця (близько 306). Свт. Левкія спов., єп. Врунтисіопольського (V). Свт. Мини, єп. Полоцького (1116). Блгв. кн. Гліба Володимирського (сина св. Андрія Боголюбського) (1175). Прав. Миколая Кавасили (близько 1397). Перенесення мощей свт. Гурія, архієп. Казанського (1630). Св. Миколая Флорова спов., пресвітера (1933). Моденської (Косинської) ікони Божої Матері.

☦️ Читання дня:
На Літургії:
Апостол: Рим. 11:13-24 (зач. 106).
Євангеліє: Мф. 11:27-30 (зач. 43).

🙏 Тропар дня: Тропар священномученику Мефодію, глас 1

Кровь твоя́, му́дре, та́йно вопие́т от земли́,/ я́коже А́велева к Бо́гу,/ Богому́дре святи́телю Мефо́дие,/ я́сно пропове́давый Бо́жие вочелове́чение./ Те́мже и посрами́л еси́ Ориге́нову ле́сть,/ и преста́вился еси́ в Небе́сный черто́г./ Моли́ Христа́ Бо́га,// да спасе́т ду́ши на́ша.

Кондак священномученику Мефодію, глас 4

Священнотаи́нник Святы́я Тро́ицы,/ и я́же па́че ума́ повеле́ний Боже́ственных пропове́дник,/ и правосла́вным утвержде́ние был еси́, Мефо́дие,/ злосла́вныя обличи́л еси́ смы́слы,/ правове́рия ра́ди кро́вию твое́ю священному́ченик я́влься,/ и, Христу́ со А́нгелы предстоя́,// моли́ спасти́ся нам.

🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
"Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11:28). О Божественного, о любезного, о сладчайшого Твоєго гласа! Підемо ж усі слідом за Господом, Котрий кличе нас! Але наперед треба відчути, що нам трудно і важко відчути, тобто що у нас гріхів багато і гріхи ці тяжкі. Від цього почуття народиться потреба шукати собі полегшення. Віра вкаже тоді нам єдиний притулок у Господі Спасителі, і кроки наші самі собою прямуватимуть до Нього.

Душа, яка забажала позбутися гріхів, знає, що сказати Господу: "Візьми тягар від мене тяжкий, гріховний, а я візьму ярмо Твоє благе". І буває так: Господь прощає гріхи, а душа починає ходити в заповідях Його. І заповіді — ярмо, і гріхи — тягар. Але, порівнявши те й інше, душа знаходить, що ярмо заповідей легке, як перо, а тягар гріхів важкий, як гора.

Не побоїмося ж охоче прийняти ярмо Господнє благе і тягар Його легкий! Так тільки, а не інакше, можемо знайти спокій душам нашим.


🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈

💸Підтримати проєкт👈
🙏19864👍4😢1🕊1
Митрополит Онуфрій має лише паспорт громадянина України – роз’яснення для ЗМІ.

Блаженніший Митрополит Онуфрій роз’яснював, що має лише паспорт громадянина України. Про це в коментарі виданню «ВВС Україна» наголосив Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Климент.

У коментарі для видання ВВС Україна Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Климент розповів про інформацію стосовно громадянства Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Зокрема, митрополит Климент зауважив наступне: «Блаженніший Митрополит Онуфрій роз’яснював, що має лише паспорт громадянина України. Окрім українського, ніяких інших паспортів, у тому числі Російської Федерації, не має. Він вже роз’яснював, що ніколи не звертався до державних органів інших держав про набуття іншого громадянства».

На запитання щодо подальших дій, спричинених опублікованою новиною, митрополит Климент відповів: «Всі дії будуть виключно в межах українського законодавства».
🙏46172👍45😢11🕊7🤷‍♂3🤔2🤩1
У Свято-Троїцькому храмі села Дружба освятили новий престол в храмі Рівненської єпархії.

2 липня 2025 року, у день памʼяті апостола Іуди, у Свято-Троїцькому храмі села Дружба Радивилівського благочиння Рівненської єпархії звершили Божественну літургію та чин освячення нового престолу. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Богослужіння очолив архієпископ Рівненський і Острозький Пимен у співслужінні прот. В‘ячеслава Демчука, благочинного Радивилівського благочиння, духовенства єпархії. Перед Літургією архієпископ Пимен здійснив освячення нового престолу.
“Нещодавно упокоївся настоятель Свято-Троїцького храму, прот. Андрій Олійник, ще за життя він розпочав справу оновлення храмового престолу. Малий розмір вівтаря та бажання зробити служіння зручнішим спонукали його замовити новий, менший престол. Проте Господь покликав Свого вірного слугу до Себе ще до завершення цієї справи. Після смерті отця Андрія новий престол було виготовлено, і на сороковий день по його упокоєнню — освячено”, — йдеться у повідомленні.


У цей день владика Пимен звернувся зі словами підтримки до родини покійного священника, молодшу доньку отця Андрія привітав з днем народження, а матушці та близьким побажав небесної утіхи.


Після завершення богослужіння духовенство та віряни звершили панахиду на могилі протоієрея Андрія.
189🙏149👍8🕊5😢1
⚖️Суд відкрив провадження за позовом Київської Митрополії до Кабінету Міністрів.

27 червня 2025 року Київський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі №320/31780/25 за позовною заявою Київської Митрополії Української Православної Церкви до Кабінету Міністрів України. Позов стосується оскарження постанови уряду від 9 травня 2025 року №543 «Про затвердження Порядку проведення дослідження щодо питання наявності ознак афілійованості релігійної організації з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена». Про це повідомляє Синодальний Юридичний відділ УПЦ.

На підставі вказаної постанови Державною службою України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) 16 травня було видано наказ №Н-70/11, згідно з яким з 20 травня розпочато дослідження щодо наявності ознак афілійованості Київської Митрополії УПЦ з іноземною релігійною організацією, діяльність якої заборонена в Україні.

При цьому Київська Митрополія наголошує, що до неї не було подано жодного офіційного звернення для отримання інформації про її діяльність. Жодного її представника не було залучено для надання пояснень по суті дослідження, що фактично позбавило релігійну організацію можливості захищати свої права та інтереси.

У позовній заяві зазначено, що оскаржувана постанова Кабміну суперечить Конституції України, нормам законодавчої техніки та практиці Європейського суду з прав людини. Зокрема, йдеться про порушення принципів якості закону, зокрема передбачуваності, правової визначеності та пропорційності.

Київська Митрополія просить суд визнати протиправною та нечинною вказану постанову Кабінету Міністрів України.

In English.
🙏38159👍21🕊7🤔2🤷‍♀1😢1🤩1
Ректор Київських духовних шкіл та керуючий Вінницької єпархії обговорили питання співпраці.

2 липня, з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія, ректор Київської духовної академії і семінарії, архієпископ Білогородський Сильвестр у рамках візиту у Вінницьку єпархію обговорив з митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм питання співпраці.

Архієпископ Сильвестр відвідав єпархіальне управління Вінницької єпархії, де зустрівся з митрополитом Варсонофієм. Архієреї поспілкувалися про сучасні виклики та перспективи духовної освіти, а також обговорили питання співпраці між Київськими духовними школами та Вінницькою єпархією.

Архієпископ Сильвестр також звершив заупокійну літію на могилі спочилого студента КДС — чтеця Назарія Швеця.

Завершився візит участю в публічному подкасті на тему: «Хто такий православний семінарист?». Ієрарх поділився з присутніми своїм баченням духовної освіти, формування майбутнього священства та сучасної ролі семінаристів у Церкві та суспільстві.
Докладніше.
157🙏82👍18🤷‍♂1😢1😐1
Православний календар:
📆 4 липня 2025 р. (21 червня за ст. ст.), п’ятниця.
Cедмиця 4-та після П’ятидесятниці.
🍽️ Петрів піст.

Місяцеслов:
☑️ Мч. Іуліана Тарсійського (близько 305). Сщмч. Терентія, єп. Іконійського (I). Прпп. Юлія пресвітера та Юліана диякона (V). Мчч. Арчила II, царя Іверського (744), та Луарсаба II, царя Карталінського (1622) (Груз.). Сщмч. Іоанна Будріна пресвітера (1918); прп. Георгія (Лаврова) спов. (1932); сщмчч. Олексія Скворцова, Павла Успенського, Миколая Розанова пресвітерів, прмч. Іони (Санкова) (1938). Мч. Никити Сухарьова (1942). Знайдення мощей прп. Максима Грека (1996).

☦️ Читання дня:
На Літургії:
Апостол: Рим. 11:25-36 (зач. 107). Мч.: Еф. 6:10-17 (зач. 233).
Євангеліє: Мф. 12:1-8 (зач. 44). Мч.: Лк. 21:12-19 (зач. 106).

🙏 Тропар дня: Тропар мученику Іуліану Тарсійському, глас 4

Му́ченик Твой, Го́споди, Иулиа́н,/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак мученику Іуліану Тарсійському, глас 2

Благоче́стия непобеди́маго во́ина/ и и́стины согла́сника и ору́жника,/ вси досто́йно восхва́лим Иулиа́на днесь/ и к нему́ возопии́м:// моли́ Христа́ Бо́га о всех нас.

🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
"Якби ви знали, що значить: милості хочу, а не жертви, то не засудили б невинних" (Мф. 12:7). Отже, щоб позбутися гріха осуду, треба мати милостиве серце. Милостиве серце не тільки не засудить гаданого порушення закону, а й очевидного для всіх. Замість суду воно сповниться жалю і радше буде готове плакати, ніж докоряти.

Дійсно, гріх осуду — плід немилостивого серця, зловтішного, що знаходить насолоду в приниженні ближнього, в очорненні його імені, в нехтуванні його честі. Справа ця — справа людиновбивча і твориться за духом того, хто є людиновбивцею споконвіку. Там буває багато і наклепництва, яке з того ж джерела, бо диявол тому й диявол, що зводить наклепи і всюди поширює наклепництво.

Поспішай збудити в собі жалість щоразу, як прийде злий позив до осуду. З жалісливим же серцем звернися потім із молитвою до Господа, щоб Він усіх нас помилував, не того тільки, кого хотілося засудити, а й нас, і, можливо, більше нас, ніж того, — і замовкне злий поклик.



🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈

💸Підтримати проєкт👈
183🙏150👍2😢1🕊1
Парафіяни Миколаївського собору в Кам’янському вчергове приготували обід для поранених воїнів.

3 липня 2025 року з благословення митрополита Кам’янського і Царичанського Володимира при Миколаївському храмі міста Кам’янське було приготовлено традиційний обід для поранених військовослужбовців, які проходять реабілітацію в міській лікарні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Кам'янської єпархії.

Обід, приготовлений парафіянами Миколаївського собору для воїнів, став уже сто двадцять другим. Щочетверга для поранених готують смачний борщ на дровах, салати, випічку і смаколики.

Окрім того, щочетверга об 11:00 священнослужителі звершують водосвятний молебень у каплиці святого пророка Божого Ілії, яка діє при лікарні.

Підтримати справу милосердя можна за наступними реквізитами:

карта “Приватбанку”: 5168 7554 3869 0576.
банка: https://send.monobank.ua/jar/3yYSqD2aCr.

Докладніше.
183🙏117👍15🕊5😐4💔1
2025/07/13 15:32:16
Back to Top
HTML Embed Code: