Telegram Web Link
Православний календар:
📆 16 червня 2025 р. (3 червня за ст. ст.), понеділок.
Cедмиця 2-га після П’ятидесятниці.
🍽️ Петрів піст.

Місяцеслов:
☑️ Мчч. Лукіліана, Клавдія, Іпатія, Павла, Діонісія та мц. Павли діви (270–275). Сщмчч. Лукіана єп., Максіана пресвітера, Юліана диякона, Маркеліна та Сатурнина в Бельгії (81–96). Перенесення мощей блгв. царевича Димитрія з Углича до Москви (1606). Прмч. Кіпріана (Нелідова) (1934); сщмч. Михаїла Маркова пресвітера (1938). Бериславської (Касперівської) ікони Божої Матері (перехідне святкування в перший день Петрового посту).

☦️ Читання дня:
На Літургії:
Апостол: Рим. 2:28-3:18 (зач. 83).
Євангеліє: Мф. 6:31-34, 7:9-11 (зач. 19).

🙏 Тропар дня: Тропар мученику Лукіліану, глас 4

Му́ченик Твой, Го́споди, Лукиллиа́н,/ во страда́нии свое́м вене́ц прия́т нетле́нный от Тебе́, Бо́га на́шего:/ име́яй бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́,/ сокруши́ и де́монов немощны́я де́рзости./ Того́ моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак мученику Лукіліану, глас 2

Звезда́ све́тлая яви́лся еси́,/ непреле́стная ми́рови,/ Со́лнца Христа́ возвеща́ющи,/ заря́ми твои́ми, страстоте́рпче Лукиллиа́не,/ и пре́лесть погаси́л еси́ всю:/ нам же подае́ши свет,// моля́ся непреста́нно о всех нас.


🌿 Свт. Феофан Затворник — думки на кожен день:
"Не журіться" (Мф. 6:31). Як же жити? Треба їсти, пити, одягатися. Але Спаситель не каже: нічого не робіть, а — не журіться. Не мучте себе цією журбою, яка з'їдає вас і вдень, і вночі, та не дає вам спокою ні на хвилину. Журба така — хвороба гріховна. Вона показує, що людина на себе сперлася, а Бога забула, що надію на Промисел Божий загубила, все хоче в себе влаштувати самими лише своїми трудами, добути все потрібне і здобуте зберегти своїми способами.

Зчепився він серцем із тим, що має, і на ньому спочивати думає, як на міцній основі. Любов до багатства зв'язала його, і він тільки й думає, щоб якнайбільше забрати у свої руки. Мамон цей став йому замість Бога.

А ти трудитися — трудися, а журбою злою себе не томи. Чекай успіху всякого від Бога і в Його руки віддай долю свою. Усе здобуте приймай, як дар від руки Господньої, і в міцному сподіванні чекай від Нього продовження щедрості. Знай, що одна хвилина — і може нічого не залишитися від усього, що має той, хто багато має, якщо захоче Бог.

Усе тління і прах. Чи варто через це мучити себе? Отже, не журіться!
🌅Молитви ранішні👈
🌌Молитви вечірні👈
🙏Богослужбові вказівки👈

💸Підтримати проєкт👈
🙏30198🕊21👍51💔1
Українська Православна Церква pinned «Православний календар: 📆 16 червня 2025 р. (3 червня за ст. ст.), понеділок. Cедмиця 2-га після П’ятидесятниці. 🍽️ Петрів піст. Місяцеслов: ☑️ Мчч. Лукіліана, Клавдія, Іпатія, Павла, Діонісія та мц. Павли діви (270–275). Сщмчч. Лукіана єп., Максіана пресвітера…»
☦️ Петрів піст: чому важливий та як провести?єпископ Ладанський Феодосій

Петрів піст, або Апостольський чи піст П’ятдесятниці, цього року розпочинається 16 червня.
Що це за піст, та чому його встановлено саме в цей період; у чому його головний сенс, та як його провести з користю; а також про сумніви щодо значущості Петрівського посту — у коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ розмірковує єпископ Ладанський Феодосій (Марченко), вікарій Ніжинської єпархії.

Враховуючи деякі сумніви, які виникають і в церковному, і в позацерковному середовищах щодо Петропавлівського посту, слід зауважити, що Церква протягом двох тисячоліть випрацювала той механізм, що враховує користь від посту з застосуванням і втіленням у життя. Це дуже важливо розуміти. Вже в Апостольських постановах говориться, що цей піст був. Ще перші отці Церкви згадують його — як піст П’ятдесятниці. Петропавлівський піст слідував за святом П’ятдесятниці, за тим часом, коли люди святкували свято Зішестя Святого Духа, що ще й підкріплювалося постом.

Адже яким чином, як не постом і молитвою, можна зберегти ті дари благодаті Святого Духа, — або ж навпаки ще більше стяжати, — які людина отримала після святкування такого величного свята?!

Ніяким іншим чином, ніякими іншими засобами християнин не може існувати, щоб дійсно жити благодаттю Святого Духа. Тому є період свята та період дозволу на певну їжу, на певну поведінку, що може бути дещо послаблювальною в житті християнина. Але ми повинні пам’ятати, що завжди ведеться боротьба між добром і злом. Завжди повинна проходити свідома боротьба між людиною, яка свідомо спасається і досягає Царства Небесного, і диявола, який перешкоджає людині жити цим спасительним подвигом.

На сайті: https://uoc-news.church/2025/06/16/petriv-pist-chomu-vazhlivij-ta-yak-provesti-jepiskop-ladanskij-feodosij/#2025-06-16
Відео: https://youtu.be/NjFJsGLnLpE
156🙏86👍6💔1🤗1
Правила Петрового посту, його сенс та історія, календар харчування.

16 червня розпочався Петрів (Апостольський) піст — один із двох літніх постів, він готує християн до дня пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує матеріал про правила, сенс та історію Петрового посту.

Читати.
🙏16839👍12🕊10🤷‍♀1😢1
🙏Позбавлена храму парафія в ім’я великомученика Іоанна Сучавського у селі Спаська відзначила престольне свято.

У мережі показали, як моляться віряни позбавленої храму парафії в ім’я великомученика Іоанна Сучавського у селі Спаська Чернівецької єпархії напередодні престольного свята. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Facebook-сторінку «Вірні Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ».

Вечірнє богослужіння звершувалося 14 червня на подвір’ї будинку, облаштованого для богослужінь після того, як прихильники ПЦУ позбавили релігійну громаду Української Православної Церкви права користування своїм храмом.

У Чернівецькій єпархії повідомляють, що на урочистість прибуло багато священників із сусідніх парафій, котрі розділили радість престольного свята із настоятелем громади ієреєм Олександром Чувіком та парафіянами.

За богослужінням, після шестопсалмія, було прочитано акафіст святому великомученику Іоанну.

Після відпусту клірик Чернівецької єпархії архімандрит Віссаріон звернувся до присутніх зі словами настанови та духовного підбадьорення. Священнослужитель звернув увагу вірян на те, що апостоли та перші християни звершували богослужіння у домівках, катакомбах, на відкритому повітрі, у простих і скромних умовах — саме там зароджувалася Церква й жила віра у серцях людей.

На завершення настоятель парафії подякував духовенству й вірянам за соборну молитву.
На сайті, фото.
131🙏117🕊13😢1🤗1
Відбувся випуск слухачів православно-катехізаторських курсів при Київській духовній академії.

15 червня 2025 року з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра у Вознесенському храмі на Деміївці в Києві відбувся подячний молебень з нагоди випуску слухачів православно-катехізаторських курсів ім. свт. Петра Могили, які діють при КДА. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Київських духовних шкіл.

Цього року документи про закінчення навчання вручено сімдесяти випускникам.

Подячний молебень звершив завідувач курсів єпископ Баришівський Філарет у співслужінні викладача ієромонаха Рафаїла (Мосунова).

За богослужінням співав хор слухачів і випускників курсів.

Наприкінці молебню єпископ Філарет звернувся до присутніх зі словами настанов.

Після цього відбулося урочисте вручення свідоцтв про закінчення навчання.

Докладніше, більше фото.
🙏17469👍4🤷‍♀1😢1🕊1
⛪️У Камʼянській єпархії звершили закладку капсули під будівництво нового храму.

15 червня 2025 року, у Неділю 1-шу після Пʼятидесятниці, у день памʼяті Всіх святих, митрополит Камʼянський і Царичанський Володимир звершив закладку капсули під будівництво храму на честь святих жінок-мироносиць у селі Курилівка Дніпровського району. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство єпархії та гості у священному сані.

Після завершення чину правлячий архієрей звернувся до усіх присутніх з архіпастирським словом.
На сайті, більше фото.
🙏28061👍13🕊10😢1
2025/07/14 18:24:59
Back to Top
HTML Embed Code: